Історія міста

20.02.2017 В Новомосковську вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

01.02.2017 УВАГА! ПРОПОНУЄМО ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ГОЛОСУВАННІ ЗА ЕСКІЗНИЙ ПРОЕКТ СКУЛЬПТУРНОЇ КОМПОЗИЦІЇ НА ЧЕСТЬ ЗАГИБЛИХ ВОЇНІВ АТО

У місті завершився етап подання на конкурс ескізних проектів скульптурної композиції на честь воїнів-учасників антитерористичної операції, загиблих на Сході країни, які проживали у місті Новомосковську та Новомосковському районі.

01.12.2016 «Вишивана моя Україна»

Добігла кінця всеукраїнська казначейська акція «Вишивана моя Україна». Вона тривала понад два місяці – розпочалася напередодні Дня незалежності України і завершилася невдовзі після Дня захисника України.

23.09.2016 У Новомосковську пройшло покладання квітів з нагоди відзначення 73-ї річниці вигнання фашистських загарбників з міста

22 вересня 2016 року  з нагоди відзначення 73-ї річниці вигнання фашистських загарбників з Новомосковська відбулося покладання квітів до Меморіалу Вічної Слави.

У заході взяли участь керівництво міста, депутати міської ради, духовенство та представники громадськості.

З вітальним словом до присутніх звернувся виконуючий обов’язки міського голови, секретар міської ради Сергій Горошко. Сергій Григорович побажав усім міцного здоров’я, щастя, добробуту і мирного неба.

22.09.2016 Керівництво держави та області привітало мешканців міста з 440-ю річницею заснування Новомосковська!

З нагоди 440-ї річниці заснування м. Новомосковська до виконавчого комітету Новомосковської міської ради надійшли вітальні листи від Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентина Резніченка та Голови Дніпропетровської обласної ради Гліба Пригунова.

16.09.2016 Шановні новомосковці! Прийміть мої щирі вітання з нагоди 440 років з дня заснування міста!

День народження міста – це свято, яке стало справжнім символом єднання поколінь. Це свято всіх, хто своєю працею розбудовував Новомосковськ, хто сьогодні віддає частину своєї душі для його процвітання і розвитку та тих, кому ще тільки належить прийняти естафету відповідальності за його майбутнє.

Новомосковськ – перлина Присамар`я, місто козацької слави, яке було засноване у 1576 році на правому березі р. Самари. Ця земля була свідком значних історичних подій, не раз переживала військову навалу.

12.09.2016 Нам 440 років! 17 вересня 2016 року – День міста Новомосковська! Святкуємо День міста разом у національних козацьких традиціях!

У 2016 році відзначається кругла дата - 440-річчя міста.

Влада міста ухвалила рішення зробити нинішнє свято тематичним:

«Новомосковськ - УКРАЇНСЬКЕ МІСТО З КОЗАЦЬКИМ КОРІННЯМ»

15 вересня

Підбиття підсумків конкурсу краєзнавців ім. А. Джусова та презентація книги «Літопис собору».

30.08.2016 Історична довідка про дату заснування міста Новомосковська

Довгий час офіційною датою заснування міста Новомосковська вважався 1688 рік, коли на річці Самарі було споруджено Богородицьку фортецю, з якою пов’язували виникнення міста Новомосковська. Але у світлі нових, сучасних досліджень вдалося локалізувати місцезнаходження Богородицької фортеці на території селища Шевченко міста Дніпра, в місці впадіння річки Самари в річку Дніпро. Тому дата 1688 рік не має жодного відношення до міста Новомосковська.

29.04.2016 Відкриття меморіальної дошки пам’яті загиблого воїна-учасника АТО Ігоря Ємельяненка

Війна… Чи зможемо ми колись  звикнути до цього слова, яке увійшло у життя нашої країни?.. Увійшло у серце кожного українця – страхом, болем, втратами. Чи могли ми уявити, що як у далекі роки Другої Світової, матері будуть сивіти від горя, а діти залишатися сиротами?.. Але ж це -  страшна реальність.

23.02.2016 Про здійснення заходів з декомунізації у м. Новомосковську

На виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», враховуючи пропозиції громадських організацій, мешканців міста, Новомосковського міського історико-краєзнавчого  музею ім. Калнишевського та комісії з питання упорядкування найменувань вулиць, провулків, площ, парків та інших споруд м. Новомосковська  перейменовано 46 вулиць та провулків міста.

20.10.2014 Новомосковськ попрощався із героєм АТО

У неділю, 19 жовтня, керівництво міста, військовослужбовці та сотні новомосковців прощалися з командиром розвідувального відділення розвідувальної роти військової частини - польова пошта В2830 Кострюченком Олегом.

Підписатися на Весь перелік новин