10 серпня 2010 р.

Рішення Дніпропетровської обласної ради

"Про створення комунального закладу „Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку імені О. Матросова” Дніпропетровської обласної ради, затвердження статуту та призначення керівника"

Керуючись статтями 43, 60 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Законом України „Про відпочинок та оздоровлення дітей”, Постановою Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2009 року № 422, статтями 23, 24, 26, 27 Кодексу законів про працю України, на виконання регіональної програми „Про оздоровлення та відпочинок дітей Дніпропетровської області у 2009 – 2013 роках”, затвердженої рішенням обласної ради від 10 червня 2009 року № 551-19/V, ураховуючи висновки й рекомендації постійної комісії обласної ради з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, обласна рада в и р і ш и л а:

1. Створити комунальний заклад „Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку імені О. Матросова” Дніпропетровської обласної ради (місцезнаходження: вул. Острівна, 2а, с. Орлівщина, Новомосковський р-н, Дніпропетровська обл.) з органом управління майном у особі Дніпропетровської обласної ради.

1.1. Затвердити статут, що додається, комунального закладу „Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку імені О. Матросова” Дніпропетровської обласної ради.

1.2. Призначити Воскобойника Олександра Миколайовича на посаду директора комунального закладу „Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку імені О. Матросова” Дніпропетровської обласної ради строком на 1 (один) рік і випробувальним строком 3 (три) місяці з подальшим після державної реєстрації укладенням строкового трудового договору.

1.3. Уповноважити директора комунального закладу „Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку імені О. Матросова” Дніпропетровської обласної ради Воскобойника О.М. провести державну реєстрацію закладу в порядку, встановленому чинним законодавством України.

2. Рекомендувати головному фінансовому управлінню Дніпропетровської обласної державної адміністрації за рахунок коштів обласного бюджету передбачити фінансування новоствореного закладу.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства.

Голова обласної ради Є. УДОД

м. Дніпропетровськ, 6 серпня 2010 року, № 754-26/V


16 червня 2010 р.

На запрошення міського голови В.І.Літвіщенка на чолі групи, до якої увійшли депутати обласної ради та керівники ряду обласних управлінь, свій перший робочий візит до Новомосковська здійснив новообраний голова обласної ради Удод Євген Григорович. Спочатку гості з області побували у Новомосковському Свято –Троїцькому кафедральному соборі, оглянули споруду зовні і побували всередині храму. Голову обласної ради ознайомили з планами та проблемами щодо ремонту козацької святині. Нині реставрується соборна дзвіниця.

Після собору високопосадовці відвідали оздоровчий табір відпочинку О.Матросова. Внаслідок рішучих дій, вжитих міською владою, профспілковим комітетом трубного заводу, спрямованих на захист табору, за активної підтримки депутатів обласної ради Фондом Держмайна України скасовано наказ про продаж його на аукціоні. Як відомо, компанія «Інтерпайп» відмовилась від утримання дитячої оздоровниці, де влітку мали змогу відпочити вісімсот дітей.

Гості оглянули територію табору, спальні корпуси, їдальню, інші споруди. Оптимальним вирішенням проблеми збереження табору депутати вважають передачу його до обласної комунальної власності. За розпорядженням Є.Удода, створено робочу групу , яка повинна у стислий строк обрахувати витрати на утримання табору – кошти на путівки для дітей пільгових категорій і талановитих дітей, витрати на об’єкти інфраструктури, штат працівників та підготувати відповідні документи на розгляд найближчої сесії обласної ради.

Передбачається також участь Новомосковська бюджетним коштом в оздоровчий програмі для відпочинку дітей міста.


8 квітня 2010 р.

В Дніпропетровському Окружному адміністративному суді почато слухання справи: профспілковий комітет ВАТ «НТЗ», правління заводу, міська рада просять суд відмінити рішення Регіонального відділення Фонду Державного майна щодо продажу табору на відкритому аукціоні. Нині табір є власністю Фонду і водночас перебуває у керуванні ВАТ «Інтерпайп НТЗ». Згідно закону дане підприємство має право купити табір по оціночній вартості за чотири мільйони гривень, але корпорація викупляти табір не планує.

Сесія Новомосковської міської ради прийняла рішення про передачу табору до міської комунальної власності. Щоправда, Новомосковська міжрайонна прокуратура його опротестувала. Протест прокуратури сесія міської ради відхилила.. Депутати обласної ради, керівництво облдержадміністрації також висловили готовність забрати табір до обласної комунальної власності. І за фінансової підтримки з державного і обласного бюджетів вдихнути в нього, що називається, «друге життя»- капітально відремонтувати базу, покращити інфраструктуру і використовувати його і для оздоровлення дітей влітку та як базу для тренування спортсменів області. Але спочатку табір треба спасти від загрози приватизації. Статистика свідчить: щороку кількість оздоровчих таборів по області зменшується, а кількість дітей, що потребують оздоровлення, навпаки - зростає.. Відмінити Постанову попереднього Кабінету Міністрів, згідно якої табір Матросова віднесений до об’єктів продажу, було б кращим виходом із конфліктної ситуації. Міський голова В.І.Літвіщенко в свій час звертався з листами до Президента України Віктора Ющенка, прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко з проханням зашкодити намірам Фонду державного майна України продати дитячу оздоровницю. Відповіді на звернення не надійшло.

