13/02/2012

Медики Новомосковська розповіли про хід реформ у сфері охорони здоров'я

Минулого тижня у Новомосковському міськвиконкомі відбулось засідання «круглого столу», присвяченому темі реформування системи охорони здоров'я в м. Новомосковську в рамках виконання Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві».

Участь у засіданні взяли: міський голова Новомосковська Сергій Мороз, заступник міського голови – начальник фінансового управління Тетяна Дакова, керівники медичних закладів - головний лікар КЗ «Новомосковська ЦМЛ» Дніпропетровської обласної ради Юрій Письменний, головний лікар комунального некомерційного підприємства «Новомосковський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Леонід Гінкота, головний лікар комунального закладу «Станція швидкої допомоги» Володимир Мошинський, головний лікар комунального закладу Стоматологічної поліклініки Наталя Гутарова та завідувачі чотирьох амбулаторій – нових структурних підрозділів Новомосковський міський центр первинної медико-санітарної допомоги, а також представники міських ЗМІ.

На період проведення реформування закладів охорони здоров'я міста Новомосковська рішенням виконкому до функціональних повноважень заступника міського голови-начальника фінансового управління Тетяни Дакової було внесено забезпечення організації роботи щодо реалізації державної політики у сфері охорони здоров'я населення; спрямовання, координація і контроль діяльності щодо впровадження соціальних стандартів і підвищення якості медичних послуг, які безпосередньо надаються населенню, удосконалення діяльності та матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я, виконання комплексу міських програм, спрямованих на профілактику та боротьбу із ВІЛ-інфекцією, туберкульозом, онкологічними захворюваннями; реалізація державної політики в галузі охорони здоров'я; здійснення управління закладами охорони здоров'я, координаційною радою з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/Сніду.

Відкриваючи засідання, Тетяна Дмитрівна наголосила, що в результаті реалізації законодавчих норм, відбулись зміни в мережі закладів охорони здоров'я, які були структуровані за видами медичної допомоги. Також це відбулось у системі медичного обслуговування шляхом розподілу закладів за видами допомоги - первинна, вторинна, третинна (високоспеціалізована) та екстрена.

- Реалізація закону, - наголосила Тетяна Дакова, - також передбачає перепрофілювання закладів, котрі надають вторинну допомогу з врахуванням інтенсивності її надання. Законом визначено перерозподіл ресурсів та розмежування бюджетів за рівнем надання допомоги. Після прийняття закону, в системі охорони здоров'я у всіх пілотних регіонах, і в тому числі Новомосковську, відбулись структурні зміни, які будуть мати продовження.

Міський голова Новомосковська Сергій Мороз, відзначаючи актуальність проведення «круглого столу» щодо інформування міської громади стосовно змін у медичній сфері, наголосив:

- Реформування медичної галузі в Україні стало вимогою сьогодення. Здійснення кардинальних змін, результатом яких стане покращення якості надання медичних послуг населенню, є пріоритетом політики Президента України Віктора Януковича та губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула.

Міська влада, оцінивши позитивні результати, які дасть реалізація законодавчих засад у сфері реформування медицини, має на меті максимально підключити Новомосковськ до реалізації пілотних проектів, що впроваджуються на Дніпропетровщині.

У свою чергу керівники медичних закладів розповіли про напрямки роботи у певних структурах охорони здоров'я міста. За словами Леоніда Володимировича Гінкоти, практичний сенс розмежування медичних закладів міста за рівнями надання медичної допомоги - на первинну, вторинну, третинну і швидку медичну допомогу, та розмежування їх фінансування полягає в тому, щоб зробити медичну допомогу більш доступною для пацієнтів, щоб вони потрапляли до потрібних їм спеці¬алістів в залежності від симптомів, тяжкості захворювання та загального стану здоров'я. У зв'язку з тим, що Дніпропетровщина є пілотним регіоном з реалізації реформи сис¬теми охорони здоров'я, для області вперше передбачена субвенція з державного бюджету на придбання лікувально-діагностичного обладнання та автотранспорту для закладів первинної медико-санітарної допомоги, в першу чергу на закупівлю укомплектованих сумок для лікарів та медсестер тощо.

Для надання первинної медичної допомоги у Новомосковську створено 4 амбулаторії, в яких працюють, серед інших спеціалістів, 40 сімейних лікарів. Леонід Володимирович повідомив, що розпорядок роботи Центру ПМСД віднині переглянуто: основні лікарі, як і раніше, прийматимуть пацієнтів з 8.00 до 18.00, а до 20.00 будуть приймати чергові лікарі - педіатр та терапевт. В амбулаторіях міста буде розширено прийом пацієнтів вузькими спеціалістами. З наступного понеділка почне роботу служба невідкладної медичної допомоги, яка здійснюватиме знеболення пацієнтам, надаватиме допомогу хронічно хворим. Леонід Гінкота пообіцяв надати для опублікування списки сімейних лікарів та закріплених за ними вулиць, а також їх контактні телефони і адреси. При ЦПМСД сьогодні працює денний стаціонар на 20 ліжок, який знаходиться по вул. Шевченка, 39.

Характеризуючи стан міських стаціонарів, Юрій Письменний підкреслив, що вже з цього року значно зросли видатки на медикаменти і продукти харчування. Якщо минулого року зарплата медперсоналу у загальній структурі видатків на міську медицину сягала 78%, то в цьому році - 68%.

