Шановнi новомосковцi! У нашому мiстi облаштованi безкоштовнi пункти обiгрiву. Повний перелік адрес вказано на сторінці новин.
Погода в Новомосковську

Курсы НБУ на сегодня


Шановні відвідувачі сайту! Робота ресурсу тимчасово припинена. Просимо вибачення за незручності!


31/01/2012

Пункти обігріву готові прийняти мешканців міста

30 січня міський голова Новомосковська Сергій Мороз провів оперативну нараду з представниками міської влади та установ, відповідальних за безперебійне функціонування систем життєзабезпечення міського господарства та населення міста у зимовий період. В ході наради мер Новомосковська звернув увагу присутніх на приділення особливої турботи щодо організації та стабільного функціонування пунктів обігріву громадян, котрі цього потребуватимуть, та надання їм всебічної допомоги.

Також Сергій Анатолійович акцентував, що «згідно з розпорядженням голови Дніпропетровської ОДА Олександра Вілкула, з 30 січня учні 1 – 4 класів не відвідуватимуть школи до покращення погодних умов, стосовно цього буде відповідне розпорядження голови Дніпропетровської ОДА».

- Я дуже вдячний всім службам, що оперативно виконали комплекс робіт для підготовки пунктів обігріву людей, - наголосив Сергій Мороз.

Зокрема, за уточненою інформацією, робота палаток обігріву за адресами: вул. Сучкова, 116 та вул. Комсомольська, 22 була організована Новомосковським РВ ГУ МНС України в Дніпропетровській області (С. В. Махов).

Також учасники наради визначились, що доки триватиме несприятливий температурний режим, буде організоване чергування відповідальних осіб – заступників міського голови. За ними буде закріплений контроль за безперебійним функціонуванням пунктів обігріву людей та їх харчуванням.

Як повідомила заступник міського голови з питань соціального захисту населення та розвитку соціально - культурної сфери Ірина Калюжна, в пунктах обігріву організоване чергування представників наступних соціальних служб: ЦСССМ, територіального центру соціального обслуговування, управління праці та соцзахисту населення, Червоного Хреста. Палатки обігріву працюють цілодобово, харчування в них надається з 12 до 17 години.

Ірина калюжна наголосила, що працівники соціальних служб просять людей, котрі приходять до пунктів обігріву, повідомляти про себе для надання їм подальшої допомоги.

В палатках обігріву за адресами: вул. Сучкова, 116 та вул. Комсомольська, 22 з 28 січня мешканцям міста почалось надання гарячих обідів, яке забезпечила місцева організація ВО "Громада" (Коротич С. Є.)

У Новомосковську станом на 31 січня 2012 року створені пункти обігріву людей за наступними адресами:
вул. Спаська, 17, Придніпровська ГФРЕ - міський збірний евакопункт
вул. Сучкова, 116 - палатка обігріву
вул. Комсомольська, 22 - палатка обігріву
вул. Павлоградська, 2а, Реабілітаційний центр – опалюване приміщення
пров. Парковий, 1, ГО «Центр підтримки сім'ї», «Перехрестя» - опалюване приміщення
вул. Комсомольська, 32, Троїцький храм УПЦ КП - опалюване приміщення
вул. Волгоградська, 290, Храм на честь ікони Божої Матері «Самарська» - опалюване приміщення
вул. Радянська, 169, Церква адвентистів сьомого дня - опалюване приміщення
вул. Українська, 12, Дитяча поліклініка - опалюване приміщення
вул. Шевченко, 39, Шкірвендиспансер - опалюване приміщення
вул. Сучкова, 40 КЗ «ЦМЛ м. Новомосковська» - опалюване приміщення
пров. Волгоградський, 27а, амбулаторія - опалюване приміщення
вул. Українська, 12, Червоний Хрест - опалюване приміщення
вул. Інтернаціональна, 2, магазин «Продтовари» - опалюване приміщення

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


31/01/2012

ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ МНС УКРАЇНИ.

Керівництво Головного управління МНС України в Дніпропетровській області занепокоєне кількістю нещасних випадків на воді, які спостерігаються з настанням зимової відлиги. Так, вже з початку січня 2012 року на водоймах області на воді загинуло 3 людей.

Торік холодної пори на озерах, річках та ставках втратили життя 20 осіб, у тому числі 1 дитина.

Головне управління звертає увагу жителів регіону на те, що необхідно бути особливо обережними на зимових водоймах. Детальніше...


31/01/2012

Пам'ять – жива!

Щорічно 27 січня відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Холокосту. Цей день був затверджений Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 року.

Представники міської влади Новомосковська цього дня віддали данину пам'яті жертвам фашизму. Секретар міськради Борис Мазур, заступники міського голови Новомосковська – Олександр Козлов, Ірина Калюжна, Олександр Воскобойник, керуючий справами виконкому Ірина Марченко та інші поклали квіти до меморіального знаку, встановленого у пам'ять мирним мешканцям нашого міста та партизан, що були розстріляні фашистами у період 1941 – 1943 років, котрий знаходиться неподалік від Новомосковського лісництва.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


31/01/2012

Олександр Вілкул: «За період сильних морозів у Дніпропетровській області в пунктах обігріву надано допомогу більше, ніж 1300 жителям області».

На період сильних морозів у Дніпропетровській області за завданням губернатора Олександра Вілкула розгорнуто роботу 126 стаціонарних та 32 мобільних пунктів обігріву населення, зокрема соціально незахищених груп громадян, у тому числі й тих, які не мають постійного місця проживання. З 26 січня через пункти обігріву на Дніпропетровщині пройшли й отримали медичну та психологічну допомогу понад 1300 осіб. За останні три доби медичну допомогу отримали 84 особи, з них 32 – знаходяться на лікуванні.

Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул перевірив роботу одного з таких пунктів, що у Дніпропетровську на площі Островського.

«Через різке зниження температури та погіршення погодних умов обласна влада організувала в містах і районах роботу пунктів обігріву для населення та соціально незахищених груп громадян, зокрема, тих, хто не має місця постійного проживання. У таких пунктах працюють спеціалісти підрозділів МНС, соціальних служб та медичні працівники. Ті, хто звернувся, отримають у наметі гарячий чай, їжу, а також у разі потреби медичну допомогу», - сказав Олександр Вілкул.

Пункти обігріву розташовані в місцях масового перебування людей у містах і районах області та працюють цілодобово. Тут надається допомога соціально незахищеним верствам населення, щоб запобігти їх переохолодженню. У наметах встановлені теплогенератори, є гарячий чай та продукти харчування. Співробітники МНС та лікувальних закладів проводять роз'яснювальну роботу щодо правил поводження в умовах сильних морозів, а в разі необхідності – надають психологічну допомогу.

Пункти встановлені з дотриманням правил пожежної безпеки та санітарно-гігієнічних норм. Їх діяльність буде припинена після завершення сильних морозів.

Олександр Вілкул повідомив, що при облдержадміністрації створений обласний штаб, а в усіх містах і районах області створено й працює 35 місцевих штабів із забезпечення безперебійної роботи об'єктів життєзабезпечення населення: котелень, водогонів, газопроводів, а також тепло-, водо- газо- й електромереж.

Крім того, за дорученням Олександра Вілкула усі водії патрульних автомобілів МВС, тролейбусів та трамваїв Дніпропетровщини пройшли спеціальний інструктаж. Якщо побачили людину з найменшими ознаками обмороження, то вони повинні зупинитися, у разі необхідності викликати швидку медичну допомогу або доставити цю людину до найближчого пункту обігріву.

Олександр Вілкул звернувся до працівників підприємств громадського харчування у разі необхідності зігрівати людей гарячим чаєм та закликав населення нашої області: «Не залишайтеся байдужими до тих, хто може потребувати вашої допомоги. Це наша спільна справа».

Начальник головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації Валентина Гінзбург звернула увагу населення на ознаки та першу допомогу при переохолодженні. За її словами При тривалому перебуванні в умовах низької температури людина ризикує переохолодитися. Це може стати причиною порушення нормального функціонування життєво важливих органів. Причиною переохолодження можуть бути недостатньо теплий, тісний та вологий одяг чи взуття, фізична перевтома, голод, тривале нерухоме та незручне положення, ослаблення організму унаслідок перенесених хвороб, хронічні захворювання судин ніжних кінцівок та серцево-судинної системи, паління тощо.

Першими симптомами переохолодження можуть бути:
- тремтіння усього тіла
- уповільнене дихання
- зниження температурної, тактильної, больової чутливості
- понижений артеріальний тиск
- температура тіла нижче 36С
- холодна бліда шкіра, що може почати злущуватися
- порушена координація рухів
- сильна втома, сонливість
- порушення уваги

Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження.
1. При сильному холоді не рекомендується вживати алкогольні напої – алкогольне сп'яніння сприяє високій утраті тепла.
2. Не варто палити на морозі – паління зменшує циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду.
3. Потрібно одягати виключно теплий одяг з натуральних тканин – це сприяє нормальній циркуляції крові. Верхній одяг бажано носити вологостійкий.
4. Передумови для обмороження можуть створювати тісне взуття, відсутність устілки, брудні шкарпетки. У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні – вони поглинають вологу та залишають ноги сухими.
5. У вітряну та морозну погоду необхідно захищати відкриті ділянки тіла, рекомендується змащувати їх спеціальним кремом. Не варто носити на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас.
6. Під час тривалого перебування на вулиці потрібно періодично заходити до теплих приміщень, вживати гарячий чай.
7. Потрібно остерігатися перевтоми. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню.
8. По можливості варто постійно рухатися, аби посилити кровообіг у замерзаючих судинах.
9. У разі переохолодження необхідно своєчасно розпочати лікування.
Не варто думати, що переохолодження мине саме по собі. Як тільки з'являться його перші симптоми потрібно:
- негайно перейти у тепле приміщення, одягти теплий одяг, випити гарячого чаю чи кави, розпочати виконувати інтенсивні фізичні вправи;
- у разі стійкого переохолодження на уражені тканини слід накладати термоізолюючі пов'язки (ватно-марлеві, бавовняні), зробити масаж усього тіла;
- ні в якому разі не можна зігрівати уражені тканини тіла гарячою водою чи грілками, тримати поряд з гарячими батареями – це може призвести до значного поглиблення ураження;
- рекомендується пити якомога більше рідини – будь-які теплі напої, крім алкоголю. Вони відновлять нормальну температуру тіла та покращать циркуляцію крові.
- у разі сильного обмороження слід негайно звернутися до лікаря.

Управління преси та інформації Дніпропетровської обласної державної адміністрації


31/01/2012

Микола Азаров: Пріоритетом Уряду в 2011 році було підвищення низьких зарплат.

Підвищення оплати праці низькооплачуваним категоріям громадян було пріоритетом для Уряду в 2011 році. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров на прес-конференції у Києві.

«Політика Уряду була спрямована на підняття зарплат низькооплачуваним категоріям. Наголос робився на підвищенні для 1-го тарифного розряду і з 1 по 6 розряди, щоб швидше підняти рівень оплати праці працівників, які найбільш постраждали в кризу», - відзначив Глава Уряду.

