Реагування на критику в ЗМІ

Матеріали розміщені на інформаційно-аналітичному порталі «Горожанин Новомосковска», 27.11.2014 «МЭР СЕРГЕЙ МОРОЗ РЕШИЛ УНИЧТОЖИТЬ ГОРОЖАН?»

Короткий зміст інформації: 
Щодо затвердження тарифу на житлові послуги ТОВ «КК «КомЕнерго-Новомосковськ»

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчі органи сільських, селищних, міських рад встановлюють тарифи щодо оплати житлово-комунальних послуг, які надаються підприємствами комунальної власності, та погоджують вказані тарифи з підприємствами, які не належать до комунальної власності.

Розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво житлово-комунальних послуг здійснюють виконавці і подають їх на затвердження вищезазначеним органам місцевого самоврядування згідно з нормами Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Органи місцевого самоврядування затверджують тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.

Планомірне приведення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій до рівня, що покриває економічно обґрунтовані витрати підприємств – є необхідним кроком для забезпечення надання послуг належної якості.

Враховуючи чинне законодавство України міський голова особисто на встановлення тарифів не впливає.

На території міста послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій надають: ТОВ «КК «КомЕнерго-Новомосковськ» та КП «Трубник».

Затвердження нових тарифів на вищезазначені послуги викликана рядом економічно - обґрунтованих факторів.

Головним з них є підвищення рівня мінімальної зарплати. Розмір мінімальної заробітної плати, який закладений у тариф 2011 року, становить 960 грн. проти чинного на сьогодні – 1218 грн. У зв’язку з тим, що розмір мінімальної заробітної плати зріс на 26,9%, підприємства зменшували витрати за рахунок скорочення режиму роботи.

Крім того, значно збільшилась вартість паливо-мастильних матеріалів, електроенергії та матеріалів, необхідних для виконання ремонтних робіт.

Значний негативний вплив на роботу комунальних підприємств, які надають послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, має несвоєчасна сплата рахунків за надані послуги.

Враховуючи складну економічну ситуацію, яка склалася в країні, перелік і періодичність надання послуг, нормативну періодичність проведення поточного ремонту конструктивних елементів, інженерних систем і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього благоустрою членами виконавчого комітету Новомосковської міської ради було затверджено погоджений тариф на послуги з утримання будинків.

Для прикладу візьмемо двокімнатну квартиру 9-ти поверхового будинку площею 50,7 кв.м. по вул. Леваневського 1 (обслуговує - ТОВ «КК «КомЕнерго-Новомосковськ»). Нарахування за жовтень становили 97 грн. 85 коп.,(тариф – 1 грн. 93 коп.), за новим тарифом вартість послуги становитиме 196 грн. 20 коп. (розрахунковий тариф – 3 грн. 87коп.), а за погодженим вартість послуг становитиме 147 грн. 03 коп. (погоджений тариф – 2 грн. 90 коп.).

Потрібно зазначити, що ТОВ «КК «Ком-Енкрго - Новомосковськ» забов’язанє використовувати для нарахування погоджений тариф, на поточний ремонт:

  • для 10-9 поверхових будинків - 50%;
  • для 5-ти поверхових будинків - 35%;
  • для 4, 3, 2-х поверхових - 25% та 50% внутрішньо будинкового обслуговування.

Нагадуємо, що відповідно до п.9 ст.31 Закону України «Про Житлово-комунальні послуги» спори щодо формування та затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги, а також відшкодування втрат підприємств, що пов'язані із затвердженням тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, вирішуються в судовому порядку.

На сторінці міської газети "Новомосковська правда" від 24.07.2014 № 30 опубліковано статтю під назвою «Коли вставляють палиці в колеса, ламаються лише іржаві спиці».

Короткий зміст інформації: 
«Надії на плідну роботу міської ради не справдились. Певні сподівання на позитив вселяв перебіг чергової 45-ї сесії Новомосковської міської ради, яка відбулася 9 липня: рекордні 42 присутніх депутати, порозуміння і ділова атмосфера, заяви про суспільно узгоджене рішення щодо створення депутатської комісії, яка щоб припинити протистояння, повинна перевірити роботу міської влади. За створення комісії дружно проголосували, визначили її персональний склад. Але все це, нажаль виявилося лише показухою для присутніх на сесії представників обласної адміністрації. Лише ті від’їхали, - і все повернулося на свої місця: Сергій Мороз заявив, що сесія начебто проголосувала неправильно. І призначив нову сесію на 17 липня з тим же порядком денним – про створення комісії. На цю сесію прийшли лише 10 депутатів. Чому? Ми звернулися за роз’ясненням до члена контрольно-ревізійної комісії, обраного на сесії 9-го липня, депутата міської ради Костянтина Морозова….»

Інформація у статті була викладена як така, що не відповідає дійсним обставинам справи.

Відповідно до ст.166 Регламенту Новомосковської міської ради шостого скликання міська рада може утворювати контрольні та спеціальні комісії для здійснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування.

Ст. 48 Закону України про місцеве самоврядування чітко визначає, що тимчасова контрольна комісія ради має у своєму складі виключно депутатів. Крім того,  рішення про створення тимчасової контрольної комісії повинно містити: назву комісії,  завдання, персональний склад та визначати голову.

Ці самі вимоги  зазначені у ст. 167 Регламенту Новомосковської міської ради шостого скликання.

Відповідно до вище зазначеної статті питання про утворення тимчасової комісії включається окремим пунктом до порядку денного сесії.

До порядку денного чергової  XLV сесії Новомосковської міської ради VI  скликання питання про створення тимчасової контрольної комісії, оформленого з врахуванням вимог чинного законодавства та відповідно до ст. 28 Регламенту, включено не було.

Пропозиція, висунута депутатом Шаркуном О.Г. була поставлена на голосування відповідно до ст. 79 Регламенту. 39 депутатів підтримали цю пропозицію.

Позачергова XLVІ сесії Новомосковської міської ради скликана міським головою в триденний термін відповідно до вимог того ж Регламенту, передбачала розгляд лише одного проекту рішення, яке привело б у відповідність до вимог чинного законодавства пропозицію депутата Шаркуна О.Г.

При чому, прийняття рішення не передбачало зміни  голови та персонального складу комісії.