Щодо роботи станції швидкої медичної допомоги, Володимир Миколайович Мошинський повідомив, що вона зараз обслуговує місто Новомосковськ, Новомосковський та Магдалинівський райони. Станція працює в штатному режимі, для населення жодних негативів від реформування не сталося. Навпаки, вже у 2012 році планується почати оновлення парку автомобілів "швидкої", укомплектувати необхідними матеріальними засобами, обладнанням.

Мережа екстреної медичної допомоги тепер обслуговує всю область, незважаючи на адміністративні межі між містами, селами та районами. Володимир Миколайович нагадав телефони виклику "швидкої" - 103, 7-35-89 або 0684181465. Користуючись нагодою, він звернувся до мешканців міста з проханням для забезпечення безперешкодного проїзду спецавтомобілів не перекривати дворові проїзди, не залишати там автівки, оскільки кожна хвилина затримки лікарів може коштувати чийогось життя.

Підвищились вимоги і до лікарів стоматологічної поліклініки. Як повідомила Наталія Гутарова, стоматологічна допомога надається жителям Новомосковська безпе¬рервно, цілодобово, без вихідних. Невідкладна допомога надається безкоштовно. Головною спрямованістю діяльності стоматполіклініки в пілотному проекті є планово-профілактична.

За словами Тетяни Дакової, яка на період проведення заходів з реформування медицини призначена відповідальною у місті за цю сферу, депутатам обласної ради вдалося переконати членів обласної депутатської комісії щодо досягнення позитивного висновку по виділенню з обласного бюджету 300 тис.грн. на ремонт амбулаторії по пров. Космонавтів, 20.

Керівники медичних закладів також відповіли на запитання журналістів. Зокрема, щодо побоювань з боку населення у недостатній компетентності лікарів, які стали сімейними, прозвучали запевнення, що основною формою підвищення кваліфікації є щоденна копіт¬ка самоосвіта. Кожен лікар перебуває в системі безперервної підготовки, лікарі вчать один одного. Крім того, для них передбачені курси, семінари. В області відкритий єдиний в Україні медичний центр для практичного навчання сімейних лікарів, він розташований на базі амбулаторії Підгороднього. На початку лютого 2012 року на спеціалізацію з сімейної медицини направлено 7 наших лікарів, це при тому, що за попередній рік її пройшли лише 5 чол. Додасть поштовх до якісного розвитку сімейного лікаря і прогресивна система фінансування - за якісну роботу і більший її обсяг передбачена й вища оплата. А кожен городянин має право вільного вибору собі сімейного лікаря. Міською владою встановлені й місцеві стимули сімейним лікарям.

Тож організаційні заходи з реформування сфери охорони здоров'я в Новомосковську проведені, йде цілеспрямований процес фінансового забезпечення виконання кожного пункту плану, напрацювання лікарями відповідного досвіду, узагальнення та розповсюдження передового досвіду роботи кращих з них, усунення перешкод, які виникають на цьому шляху. Все це в кінцевому результаті і буде мати наслідком досягнення головної мети реформи медичної сфери - поліпшення здоров'я населення, забезпечення рівного і справедливого доступу всіх жителів до медичних послуг належної якості.

Подібні засідання "круглого столу" з питань реформування медицини будуть проводитись регулярно для більш широкого інформування населення про хід реформи.

Див. ФОТО зустрічі

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому,

за матеріалами газети «Новомосковська правда»


21/12/2011

Актуальне інтерв'ю. Юрій ПИСЬМЕННИЙ, головний лікар ЦМЛ: «Головною задачею медичних закладів Новомосковська буде профілактика захворюваності населення».

В рамках пілотного проекту з модернізації медицини у Новомосковську тривають заходи, передбачені Законом України "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та в місті Києві". З чим медична галузь міста завершує календарний рік? Яких змін очікувати населенню в нас­тупному році? З цими питаннями ми звернулись до головного лікаря ЦМЛ Ю.В.Письменного.

- Юрію Всеволодовичу, серед городян ходить чимало різноманітних чуток стосовно медичних закладів міста. Кажуть, ряд стаціонарів взагалі припинили роботу.

- Поки є язики, будуть і плітки. А якщо серйозно, то в медичних закладах Новомосковська йде планова робота по виконанню відповідного Закону. На цьому шляху зроблено вже чимало. З 1 листопада ц.р. створено міський центр первинної медико-санітарної допомоги, він уже діє як юридична особа. Його головним лікарем розпорядженням міського голови призначений Олексій Олексійович Маслак, колишній зас­тупник головного лікаря ЦМЛ з амбулаторно-поліклінічної роботи. Вирішені організаційні питання, затверджено штат цент­ру, його бюджет. Всі структурні підрозділи центру мають свої приміщення, зараз там завершуються ремонтні роботи.

- Тобто, все йде гладко?

- Як у кожній, особливо новій, справі, в процесі нашої роботи, безумовно, виникають свої складнощі та незручності як для населення, так і для медперсоналу. Наприклад, відкриваючи амбулаторію, довелося переселяти фізіотерапевтичне відділення, якому виділили нові площі, але ж там необхідно робити ремонт. Хочу Вас запевнити, що ми робимо усе можливе, щоб зробити ці процеси найменш болючими для всіх.

