Порядок надання житлових субсідій

Hайбільш характерні питання, що надходять до робочої групи з надання субсидій


05/12/2011

У Новомосковському терцентрі відзначили День надії.

3 грудня Україна разом з усією світовою спільнотою відзначає День людей з обмеженими фізичними можливостями. Але вони називають його Днем надії. Адже інваліди, люди з особливими потребами, теж живуть повноцінним життям, радіють та плекають свої сподівання на краще, як і всі інші члени суспільства.

У переддень свята підопічні Новомосковського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Новомосковська зустрічали численних гостей та приймали вітання.

Вже за доброю традицією до них завітав міський голова Новомосковська Сергій Мороз та подарував солодощі до чаю.

Сергій Анатолійович побажав міцного здоров'я, радісних посмішок, уваги ближніх, а також наголосив:

- Сьогодні ми замислюємося на тим, що, власне, зробили для вашої підтримки і що хочемо зробити, щоб ніхто не був забутий, не залишений наодинці з власними проблемами. Я особисто буду робити все можливе, щоб підтримати вас у тяжку хвилину і радісну мить.

Також висловлюю слова глибокої подяки всім, хто піклується про людей з обмеженими фізичними можливостями, приділяє вам увагу. Це працівники територіального центру, які опікуються людьми з особливими потребами, віддають їм своє душевне тепло.

Винуватців свята поздоровили депутат Дніпропетровської облради Сергій Рєзнік, начальник управління праці та соціального захисту Галина Горбач та директор терцентру Тетяна Чупрун, котрі також не залишились без гостинців.

А радісного настрою присутнім додали артисти міського Будинку культури своїми музичними вітаннями. Фото.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


04/11/2011

День працівників соціальної сфери – свято небайдужих людей.

Цього тижня у Новомосковському міськвиконкомі відбулись урочисті заходи з нагоди Дня працівників соціальної сфери. У святкуванні взяли участь представники великої когорти фахівців, чиє покликання – допомагати людям.

Їх привітали секретар Новомосковської міськради Борис Мазур, заступник міського голови з питань соціального захисту населення та розвитку соціально-культурної сфери Ірина Калюжна та численні колеги.

- Від вашої праці залежить стабільність у державі, - зазначив у вітальному слові Борис Мазур. - Ви несете посмішку всім тим, хто звертається до вас, надаєте допомогу пенсіонерам і соціально незахищеним людям, ветеранам і дітям-сиротам. Всім тим, хто потребує допомоги та опіки. Особливої поваги заслуговують Валентина Косова, Галина Горбач, Тетяна Чупрун, Сергій Кадевич та інші, котрі своєю працею приносять людям свято.

За високий професіоналізм, сумлінну працю, гуманізм та з нагоди професійного свята грамотами та подяками міського голови Новомосковська були нагороджені представники Новомосковського міськрайонного центру зайнятості, управління праці та соціального захисту населення, територіального центру соціального обслуговування, управління Пенсійного фонду України в Новомосковську та районі, відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань.

Від міськкому профспілки працівників державних установ його голова Алла Мельник привітала зі святом представників соціальної сфери та вручила грамоти міського комітету, обласного комітету та Центрального комітету профспілки працівників державних установ. Разом з цим, Алла Мельник вручила від імені ЦК профспілки директору територіального центру соціального обслуговування Тетяні Чупрун посвідчення "За соціальний діалог". Таких посвідчень в Україні видано всього 160. Також винуватців свята привітали колективи художньої самодіяльності та діячі культури Новомосковська.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


1/11/2011

Олександр Вілкул: «На Дніпропетровщині завдяки створеній системі «Єдиного вікна» та адресної роботи з населенням щодо отримання субсидій на початок цьогорічного опалювального сезону втричі більше родин отримали допомогу держави, ніж у минулому році»

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул провів в управлінні праці та соціального захисту населення Жовтневої районної у м. Дніпропетровську ради робочу нараду щодо контролю за якістю надання населенню області послуг із забезпечення субсидіями. Наразі завдяки вжитим цього року заходам на Дніпропетровщині житлову субсидію вже отримують 40 тисяч сімей. Це втричі більше, ніж у відповідний період минулого року.

За дорученням голови облдержадміністрації Олександра Вілкула в області розроблено організаційні заходи для поліпшення надання й оформлення житлових субсидій населенню. Після створення в управліннях праці та соціального захисту населення міст та районів Дніпропетровщини «Єдиного вікна» для отримання субсидій та впровадження з 1 серпня 2010 року єдиної технології прийому громадян суттєво скоротилися строки та значно спростився порядок надання усіх видів соціальної допомоги.