Микола Азаров також звернув увагу на те, що політика, яка проводиться Урядом, незважаючи на всі складнощі, дозволила підвищити реальну купівельну спроможність населення.

«У нас сталася значна зміна щодо структури зарплат. Тих, хто отримує зарплату 1,5 тисячі гривень, стало на мільйон осіб менше; на мільйон додалося тих, хто отримує понад 3 тисяч грн. Це непогано», - сказав Прем'єр.

Він також відзначив, що в грудні 2011 року середня зарплата становила 3054 грн., порівняно з 1900 грн. на початку 2010 р. - це пристойне зростання.

«У кризовий рік реально зменшився на 20% товарооборот, ми мали реальне падіння прибутків. У 2010 - 2011 роках ми виходимо на рівень докризової купівельної спроможності», - додав Прем'єр-міністр.

При цьому Азаров визнає, що докризового рівня щодо купівельної спроможності ще не досягнуто. «Нам необхідно витратити ще один рік, 2012-й, щоб ми вийшли на докризовий рівень», - сказав Прем'єр-міністр України.

За його словами, Уряд також скоротив заборгованість із зарплати, що накопичилась в 2009 році. «Від попередників нам дісталася заборгованість 1 мільярд 737 мільйонів гривень, ми її скоротили до 1 мільярда - в результаті великої роботи», - відзначив Микола Азаров.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ


31/01/2012

ВР прийняла держпрограму економічного та соціального розвитку України на 2012-2014 рр.

За відповідне рішення проголосували 245 депутатів при необхідних 226.

Верховна Рада (ВР) України прийняла законопроект про Державну програму економічного і соціального розвитку України на 2012 р. і основні напрямки розвитку на 2013-2014 рр. За відповідне рішення проголосували 245 депутатів при необхідних 226.

У законопроекті прогнозується зменшення середньої чисельності наявного населення в 2012 р. до 45,51 млн осіб, зростання обсягу роздрібного товарообороту підприємств до 390 млрд грн, монетарної бази - на 12-16%, грошової маси - на 19-23%, прямих іноземних інвестицій - до 57,2 млрд грн.

У порівнянні з документом, підготовленим для першого читання, в остаточній редакції збільшено прогноз зростання ВВП в 2011 р. з 4,7% до 5%. Крім того зазначено, що "після 2010 - року посткризового помірного відновлення, світова економіка переживає "новий небезпечний етап", який загрожує черговим витком рецесії в розвинених країнах світу. Зростанню світової економіки загрожують два основних фактори: фінансові потрясіння в зоні євро та вразливе економічне становище США".

Також на 1 п.п. погіршена оцінка зростання промислового виробництва у 2012 р. - до 4,5%. "Приріст у металургійному виробництві та виробництві готових металевих виробів за песимістичними оцінками прогнозується на рівні 3,5%. Найбільшу роль для галузі відіграватиме зовнішній попит, звуження якого в умовах погіршення розвитку світової економіки і обумовить уповільнення зростання галузі. Разом з тим реалізація передбачених Державною програмою заходів, диверсифікація ринків збуту готової продукції створять умови для закріплення позицій металургійних підприємств на зовнішніх ринках і дозволять забезпечити зростання виробництва металургії на рівні 6%, - йдеться у документі. - Загалом під впливом низхідної динаміки зовнішнього попиту зростання обсягів виробництва у металургійному виробництві та виробництві готових металевих виробів може становити лише 3,5 відсотка, у хімічній та нафтохімічній промисловості - 1,5%".

Прогноз рівня монетизації зменшено з 58,3% до 55,4%, обсягу активів небанківських фінансових установ - з 90,7 млрд грн до 88,7 млрд грн.

Прожитковий мінімум у середньому на одну особу становитиме з 1 січня 1017 грн, з 1 квітня - 1037 грн, з 1 липня - 1044 грн, з 1 жовтня - 1060 грн, з 1 грудня 1095 грн. Порівняно з 2011 р. розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць зросте на 14%.

Мінімальну заробітну плату буде підвищено до рівня прожиткового мінімуму для працездатної особи (тобто в середньому за рік до 1098 грн). Порівняно з 2011 р. вона збільшиться на 135 грн, тобто на 14%.

Нагадаємо, 2 вересня ВР прийняла за основу проект постанови № 9156/п від 21 вересня 2011 р. про прийняття за основу проекту закону України про Державну програму економічного і соціального розвитку України на 2012 рік та основні напрямки розвитку на 2013-2014 рр. За відповідний законопроект проголосував 271 народний депутат.

Державна програма визначає цілі, завдання та основні заходи економічного і соціального розвитку країни на 2012 рік та основні напрями розвитку на 2013 і 2014 роки. За кожним напрямом державної політики сформульовані також проблемні питання, ризики та критерії ефективності. Заходи державного регулювання, які реалізуються шляхом застосування економічних і організаційно-правових важелів, повинні закласти основи для стійкого довгострокового економічного зростання та підвищення добробуту населення.

Відповідно до Державної програми головні зусилля будуть спрямовані на закріплення економічного зростання на основі його інноваційно-інвестиційної складової, забезпечення доступу до результатів економічного зростання для якомога більшої кількості громадян, справедливої оплати праці та повноцінного відновлення робочої сили та залучення стимулів до збільшення індивідуальних доходів громадян шляхом підвищення продуктивності праці з метою досягнення головної мети розвитку - підвищення добробуту населення України.

Напрями та завдання Державної програми конкретизуються у додатках до неї: "Заходи щодо реалізації Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2012 рік", "Перелік державних (цільових) програм, які планується виконувати у 2012 році з використанням коштів державного бюджету", "План співробітництва України з міжнародними фінансовими організаціями на 2012 рік", "Основні прогнозні показники та баланси національної економіки на 2012 рік".

РБК «Україна»


30/01/2012

Шановні мешканці Новомосковська!

У нашому місті працюють пункти приймання теплого одягу від населення для громадян, що мають потребу в теплих речах.

Пункти знаходяться за адресами:
вул. Українська, 12 - Новомосковська міська організація Товариства Червоного Хреста,
вул. Комсомольська, 29 – територіальний центр соціальних служб та міський ЦСССМ.

Не будьте байдужими до ближніх!

Потурбуйтесь про людей, яким скрутно в холодну пору року!


30/01/2012

27 січня 2012 року відбулось позачергове засідання Новомосковської міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. (завантажити повний текст)


28/01/2012

У Новомосковську забезпечено обігрів людей.

У зв'язку зі зниженням температури повітря (на вихідні дні очікується зниження температури до – 24 С), у нашому місті облаштовані пункти обігріву людей за адресами: вул. Павлоградська, 2-а та пров. Парковий, 1 та палатки обігріву за адресами: вул. Комсомольська, 22 та вул Сучкова, 116 (міський Будинок культури, колишній БК ім. Кірова).

Минулої п'ятниці підчас селекторної наради голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул наголосив, що у всіх містах і районах області повинні бути розгорнуті пункти обігріву.

У Новомосковську облаштування таких пунктів було взято на контроль в. о. міського голови Борисом Мазуром.

Завдяки допомозі місцевих організацій Партії регіонів (Солошенко Н. П.) та ВО «Громада» (Коротич С. Є), було організоване надання гарячих обідів на вищевказані пункти, котрі будуть працювати до того часу, доки температура повітря не підвищиться.

За словами в.о. міського голови Бориса Мазура, оперативно спрацювали та провели необхідні заходи: відділ з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (Пасічний О. П.), пожежна частина (Махов С. В.), 194-й окремий понтонно-мостовий загін (Савчук М. Т.) та соціальні служби – управління праці та соціального захисту населення (Горбач Г. М.), територіальний центр соціальних служб (Чупрун Т. І.), Номосковська ЦМЛ (Письменний Ю. В.) та Новомосковський медичний центр первинної медико-санітарної допомоги (Маслак О.О.).

Посильну допомогу у підготовці пунктів надали Косова А. О. – керівник управління ПФУ в Новомосковську та депутат міськради від Партії регіонів Сергій Коцюра. Питання, що стосувались розгортання пунктів були під увагою народного депутата України Миколи Солошенка.

Наразі завдяки допомозі 194-го окремого понтонно-мостового загону на цих пунктах встановлені намети, які обігріваються, та завезено посуд для постачання продуктів харчування. Представниками міської організації Партії регіонів забезпечено наявність меблів.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


27/01/2012

Колегія Дніпропетровської облдержадміністрації окреслила пріоритети розвитку регіону.

26 січня відбулось засідання колегії облдержадміністрації, в ході якої розглядались питання: про підсумки виконання бюджету області та обласного бюджету за 2011 рік; про підсумки роботи Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України на соціально важливих ринках за 2011 рік. Також у порядку контролю були розглянуті питання: про експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування та вуличної мережі населених пунктів області у зимовий період, про підготовку до відзначення у 2012 році 80-ї річниці створення Дніпропетровської області.

На засідання колегії разом з іншими керівниками міст та районів Дніпропетровщини був присутній в. о. міського голови Новомосковська Борис Мазур.

Відкриваючи засідання, голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул відзначив деякі важливі напрямки роботи обласної та місцевої влади у 2012 році. Сьогодні, за словами губернатора, разом з розширенням повноваження регіонів стане реальним початок реформування місцевого самоврядування та децентралізація влади.

В поточному році, наголосив Олександр Вілкул, продовжиться реалізація пріоритетних інфраструктурних проектів, серед яких – будівництво об'їзної дороги, з'їзду з Кайдацького мосту, будівництво метро та ін., також у планах будівництво майже 1 тис. пускових об'єктів, продовження реформування медичної сфери, ліквідація черги до дитсадків, будівництво та реконструкція близько 35 км мереж водопостачання та багато іншого.

В ході розгляду питання порядку денного щодо підсумків виконання бюджету області та обласного бюджету, Олександр Вілкул наголосив, що на 2012 рік з держбюджету для нашої області виділено 3,5 млрд. грн. субвенцій, 13 січня завершився процес затвердження місцевих бюджетів області на 2012 рік та ін.

Відзначаючи позитивні результати діяльності обласного відділення АМКУ, Олександр Вілкул зазначив, що комунальні тарифи сьогодні не повинні підвищуватись. Також серед іншого він зосередив увагу присутніх на актуальності встановлення GPS-навігаторів у громадському транспорті міжміського сполучення та у міському електротранспорті.

Стосовно підготовки до відзначення 80-річчя Дніпропетровщини, губернатор області зосередив увагу міських голів та керівників районів на необхідності проведення урочистостей та їх складовій. Разом з цим, нагальними питаннями для місцевих органів влади сьогодні є – безперебійна робота об'єктів життєзабезпечення, дотримання населенням правил безпеки підчас користування газовими приладами, створення умов для безпритульних у період значного зниження температури повітря та ін. Фотозвіт див. на стор ФОТО

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


25/01/2012

В. о. міського голови Новомосковська Борис Мазур вручив 39 новомосковським дітлахам білети до цирку «Банзай».