- Ви неодноразово наголошували, що міська медицина розподілилась за рівнями надання медичної допомоги…

- Так, Центральна міська лікарня реорганізувалась. В приміщеннях колишніх поліклінік - як дорослої, так і дитячої - залишаються працювати вузькі спеціалісти. Залишаються функціонувати і всі стаціонари, які були до цього, і діагностичні служби - рентген-кабінет, лабораторії. Окремо виділена швидка допомога - з 1-го січня наступного року на її базі створюється окрема юридична особа - станція швидкої медичної допомоги з обслуговування міста Новомосковська, Новомосковського та Магдалинівського районів. Всі перелічені мною структури віднині будуть працювати як заклади другого рівня надання медичної допомоги і фінансуватимуться з обласного бюджету. Саме задля цього приміщення, які вони займають, а також їхнє майно передаються до спільної власності територіальних громад області. На фінансуванні міського бюджету залишаться амбулаторії загальної практики сімейної медицини, які входять до складу центру первинної медико-санітарної допомоги.

- Давайте зупинимось на роботі стаціонарів, щодо них у городян найбільше запитань.

- Стаціонарна допомога передбачає лікування пацієнтів, які потребують цілодобового медичного нагляду. Але якщо у відділенні на 40 ліжках вдень перебуває 40, а вночі лише 12 хворих, то висновок можна зробити один - решта пацієнтів не потребують цілодобового перебування в стаціонарі. Для цього існує денний стаціонар або ж амбулаторне лікування. Тоді виникає питання: навіщо з міського бюджету витрачати кошти на утримання таких громіздких стаціонарів? А енергоносії викорис­товувались по повній програмі - і тепло, і світло, незважаючи на те, що в палаті не 4, а лише 1 хворий. Невже ці гроші немає куди у місті використати? Тому ми планово, на підставі розрахунків і проведеного аналізу стану справ, скоротили кількість ліжок у стаціонарах. Так, якщо станом на 1 січня 2011 року їх налічувалось 510, з 1 липня - 435, а з 1 грудня - 340. Ця цифра залишиться стабільною і на наступний рік, і по відділенням становитиме: дитяче відділення - 40 ліжок, неврологічне - 20, реанімаційне - 6, кардіологічне - 40, терапевтичне - 30, пульмонологічне - 20, гінекологічне - 20, пологове - 30, хірургічне - 40, офтальмологічне - 20, інфекційне - 30 ліжок. Як бачите, скорочення не торкнулось тих відділень, де наповнюваність є, за моніторингом двох останніх років, реально високою - гінекологічного, реанімаційного, пологового і дитячого. Всі завідуючі відділеннями залишаються на своїх місцях. Можлива лише переформатизація за місцем розташування відділень.

- Тобто, відділення можуть бути переселені?

- Можливо, бо для цього є підстави. Якщо відділення займало 800 кв. м, то після скорочення ліжок наполовину для економії розходів на енергоносії і утримання приміщень необхідно прийняти відповідне управлінське рішення. Вивільненим площам депутати міської ради знайдуть застосування. Якщо буде прийнято рішення про зміну місць розташування відділень, ми обов'язково повідомимо про це через ЗМІ.

- А щодо долі поліклінік, зокрема, - дитячої?

- Дитяча поліклініка не припиняла своєї діяльності, там працюють і надалі працюватимуть, разом з амбулаторією №4 загальної практики сімейної медицини, вузькі спеціалісти педіатричного профілю. Доросла поліклініка теж залишається, там працюватимуть вузькі спеціалісти.

- Скорочення кількості ліжок у відділеннях не вплине на доступність стаціонарного лікування?

- Запевняю Вас, ні! Не потребує місто стільки ліжок. Проб­лема в тому, що раніше робилось усе, щоб на папері всі ліжка були зайняті. Ось тоді дійсно доводилось чекати, поки звільниться ліжко. Цифри - річ вперта. І вони показують, що, наприклад, по неврологічному відділенню за 9 місяців 2011 року середнє перебування на ліжку пацієнтів склало 13,6 днів, у минулому році - 12, а середньообласний показник цього року по неврологічним відділенням - 11,5. Це говорить про те, що хворі у нас перетримуються на ліжках. Справа, напевно, лише в ефективності лікування. Зараз, при запровадженні сімейної медицини, зміниться сам підхід до медичного забезпечення. Всі - і населення, і лікарі - повинні зрозуміти, що найбільшої віддачі, найбільших зрушень в охороні здоров'я можна досягти лише методами профілактики захворювань, а не такими, як зараз - лікуванням за фактом наслідків захворювань. Лікувати наслідки набагато витратніше і для пацієнта, і для держави. Ми ж розуміємо, що стаціонар профілактикою не займається. А ось попередити хворобу, запобігти ускладненням - для цього і призначені сімейні лікарі, якість роботи яких буде оцінюватись, у першу чергу, не за кількістю прийнятих ними пацієнтів, а за зниженням показників їх захворюваності. Буде персональна відповідальність за особисте здоров'я кожного пацієнта.

- У відділеннях була певна кількість персоналу, ліжка скоротили, а медичних працівників?

- Ніхто не скорочений. У тому й плюс, що, наприклад, в інфекційному відділенні на обслуговуванні у 51 співробітника було 60 ліжок, з яких, як показали перевірки, вночі були задіяні лише 15-20. Зараз там стало 30 ліжок, і цього цілком достатньо, щоб кожному стаціонарному хворому приділили увагу.

- А взагалі охарактеризуйте, будь ласка, кадрове питання. Деякі міські Інтернет-сайти повідомляли, що медперсонал масово звільняється. Хто ж нас лікувати буде?

- Судіть самі. За 11 місяців 2011 року з ЦМЛ звільнилося 284 чол., з них 185 - за переведенням до центру первинної медико-санітарної допомоги, тобто вони просто перейшли працювати в іншу медичну структуру. З решти 99 медпрацівників, які реально звільнились (до речі - всі за власним бажанням), понад 60% вже мали пенсійний вік.