«У жовтні – листопаді йде найбільша кількість звернень громадян щодо отримання житлових субсидій. Губернатор поставив завдання – створити таку систему роботи управлінь праці та соціального захисту, яка спростить процедуру отримання субсидій та допоможе людям отримати необхідну соціальну допомогу та підтримку влади. Ми постійно аналізуємо ситуацію і не чекаємо поки люди звернуться до нас. Ми самі пропонуємо отримати субсидію тим, кому це необхідно», – сказав начальник головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Володимир Семенюк.

Створена на Дніпропетровщині система «Єдиного вікна» передбачає, що громадяни можуть отримати інформацію щодо різних видів соціальної допомоги одразу в одного спеціаліста прийому й, у разі наявності права, надати заяву одразу на декілька видів державної допомоги. Ці заходи значно покращили якість обслуговування громадян.

4,4 тис сімей, а це переважно мешканці сіл та селищ, отримали готівкову субсидію на тверде паливо та скраплений газ. Цього вдалося досягти завдяки роботі «мобільних груп» працівників управлінь праці й соцзахисту, які виїжджають у віддалені селища й надають допомогу в оформленні житлових субсидій місцевим жителям.

«Я дав команду йти безпосередньо до людей та надавати допомогу щодо отримання субсидій. На Дніпропетровщині завдяки створеній системі «Єдиного вікна» та адресної роботи з населенням щодо отримання субсидій на початок цьогорічного опалювального сезону втричі більше родин отримали допомогу держави, ніж у минулому році. Житлову субсидію наразі отримують 40 тисяч сімей», – сказав Олександр Вілкул.

За рішенням Уряду, від 6 липня 2011 року користуватися житловими субсидіями отримали право й сім'ї, які мають заборгованість перед підприємствами – надавачами житлово-комунальних послуг. До того вони не мали такого права.

Тому за дорученням голови облдержадміністрації Олександра Вілкула здійснено поіменний аналіз усіх громадян-боржників з оплати житлово-комунальних послуг щодо використання ними права на отримання житлової субсидії. Наразі 4,1 тис сімей із заборгованістю по оплаті житлово-комунальних послуг призначено житлову субсидію.

Володимир Семенюк повідомив, що для надання консультацій та проведення роз'яснень жителям області про оформлення житлових субсидій у головному управлінні праці та соціального захисту населення облдержадміністрації діють «гарячі» телефонні лінії. Крім того, кожний може дізнатися детальну інформацію на офіційному сайті «Відкрита влада».

«Надання державної допомоги соціально незахищеним верствам населення є важливим завданням влади. За загальною кількістю призначених субсидій в опалювальний період 2010 – 2011 років Дніпропетровщина посіла одне з перших місць в Україні», – зазначив голова облдержадміністрації Олександр Вілкул.

Довідково:

У заході також взяли участь заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова, заступник Дніпропетровського міського голови Олена Лозенко, голова Жовтневої районної у місті Дніпропетровську ради Вікторія Лукашова, начальник управління праці та соціального захисту населення Жовтневої районної у місті Дніпропетровську ради Вікторія Сенаткіна. Управління праці та соціального захисту населення Жовтневої районної ради в м. Дніпропетровську є одним з найкращих у організації роботи з прийому громадян за принципом «Єдиного вікна» з призначення всіх видів державних соціальних допомог . Показником роботи Жовтневого управління є збільшення майже в 3 рази кількості отримувачів житлової субсидії. Якщо у 2009 – 2010 роках допомогу отримали 1324 сім'ї, то у 2010 – 2011 роках – 3767 сімей. В опалювальний період 2010 – 2011 років найбільша кількість субсидій (175 тисяч) призначена в Донецькій області із населенням 5,5 млн жителів. Дніпропетровська область (населення 3,5 млн жителів) надала житлові субсидії 125 тисячам родин.

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ОТРИМАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

Для того, щоб отримати житлову субсидію, необхідно звернутися в управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання.

Перелік документів:
- Бланк заяви (видається в управлінні).
- Декларація про доходи та майновий стан сім'ї (видається в управлінні).
- Довідка про доходи за останні півроку з місця роботи. Пенсіонерам та отримувачам державних соціальних допомог цю довідку надавати непотрібно.

Відмову можуть отримати:
- Родина, в якій один із членів не працює і не зареєстрований у центрі зайнятості.
- Сім'я, яка звернулась за субсидією, але менше року тому продала або купила житло.
- Родина, яка здає в оренду квартиру.

Важливо знати.