24 січня для вручення білетів діти зібрались у міськвиконкомі, де з ними зустрілись в. о. міського голови Борис Мазур, заступник міського голови з з питань соціального захисту населення та розвитку соціально - культурної сфери Ірина Калюжна, начальник служби у справах дітей Ірина Кравченко та депутат міськради Сергій Коцюра.

Завдяки виділенню спонсорських коштів та за підтримки міської організації Партії регіонів відвідати циркове дійство найближчими днями зможуть діти-сироти, позбавлені батьківської опіки, діти, що знаходяться під опікою, а також вихованці прийомних сімей та 2-х сімейних дитбудинків родин Лискіних та Вовк.

Зустріч з дітьми пройшла у теплій дружній атмосфері. Борис Мазур відзначив, що місцева влада одним з пріоритетів своєї діяльності визначила розвиток спорту та залучення до цього дітей і підлітків.

- При наявності коштів у місцевому бюджеті, - наголосив Борис Мазур, - влада має на меті реалізувати міську програму щодо занять плаванням дітей у басейні ВАТ «Інтерпайп НМТЗ». Це планується зробити під егідою Партії регіонів та за сприяння керівництва трубного заводу.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


23/01/2012

Новомосковці відзначили День Соборності та Свободи України.

Зростає національне самоусвідомлення новомосковців. 22 січня 2012 року в Новомосковську відбулись урочистості з нагоди відзначення Дня Соборності та Свободи України.

Цьогоріч 93 річниця проголошення Акту злуки ЗУНР та УНР у нашому місті була відзначена багатолюдно. В урочистих зборах біля пам'ятника Т. Г. Шевченку взяли участь в. о. міського голови Новомосковська Борис Мазур, народний депутат України Микола Солошенко, голова правління ВАТ «Інтерпайп НМТЗ» Юрій Антипов, голова Новомосковської райради Микола Сухий , депутати Новомосковської міськради, представники політичних партій та громадських організацій, духовенство, мешканці міста.

Присутніх привітав народний депутат України Микола Солошенко, котрий наголосив, що для української держави стало знаменною подією Указ Президента України про заснування 30 грудня 2011 року саме Дня Соборності та Свободи. Свято набуло особливого сенсу та отримало свою історичну місію як день єдності українського народу у боротьбі за свободу своєї держави.

- З дня об'єднання українських земель у 1919 році відбулось багато історичних подій. Та саме в 1990 році патріотичні сили України, відзначаючи День Соборності, об'єднались та стали єдиним ланцюгом від Києва до Львова, - відзначив серед іншого Микола Солошенко.

У свою чергу Борис Мазур наголосив:
- День Соборності і Свободи для кожного з нас є історичним символом об'єднання України і, водночас, загальним для всіх орієнтиром майбутнього. Здійснилась багатовікова мрія українського народу про власну державу. Вперше за багато століть було на весь світ заявлено про існування України як незалежної держави. Сьогодні ж влада на всіх рівнях докладає значних зусиль для зростання соціально-економічного розвитку кожного її куточка та добробуту населення.

До зібрання звернулась і голова міської організації всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка, кандидат філологічних наук Емма Шаповалова, котра привітала зібрання зі знаменним днем. Вона особисто 1990 році була в ланцюзі, що стояв від Києва до Львова. Й сьогодні, наголосила Емма Олексіївна, нинішнім поколінням українців, без розбратів та конфліктів, потрібно об'єднуватись і працювати на розбудову української держави. Фотозвіт див. на стор ФОТО

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


23/01/2012

Засідання «круглого столу».

Того ж дня у центральній міській бібліотеці відбулось засідання «круглого столу", присвячене річниці підписання Акту Злуки ЗУНР та УНР .

Багато небайдужих до історії нашої Держави людей, серед яких професор О.Ващенко, доцент Дніпропетровського ДНУ О.Слісаренко, засновник і голова Новомосковської організації Народного Руху України Є.Шульга, голова районної організації КУНу В.Затишняк, голова Новомосковської козацької організації О.Поймьонов та інші однодумці зібрались в залі інтелектуального центру нашого міста. Учасники працювали над історичними документами, свідченнями, архівними фотографіями. З доповіддю виступив О. Слісаренко. Присутні обговорювали непрості сучасні проблеми єдності українського народу, ставили перед собою завдання майбутньої роботи .

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


20/01/2012

Свято Водохрещі об'єднало жителів Перевалу.

Минулого тижня свято Хрещення Господнього відзначили й мешканці мікрорайону Перевал нашого міста. На вулиці Глодянській, де встановлено хрест в ознаменування будівництва храму на честь Покрова Пресвятої Богородиці, зранку 19 січня розпочалось освячення води, яке разом зі службою Божою провів ієрей о. Дмитро.

Після цього мешканці мікрорайону зібрались на березі ріки Самара та багатолюдним народним гулянням відзначили Богоявлення Господнє. Діти, що навчаються у ЗОШ № 5, разом з директором школи Ольгою Вільганюк водили хоровод біля величезного багаття, грали в рухливі ігри, скуштували смачної каші, звареної у величезному казані на вогнищі, пригощались печивом і солодощами. Потім вони організовано відправились на навчання.

Дорослі попірнали у крижаній воді Самари, за пригощанням кашею поспівали пісень разом з місцевим самодіяльним хором та також повеселились у великому хороводі.

Організатори свята – депутат Новомосковської міськради Володимир Кисельов, помічники депутата Олег Кардашов та Віктор Бонтя, голови квартальних комітетів попіклувались про те, щоб кожному з присутніх було зручно й затишно. Для старих людей були встановлені стільці, також облаштовані місця для перевдягання, встановлені платки та ін.

Як зазначив депутат міськради Володимир Кисельов, місце для святкування Водохрещі було обрано не випадково. Адже це історична територія козацької паланки, де був закладений хрест. Та й майбутня церква на вул. Глодянській буде козацькою.

Такого веселого й масового відзначення Водохрещі, відзначали мешканці Перевалу з численними подяками його організаторам, вони вже не бачили багато років. Народне гуляння зібрало більше 300 містян та численних гостей з інших куточків Новомосковська й обласного центру, а головне – згуртувало людей у радості і веселощах.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


20/01/2012

«Новомосковська Йордань» - свято, що єднає

Великим святом Хрещення Господнього або Богоявлення завершується цикл зимових православних свят. Тож на Водохрещу кожен вірянин прагне піти до церкви та освятити воду, отримати прощення гріхів. А найсміливіші ще й традиційно пірнають після освячення у Хрещенську воду.

Цьогоріч також відбулись богослужіння у православних церквах міста. На чолі з єпископом Новомосковським, настоятелем Троїцького кафедрального собору Євлогієм віруючі пройшли Хресною ходою до ріки Самари (район дитячого пляжу у парку ім. О. Сучкова), де й відбувся святковий молебень та освячення води.

За сприяння міської влади були облаштовані місця для освячення води та купання, встановлені намети для людей, що перевдягались (у цьому допомогло керівництво окремого 194-го понтонно-мостового загону), та недопущене розташування приватних автомобілів у міському парку. Священнодійство привернуло увагу багатьох мешканців міста. У молебні також взяли участь в. о. міського голови Борис Мазур, народний депутат України Микола Солошенко, голова Новомосковської РДА Олег Миронов, представники міської влади й депутатського корпусу.

Всі, хто чекав на купання, змогли після освячення без перешкоди зайти у імпровізований хрест і за всіма православними традиціями омитись у Йорданській воді.

На прибережній території розпочалось багатолюдне й веселе свято «Новомосковська Йордань». Разом з художніми колективами присутніх запальною піснею та танком звеселяли колядники. Міський центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» провів змагання з перетягування канату та піднімання гирі. Велась виносна торгівля кондитерськими та хлібопекарськими виробами, яку організував комітет зі сприяння торгівлі та підприємці Новомосковська. Бажаючі могли посмакувати смаженини й смачної безкоштовної солдатської каші, яку готували дві польові кухні 194-го окремого понтонно-мостового загону. Причащали всілякою смакотою численних святкувальників і представники міського територіального центру соціальних служб.

Незважаючи на морозець зі сніжком, чимало людей відвідали «Новомосковську Йордань», і кожен повертався до своїх щоденних клопотів з веселим настроєм та приємними враженнями.

Перед святом була здійснена значна підготовча робота. В. о. міського голови Борис Мазур неодноразово проводив наради з керівниками установ, відповідальними за безпеку людей, забезпечення безперешкодного проведення свята, дозвілля та культурний відпочинок та ін. У нарадах також взяли участь представники православних церков московського та київського патріархатів - єпископ Новомосковський, настоятель Троїцького собору Євлогій та протоієрей, настоятель Троїцької церкви о. Микола. Фотозвіт див. на стор ФОТО

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


17/01/2012

З міжнародним гросмейстером Ігорем Коваленком змагались 36 шахістів

14 січня у Новомосковську в шаховому клубі «Дебют» відбувся сеанс одночасної гри з шахів з, нашим земляком Ігорем Коваленком.

У змаганнях взяли участь 36 шахістів різних вікових категорій. Баталії на шахових дошках точились впродовж 5 годин.

За результатами зіграних партій визначено:
1 нічия (Василь Данилін)
1 перемога (Олег Климентьєв, КМС з шахів).

У решті партій перемогу отримав Ігор Коваленко.

Цей сеанс одночасної гри відбувся за ініціативи голови міської федерації з шахів Сергія Нетудихатки. Маємо надію, що в подальшому такі змагання стануть традиційними.

Тетяна Шевцова, голова міськспорткомітету.


17/01/2012

«Перехрестя» ще рік орендуватиме приміщення на пров. Парковому.

На черговій XIX сесії Новомосковської міськради 10 січня 2011 року було прийняте рішення № 428 про продовження договору оренди до 31.12.2012 р. нерухомого комунального майна з громадською організацією «Перехрестя» на приміщення площею 35 м2 за адресою: пров. Парковий, 1.

Щодо цього секретар міської ради Борис Мазур висловив власне бачення та так прокоментував рішення депутатського корпусу:
- На сесії громадську організацію «Перехрестя» підтримала фракція Партії регіонів у міськраді, за продовження оренди приміщення для неї піклувався й народний депутат України Микола Солошенко. Перед цим питання було детально вивчене та обговорене з депутатами. Керівник цієї громадської організації Лариса Борисенко зверталась до Миколи Павловича з даного питання, була на особистому прийомі у мене.

Дуже добре, що в місті є організації котрі переймаються долею людей, хворих на туберкульоз, ВІЛ-інфікованих тощо. Реалізація програм за отриманими грантами, за якими працює й «Перехрестя», приносить вагому користь суспільству та мешканцям Новомосковська зокрема.

В подальшому всі громадські організації, котрі працюють у такому напрямку, ми будемо підтримувати, допомагати у вирішенні питань не лише оренди приміщення, але й багатьох інших.