- Тобто, за скороченням штатів жодна людина не звільнена?

- Так. Більш того, ми маємо проблему кадрового голоду, хоча і дещо меншого, ніж в середньому по області. Проблема низької престижності професії лікаря не ліквідована, і саме завдяки реформі вона має бути вирішена.

- А які відділення ліквідовані?

- Жодне з відділень, які функціонували до цього, не припиняло своєї роботи.

- Якщо так, звідки тоді беруться нісенітниці про міську медицину?

- Ви будете здивовані, але я впевнений, що більшість з них народжуються саме в середовищі медперсоналу. І зовсім не тому, що вони не володіють необхідною інформацією, адже з усіх питань проводяться наради, бесіди, обговорення. Будь-яка реформа, як і революція, не проходить безболісно. Оці­нюючи перші підсумки реалізації у Новомосковську пілотного проекту, можу сказати, що ця робота першопрохідців важка і фізично, і морально. Не всі витримують. Потрібно вчитись, незважаючи на вік. Треба примусити себе змінити стиль життя, адже змінюються правила гри. Ми повинні чесно і відверто сказати, що існуюча система медичного забезпечення не влаштовувала ні лікарів, ні населення: низькі зарплати медиків, зрівнялівка незалежно від результатів їхньої роботи, відсутність мотивації до профілактики захворюваності і, як результат, - незадовільна якість медичних послуг, безвідповідальність за здоров'я пацієнтів. Зараз буде зовсім інший підхід до оцінки праці, і не всім це подобається. Не всі готові персонально відповідати за наслідки своєї роботи. Дехто вважає, що такими брудними справами їм вдасться відтягнути переміни, дожити до пенсії в тиші і спокої. Але ж треба ще й брати до уваги, що на нас спрямовані погляди решти України. Першому йти завжди важко, але ж це комусь треба робити, щоб змінити стан справ на краще.

- Чим займаєтесь зараз, напередодні нового року?

- Йде процес становлення первинного рівня медичної допомоги. Відпрацьовуємо відповідну документацію. Йде розподіл, передача майна між медичними структурами різних рівнів. Формуються і готуються до затвердження їхні бюджети на 2012 рік.

- Успіхів Вам і всьому медичному персоналу міста, терпіння і витримки. Дякую за розмову.

Розмовляв В.ЧЕРВОНОШТАН «Новомосковська правда»


21/10/2011

У Новомосковську відбулась нарада з питань реформування медицини.

Днями заступник голови Дніпропетровської облради з питань супроводження реформування системи охорони здоров'я Володимир Павлов на базі відділення швидкої медичної допомоги Новомосковської ЦМЛ провів робочу нараду з питань модернізації цієї ланки медичної сфери.

Разом з міським головою Новомосковська Сергієм Морозом, представниками влади Новомосковського та Магдалинівського районів, керівниками медичних закладів міста та районів, членами робочої групи при Дніпропетровській обласній раді з модернізації системи охорони здоров'я Володимир Павлов ознайомився з роботою диспетчерського центру, порядком надання швидкої медичної допомоги, технічним та транспортним забезпеченням відділення.

В ході наради Володимир Павлов повідомив, що в результаті модернізації на території області працюватиме 7 центрів швидкої допомоги. Один з них буде у Новомосковську й обслуговуватиме населення нашого міста та 2 районів – Новомосковського й Магдалинівського. У зв'язку з цим, необхідно організувати роботу диспетчерів, транспорту, зв'язку, лікарів та багатьох служб.

Органи місцевого самоврядування теж не повинні залишатись осторонь процесу. Необхідно створити Наглядові ради при медичних закладах, які слідкуватимуть за фінансово-господарською діяльністю, узгоджуватимуть разом з місцевою владою затвердження головлікаря та ін.

- Необхідно робити практичні шляхи, тому зараз починайте прораховувати бюджет, готувати документи. До нового року потрібно зробити великий об'єм роботи, - наголосив заступник голови облради. В області, за його словами, працює 300 машин швидкої допомоги, з яких 100 належать списанню. Але держава натомість виділяє 100 машин для Дніпропетровщини, які будуть отримані в І кварталі 2012 року.

- Лікарі Новомосковська, місцева влада готові йти назустріч змінам у сфері охорони здоров'я, й мають надію, що ці зміни покращать якість медичного обслуговування населення, піднімуть статус медичного працівника, вирішать нагальні проблеми, які накопичувались десятками років, - наголосив міський голова Новомосковська Сергій Мороз.

До речі, зміни відбудуться і в фінансуванні медичної сфери. Передбачається, що лікарі отримуватимуть заробітну плату від 5 тисяч грн. і більше. Все буде залежати від якості роботи. Впливатимуть на рівень платні й проценти за вислугу років, надбавка до відпустки та ін. Сьогодні для реалізації пілотних проектів держава виділяє нові кошти, вводить нові форми оплати праці. Планується фінансування до 85 грн. на один виїзд машини швидкої допомоги, щоб сумка лікарів була укомплектована, а машини оснащені.

Також Володимир Павлов відповів на запитання медиків стосовно перекваліфікації медперсоналу, забезпечення зв'язком у віддалених населених пунктах та ін. Зокрема, головлікар Новомосковської ЦМЛ Юрій Письменний зауважив, що з відкриттям центру всі виклики будуть надходити до одного місця. У зв'язку з цим потрібні додаткові підстанції та забезпечення єдиною системою зв'язку. Особливо актуальне це питання у сільській місцевості, де й мобільний зв'язок іноді відсутній.