Якщо в родині якийсь член сім'ї відсутній тривалий час (працює, навчається в іншому місті, перебуває у місцях позбавлення волі), і родина володіє довідкою про це, то її сукупний дохід та відповідно кількість осіб, на яких нараховується субсидія, вираховуватиметься на тих, хто залишився. Якщо людина звернулась по виплати пізніше від початку опалювального сезону, вона отримає відшкодування і за «пропущені» місяці також.

Призначення житлових субсидій населенню здійснюється у відповідності до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (із змінами та доповненнями) та від 27 липня 1998 року № 1156 «Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого палива та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії» (із змінами та доповненнями).

«Гарячі» телефонні лінії головного управління праці та соціального захисту облдержадміністрації з питань призначення субсидій: (056) 713-66-18, (056) 713-65-60, (056) 713-63-09, (056) 713-62-21

Також інформацію про отримання житлових субсидій можна дізнатись й в Інтернеті, зайшовши на офіційний сайт «Відкрита влада». Далі ви обираєте рубрику «соціальний захист», після заходите у розділ «Основні питання «Житлові субсидії» ( http://www.openpower.dp.gov.ua ).


11/10/2011

Питання часу – призначення субсидій.

У Новомосковському міськвиконкомі відбулось два засідання штабу з питань призначення субсидій. Адже перед початком опалювального сезону надання цього виду державної допомоги населенню для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива знов стає актуальним. На першому засіданні, що проходило в кінці минулого тижня, голова штабу з питань призначення субсидій - перший заступник міського голови з питань народно - господарського комплексу міста Олександр Козлов та начальник управління праці й соцзахисту населення Галина Горбач зустрілись з представниками служб, котрі є надавачами комунальних послуг.

- Перед початком опалювального періоду можливість отримання субсидій повинні використати всі категорії населення, які того потребують та мають на це право відповідно до законодавства, - наголосив Олександр Козлов.

Він також зауважив, що постановами КМУ цьогоріч внесені зміни стосовно призначення субсидій. Так, зможуть отримувати субсидії сім'ї, котрі мали заборгованість перед підприємствами – надавачами житлово-комунальних послуг до 1 грудня 2006 року. Протягом 2010 – 2011 років багато сімей були позбавлені такого права. Також з 1 січня 2012 року сім'ям, у складі яких є діти або інваліди І-ІІ групи, платити за комунальні послуги не більше 10% від сукупного доходу родини, якщо дохід на одну особу не перевищує прожиткового мінімуму.

У свою чергу Галина Горбач поінформувала присутніх, що у минулому році було призначено субсидій 2941 родинам, у 2011-му допомогу призначено вже 676 родинам.

- Вперше за останні 10 років субсидії були призначені й на літній період у зв'язку з підвищенням тарифів практично на всі види комунальних послуг, - сказала начальник управління.

Разом з цим, відповідно до прийнятих постанов КМУ, родини, що складаються лише з пенсіонерів, або в складі яких є інваліди, можуть отримувати субсидії на всю площу без щорічного комісійного розгляду на призначення державної допомоги. Управління праці та соцзахисту населення проводить попередній запис бажаючих отримати субсидію, йшлося підчас засідання штабу. На сьогодні людям, що бажають отримати субсидію, достатньо прийти до управління праці та соцзакхисту, подати заяву та заповнити декларацію про доходи. Потрібно також вчасно подавати необхідну інформацію.

11 жовтня у роботі другого засідання штабу взяв участь міський голова Новомосковська Сергій Мороз. Разом з головою штабу з питань призначення субсидій - першим заступником міського голови з питань народно - господарського комплексу міста Олександром Козловим та начальником управління праці й соцзахисту населення Галиною Горбач він зустрівся з головами квартальних комітетів міста.Підчас зустрічі були обговорені питання: щодо уточнення переліку необхідних відомостей про склад родини; документів, котрі повинні подавати головам квартальних комітетів запитувачі субсидій та ін.

Також представники штабу з питань призначення субсидій відповіли на численні запитання стосовно відповідності проживання та реєстрації мешканців квартир та приватних будинків, порядку видачі та заповнення певних документів (довідок, заяв, декларацій). Міський голова Новомосковська Сергій Мороз обговорив з головами квартальних комітетів питання благоустрою мікрорайонів Новомосковська, вирішення житлово-комунальних проблем. Зокрема, підсипка шлаковідвалом та асфальтовим зрізом доріг у мікрорайоні Кулебівка та інших, ліквідація бур'янів, проведення вуличного освітлення, створення автобусної зупинки в районі нафтобази, співпраця з правоохоронними органами та багато іншого.