Гроші не беруться з міської скарбниці, а якщо кошти надходять від інших, і в тому числі європейських, організацій, ми зобов'язані підтримувати те ж «Перехрестя» та йти назустріч.

На сьогодні у місті працює не одна подібна організація, котра є благодійницькою. Існують організації, котрі займаються реабілітацією наркозалежних людей, переймаються долею соціально-незахищених родин та ін. Це говорить про те, що сьогодні влада, організації Партії регіонів на місцях, депутати всіх рівнів приділяють вирішенню наболілих соціальних питань величезну увагу.

Упевнений, ми будемо й надалі допомагати та сприяти громадським організаціям, що ведуть такого роду діяльність, у всіх справах.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


12/01/2012

Козачата з Новомосковська стали кращими на змаганнях у Запоріжжі

4 - 5 січня 2012 року в м. Запоріжжі, на базі Центру позашкільної роботи «Школа Джур» пройшов козацький військово-патріотичний вишкіл «Зима 2012», який підвів підсумки роботи шкіл за навчальне півріччя.

У змаганнях також взяли участь вихованці гуртка «Школа Джур» Новомосковського ЦПР (керівник Михайло Гладуш), які до змагань отримали Боже благословення від отця Андрія (Шевчука), напутні слова від міського голови Сергія Мороза та секретаря міськради Бориса Мазура.

Змагання проходили за програмою всеукраїнської гри «Сокіл-Джура». В напруженій боротьбі наші джури вибороли перше загальнокомандне місце. На кожному етапі, в кожній дисципліні вони посідали призові місця, а за такими дисциплінами як стройова підготовка, історія України та козацтва, стрільба з пневматичної зброї, здобули перші місця.

Керівництво ЦПР та батьки висловлюють подяку міському голові Новомосковська Сергію Морозу та голові правління ВАТ «Інтерпайп Новомосковський трубний завод» Юрію Антипову за надану фінансову підтримку. Фото.

Михайло Гладуш, керівник гуртка «Школа Джур» ЦПР Новомосковська.


11/01/2012

Діду Морозу з гімназії № 3 дістався подарунок від діда Мороза

10 січня 2011 року, після проведення пленарного засідання чергової XIX сесії Новомосковської міськради, учні гімназії № 3 привітали міського голову Сергія Мороза, представників міської влади й депутатського корпусу, учасників засідання з новорічними та різдвяними святами.

Вони заспівали народних колядок та розважили присутніх веселою казковою сценкою. Разом з персонажами українського фольклору й перевдягненим лікарем всіх поздоровили з Новим роком та Різдвом Христовим Дід Мороз і Снігуронька.

Талановиті й запальні юні колядники, що розвеселили поважне зібрання після проведення напруженої сесії, отримали безліч подяк, оплесків та подарунки від справжнього діда Мороза - мера Новомосковська Мороза Сергія Анатолійовича, котрий має онука. Фото.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


11/01/2012

Міський голова Новомосковська привітав багатодітну матір

Мер Новомосковська Сергій Мороз та заступник міського голови з питань соціального захисту населення та розвитку соціально - культурної сфери Ірина Калюжна привітали Тамілу П'янникову, мешканку нашого міста, матір шістьох дітей, з присвоєнням почесного звання «Мати-героїня». Це звання було присвоєне їй 16 грудня 2011 року Указом Президента України В. Ф. Януковича.

Міський голова Новомосковська, разом з врученням посвідчення матері-героїні, подарував Тамілі Сергіївні квіти й передав новорічні подарунки дітям. Також для них він передав книгу А. Б. Джусова «Історія Новомосковська» зі своїм підписом.

Сергій Анатолійович висловив щирі привітання матері з присвоєнням почесного звання та слова вдячності за виховання молодої зміни новомосковців. Він наголосив, що у родині Таміли П'янникової зростають творчі особистості, котрі полюбляють малювання, готують виставки картин. Одна з таких виставок була організована у День міста на мікрорайоні Кулебівка, виставлялись картини також в історико-краєзнавчому музеї ім. П. Калнишевського.

- Від щирого серця бажаю успіхів, виховувати дітей у злагоді, повазі й любові, - сказав мер Новомосковська. – Щоб вони лише радували вас, були підтримкою дорослим і виросли достойними громадянами нашого міста. Діти – наше майбутнє, і яким воно буде - залежить від того, як ми їх виховаємо.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


11/01/2012

Вячеслав Задорожний: «На Дніпропетровщині День Соборності та Свободи України буде відзначено на високому рівні».

Дніпропетровська область готується до відзначення 22 січня Дня Соборності та Свободи України. Перший заступник голови облдержадміністрації Вячеслав Задорожний за дорученням губернатора Олександра Вілкула провів робочу нараду щодо підготовки та проведення в регіоні державного свята. У нараді взяли участь керівництво облдержадміністрації, облради та начальники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники міської влади Дніпропетровська.

«Цього року день 22 січня набуває особливого змісту. Перший раз в Україні цей день відзначатиметься як День Соборності та Свободи України. Президент України Віктор Федорович Янукович своїм Указом вклав у це свято новий сенс. Тепер цей день набрав своєї історичної місії – свято єдності боротьби за свободу України. Тому відзначення на території області Дня Соборності та Свободи України має пройти гідно і на високому рівні»,– сказав Вячеслав Задорожний.

Під час засідання Вячеслав Задорожний дав низку доручень та завдань щодо організації святкування Дня Соборності та Свободи України на Дніпропетровщині. Урочисті заходи триватимуть протягом тижня.

Зокрема, з із 16 до 27 січня в бібліотеках та музеях Дніпропетровщини заплановано проведення тематичних виставок. Для патріотичного виховання молоді в школах області 19 січня пройде Єдиний урок «Подія, що пережила час». Крім того, 19 січня відбудеться Єдиний день інформування населення. 20 січня у палаці студентів ім. Ю. Гагаріна пройде культурно-мистецький захід за участю представників творчої інтелігенції та громадськості. В облдержадміністрації відкриється тематична виставка до Дня Соборності та Свободи.

22 січня в усіх містах та районах області відбудуться урочисті покладання квітів до пам'ятників Т.Г. Шевченку та іншим видатним діячам. У заходах візьмуть участь керівники області, міст, представники політичних партій та громадськості. У цей день на будівлях державних установ, закладів освіти, підприємств та організацій підніметься Державний прапор України.

22 січня у церквах різних конфесій пройдуть молебні в ім'я процвітання України, підвищення благополуччя та добробуту Українського народу.

Як зазначив Вячеслав Задорожний, гідне відзначення на території області Дня Соборності та Свободи України сприятиме консолідації суспільства, зміцненню єдності людей навколо ідеї соборної української держави, утвердженню ідеалів свободи і демократії, вихованню у громадян почуття національної гідності.

Довідка:

22 січня 1919 в м. Києві на Софіївській площі пройшли урочисті збори, на яких був проголошений Акт об'єднання земель Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в єдину Велику Україну. Цей Акт об'єднання спирався на багатовікову мрію українського народу про власну державу. Вперше за багато століть було на весь світ заявлено про існування України як незалежної держави. Соборність - це об'єднання всіх елементів держави в єдиний національний організм. Соборність держави передбачає духовну консолідацію всього населення, єдність усіх її громадян, незалежно від їх національності.

Поняття "соборність" означає об'єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. Це – один з найзаповітніших ідеалів багатьох народів світу. Соборність не обмежується лише ідеєю збирання етнічних земель у рамках національної держави, а передбачає також духовну консолідацію всього населення країни, єдність усіх її громадян, незалежно від їхньої національності. Соборність невіддільна від досягнення реальної державності, забезпечення справжнього суверенітету і незалежності народу, побудови процвітаючої демократичної національної держави. День Соборності та Свободи України – свято України, засноване 30 грудня 2011 року Указом Президента України Віктора Януковича. Відзначається 22 січня. До 2012 року цей день відзначався як День Соборності (із 1999 р.).

Управління преси та інформації Дніпропетровської обласної державної адміністрації


08/01/2012

Міський голова Сергiй Мороз привітав вірян Новомосковська з Різдвом Христовим та подарував дітям солодощі.
Див. на стор. ФОТО


07/01/2012

Сергій Мороз: «Досягнення наших спортсменів та тренерів утверджують високий спортивний рівень Новомосковська».

За доброю традицією, напередодні Різдва Христового міський голова Новомосковська Сергій Мороз відзначив кращих спортсменів та тренерів нашого міста за високі спортивні досягнення, здобуті ними у минулому році.

- Від щирого серця вітаю всіх з Новим роком та Різдвом христовим! Досягнення наших спортсменів та тренерів утверджують високий спортивний рівень нашого міста і є предметом гордості його мешканців. Ви є патріотами Новомосковська, примножуєте його славу. Приємно бачити, як кожного року збільшується кількість майстрів спорту, видатних спортсменів, спортивних династій. Бажаю вам нових звершень і рекордів, успіхів у спорті, розвитку та нових здобутків у 2012 році, - сказав у своєму вітанні мер Новомосковська. Детальніше...


04/01/2012

Напутнє слово козачатам.

4 січня мер Новомосковська Сергій Мороз завітав до юних козачат – вихованців Школи джур, гуртка, який вже третій рік поспіль працює у міському центрі позашкільної роботи (ЦПР).

Сергій Анатолійович надав допомогу представникам нашої команди Школи джур, котрі 5 січня візьмуть участь у Відкритому чемпіонаті Запорізької області «Вишкіл: зима-2012» у Запоріжжі, та висловив напутні слова й найкращі побажання:

- Наш рідний край є козацьким, - відзначив міський голова, - тож ви повинні продовжувати славні традиції предків і добре показати себе у змаганнях на славу нашому місту. А ми уболіватимемо за вас і чекатимемо з перемогою.

|

Разом з ним привітали команду Школи джур з участю у чемпіонаті секретар міської ради Борис Мазур, настоятель храму Сорока Мучеників Севастійських, протоієрей о. Андрій (Шевчук) та керівник Школи, осавул Михайло Гладуш.

Михайло Миколайович повідомив, що Школа джур існує вже 13 років. Сьогодні в ній виховуються 35 дітей віком від 8 до 18 років. Впродовж тривалого часу джури з Новомосковська беруть участь у таких змаганнях, як «Вишкіл», де збирається по 20 – 25 команд з різних куточків України, та привозять додому нагороди. Цьогоріч до Запоріжжя поїде команда з 16 козачат, серед яких і дві дівчини. ФОТО

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


04/01/2012

Олександр Вілкул: «З 1 січня 2012 року на Дніпропетровщині всі дозвільні документи видаються виключно державними адміністраторами через дозвільні центри».

В Україні запроваджена європейська практика видачі (переоформлення, видачі дублікатів, анулювання) документів дозвільного характеру. Дозвільні центри створені і діють в усіх містах та районах Дніпропетровської області. Вони видають дозвільні документи підприємцям за принципом «єдиного вікна».