Відділ з питань внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому.


22/09/2011

У міськвиконкомі відбулось засідання комісії з питань модернізації системи охорони здоров'я .

Проведення 21 вересня цього заходу обумовлювалось рішенням чергової XIII сесії Новомосковської міської ради, на якій депутати проголосували за створення у Новомосковську комунального некомерційного підприємства "Новомосковський міський центр первинної медико-санітарної допомоги".

У засіданні комісії взяли участь: міський голова Новомосковська Сергій Мороз, секретар Новомосковської міськради Борис Мазур, члени комісії – перший заступник міського голови з питань народно - господарського комплексу міста Олександр Козлов, заступник міського голови з питань соцзахисту населення та розвитку соціально-культурної сфери Ірина Калюжна, начальник Новомосковського управління Пенсійного фонду України Антоніна Косова, завідувач шкірно-венерологічним відділенням КЗ "ЦМЛ" Леонід Білий, депутат Дніпропетровської обласної ради Олександр Барсук, а також представники сфери охорони здоров'я міста, депутати міськради, представники управлінь та відомств.

В ході засідання було розглянуто питання розподілу медперсоналу за місцезнаходженням структурних підрозділів центру первинної медико-санітарної допомоги та визначення потреби структурних підрозділів центру в лікарських засобах, медобладнанні та транспортних засобах для забезпечення населення.

Присутні серед іншого визначили попередньо структуру центру первинної медико-санітарної допомоги місцезнаходження структурних одиниць. Так, наприклад, амбулаторія № 1 загальної практики сімейної медицини розміщуватиметься за адресою: пров. Волгоградський, 27-а; амбулаторія № 2 загальної практики сімейної медицини розміщуватиметься за адресою: вул. Сучкова, 40, на 3 поверсі поліклініки для дорослих; амбулаторія № 3 загальної практики сімейної медицини розміщуватиметься за адресою: вул. Сучкова, 40, на 2 поверсі поліклініки для дорослих; основна частина амбулаторії № 4 загальної практики сімейної медицини розміщуватиметься за адресою: вул. Українська, 12, на базі приміщення дитячої поліклініки, а філія амбулаторії розміститься по вул. Шевченко, 39.

Попередньо така структура була взята за основу. Це та інші питаннями, що стосуються реформування системи медичного обслуговування населення, будуть обговорюватись на чергових засіданнях комісії.

Відділ з питань внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому.


12/09/2011

Реформа медицини повинна проводитись зважено та відповідально, вважають лікарі Новомосковська.

9 вересня 2011 року міський голова Новомосковська Сергій Мороз зустрівся з представниками сфери охорони здоров'я нашого міста. В ході зустрічі обговорювались питання модернізації цієї галузі у відповідності до пілотних проектів, як передбачає Закон України "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та в місті Києві". У зустрічі взяли участь депутат Новомосковської міської ради Леонід Білий, завідувач І терапевтичним відділенням Новомосковської ЦМЛ Лариса Гінкота та інші медики.

Лікарі з болем у душі розповідали про проблеми, що роками накопичуються у системі охорони здоров'я, а також висловили власні думки про те, що впроваджувати реформу необхідно обережно та відповідально. З відвертим небайдужим ставленням до справи, якій вони віддали не одне десятиліття своєї праці та життя, медики звернулись за порадою до міського голови Новомосковська.

Підчас зустрічі колегіально обговорювались питання втілення в життя реформи системи охорони здоров'я у Новомосковську. Зокрема йшлося про неоднозначне ставлення до реалізації багатьох засад модернізації галузі власне мешканців нашого міста та представників медичної галузі. Реформування цієї сфери, вважають фахівці, потребує зваженого підходу та прийняття обґрунтованих рішень.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


05/09/2011

Медики обговорили питання модернізації системи охорони здоров’я.

1 вересня начальник головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Гінзбург провела семінар для працівників медичної сфери Новомосковська.

Семінар стосувався питань модернізації системи охорони здоров’я на виконання Закону України "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та в місті Києві". У семінарі разом з головлікарем міської лікарні Юрієм Письменним, колективом дорослої, дитячої поліклінік та відділень ЦМЛ взяли участь міський голова Новомосковська Сергій Мороз та заступник міського голови – начальник фінансового управління Тетяна Дакова.

Розповідаючи про зміни, які відбудуться у системі охорони здоров’я, Валентина Гінзбург відзначила:
- Реформа проводиться заради підвищення якості надання медичних послуг та з метою змінити ставлення лікарів до людей. Ключовим принципом її проведення є підвищення кваліфікації лікаря, повернення до нього довіри людей та підвищення авторитету. Також реформування має на меті мотивацію лікарів до якісного і ефективного обслуговування пацієнтів.

За словами начальника головного управління, модернізація системи охорони здоров’я передбачає структурні та фінансові зміни. Що стосується фінансових змін, це, наприклад, розмежування на первинну та вторинну медико-санітарну допомогу. Первинну передбачається фінансувати з місцевих бюджетів, а вторинна, третинна та екстрена фінансуватимуться з обласного. Разом з цим, реалізація пілотних проектів, що стосується й Дніпропетровщини, фінансується з бюджетів різних рівнів. Це лише на користь нашій медичній галузі.

Також Валентина Гінзбург зосередила увагу присутніх на питанні створення центрів первинної медико-санітарної допомоги. Зокрема, нині формується державний бюджет 2012 року. Й формувати його необхідно у відповідності до потреб реально існуючих медичних центрів. Саме тому перед місцевою владою постало завдання - реєструвати центри первинної медико-санітарної допомоги як юридичні особи, щоб мати можливість отримувати кошти або обладнання.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому.