Голова квартального комітету № 27, що у мікрорайоні Кулебівка, Віктор Бондаренко висловив подяку міському голові Новомосковська Сергію Морозу від мешканців вулиць, на яких були підсипані дороги. Стосовно цього питання міський голова повідомив, що робота буде продовжуватись, зокрема й на території Кулебівки.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


13 серпня 2010 р.

СПРОЩЕНО ПОРЯДОК НАДАННЯ ДЕРЖАВНИХ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ.

Після маловтішного повідомлення про підвищення з 1 серпня ціни на газ виконавчим комітетом Новомосковської міської ради прийнято рішення «Про соціальний захист населення під час оптимізації цін і тарифів на природний газ та житлово-комунальні послуги».

В місті утворено координаційний штаб з питань організації роботи щодо посилення соціального захисту населення під час оптимізації цін і тарифів на природний газ та житлово-комунальні послуги, надання житлових субсидій за спрощеною процедурою, який очолює перший заступник Міського голови Нетудихатка Сергій Федотович. Також утворено робочу групу щодо соціального захисту населення та надання субсидій за спрощеним механізмом в управлінні праці та соціального захисту населення міста Новомосковська, яку очолює начальник управління Горбач Галина Миколаївна.

Для організації зв’язку з громадянами діє безкоштовна урядова «гаряча лінія», а також «гаряча лінія» відкрита і в управлінні праці та соціального захисту населення міста. Так, зателефонувавши за номером 0-800-507-309 (зі стаціонарного телефону), а також за телефонами 31-49-72 та 31-49-82, громадяни зможуть отримати необхідну інформацію та роз’яснення з питань оформлення субсидій.

В управлінні праці та соціального захисту населення також організовано години прийому громадян. Щоб людина могла зайти та отримати відповідну інформацію – фахівці управління працюють з 8.00 до 20.00 години.

Наголошую, що в 2009 році житловими субсидіями в місті користувалася 1381 сім»я. Прогнозується, що кількість користувачів субсидій у зв’язку з поліпшенням умов їх надання може подвоїтися.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України відшкодування різниці цін на комунальні послуги зростає на чверть для працюючих і на третину – для пенсіонерів та інвалідів.

Уряд ухвалив рішення щодо зниження порога обов’язкових платежів за житлово-комунальні послуги: для працюючих з 20 до 15% сукупного доходу родини, для непрацездатних (пенсіонери та інваліди) – з 15 до 10%.

Для призначення субсидії працюючим громадянам слід подавати до управління соціального захисту всього три документи: заяву на одержання субсидії, декларацію та довідку про доходи; пенсіонерам – лише заяву та декларацію. Довідка про доходи у пенсіонерів не вимагатиметься. Спеціалісти управління соціального захисту самі візьмуть в пенсійному фонді дані про те, якого розміру в людини пенсія і відповідно зроблять нарахування. Громадяни, які вже мають субсидію, вона перераховуватиметься автоматично.

Крім того, соціальними працівниками територіального центра складаються списки громадян з обмеженими фізичними можливостями, які знаходяться на обслуговуванні, формується графік їх відвідування.

Питання нарахування субсидій є одним з головних завдань влади, адже люди, яким не нараховується субсидія, не зможуть платити. Всі разом ми повинні дійти до кожного громадянина і з кожним з’ясувати, якщо він не може платити, зробити все, щоб захистити цю людину.

На сьогодні також знято норму, згідно з якою заборонялося одержання субсидії за наявності боргів за комунальні послуги. Тепер на субсидію мають право й ті сім’ї, в яких є заборгованість із квартплати.

Начальник управління праці та соціального захисту населення міста Новомосковська Г.М.Горбач


ЖИТЛОВІ СУБСИДІЇ ЗАХИСТЯТЬ НАЙУРАЗЛИВІШІ ВЕРСТВИ НАСЕЛЕННЯ.

Начальник управління праці та соціального захисту населення міста Новомосковська Г.М.Горбач

Програма житлових субсидій запрацювала в Україні ще в 1995 році. Головна її мета – надати допомогу сім’ї , для якої витрати на оплату комунальних послуг перевищували 20% родинного доходу, а для сімей із пенсіонерів, інвалідів і дітей до 18 років – не більш ніж 15% родинного доходу. Таким чином, сім’я якій призначалася субсидія, зобов’язана була платити 15-20% свого доходу, а решту вартості комунальних платежів брала на себе держава.

Чи враховувався при цьому розмір помешкання?

Субсидії розраховуються в межах установлених норм на квартирну плату (21 кв.м на особу та ще 10,5 кв.м - на сім’ю), опалення, користування електрикою, газом, гарячою і холодною водою та іншими комунальними послугами. Така компенсація призначалася сім’ї на шість місяців.