Днями на запрошення міського голови табір відвідали депутати обласної ради Шебанов В.А., Осетров Ю.М., Агошков О.В. та депутат Верховної Ради Храпов С.А. Оглянули територію, побували в корпусах і побутових приміщеннях, визначили можливості оздоровниці для дитячого відпочинку і тренування спортсменів. Депутати будуть звертатись до нового керівництва фонду Держмайна , в уряд країни, щоб відстояти табір від загрози продажу. Поїздку в Київ до керівництва Фонду Державного майна України планує здійснити Новомосковський міський голова.

.

26 листопада 2009 р.

РІШЕННЯ
Про передачу в комунальну власність міста Новомосковська
дитячого оздоровчого табору ім. О. Матросова


Регіональним відділенням Фонду державного майна України у Дніпропетровській області прийняте рішення про продаж дитячого оздоровчого табору ім. О. Матросова за некомерційним конкурсом. Дане рішення позбавляє можливості подальшого оздоровлення дітей міста.

Згідно ч. 2 ст. 4¹ Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» від 03.03.1998 р. № 147/98-ВР ініціатива щодо передачі об’єктів соціальної інфраструктури у комунальну власність може виходити від відповідних органів місцевого самоврядування.

Керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», розглянувши рішення спільної комісії Новомосковської міської ради і Правління ВАТ «ІНТЕРПАЙП – НМТЗ», міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Прийняти дитячий оздоровчий табір ім. О.Матросова у комунальну власність територіальної громади міста Новомосковська.

2. Юридичному управлінню, відділу комунальної власності міськвиконкому виготовити необхідну правову документацію і провести державну реєстрацію дитячого оздоровчого табору ім. О. Матросова згідно діючого законодавства України.

3. Виконавчому комітету міської ради спільно з Правлінням ВАТ «ІНТЕРПАЙП – НМТЗ» створити комісію по прийому – передачі табору та організувати її роботу.

4. Правлінню ВАТ «ІНТЕРПАЙП – НМТЗ» до моменту підписання акту прийому – передачі забезпечити охорону і життєдіяльність табору.

5. Звернутись до Орлівщанської сільської ради про передачу земельної ділянки, на якій розташований дитячий оздоровчий табір ім. О.Матросова, у користування Новомосковській територіальній громаді строком на 49 років.

6. Виконавчому комітету міської ради забезпечити оприлюднення даного рішення в засобах масової інформації і довести його до регіонального відділення Фонду державного майна України та Правління ВАТ «ІНТЕРПАЙП – НМТЗ».

7. Координацію роботи по виконанню даного рішення покласти на заступника міського голови з питань економіки, розвитку ринкових реформ і підприємництва Лисенко О. В., контроль – на депутатські комісії з проблем містобудування, землекористування та реформування житлово-комунального господарства (Шевченко О. І.), з питань соціально-культурної сфери та соціального захисту населення (Гусєв В.В.) та секретаря міської ради Головко О.М.

Міський Голова В.І.Літвіщенко


РІШЕНННЯ
ХХХ сесії 5-го скликання Новомосковської міської ради від 26 лютого 2010 року

Про розгляд протесту Новомосковського
міжрайонного прокурора на рішення
Новомосковської міської ради №839
від 21.11.2009 року

Розглянувши протест Новомосковського міжрайонного прокурора від 05.02.2010 року №4426 вих. на рішення Новомосковської міської ради №839 від 26.11.2009 року «Про передачу в комунальну власність м. Новомосковська дитячого оздоровчого табору ім. О.Матросова», керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

1. В задоволенні протесту Новомосковського міжрайонного прокурора від 05.02.2010 року №4426 вих. відмовити.

2. Копію рішення направити до Новомосковської міжрайонної прокуратури.

Міський Голова В.І. Літвіщенко


Президенту України В.А.Ющенко

Прем`ер – міністру України Ю.В.Тимошенко

Чотири роки поспіль вирують пристрасті навколо міського дитячого оздоровчого табору ім. О.Матросова. На якийсь час вони затихають. Керівництво Новомосковська щорічно протидіє замахам ФДМУ на дитячий табір, його бажанням шляхом приватизації відібрати у дітей щастя. Але знову Регіональне відділення Фонду державного майна України у Дніпропетровській області планує поновити роботу по підготовці до приватизації цього закладу шляхом продажу на аукціоні.

Це викликає занепокоєння та тривогу. Адже табір, який знаходиться в безоплатному користування ВАТ «Інтерпайп Новомосковський трубний завод», багато років є основним оздоровчим центром для новомосковської дітвори. Розрахований на 250 місць в зміну, він щорічно приймає 750 – 850 хлопчаків та дівчат. І що особливо важливо – кожного року на пільгових умовах ( в т.ч. безкоштовно ), в цьому таборі відпочивають діти пільгових категорій ( діти – сироти, діти, позбавлені батьківського піклування ).

Що стосується позиції міської влади – вона однозначна : вважаємо недоцільним приватизацію цього об’єкту. Адже це викличе соціальну напругу, неприйняття мешканцями нашого міста. Саме така думка була головною і на засіданні виконкому, що відбулося 21.10.2009 року.

Знаючи Ваше постійне опікування проблемами дітей, прошу розібратися з цією проблемою і допомогти в збереженні одного з найкращих в Україні оздоровчих таборів.

З повагою міський голова В.І.Літвіщенко