«Перехід на видачу дозвільних документів державними адміністраторами через дозвільні центри – це європейська практика, яка значно полегшує отримання підприємцями й бізнесом різноманітних дозволів на той чи інший вид підприємницької чи господарської діяльності. Це той принцип роботи влади, який втілено в життя в рамках Програми реформ нашого Президента Віктора Федоровича Януковича і який значно покращує інвестиційний клімат в нашому регіоні й країні», - сказав губернатор Олександр Вілкул. (завантажити повний текст)


04/01/2012

Нова радість у Новий рік .

Міський голова Новомосковська Сергій Мороз 4 січня привітав мешканку міста, яка першою в 2012 році подарувала дитину своїй родині і маленьку україночку нашому місту.

2 січня Катерина Соколова народила дівчинку, яка вже є третьою її дитиною. Сергій Анатолійович вручив породіллі, котра знаходиться у пологовому відділенні міської лікарні, квіти й подарунки та висловив найкращі побажання «здоров'я матері й новонародженій дитині, злагоди та миру в сім'ї й зростання дівчинки на радість своїм батькам».

Разом з ним щасливу матір привітали заступник міського голови – начальник фінуправління Тетяна Дакова та головний лікар Новомосковської ЦМЛ Юрій Письменний.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


27/12/2011

Профспілка комунальників відзначила ювілей.

26 грудня міський голова Новомосковська Сергій Мороз привітав з 40-річним ювілеєм міську профспілкову організацію представників комунальних служб міста Новомосковська.

У невимушеній дружній атмосфері міський голова Новомосковська спілкувався з головою міськкому профспілки працівників місцевої промисловості та ЖКГ Катериною Чорною та когортою комунальників, серед яких були колишні голови міськкому Володимир Джулик та Василь Нікітін, а також багато шанованих представників організації.

Звертаючись до присутніх, мер Новомосковська відзначив:

- Я вдячний, що ви з великою відповідальністю ставитесь до своєї роботи. Комунальні підприємства - це основа життєдіяльності міста. Впроваджуючи будь-які реформи та нововведення, міська влада обов'язково радитиметься з вами.

Також Сергій Мороз поздоровив усіх зі святом Нового року й Різдва Христового, що наближаються, та висловив найкращі побажання.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


27/12/2011

Міський голова Новомосковська привітав голів квартальних комітетів.

26 грудня міський голова Новомосковська Сергій Мороз провів святкову передноворічну зустріч з головами квартальних комітетів нашого міста. Він привітав зібрання з Новим роком та Різдвом Христовим та подякував за плідну працю впродовж року. Також Сергій Анатолійович наголосив, що «робота квартальних щодня пов'язана з задоволенням потреб населення, оперативним реагуванням на проблеми та клопоти людей».

За словами мера міста, саме голови квартальних комітетів є найвпливовішими та потужними партнерами міської влади, за будь-яких умов ретельно виконують покладені на них зобов'язання.

Разом з цим, міський голова Новомосковська вручив новорічні подарунки кожному з очільників квартальних комітетів.

До його слів долучились і народний депутат України Микола Солошенко та секретар Новомосковської міськради Борис Мазур, котрі також відзначили високу якість роботи квартальних.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


26/12/2011

ЗВЕРНЕННЯ
міського голови Новомосковська Сергія Мороза на черговій XVIII сесії Новомосковської міської ради стосовно подій навколо
вечірньої загальноосвітньої школи № 9, загальноосвітнього навчального закладу ІІ-ІІІ ступенів

Шановні депутати, шановні виборці, в цей сесійний день вважаю за необхідне довести до вашого відома інформацію про події, які мали місце в цю суботу, 24 грудня 2011 року та пов'язані із вечірньою загальноосвітньою школою № 9, загальноосвітнім навчальним закладом ІІ-ІІІ ступенів, що розташована в будинку № 32 по вул. Сучкова. Повний текст...


25/12/2011

Вітаємо земляків!

Дві мешканки Новомосковська – Світлана Коротич та Єлизавета Ситнікова – стали переможцями регіонального конкурсу «Світоч Придніпров'я-2011». Світлана Єгорівна перемогла у номінації «Кращий лікар Придніпров'я», а Єлизавета Ситнікова – у номінації «Юне дарування Придніпров'я».

Світлана Коротич - завідувач гінекологічним відділенням КЗ «ЦМЛ м. Новомосковська», позаштатний міський акушер-гінеколог, заслужений лікар України, кандидат медичних наук.

Єлизавета Ситнікова – учениця ЗОШ № 6 м. Новомосковська, вихованка Центру позашкільної роботи, майстерно володіє технікою петриківського розпису.

Церемонія нагородження всіх переможців відбулась 23 грудня після засідання колегії Дніпропетровської облдержадміністрації, на якій підводились підсумки розвитку нашої області в 2011 році.

Перший заступник голови облдержадміністрації В'ячеслав Задорожний за дорученням губернатора Олександра Вілкула привітав з перемогою та нагородив кращих діячів Дніпропетровщини. У регіональному конкурсі взяли участь понад 300 осіб з усіх міст та районів Дніпропетровської області. Відзнаки та дипломи отримали переможців у 28 номінаціях, які охоплюють всі галузі життєдіяльності області.

Довідково:

Регіональний конкурс "Світоч Придніпров'я" заснований у 2002 році та проводиться щорічно у Дніпропетровській області. Організаторами конкурсу виступають Дніпропетровська облдержадміністрація та Дніпропетровська обласна рада.

Метою цього регіонального заходу є поширення і популяризація передового практичного досвіду політичної, підприємницької, культурної й науково-технічної діяльності в регіоні, активізація й стимулювання діяльності у справі розвитку регіонального бізнесу, політичної культури, інформаційного простору, інноваційних технологій, збереження й відновлення культурної спадщини і народних традицій регіону та нації в цілому, а також відзначення кращих із кращих у своїх галузях та юних обдарованих дітей. Фото.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


20/12/2011

«Я Святий Миколай, привітаннячко тримай!» .

В день Святого Миколая, вже за давньою традицією, представники міської влади, депутатського корпусу міськради, підприємств, установ та всі небайдужі люди Новомосковська попіклувались про те, щоб привітати нашу малечу зі святом.

Так, міський голова Новомосковська Сергій Мороз цього дня зустрівся з маленькими пацієнтами дитячого відділення Новомосковської ЦМЛ та подарував їм солодощі.

Також Сергій Анатолійович побував на відкритті додаткової групи для 25 вихованців у дошкільному навчальному закладі «Ластівка». Приємним сюрпризом для малят стали солодощі від міського голови.

Окрім цього, він завітав на свято «Ой, хто Миколая любить!» для вихованців інтернатського відділення ЗОШ № 7 та привітав їх з Днем Святого Миколая. Всі дітлахи теж не залишися без подарунків від Сергія Мороза.

Малечу привітали й депутати Новомосковської міської ради Костянтин Пузирь, Леонід Матвієнко й Володимир Кузнєцов, які подарували солодощі та синтезатор. Леонід Матвієнко та Костянтин Пузирь також привітали учнів ЗОШ № 13 та подарували їм спортивні м'ячі, мати й солодощі.

Та на цьому святкові вітання не закінчились. У Новомосковському міськвиконкомі відбулись урочистості з нагоди Дня Святого Миколая, участь у яких взяли біля 200 винуватців свята з соціально-незахищених сімей, прийомних дітей та дітей, що знаходяться під опікою. Їх привітали міський голова Новомосковська Сергій Мороз та секретар міської ради Борис Мазур.

В ході святкувань відбулось нагородження переможців щорічного міського пісенного конкурсу «Діамантова нотка». Юні учасники та переможці конкурсу додали всім радісного настрою виконанням пісень, а по закінченні урочистостей маленькі гості свята отримали солодкі подарунки. ФОТО.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


17/12/2011

Дзвони Чорнобиля: 25 років пам'яті .

14 грудня 2011 року в Новомосковську відбувся мітинг, присвячений Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Саме цього дня 25 років тому над ЧАЕС було зведено захисний саркофаг, який послужив заслоном розповсюдженню радіації.

У мітингу взяли участь представники міської влади, депутатського корпусу, представники підприємств, установ та організацій, політичних партій, громадськість, молодь, мешканці міста.

Почесними учасниками мітингу були представники міської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» на чолі з її керівником Людмилою Ісаковою.

До учасників зібрання звернувся секретар міської ради Борис Мазур, який, згадуючи про подвиг ліквідаторів наслідків аварії, наголосив, що «своїм життям, здоров'ям, героїзмом вони захистили рідних та близьких людей, не замислюючись над наслідками для свого здоров'я. Честь і хвала їхній мужності та стійкості!»

До слова була запрошена Людмила Ісакова, котра зазначила, що сьогодні чорнобильцям-ліквідаторам, на жаль, з боку держави надається значно менша допомога, ніж вони того достойні. Також вона пригадала прізвища новомосковців, котрі віддали своє життя у боротьбі з «атомним пеклом». Серед них В'чеслав Кудрявцев, Оксана Черепинець, Валентин Коновалов, Володимир Ісаєв та інші.

По завершенні мітингу присутні вшанували пам'ять померлих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС хвилиною мовчання та поклали квіти до пам'ятника «Чорнобиль». ФОТО.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


15/12/2011

Козацькому краю – козацька церква.

У вівторок 13 грудня 2011 року на житловому мікрорайоні Перевал був встановлений хрест на ознаменування початку будівництва церкви УПЦ КП Покрови Пресвятої Богородиці, покровительниці українського козацтва.

Освятив хрест владика єпископ Дніпропетровський і Павлоградський Сімєон, котрий привітав вірян та наголосив, що завдяки допомозі віруючих людей, благодійників будівництво церкви Покрови Пресвятої Богородиці розпочнеться уже найближчим часом.

Зібрання відбулось за особистого сприяння депутата Новомосковської міської ради Володимира Кисельова, котрий, власне, наряду з іншими благодійниками, і започаткував будівництво цієї церкви.

В урочистому встановленні хреста взяли участь представники духовенства, депутати Новомосковської міської ради, голови квартальних комітетів та мешканці цього мікрорайону. ФОТО.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


14/12/2011

Благоустрій міста триває.

Минулого тижня в районі магазинів «Спорттовари» та «АТБ» проводилась висадка дерев. Працівники комунальних служб міста висадили всього 20 кленів зі сформованими кронами та землею при корінні. Разом з цим, як повідомив директор КП «НККП» Аркадій Шипко, за спонсорські кошти було висаджено 20 беріз в районі пам'ятника на честь 295 винищувальної дивізії (літака).

- В рамках проведення комплексу робіт з оновлення зеленої зони міста сьогодні ми маємо можливість продовжити роботи з благоустрою та озеленення центральної вулиці Радянської, - відзначив у співбесіді з заступником директора КП «НККП» Сергієм Коцюрою міський голова Новомосковська Сергій Мороз, котрий побував на місці проведення робіт.

Також Сергій Анатолійович перевірив хід виконання робіт з очищення від порослі та обрізки старих дерев набережної по вулиці Комсомольській, які виконуються завдяки допомозі приватних підприємців.