Скільки наразі одержувачів субсидії, яка динаміка цього явища?

Наприкінці 90-х число сімей по місту, які брали участь у програмі житлових субсидій, становило більш як 5 тисяч. А торік субсидії одержувала 1381 сім»я.

Динаміка зменшення чи збільшення впродовж останніх десяти років числа сімей – одержувачів субсидій пояснюється різними причинами зростання доходів (заробітної плати, пенсій, стипендій), розширення кола осіб, яким установлювалися пільги. Приміром, право на зниження вартості комунальних платежів в 2007 році одержали «діти війни», а в 2010 році – сім’ї , в яких виховується троє і більше дітей до 18 років.

А на що сподіваєтеся нині?

Тепер слід чекати зовсім інших показників. Після прийняття постанови Кабінету Міністрів України щодо посилення соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг міська влада робить все для того, щоб малозабезпечені громадяни не відчували ані зайвих переживань, ані погіршення свого матеріального становища.

Зупинімося на цьому детальніше.

Урядом прийнято рішення про зниження порогу обов’язкової оплати житлово-комунальних послуг з 15 до 10% сукупного доходу – для сімей з пенсіонерів, інвалідів і дітей віком до 18 років, з 20 до 15% - для всіх інших сімей, де є працездатні громадяни. Отже на державну допомогу відтепер зможуть розраховувати ширші верстви населення. Наприклад, якщо сім’я з двох пенсіонерів має родинний дохід (пенсії) 2 тис. грн., така родина не платитиме за комунальні послуги більш ніж 200 грн.. Якщо приміром, до 1 серпня 2010 року, маючи зарплату 2,5 тис. грн., за газ, тепло і світло платили не менш ніж 500 грн., то сьогодні платитимуть 375 грн. і т.д.

По-друге, не менш суттєве полегшення – спрощення процедури надання потрібних документів. Для призначення субсидії працюючим громадянам слід подати до управління праці та соціального захисту населення всього три документи: заяву на одержання субсидії, декларацію та довідку про доходи; пенсіонери – лише заяву та декларацію. Довідки ж про склад сім’ї, наявність та вартість комунальних послуг тощо житлово-комунальні підприємства, які поставляють населенню газ для побутових потреб, та інші підприємства на запит управління праці та соціального захисту населення надаватимуть таку інформацію в п’ятиденний термін.

Прогнозується, що серед претендентів на субсидію буде чи не найбільше пенсіонерів, адже, за офіційною статистикою, більшість літніх людей мають доход до 1 тис. грн.

Саме тому відповідальність щодо підтримки пенсіонерів, зокрема й організаційної та моральної, має Пенсійний фонд, який зобов’язаний проінформувати кожну сім’ю, де є пенсіонер про спрощений механізм одержання житлових субсидій. А якщо конкретніше, то кожна така сім’я отримає лист зі зверненням Пенсійного фонду, чисті бланки документів (спрощена форма заяви і декларації про доходи) із зразками їхнього заповнення, адресу управління праці та соціального захисту населення, куди потрібно направити заяву та конверт для безкоштовної відправки такої заяви для призначення субсидії.

Окремо хочу наголосити, що підтверджуючі документи про доходи пенсіонерів не потрібні, оскільки таке підтвердження отримає управління праці та соціального захисту населення від управління Пенсійного фонду без участі заявника.

Але можуть виникати й нестандартні ситуації. Куди звертатися за порадою?

В місті утворено штаб з координації надання житлових субсидій з представників управління соціального захисту, підрозділів ЖКГ та Пенсійного фонду. Очолює штаб перший заступник Міського голови Сергій Федотович Нетудихатка. Утворено також робочу групу і в управлінні праці та соціального захисту населення, яка буде розглядати всі спірні та нестандартні звернення громадян у процесі масового одержання субсидій. Очолює її начальник управління Галина Миколаївна Горбач. Працює урядова «гаряча лінія» 0 800 507 309 для звернень громадян, де вони безкоштовно можуть отримати усне і письмове роз’яснення. Така сама лінія працює і в управлінні праці та соціального захисту населення міста. Варто тільки подзвонити за телефонами 31-49-72 або 31-49-82.

Територіальним центром складаються списки громадян з обмеженими можливостями, які знаходяться на обслуговуванні, розробляються графіки відвідування. До кожного з них прийдуть соціальні працівники і допоможуть оформити субсидію, якщо вони її не одержують.

Тобто людям не варто перейматися даремно, чи, ще гірше, удосвіта займати чергу під дверима управління праці та соціального захисту населення?