Див. також "На Дніпропетровщині підвищують статус сімейних лікарів"

Одна з основних цілей модернізації системи охорони здоров’я у Дніпропетровській області – якісна первинна медична допомога, яка базуватиметься на сімейній медицині. Важливим питанням впровадження засад сімейної медицини є підвищення статусу сімейного лікаря та привабливості роботи у сфері первинної медико-санітарної допомоги.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 № 524 передбачено підвищення заробітної плати лікарів. Зарплатня сімейного лікаря вищої кваліфікаційної категорії до кінця 2011 року становитиме 1704 грн (як у лікаря-хірурга). А з доплатами за вислугу років, роботу в сільській місцевості, на дільниці, завідування амбулаторією вона складатиме 3186 грн.

Крім цього, передбачена виплата одноразової грошової допомоги у розмірі п'яти окладів мінімальних заробітних плат випускникам медичних вузів, які виявили бажання працювати в сільській місцевості і селищах міського типу з укладення договору на термін не менше 3 років, а також молодим фахівцям, які будуть працювати на посадах лікарів загальної практики: сімейних лікарів, лікарів-терапевтів і лікарів-дільничних педіатрів. З 2012 року для медичних працівників впроваджується виплата допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу (за наявності щорічної відпустки). Під час проходження курсів підвищення кваліфікації та перепідготовки за кожним медичним працівником зберігається середній заробіток.

Наразі Кабінетом Міністрів України розробляється порядок встановлення заохочувальних виплат (надбавок) медичним працівникам, виходячи з обсягу та якості виконаної роботи. Створюються сприятливі умови для отримання лікарями загальної практики – сімейної медицини ліцензії на надання медичної допомоги.

Законом України „Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві” передбачено, що лікарі-спеціалісти реорганізованих закладів охорони здоров’я пілотних регіонів, які працевлаштовуються на посади лікарів загальної практики - сімейної медицини, проходять відповідну спеціалізацію у першочерговому порядку та безоплатно. До видачі свідоцтва, що підтверджує проходження цієї спеціалізації, за такими лікарями зберігається кваліфікаційна категорія за попередньою спеціальністю.

Також облдержадміністрацією ініційовано розгляд питання впровадження „ місцевих стимулів ” для медичних працівників первинної ланки (лікарів загальної практики – сімейної медицини, терапевтів, педіатрів), а саме: забезпечення службовим житлом, службовим мобільним зв’язком, безкоштовним проїздом у громадському транспорті, встановлення цільової надбавки до заробітної плати тощо.

Головний позаштатний спеціаліст з первинної медичної допомоги
та сімейної медицини головного управління охорони здоров’я
облдержадміністрації Н.В.Пучкова


18/08/2011

Реформування медицини - у пілотному проекті.

17 серпня у Новомосковській райдержадміністрації відбулась нарада з питань модернізації системи охорони здоров'я, участь у якій взяли представники медичної галузі Новомосковська та району, педагоги, депутати обласної та місцевих рад, представники управлінь та відомств, сільські голови та всі, кого зацікавило проведення якісних та прогресивних змін у сфері охорони здоров'я.

Цей процес передбачається дією нового Закону України "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та в місті Києві", котрий підписав Президент України Віктор Янукович.

Проводили нараду та відповідали на питання учасників керівник робочої групи з питань модернізації системи медицини Дніпропетровської ОДА Оксана Шапкаріна, член робочої групи Людмила Кулебчук, заступник голови Новомосковської РДА Людмила Грицьків та секретар Новомосковської міськради Борис Мазур. Зібрання цікавили, переважним чином, питання про перехід на розподіл закладів охорони здоров'я за видами надання медичної допомоги (первинної, вторинної, третинної та екстреної), позитивні зміни у сільській медицині, зацікавлення роботою на селі молодих кадрів, зміни щодо формування єдиного простору в наданні швидкої медичної допомоги тощо.

Головне, в чому запевнила присутніх Оксана Шапкаріна, медичні заклади закриватись не будуть, і медики не втрачатимуть робочі місця. За її словами, пілотний проект передбачає проведення в 2011-2014 роках структурно-організаційної перебудови системи охорони здоров'я у вибраних регіонах. Така перебудова спрямована на підвищення ефективності та доступності медичних послуг. Її основою стане розвиток сімейної медицини.

Відділ з питань внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому.


17 червня 2011

Медики Новомосковська приймали вітання з нагоди професійного свята

16 червня у поліклініці для дорослих Новомосковської міської лікарні відбулись урочистості з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника.

До представників сфери охорони здоров'я нашого міста в цей день завітали гості – міський голова Новомосковська Сергій Мороз, в.о. заступника міського голови Новомосковська з питань соцзахисту населення та розвитку соціально-культурної сфери Галина Горбач, депутат міської ради, член фракції Партії регіонів Сергій Коцюра.