Фотозвіт див. на стор. ФОТО

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


12/12/2011

Міський голова Новомосковська перевірив роботу навчальних закладів.

У кінці минулого тижня міський голова Новомосковська Сергій Мороз здійснив перевірку роботи навчальних закладів на мікрорайоні Кулебівка.

Він побував у ЗОШ № 12 та перевірив хід виконання робіт з ремонту м'якої покрівлі даху школи та організацію харчування учнів. Директор школи Інна Сирцова повідомила, що харчування школярів ведеться за графіком, встановленим меню та розцінками.

Сергій Мороз відвідав початкову школу ЗОШ № 13, в якій побував у навчальних класах, харчоблоці та поспілкувався з педколективом щодо шкільної проблематики. Щодо організації харчування учнів, міський голова не мав зауважень.

У дошкільних навчальних закладах № 5 «Веселка» та № 7 «Ластівка» міський голова Новомосковська Сергій Мороз також поцікавився організацією харчування дітлахів, оглянув групи та високо оцінив роботу керівництва цих закладів, котре завдяки власній роботі та співпраці з батьками створює комфортні умови для перебування дітей.

Фотозвіт див. на стор. ФОТО

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


12/12/2011

Звіт за результатами проведення оцінки ефективності здійснення структурними підрозділами виконкому міської ради контролю за виконанням завдань, визначених законами України, постановами Верховної Ради України, актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями голови Дніпропетровської облдержадміністрації, розпорядженнями міського голови

Відповідно до Методики проведення оцінки ефективності здійснення органами виконавчої влади контролю за виконанням завдань, визначених законами України, постановами Верховної Ради України, актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України (надалі - Методика оцінки ефективності контролю за виконанням завдань), затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 18.05.2011 №522, на виконання розпорядження голови Дніпропетровської облдержадміністрації від 04.08.2011 №Р-535/0/3-11 «Про проведення у 2011 році оцінки ефективності здійснення контролю за виконанням завдань, визначених законами України, постановами Верховної Ради України, актами і дорученнями Президента України та Кабінету Міністрів України» та розпорядження міського голови від 18.11.2011 року № 401-р робочою групою з 21 листопада по 2 грудня поточного року було проведено вивчення ефективності здійснення в 2011 році контролю за виконанням структурними підрозділами виконкому міської ради завдань, визначених актами та дорученнями вищих органів виконавчої влади, рішеннями міської ради та виконкому, розпорядженнями міського голови. (завантажити повний текст)


10/12/2011

УВАГА! на публічне обговорення виноситься.

Проекти рішень Новомосковської міської ради "Про затвердження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території м. Новомосковська","Про внесення змін до рішення міської ради № 81 від 27.01.2011р. "Про затвердження туристичного збору" , "Про приведення ставок єдиного податку у відповідність до Закону України від 04.11.11р. №4014-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування обліку та звітності" та аналіз регуляторного впливу на розвиток територіальної громади, бізнес-середовища.

З текстом проектів можна ознайомитися у розробника проектів рішень - управління економіки міськвиконкому щоденно ( з 8-00 по 17-00) у виконкомі міської ради за адресою : м.Новомосковськ вул. Радянська,14 , кімната №8, телефон 7-14-38.

Обґрунтовані пропозиції та зауваження до них будуть прийматися від громадян, суб'єктів господарювання протягом місяця.


09/12/2011

День народовладдя у Новомосковську

7 грудня у Новомосковському міськвиконкомі відбулись урочистості з нагоди свята – Дня місцевого самоврядування. В святковому заході взяли участь міський голова Новомосковська Сергій Мороз, секретар міської ради Борис Мазур, працівники органів місцевого самоврядування нашого міста, депутати міської ради, голови квартальних комітетів та всі, хто небайдужий до життя народовладдя Новомосковська.

Винуватців свята привітав міський голова Новомосковська Сергій Мороз, який відзначив: «Це свято широкого суспільного загалу, адже разом ми громада, яка через представницькі органи влади вирішує питання, що відіграють надзвичайну роль в розбудові нашого міста. Сьогодні саме на органах місцевого самоврядування лежить велика відповідальність за соціально-економічний розвиток та стан територіальної громади, за добробут її мешканців. Сподіваюсь на плідну співпрацю всіх фахівців органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад».

Також до слів привітань приєднались секретар міської ради Борис Мазур та голова квартального комітету Зінаїда Гуртова. З нагоди свята грамотою Дніпропетровської облради було нагороджено депутата міськради Леоніда Матвієнка, грамотами та подяками міського голови Новомосковська були відзначені представники депутатського корпусу міськради, голови квартальних комітетів, працівники виконкому. Разом з цим, подарунки від народного депутата України Миколи Солошенка з нагоди свята отримали голови квартальних комітетів. Фото.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


06/12/2011

Міський голова Новомосковська Сергій Мороз звітував на господарському активі міста.

За ініціативи міського голови Новомосковська Сергія Мороза відбулось засідання господарського активу Новомосковська, на якому було заслухано звіт міського голови про роботу міської ради та її виконавчих органів за 2010 – 2011 роки.

В засіданні взяли участь почесні громадяни міста, члени Ради Старійшин при міському голові, члени виконавчого комітету, представники депутатського корпусу Новомосковської міської ради, ветерани Великої Вітчизняної війни, керівники підприємств, установ та організацій, політичних партій, громадських організацій, духовенство, приватні підприємці, мешканці міста, представники ЗМІ.

Робота господарського активу складалась з доповіді міського голови, запитань присутніх та прийняття резолюції активу.

На початку доповіді Сергій Анатолійович привітав присутніх зі святом, що наближається, - Днем місцевого самоврядування та наголосив:

- Це свято не лише тих хто працює в органах місцевої влади, депутатів, а й усіх мешканців міста. Це свято широкого суспільного загалу. Ви - члени територіальної громади – головний носій місцевої влади. Це ваше свято, і це достойний привід поговорити про сьогодення і нашу роль у ньому. Переконаний, що лише діалог, а не протистояння, лише партнерські відносини місцевого самоврядування та органів виконавчої влади є запорукою сталого соціально-економічного розвитку міста. Тож нехай день місцевого самоврядування стане для нас з вами ще одним об'єднуючим імпульсом у спільному прагненні зробити Новомосковськ містом, у якому хочеться жити.

В ході доповіді міський голова Новомосковська Сергій Мороз звернув увагу на такі чинники розвитку та життєдіяльності Новомосковська: економічний розвиток, інвестиційна політика, бюджет, житлово-комунальне господарство, будівництво та реконструкція, освіта, розвиток міських дошкільних навчальних закладів, соціальний захист населення, медицина, спорт, культура, регуляторна політика, організаційна діяльність та робота зі зверненнями громадян.

Після доповіді Сергій Мороз відповів на запитання присутніх. Основними темами запитань були: створення пішохідних переходів в районі ВАТ «Інтерпайп НМТЗ», зубопротезування громадян пільгових категорій, відновлення діяльності кінотеатру «Авангард» тощо.

Учасники господарського активу після звіту міського голови Новомосковська Сергія Мороза схвалили та визнали роботу міського голови задовільною.

Також було доручено виконкому міськради узагальнити та вивчити пропозиції і зауваження учасників господарського активу та надати план заходів щодо реалізації пропозицій на розгляд міської ради. Фото.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


02/12/2011

Про свою діяльність звітувала міська Рада ветеранів.

30 листопада 2011 року відбулась IX звітно-виборча конференція Новомосковської міської Ради ветеранів під головуванням керівника цієї громадської організації – Героя Радянського Союзу, почесного громадянина Новомосковська Миколи Тимофійовича Невпряги.

У ній взяли участь міський голова Новомосковська Сергій Мороз, секретар міської ради Борис Мазур, представники підприємств, установ та організацій нашого міста, численні гості, а також 115 делегатів – представників багаточисленної когорти ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці, ветерани чорнобильці та афганці.

23 лютого 2012 року міська ветеранська організація вже відсвяткує 25-ту річницю з дня створення. Вона є найчисленнішою та найповажнішою громадською організацією у місті, на чому наголосив міський голова Новомосковська Сергій Мороз, котрий перед початком конференції звернувся до її учасників з вітальним словом:

- Ви не лише захищаєте інтереси ветеранів, а й даєте уроки патріотизму нашій молоді, є активними учасниками життя міста, наставниками та порадниками міській владі. Своїми ініціативами ветерани подають приклад молодому поколінню новомосковців у труді та звитязі. Висловлюю вдячність голові організації Миколі Тимофійовичу Невпрязі, під керівництвом якого живе та розвивається ветеранська організація, за його невтомну працю, мудре й ефективне керівництво на благо громади міста.

Я щиро радий вітати вас з початком звітно-виборчої конференції та хочу побажати її успішного проведення. Здоров'я всім вам, успіхів у труді та подальшої плідної праці на благо міської громади!

В ході роботи конференції її делегати розглянули наступні питання черги денної:
- Звіт міської організації Ради ветеранів за період з 28 листопада 2007 року по 30 листопада 2011 року й направлення діяльності на наступний звітний період.
- Звіт ревізійної комісії міської організації Ради ветеранів.
- Про зміни та доповнення до Уставу міської організації Ради ветеранів.
- Вибори нового керівного складу міської організації Ради Ветеранів, вибори нового складу ревізійної комісії та вибори делегатів на Дніпропетровську обласну ветеранську конференцію.

З доповіддю про діяльність ветеранської організації нашого міста до учасників звітно-виборчої конференції звернулась Ірина Іванівна Кравченко, котра зазначила:
- До своєї чергової звітно-виборчої конференції наша багатотисячна організація об'єднала у своїх рядах ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці, дітей війни, військової служби та інших силових структур. Стали колективними членами організації «Союз Чорнобиль України» та організація в'язнів концтаборів жертв нацизму. Міська організація є авторитетною силою, на яку може опертись кожен ветеран.

Ірина Кравченко наголосила, що Рада ветеранів спрямовує свою діяльність на вирішення основного завдання – соціального захисту ветеранів старшого покоління. Також організація не залишається осторонь суспільно-політичних процесів у державі та Новомосковську зокрема.

Ірина Іванівна детальніше зупинилась на огляді результатів проведеної роботи відповідними комісіями міської організації, первинними ветеранськими організаціями. Серед іншого вона акцентувала увагу присутніх, що Рада веде співпрацю з міською владою щодо участі ветеранів у життєдіяльності міста та вирішенні питань, котрі їх турбують. Зокрема – медичне обслуговування та медикаментозне забезпечення ветеранів. Ветерани, наголосила Ірина Кравченко, не сторонні спостерігачі за всім, що діється у місті, а прямі учасники, котрі активно підтримують міську владу у всіх починаннях, переймаються соціальними, житлово-комунальними питаннями міста.

Поряд з обговоренням питань порядку денного, делегати конференції обрали новий склад Ради ветеранів (35 осіб), делегатів на обласну конференцію, також є нова президія Ради.