Запевняю – ажіотажу не буде. Програма житлових субсидій передбачає, що в разі підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги заяви на призначення субсидій приймаються від громадян упродовж трьох місяців, починаючи з місяця, в якому сталося підвищення. Субсидію буде призначено з дати підвищення комунальних послуг. Якщо, приміром, підвищення тарифів з 1 серпня 2010 року, то заяви на призначення субсидії з 1 серпня прийматимуться до листопада 2010 року.

А як бути тим, у кого виникла заборгованість із квартплати? Адже раніше у випадку, якщо сім’я переставала оплачувати частину комунальних платежів, державна підтримка припинялася. Чи не опиняться такі люди за бортом соціального захисту?

Однозначно – ні. Тепер на субсидії мають право й ті сім’ї, в яких є заборгованість із квартплати.

Хто належить до категорії осіб, які можуть претендувати на пільги?

Усього в місті правом на пільги користується більш 11 тисяч осіб; найбільша категорія пільговиків – «діти війни», які мають право на 25%-ве зниження оплати комунальних послуг; категорія ветеранів війни має право на зниження оплати комунальних послуг 100, 75, 50% залежно від категорій – за особливі заслуги, інваліди війни, учасники бойових дій, учасники війни. Право на пільги також мають постраждалі від аварії на ЧАЕС; пенсіонери з числа лікарів, педагогів, бібліотекарів і працівників міліції ( у сільській місцевості); ветерани військової служби, пенсіонери з числа працівників міліції, слідчих прокуратури, судді у відставці та інші. Шахтарі і пенсіонери з їх числа також мають право на державні компенсації за оплату електроенергії, газу і централізованого опалення квартир.

Тепер число учасників програми житлових субсидій істотно збільшиться. Адже механізм житлових субсидій реально захистить бідних.

Начальник управління праці та соціального захисту населення міста Новомосковська Г.М.Горбач


Hайбільш характерні питання, що надходять до робочої групи з надання субсидій за спрощеним механізмом управління праці та соціального захисту населення.

- Чи може розраховувати на субсидію людина, яка не має роботи та перебуває на обліку у Центрі зайнятості? Та у якому разі безробітний, що перебуває на обліку в Центрі зайнятості, може отримувати субсидію?

- Субсидія не призначається в разі, якщо серед зареєстрованих у житловому приміщенні осіб є працездатна особа, яка не працює і не навчається, при цьому не шукає роботу через службу зайнятості протягом 3-х місяців, що передують місяцю звернення за субсидією. Але безробітним, які стоять на обліку у службі зайнятості, субсидія призначається на загальних умовах, для цього надається довідка з Центру зайнятості про розмір допомоги по безробіттю за останні 6 місяців.

- Чи є винятки, коли призначення субсидій може відбуватися на розсуд місцевих органів влади?

- При міськвиконкомі створено спеціальну комісію, яка займається питаннями субсидій і розглядає різні ситуації. Їй надано право у деяких випадках призначати субсидії, як виняток, з урахуванням конкретних обставин, що склалися в сім'ї.

- Чи захистять субсидії громадян, будинки яких опалюються газом і вони зазвичай мають більшу площу, аніж квартири. При цьому у них проживають в основному пенсіонери?

- Звичайно, що особливо в опалювальний період у таких будинках збільшується використання газу і зростає оплата. Люди у таких будинках дуже потребують субсидії, яка і буде їм призначатись, виходячи із загальних положень. Можливо, що тут буде чимало нестандартних ситуацій, доведеться більше працювати спеціальним комісіям, індивідуально розглядаючи окремі випадки. До того ж, ті пенсіонери, що проживають у приватному секторі, у більшості випадків вже отримують субсидії, які їм тепер буде лише перераховано по-новому.

- Які умови отримання субсидії у разі, коли один із зареєстрованих перебуває за кордоном?

- Відповідно до законодавства, субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, члену житлово-буді¬вельного (житлового) кооперативу, власнику (спів¬власнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій встановлено, що субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, та їх доходів. Якщо у житловому приміщенні зареєстровані особи, які фактично не проживають, при призначенні субсидії вони не будуть враховані, якщо на них за даними підприємств - надавачів послуг не нараховуватиметься плата за житлово-комунальні послуги. Питання щодо нарахування плати за житлово-комунальні послуги громадяни вирішують з підприємствами та організаціями, які надають ці послуги.

- Хто із членів сім'ї має заповнювати заяву на субсидію?