У своєму вітальному слові Сергій Мороз відзначив: " - Вагомий внесок лікарів у благородну справу охорони здоров'я мешканців Новомосковська часто робиться за рахунок їх власного здоров'я, дозвілля, моральних та фізичних сил, але працюють вони через власне покликання – рятувати життя, бути для кожного з нас оберегом та найкращим порадником. "

Також він висловив подяку за невтомну працю медиків, побажав їм здоров'я та благополуччя й вручив з нагоди свята похвальні грамоти від міської влади Наталії Сіренко (завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії), Світлані Фус (старша медсестра ШВВ), Любові Пуріній (біолог КДЛ), Миколі Краснову (лікар-уролог хірургічного відділення поліклініки для дорослих), Ларисі Волковій (завідувачка інформаційно-аналітичного відділу), Світлані Губарик (завідувачка офтальмологічним відділенням), Надії Ліннік (завідувачка педіатричними дільницями), Аллі Марченко (палатна медсестра акушерсько-гінекологічного відділення), Марії Іонко (дільничний лікар-терапевт) та Ользі Маркевич (медсестра лікарського кабінету хірургічного відділення для дорослих).

Колег-медиків привітав і головлікар комунального закладу "Центральна міська лікарня м. Новомосковська" Юрій Письменний. З найкращими побажаннями до винуватців свята звернувся й депутат міськради, представник депутатської фракції Партії регіонів Сергій Коцюра.

Юрій Письменний вручив грамоти з нагоди професійного свята та з особисті заслуги у сфері охорони здоров'я: Оксані Гребінник (дільнична медсестра дитячої поліклініки), Олені Кушці (медсестра онкологічного кабінету поліклініки для дорослих), Володимиру Єрмоленку (інженер технічного відділу), Євгену Прокоповичу (лікар акушер-гінеколог акушерсько-гінекологічного відділення) та Миколі Сердюкову (лікар-хірург хірургічного відділення).

Також, як було оголошено в ході урочистостей, знаковою подією для медицини нашого міста стало й те, що одна з небагатьох представників медичної галузі Дніпропетровщини – Світлана Коротич – була нагороджена почесною грамотою Міністерства охорони здоров'я України. Це заслужена нагорода для Світлани Єгорівни, що є головним акушером-гінекологом міста, завідувачкою гінекологічним відділенням, заслуженим лікарем України, кандидатом медичних наук, депутатом Новомосковської міської ради.

Крім цього, були відзначені подяками представники відділень: швидкої та невідкладної медичної допомоги, пологового, загальної практики – загальної сімейної медицини, жіночої консультації, акушерсько-гінекологічного, анестезіології та інтенсивної терапії, шкірно-венерологічного, інформаційно-аналітичного відділу, офтальмологічного, клініко-діагностичної лабораторії, рентгенологічного, хірургічного, пульманологічного, хірургічного відділення поліклініки для дорослих, поліклініки для дорослих, неврологічного, туберкульозного, адміністративно-господарський персонал.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому.


30 березня 2011

Медики попереджають: туберкульоз – захворюваність, з якою не шуткують.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у світі щорічно реєструється близько 10 млн. нових випадків захворювань на туберкульоз, близько 3 мільйонів людей помирає. У структурі смертності від інфекційних хвороб туберкульоз посідає перше місце. В Україні щодня реєструється 82 випадки туберкульозу, 30 хворих помирає.

Рівні захворюваності на туберкульоз у Дніпропетровській області перевищують середні по Україні на 20%. Розвитку епідемії, яка стає все більш небезпечною, сприяє поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу. Шістдесят відсотків хворих на СНІД помирають саме від туберкульозу. Погіршує ситуацію і розвиток лікарсько-стійких форм туберкульозу, які важко піддаються лікуванню.

Рішення проблеми туберкульозу як медико-соціальної у сучасних умовах, перш за все, залежить від скоординованих дій структур органів влади, управлінь та установ. У Дніпропетровській області за активної участі санітарно-епідеміологічної служби розроблено Програму протидії інфекційним соціально небезпечним захворюванням на 2008-2012 роки. У цій програмі чітко позначені завдання з боротьби з туберкульозом.

Мета програми - забезпечення своєчасної діагностики туберкульозу, підвищення ефективності лікування, а також зміцнення матеріально-технічної бази протитуберкульозних стаціонарів.

Державна санітарно-епідеміологічна служба активно контролює:
- Організацію і виконання профілактичних флюорографічних оглядів населення, профілактичних щеплень проти туберкульозу;
- Безпеку проведення проб Манту: дотримання належних умов зберігання і транспортування туберкуліну, використання тільки одноразових шприців, дотримання режиму дезінфекції в приміщеннях, де проводяться маніпуляції;
- Дотримання протиепідемічного режиму в протитуберкульозних закладах;
- Спільно з фтизіатрами організовує оздоровчі заходи у вогнищах туберкульозної інфекції.

Статистично підтверджено, що на туберкульоз хворіють люди всіх верств суспільства. Найбільш сприйнятливі до цього захворювання діти, особи, що вживають алкоголь, наркотики, хворі із хронічними захворюваннями; хворі на СНІД та інфіковані вірусом імунодефіциту людини. Високий темп життя, інформаційний пресинг, постійний "недолік часу", а, звідси, нерегулярне і незбалансоване харчування - усе це стресові моменти, які призводять до зниження захисних сил організму і сприяють розвитку захворювання. Небезпека туберкульозу має бути усвідомлена кожним.

Успіх боротьби з туберкульозом залежить від його своєчасної діагностики. При всій важливості спільних оздоровчих заходів, не можна нехтувати і спеціальними медичними засобами.З метою своєчасного виявлення туберкульозу органів дихання дорослим проводяться профілактичні флюорографічні обстеження. Щорічним профілактичним флюорооглядам підлягає все працююче населення. Неорганізоване населення обстежується 1 раз на 2 роки.