Делегати задовольнили заяву Миколи Тимофійовича Невпряги, який виявив намір залишити посаду голови. Протягом останніх 22 років він очолював міську ветеранську організацію.

Новим головою був обраний Микола Іванович Дяченко. А Микола Невпряга залишився Почесним головою міської ветеранської організації з повноваженнями підписання документів у вищі інстанції.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


30/11/2011

Козацькі змагання.

19 листопада 2011 року в м. Запоріжжі на базі Центру позашкільної роботи «Школа Джур» пройшли фінальні змагання за Кубок Верховного отамана Спілки Козаків України «Військо Запорозьке Низове» серед козацьких дружин по охороні громадського правопорядку.

Козаки куреня Самарської Ікони Божої Матері в квітні вибороли право на участь у фіналі. Змагання проводились у таких номінаціях: загально-фізична підготовка, рукопаш, стрільба з пістолета травматичної дії, штовхання ядра, перетягування канату, знання Закону України «Про участь громадян в охороні громадського правопорядку та Державного кордону» та історії Запорозького козацтва.

В особистому заліку перемогу в номінаціях – рукопаш та загально-фізична підготовка здобув отаман «Школи Джур» осавул Гладуш М., а в стрільбі з травматичної зброї друге місце виборов вістун Харченко Д. В командному заліку наші козаки здобули друге місце.

Хоча офіційно козацька дружина в Новомосковську не зареєстрована, козаки беруть участь в охороні громадського правопорядку підчас святкування релігійних свят на територіях православних приходів, та підчас хресних ходів на території Новомосковського Благочиння.

27 листопада естафету у козаків підхопили вихованці гуртка «Школа Джур» ЦПР м. Новомосковська, які взяли участь у Відкритому обласному фестивалі серед учнівської молоді з одноборств «Козацький гарт» в м. Запоріжжі. У змаганнях з рукопашного бою наші молоді козаки вибороли 3 загальнокомандне місце, і були нагороджені Кубком Запорізької Міської адміністрації те почесною грамотою Отамана СКУ «Військо Запорозьке Низове» О.В. Панченка.

Михайло Гладуш, керівник гуртка «Школа Джур» Новомосковська


28/11/2011

Сергій Мороз: «Наше завдання – ніколи не допустити повторення трагедії Голодомору 1932-1933 років».

26 листопада Новомосковськ разом з усією українською спільнотою вшановував пам'ять жертв голодоморів та політичних репресій. Біля міського історико-краєзнавчого музею ім. П. Калнишевського відбувся мітинг-реквієм за участю представників міської влади на чолі з міським головою Новомосковська Сергієм Морозом, представників підприємств та організацій, політичних партій, громадських та релігійних організацій, мешканців Новомосковська.

- В історії України залишилась чорна сторінка найжахливішої трагедії людства, - зазначив у зверненні до присутніх міський голова Новомосковська Сергій Мороз. - Наша рідна земля на той час була житницею майже всього світу. Сьогодні ж наше завдання - ніколи не допустити повторення трагедії Голодомору 1932-1933 років заради майбутнього. Вічна пам'ять загиблим землякам! Вшануємо її, візьмемо всі разом участь в акції «Запали свічку пам'яті».

Також до зібрання звернулась голова міської організації Всеукраїнського Товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка Емма Шаповал, котра наголосила:

- 78 років їм дзвони не дзвонили, але пам'ять про них вічна. Ми повинні їх пам'ятати, відслужити панахиду пам'яті. Вони не згаснуть в наших серцях. Голодомор – геноцид української нації, українського народу. Схилімо голови, схилімо, і до могили припадімо, віддіймо шану і поклін, вклонімось низько із колін!

Після мітингу його учасники хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих жертв Голодомору 1932-1933 років, свідків голодоморів, котрих уже немає серед живих. В церквах міста та релігійних організаціях відбулись поминальні служби.

На чолі з міським головою Новомосковська Сергієм Морозом представники влади, партійних та громадських організацій поклали квіти до пам'ятника жертвам політичних репресій та голодоморів, що знаходиться на Воронівському міському кладовищі. Також була відслужена панахида за загиблими. Фото.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


23/11/2011

Завдання міської влади – наповнення бюджету.

22 листопада 2011 року міський голова Новомосковська Сергій Мороз провів нараду за участю представника Новомосковської об'єднаної податкової інспекції Валерія Бикова та представників міської влади – секретаря міської ради Бориса Мазура, заступника міського голови – начальника фінансового управління Тетяни Дакової, заступника міського голови з питань економіки, розвитку ринкових реформ та підприємництва Олександра Воскобойника та в. о. начальника юридичного управління Олександра Мартинюка.

Нарада була присвячена наступній темі «Проблеми виконання плану наповнення бюджету міста та шляхи їх вирішення». В час, коли йде формування бюджету-2012, ця тема набула особливої актуальності та знаходиться під особистим контролем міського голови Новомосковська.

Поряд з вирішенням питань щодо забезпечення дохідних статей бюджету учасники наради звернули увагу не необхідність своєчасної виплати заробітної плати на підприємствах та підприємцями найманим працівникам і в той же час – забезпечення її рівня не менше мінімального, визначеного законодавством, та підвищення заробітної плати.

Мінімізація зарплати, зарплата в конвертах – болючі питання, котрі стосуються й підприємств та підприємців міста, звернув увагу присутніх міський голова Новомосковська. Також Тетяна Дакова відзначила, що, поряд з пошуком шляхів наповнення міської казни потрібно забезпечувати й надходження податків за визначеними планами.

Про забезпечення дохідної частини бюджету в залежності від структури підприємств та підприємницького середовища, видів їх діяльності наголосив міський голова Новомосковськ Сергій Мороз, котрий відзначив:
- Левову долю міського бюджету влада витрачає на забезпечення життєдіяльності соціальної сфери, фінансування соціально захищених статей.

Отже, погодились учасники наради, щоб забезпечити виконання своїх зобов'язань, влада повинна вишукувати шляхи не лише поповнення бюджету, а й економії видатків та раціонального використання коштів.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


14/11/2011

Молоді козаки прийняли присягу

29 жовтня 2011 року у новомосковському Свято-Троїцькому храмі УПЦ КП відбулось традиційне прийняття присяги на вірність Україні козаками Січового полку Українського козацтва.

Перед прийняттям присяги протоієрей о. Степан відслужив молебень за Україну та українське козацтво. Приводив молодих козаків до присяги крайовий отаман, голова Ради старійшин Українського козацтва А. І. Чорний.

Ця громадська організація, яка була основана в 2009 році як структурний осередок Дніпропетровського (Січеславського) товариства Українського козацтва, щорічно поповнює свої ряди молодими козаками.

У активі полку – участь у створенні Новомосковського міського козацького об'єднання, робота з дітьми та молоддю в дусі патріотизму, поїздки на Крайову Раду, спільні виступи з представниками інших козацьких організацій в загальноосвітніх навчальних закладах.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


31/10/2011

67-й річниці визволення України присвячується…

«Це свято об'єднує мільйони українців всіх поколінь та регіонів, які пам'ятають та цінують високий героїзм мужніх, самовідданих патріотів-захисників. Сьогоднішнє мирне небо над головою – це, в першу чергу, заслуга воїнів-визволителів, які мужньо боролися з загарбником".

З вітального слова губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула з нагоди 67-ї річниці визволення України.

28 жовтня з нагоди 67-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників у Новомосковську відбулась урочиста церемонія покладання квітів до Меморіалу Вічної Слави.

У церемонії взяли участь міський голова Новомосковська Сергій Мороз, народний депутат України Микола Солошенко, заступник голови міської Ради ветеранів Микола Дяченко, представники міської влади, депутатського корпусу, підприємств, установ та організацій, навчальних закладів, політичних партій та громадськості.

Всі присутні змогли покласти букети квітів та віддати шану загиблим воїнам-визволителям, схилити голови перед їхнім подвигом, що житиме у віках.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


13/10/2011

Влада Новомосковська має на меті залучення євроінвестицій.

Нещодавно Новомосковськ пройшов реєстрацію в структурах Євросоюзу, що дасть можливість нашому місту брати участь в реалізації інвестиційних програм ЄС. Місцева влада підготувала цілий ряд відповідних проектів, які можуть бути представлені на розгляд фінансових інституцій та ділових кіл цієї організації. Стратегічними для Новомосковська напрямками інвестування є: екологічний, історико-культурний, з розвитку інфраструктури, соціально-культурний, освітній та ін.

На початку жовтня Новомосковськ серед інших міст та районів Дніпропетровщини вже презентував 3 свої інвестиційні проекти на "Ярмарку ідей", котрий відбувся за ініціативою обласної ради в Дніпропетровську та зібрав інвесторів з багатьох країн світу. Інвестиційна привабливість Новомосковська та пропозиції для потенційних грандодавців, одним з яких може стати й Євросоюз, зацікавили керуючого партнера словацької компанії "Неботра" Мирослава Миартуша, котра спеціалізується на супроводі фінансування фондів ЄС.

З ним та директором київської компанії з обслуговування інвестицій "Інвестмент сервіс Юкрейн" Іваном Герасименком днями провели зустріч міський голова Новомосковська Сергій Мороз та заступник міського голови з питань економіки, розвитку ринкових реформ та підприємництва Олександр Воскобойник. В ході зустрічі присутні обговорювали питання, що стосуються участі нашого міста в реалізації інвестиційних програм ЄС та можливості супроводу наших проектів компанією, котру представляє Мирослав Миартуш, або іншими досвідченими в цій діяльності компаніями України чи Європи.

- Ми вже пройшли реєстрацію в Євросоюзі, готові до співробітництва та подання своїх пропозицій структурам ЄС, - відзначив міський голова Новомосковська Сергій Мороз. – Новомосковськ має привабливість для інвестування за багатьма соціально значимими напрямками.

Детально про принципи інвестування ЄС розповів Іван Герасименко. За його словами, європейські інституції визначають пріоритетні напрямки інвестування та напрямки, що вимагають додаткового вкладення коштів. Єврокомісія визначає їх на 2 роки наперед та створює конкретні запити від ЄС. Це можуть бути програми з енергозбереження, водопостачання тощо. Місто Новомосковськ теж зможе надати відповідні проекти за напрямками.

- Разом з цим, - додав Мирослав Миартуш, - інвестиційні фонди формуються під егідою Єврокомісії за рахунок країн учасниць ЄС, котрі в рамках своїх квот віддають кошти до фондів. Більш розвинені країни платять більше, а отримують менше, менш розвинені - навпаки. Все це робиться для того, щоб зрівняти загальний рівень економічного розвитку країн євроспільноти. Разом з цим, підтримка України є вираженням бажання мати сильну розвинену країну-сусіда, партнера ЄС.