- Субсидія призначається власнику (співвласнику) житла, наймачу житла у громадському державному житловому фонді, члену житлового ко¬оперативу, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. Саме цією особою має заповнюватися заява на призначення субсидії.

- Що робити пенсіонерам, до яких не надійдуть всі необхідні документи та якщо надіслані у конверті бланки будуть зіпсовані? Де їх брати?

- У цьому випадку необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення, де можна заповнити заяву та декларацію, а також отримати необхідну консультацію.

- Чи мають право на житлові субсидії сім'ї, в яких є земельна ділянка площею понад 6 га, та члени особистих селянських господарств?

- Такі сім'ї не обмежуються в своїх правах на субсидії. Головна особливість тут полягає у визначенні їх доходів. Члени особистих селянських господарств є особами, які забезпечують себе роботою самостійно і належать до зайнятого населення за умови, що робота в цьому господарстві для них є основною. Облік особистих селянських господарств здійснюють сільські, селищні, міські ради за місцем розташування земельної ділянки. Саме ці органи мають надавати довідку про належність громадян до членів особистого селянського господарства. За наявності такої довідки членам особистого селянського господарства субсидія призначається на загальних підставах. При цьому дохід таких громадян обчислюється як дохід від земельної ділянки особистого селянського господарства за нормативами, які затверджуються місцевими органами виконавчої влади на календарний рік. І ще дуже важлива особливість порядку призначення субсидій. До членів сім'ї, доходи яких враховуються при призначенні субсидії, належать особи, зареєстровані у відповідному житловому приміщенні.

- Хто має повідомити громадянина про отримання субсидії, або автоматично ці дані будуть передані у житлову контору?

- Громадянин, який заявив про своє право на субсидію, отримає повідомлення про те, чи нарахована йому субсидія на житлово-комунальні послуги, чи ні. У повідомленні буде зазначено, на який термін надається субсидія, її розмір, а також розмір обов'язкової плати за кожну послугу. Крім того, кожного місяця до організацій-надавачів послуг надаються списки громадян, яким нараховані субсидії, розміри субсидій та обов'язкової плати.

- Чи може розраховувати на субсидію людина, яка не має роботи та перебуває на обліку у Центрі зайнятості? Та у якому разі безробітний, що перебуває на обліку в Центрі зайнятості, може отримувати субсидію?

- Субсидія не призначається в разі, якщо серед зареєстрованих у житловому приміщенні осіб є працездатна особа, яка не працює і не навчається, при цьому не шукає роботу через службу зайнятості протягом 3-х місяців, що передують місяцю звернення за субсидією. Але безробітним, які стоять на обліку у службі зайнятості, субсидія призначається на загальних умовах, для цього надається довідка з Центру зайнятості про розмір допомоги по безробіттю за останні 6 місяців.

- Хто отримує державну підтримку з оплати житлово-комунальних послуг, крім учасників Програми субсидій?

- В місті правом на пільги з оплати житлово-комунальних послуг користується близько 11,0 тис. громадян. Найбільша категорія пільговиків - діти війни (понад 6,5 тис. громадян), які мають право на 25-відсоткову знижку плати за комунальні послуги. Майже 4,0 тис. ветеранів війни мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг 100, 75- або 50-відсоткова знижка плати залежно від категорії: за особливі заслуги і інваліди війни (100%), учасники бойових дій (75%), учасники війни і члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни (50%). Право на відповідні пільги також мають: постраждалі від аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії, багатодітні сім'ї (50-відсоткова знижка плати); пен¬сіонери з числа медичних, педагогічних працівників, бібліотекарів і працівників міліції у сільській місцевості (безплатне користування житлом з опаленням і освітленням); ветерани військової служби, пенсіонери з числа працівників міліції, слідчих прокуратури, судді у відставці (50-відсоткова знижка плати) тощо. Шахтарі і пенсіонери з їх числа також мають право на отримання компенсації за оплату електроенергії, газу і централізованого опалення житла. Таким чином, через систему пільг та субсидій населення буде соціально захищеним в умовах упорядкування тарифів на житлово-комунальні послуги.

- Чи є винятки, коли призначення субсидій може відбуватися на розсуд місцевих органів влади?

- При міськвиконкомі створено спеціальну комісію, яка займається питаннями субсидій і розглядає різні ситуації. Їй надано право у деяких випадках призначати субсидії, як виняток, з урахуванням конкретних обставин, що склалися в сім'ї.

- Чи може людина жити у трикімнатній квартирі і отримувати субсидію тому, що зарплата у неї невелика?

- Звичайно, кожна людина може отримувати субсидію у межах визначених норм користування житловою площею, які становлять 21 кв.м. на кожну особу і додатково 10,5 кв.м. на сім'ю, та встановлених нормативів користування комунальними послугами. Якщо це одиноко проживаюча особа, то така норма - 31,5 кв.м. Якщо це однокімнатна квартира, субсидія надається на всю житлову площу. Коли нарахування в межах норм перевищують 15 або 10% від доходів, людина може отримувати субсидію на нормативну площу (для однієї особи це 31,5 кв.м.), а надлишкову житлову площу їй доведеться оплачувати самостійно. Однак, якщо громадянин не в змозі сплачувати повністю за надлишки житлової площі свого помешкання, або якщо він опинився у скрутних життєвих обставинах, можна звернутися до спеціальної комісії із заявою про призначення, як виняток, субсидії. Цією комісією за результатами обстеження сім'ї може бути прийняте рішення про призначення субсидії й на всю житлову площу.

- Субсидія надається за місцем проживання, але документи оформлюють за місцем реєстрації. Як можна подолати такі розбіжності?

- Розбіжностей немає, тому що субсидія надається за місцем реєстрації громадянина з урахуванням всіх зареєстрованих у даному житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. Призначається субсидія тій особі, на яку відкрито особовий рахунок по сплаті за ЖКП. Тобто, субсидії призначаються громадянам, зареєстрованим за місцем їх проживання.

- Хто взагалі може не турбуватися щодо отримання субсидій?

- Кожен громадянин сам може зробити попередній розрахунок, чи може він розраховувати на субсидію, чи ні. Розрахунок не складний: береться дохід всіх членів сім'ї, зареєстрованих на даній житловій площі, за попередні шість місяців, ділиться на 6 - так обраховується серед¬ньомісячний дохід. Далі треба взяти відповідний відсоток цього доходу - 10% (для сімей, які складаються лише із непрацездатних) чи 15% (для всіх інших сімей) і порівняти з місячною платою за ЖКП в межах норм. Якщо плата за ЖКП є вищою за визначений відсоток (10% або 15%) сімейних доходів, то сім'я має право на субсидію, якщо не перевищує його - то необхідно дочекатися опалювального періоду, коли збільшуються комунальні платежі і знову зробити розрахунок.

Що ж до того, хто не має права на субсидію, то тут важливий майновий стан громадян, а саме: наявність у володінні більше одного автомобіля, додаткових житлових приміщень. Також субсидія не призначається тим, хто протягом року придбав нове житло або здає власне житло в оренду.


„ Наше покликання – працею творити добро ”

Територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, інвалідів.
Дніпропетровська обл., м. Новомосковськ, вул. Комсомольська,29, тел:(0569)31-64-40; тел-факс:(05693)31-64-30

У наступному році у Новомосковську буде відкрито центр реабілітації для наркозалежних та хворих на алкоголізм людей. Поява центру стане результатом плідної співпраці міської влади і громадської організації "Незалежність". Під майбутній центр виділено будівлю бувшого бараку на вулиці Павлоградський. Сама назва організації "Незалежність" ніби свідчить про цілі, які переслідують спеціалісти центру – зробити незалежними від алкоголю і наркотиків людей, що потрапили у страшну пастку хвороби і стали ізгоями суспільства. Сьогодні тут кипить робота, своїми силами люди, які дали згоду перебувати в центрі, роблять ремонт барачного приміщення - формують окремі кімнати, настилають підлогу, підбивають стелю. Запустили автономну котельню, провели газ, воду.

Однак без реальної допомоги громадській організації важко "підняти" будівлю площею у 550 кв.м. Тому і зібрав міський голова В.І.Літвіщенко керівників підприємств, приватних підприємців міста Новомосковська на нараду у майбутньому центрі, щоб ближче познайомити їх ще з одним важливим соціальним проектом, який реалізується в Новомосковську у рамках міської програми "Новомосковськ –територія добра та милосердя", і звернувся до них із проханням підтримати центр будівельними матеріалами. Особисто міський голова обіцяє подарувати центру металопластикове вікно. Відразу на місці було вирішено, яку конкретно допомогу зможуть надати центру учасники наради.

А поки відбудовується центр, "Незалежність" знімає в місті для учасників реабілітаційної програми окремий будинок. Треба сказати, що дисципліна в центрі серйозна, тут не п'ють, навіть, не палять, не говорячи про наркотики. Силоміць нікого на тримають. Головне кредо реабілітаційної програми, що працює в центрі, - змусити кожного повірити в себе, переконатись, що він потрібний собі, близьким, і зможе піднятись, стати суспільно корисною людиною. Благородна і гуманні мета, що заслуговує на підтримку.