На жаль, поряд з дорослими на туберкульоз хворіють і діти. У дітей раннього віку та підлітків туберкульоз може швидко прогресувати і призвести до трагічних наслідків. Для раннього виявлення туберкульозу дітям ставлять туберкулінові проби (проби Манту). Їх потрібно робити регулярно незалежно від попереднього результату. Думка, що проведення проби Манту може викликати захворювання, помилкова!

За однією пробі Манту визначити, хвора дитина чи ні, неможливо. Але за результатом туберкулінової проби можна судити про наявність інфекції в організмі. Позитивна реакція на пробу - не ознака захворювання. Це означає - дитина потрапила до групи ризику, він інфікований і, можливо, потребує профілактичного лікування. Своєчасне лікування дозволяє захистити дитячий організм від можливого переходу етапу інфікування у хворобу.

Для попередження розвитку важких форм туберкульозу немовлятам і дітям у віці 7 та 14 років проводяться щеплення проти туберкульозу. Туберкульоз може маскуватися під різні захворювання. Однак є деякі симптоми, які дозволяють запідозрити туберкульоз. До них відносяться: постійна слабкість, підвищена стомлюваність, погіршення або відсутність апетиту, зниження ваги, тривала лихоманка (частіше з невисокими показниками температури до 37,0-37,5 С), пітливість (частіше вночі), тривалий кашель (протягом 3-х тижнів).

Будьте уважні! Помітивши будь-які з цих ознак, як можна швидше зверніться до лікаря! Не відкладайте час звернення за медичною допомогою, тому що чим раніше виявлений туберкульоз, тим ефективніше лікування!

Пам'ятайте, успіх боротьби з туберкульозом залежить не тільки від соціально-економічних чинників, він залежить, перш за все, від нас з вами, від тієї міри відповідальності, з якою ми ставимося до свого здоров'я.

Ваше здоров'я - у ваших руках!

Зав.епідвідділом міськСЕС м. Новомосковська Кулибчук Л.К.


17 вересня 2010

У тісному сімейному колі Новомосковські медики відсвяткували 110 років від дня заснування міської лікарні. Головний лікар Ю.В.Письменний, відкриваючи урочистості в актовому залі поліклініки, назвав цю подію знаковою і нагадав присутнім, що наприкінці 19-го століття Земською управою було прийнято рішення про будівництво лікарні в Новомосковську. 2 корпуси на 55 койко - місць, 10 лікарів, 13 фельдшерів та акушерів – такою була лікарня на початку. Активне будівництво нових приміщень почалось після Вітчизняної війни - з’явились нові відділення, урізноманітнювалась спеціалізація медичних послуг. Сьогодні КЗ «ЦМЛ» – це 1140 співробітників, 14 стаціонарів, 255 лікарів, 726 працівників середнього медичного персоналу, більше 700 тисяч відвідувань на рік. До лікарні надходить нове медичне обладнання. Цьому сприяє виконання програм, прийнятих владою і спрямованих на розвиток охорони здоров’я в міст, серед яких -« програма розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини», «Здоров`є дітей та матерів м.Новомосковська на період до 2015 року»,«П’ятирічка розвитку охорони здоров’я в м. Новомосковську на 2010 -2015 рр».

Охорона здоров’я залишається в числі пріоритетів міської влади.

Від керівництва міста колектив лікарні тепло привітала заступник міського голови Н.О.Тихонова. З нагоди ювілею грамотами міського голови відзначені Шибінська Катерина Володимирівна, заступник головного лікаря, Коротич Світлана Єгорівна, завідувач акушерсько-гінекологічним відділенням, Теличко Людмила Олексіївна, завідувач дитячою поліклінікою, Гутарова Любов Семенівна, завідувач відділенням трансфузіології, Гінкота Лариса Василівна, завідувач терапевтичним відділенням поліклініки для дорослих, Чепель Ольга Володимирівна, шеф-кухар, Лукаш Ада Петрівна, начальник технічного відділу. Від 75 –тисячного колективу медиків Дніпропетровської області колектив лікарні поздоровила заступник голови обласної профспілки медичних працівників Мозгова Віра Опанасівна. Багато теплих слів було сказано на адресу медичних династій, котрими пишаються в Новомосковську – Євецьких – Бабенко, Авдєєвих, Автономових, Гутарових, Щьоголевих, Коротич, Тігових, Дмитруків, Харченків, Сулимів, Макарчуків. Кращі традиції медичної справи, закладені ними, продовжуються новими поколіннями цих родин. На святі не бракувало гарних слів на адресу багатьох лікарів і медичних сестер. Названі та відзначені кращі відділення лікарні – гінекологічне, сімейної медицини, швидкої невідкладної допомоги, проти туберкульозне та клініко-діагностична лабораторія.

Музичне привітання колективу лікарні подарували вокальний колектив «Голубка» та солісти зразкового дитячого вокального колективу «Фантазія».


Загальна інформація щодо надання медичної допомоги в місті

Медична допомога населенню міста надається через комунальний заклад "Центральна міська лікарня міста Новомосковська", до складу якої входять 16 відділень - 14 стаціонарних, трансфузіології, швидкої та невідкладної медичної допомоги, а також дві поліклініки - для дорослих та дітлахів.

Крім того, у Центральній міський поліклініці працює денний стаціонар, який розрахований на 100 ліжок.

Поліклініка для дорослих працює у дві зміни і розрахована на 800 відвідувань в одну зміну. Дитяча поліклініка також працює у дві зміни та здатна прийняти до 360 відвідувань за одну зміну. Стоматологічна поліклініка за одну зміну здатна прийняти до 250 відвідувань.