Учасники зустрічі дійшли висновку, що, з появою нових програм інвестування, Новомосковськ обере напрямок, в рамках якого можуть бути реалізовані і проекти, котрі вкрай необхідні для міста, але надто обтяжливі для місцевого бюджету.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


30/09/2011

Поклінний хрест – до Дня міста

24 вересня на в'їзді до Новомосковська зі сторони Дніпропетровська було встановлено поклінний хрест з нагоди відзначення Дня міста.

У заході, ініційованому Партією регіонів, взяли участь: народний депутат України, голова міської організації цієї політичної сили Микола Солошенко, секретар Новомосковської міськради Борис Мазур, голова правління ВАТ "Інтерпайп НМТЗ" Юрій Антіпов, освітяни, депутати міськради, духовенство.

- Хрест стане оберегом міста, - висловив упевненість секретар міськради Борис Мазур.

Він також повідомив, що в подальшому планується встановити ще 2 хреста на в'їздах до міста. Поклінний хрест освятив єпископ Новомосковський Євлогій.


20/09/2011

Мотосезон-2011 байкери завершили в Новомосковську.

17 вересня в нашому місті знов зібрались любителі швидких та гарних мотоконей – байкери. Їхня зустріч відбулась в рамках проведення фестивалю, присвяченого закриттю мотосезону-2011.

На площі ім. Леніна відбулось шоу за участю майже 200 представників байкерського руху, котрі прибули на своїй дорогій та доглянутій техніці, що вилискувала хромованими деталями. Після організованої демонстрації техніки, вишикуваної в ряд, та короткої музичної програми, байкери завітали до Свято-Троїцького собору, де на присоборній площі їх благословив протоієрей о. Роман (Цешковський) – священик Свято-Троїцького кафедрального собору.

Незважаючи на закриття мотосезону, байкери мають наміри зібратись ще раз на День міста, щоб привітати Новомосковськ з Днем народження. Фотозвіт про захід див. на стор. ФОТО

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


19/09/2011

Журналісти Новомосковська та представники міської влади зустрілись за "круглим столом".

Його проведення було присвячене підготовці до відзначення Дня міста та Дня партизанської слави. В засіданні "круглого столу" 16 вересня взяли участь міський голова Новомосковська Сергій Мороз, начальник управління культури та туризму Віктор Шаликін, а також представники новомосковських засобів масової інформації. Втім, не лише святкові клопоти, а й будні нашого міста цікавили журналістів, про що детально розповів Сергій Мороз.

Так, наприклад, він повідомив, що восени нинішнього року заплановано проводити висадку дерев та зелених насаджень, в районі магазину "Рубін" проводитиметься благоустрій пішохідних доріжок, по вул. Радянській відновлюватимуться алеї тощо. Також продовжиться ремонт асфальтового покриття вулиць.

Крім цього, Сергій Мороз відповів на питання стосовно підготовки до зими міського житлового фонду. За його словами, після проведення реформування управління капітального будівництва та управління ЖКГ, оформлення всіх документальних процедур, відновляться ремонтні та підготовчі роботи. А поки вже виконані ремонти внутрішньодворових проїздів, що було заплановано на поточний рік.

Також представників ЗМІ турбувало питання догляду за пам'ятниками, зокрема у мікрорайоні Кулебівка. В минулому році, як нагадав міський голова, поблизу пам'ятника воїнам-визволителям вирізались старі дерева, кущі,був наведений лад на прилеглій території, завезено біля 30 машин піску.

– Обіцянки, які я давав мешканцям Кулебівки, буду виконувати, - зауважив Сергій Мороз. – По вулиці ім. Леніна приведеться до ладу пам'ятник, причепуриться й площа. До речі, цьогоріч ми запланували проведення заходів з відзначення Дня міста, щоб не оминути увагою людей, котрі мешкають на віддалених від центру територіях. Щодо питань правопорядку, то найближчим часом в амбулаторії передбачається облаштувати кабінет для дільничного інспектора міліції. Загалом же, стосовно Кулебівки існує багато нагальних питань, зокрема щодо стану доріг. Тому вже зараз за допомогою підприємців проводитиметься їх підсипка шлаковідвалом та асфальтовим зрізом.

Цікавили журналістів і питання проведення реконструкції Свято-Троїцького собору, благоустрій центральних та інших вулиць міста тощо. Сергій Мороз поділився з учасниками зустрічі своїм баченням роботи на найближче майбутнє. Наприклад, проведення на вул. Комсомольській благоустрою прибережних територій та продовження вирізки старих сухих дерев. Зокрема, планується закупити подрібнювальний пристрій для старих гілок. А навесні 2012 року передбачається проведення ремонту міського Будинку культури (колишнього клубу ім. Кірова). Міська влада має на меті провести благоустрій території біля пам'ятника Тарасу Шевченку та відновити інші пам'ятники й залучити до цього представників бізнесу.

Міський голова також зосередив увагу представників ЗМІ на питанні підготовки Новомосковська до опалювального сезону та посиленні платіжної відповідальності користувачів послуг теплопостачання.

Начальник управління культури та туризму Віктор Шаликін детально розповів про заходи, що проводитимуться в рамках відзначення 68-ї річниці визволення Новомосковська від німецько-фашистських загарбників, 435-ї річниці заснування міста та 70-ї річниці партизанського руху в Україні.Він відзначив, що цьогоріч свято Дня міста було дещо переформатоване. В суботу, 24 вересня, традиційні урочистості відбудуться в центрі Новомосковська, а 25 вересня святкове дійство продовжиться у мікрорайоні Кулебівка.

- Хочеться зазначити, що ми давно не запрошували на День міста столичних гостей, адже присутність відомих артистів - це значні кошти, а бюджетні фінанси обмежені. А завдяки підтримці міського голови Новомосковська ми змогли запросити відому групу з Києва "Діафільми", - повідомив Віктор Шаликін.

Також начальник управління розповів, що 1 жовтня будуть підведені підсумки літературного конкурсу, що проводився до Дня міста. В ньому брали участь 13 номінантів. Конкурс оцінювала обласна організація Національної спілки письменників України. Серед інших в ході "круглого столу" розглядалось не менш важливе для життя міста питання - реформування системи охорони здоров'я. Щодо проведення модернізації медичної сфери Сергій Мороз висловив власне бачення та наголосив, що й з місцевого бюджету Новомосковська утримуються заклади медицини, а за якість наданих послуг мешканці міста покладають відповідальність не лише на лікарів, а й на міську владу.

Втім, тема реформування медицини, як визначили учасники співбесіди, потребує широкого обговорення, до чого необхідно залучати фахівців. Тож, разом з Сергієм Морозом представники ЗМІ вирішили, що темою наступної зустрічі за "круглим столом" стане втілення в життя пілотних проектів з модернізації сфери охорони здоров'я.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


15/09/2011

Відбулось засідання Ради Старійшин при міському голові Новомосковська.

Давньою та доброю традицією, що склалась у нашому місті, є проведення засідань Ради Старійшин, членів якої 15 вересня люб'язно запросив до діалогу міський голова Новомосковська Сергій Мороз.

Він висловив упевненість в тому, що "саме такі поважні люди нашого міста визначають вектор руху в його розвитку та є дороговказом для молоді Новомосковська".

Тому разом з мудрими та досвідченими членами Ради Старійшин на чолі з Вадимом Григоровичем Демченком, а також за участі народного депутата України Миколи Солошенка, секретаря міської ради Бориса Мазура міський голова Новомосковська Сергій Мороз перш за все визначив, які саме пріоритетні питання сьогодні стоять перед місцевою владою, громадськістю, всіма небайдужими мешканцями міста, представниками політичних партій, підприємств та підприємців. Наприклад, це комунальні питання – підготовка міста до опалювального сезону, стан прибирання вулиць та вивезення сміття тощо. Також Сергій Мороз обговорив разом з членами Ради питання реформування медицини, що є актуальним у Новомосковську, та ситуацію, що склалась навколо міських кладовищ, і дії влади стосовно її стабілізації.

Разом з цим, народний депутат України Микола Солошенко розповів поважній Раді про те, що завдяки діяльності робочої групи, котра була створена за ініціативи голови Дніпропетровської ОДА Олександра Вілкула, визначені реальні перспективи вирішення багатьох проблем міста, як то: ремонт водогону діаметром 500 мм, асфальтового покриття доріг, реконструкція Свято-Троїцького собору, насосно-каналізаційного колектору та багато іншого. Міський голова Сергій Мороз взяв на контроль пропозиції членів Ради Старійшин щодо вирішення нагальних проблем, котрі хвилюють мешканців Новомосковська.

Також в ході засідання присутні заслухали доповідь представників управління культури та туризму Новомосковського міськвиконкому щодо відзначення знаменних дат – 68-ї річниці визволення міста від німецько-фашистських загарбників, 435-ї річниці заснування міста та 70-ї річниці партизанського та підпільного руху. Свої пропозиції в цьому руслі подали й члени Ради. Так, наприклад, Микола Євдокимович Лисенко запропонував відновити в школах уроки мужності, Світлана Григорівна Кульбашна внесла пропозицію щодо ремонтів та веденням нагляду за пам'ятниками воїнам, котрі захищали наше місто.

Було визначено й мету подальшої роботи Ради Старійшин на поточний рік. Вона ґрунтується на принципах тісної співпраці з міською владою, двостороннього діалогу та безпосередньої участі представників Ради у прийнятті рішень з основних питань життєдіяльності Новомосковська. Фотозвіт про захід див. на стор ФОТО

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


07/09/2011

Професійне свято відзначили підприємці.

Вкінці минулого тижня відбулись урочистості, присвячені професійному святу – Дню підприємця.

У Новомосковському міськвиконкомі зустрілись представники малого бізнесу нашого міста, котрі приймали щирі привітання міського голови Новомосковська Сергія Мороза, спілкувались у невимушеній дружній обстановці та насолоджувались прекрасними виступами народного вокального ансамблю "Голубка". У святковий день їх привітав і протоієрей о. Роман (Цешковський) – священик Свято-Троїцького кафедрального собору.

Почесними грамотами міського голови були нагороджені підприємці, що першими в часи становлення незалежної української держави почали створювати власний бізнес та втілювати в життя нові проекти. Це Любов Лобус, Василь Шевченко, Євген Борисенко, Зінаїда Соломаха, Ірина Пігур, Іван Печкін, Володимир Воробєй.

Також почесними грамотами міського голови були нагороджені представники малого бізнесу, котрі створювали в місті магазини, торгові центри, підприємства: Армонік Гєсян, Ольга Гребьонкінка, Сергій Устименко, Валерій Майстренко. Разом з ними почесними грамотами були нагороджені й метри підприємницької справи у Новомосковську - Лідія Парфьонова, Надія Бодня, Світлана Біденко, Олена Саєнко, Лідія Барсук, Олександр Бедрань, Людмила Пастернак та ініціатори появи у місті нових напрямків підприємницької діяльності – Євген Борисенко, Олександр Мірошник, Алла Лила, Ольга Дєньгіна, Олександр та Сергій Шаркун, Віктор Заблуда, Ірина Коломоєць, Ірина Крєнкіна, Володимир Перепєчкін.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому