ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
НОВОМОСКОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

51200, м. Новомосковськ, Дніпропетровська обл. вул. Радянська, 14, тел-факс:38-00-27, e-mail: info@nmvyk.dp.ua, www.novomoskovsk-rada.gov.ua

Р І Ш Е Н Н Я

№ 2                                                                  від «20» 01.2010 р.

Про виконання рішення Новомосковської міської ради
№ 754 від 16.06.2009 року «Про стан  справ щодо
еколого-морального здоров’я новомосковців  та
заходи у місті для покращення екологічної культури
територіальної громади»

Розглянувши інформацію спеціаліста з питань екологічного забезпечення життєдіяльності міста Новомосковська Гапоненко П.І про хід виконання рішення Новомосковської міської ради № 754 від 16.06.2009 року «Про стан справ щодо еколого-морального здоров'я новомосковців та заходи у місті для покращення екологічної культури територіальної громади» та директора ТОВ НВП «Центр екологічного аудиту та чистих технологій» Шматкова Г.Г. про результати проведення екологічного аудиту міста Новомосковська, виконком міської ради відмічає, що охорона навколишнього природного середовища, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності територіальної громади міста, розробка і прийняття Комплексної екологічної програми залишається  однією  з невідкладних задач міської ради в 2010 році.

Розпорядженням міського голови № 217 від 27.08.2009 р. «Про організацію проведення екологічного аудиту міста» створена робоча група, якій доручено розглянути попередні результати  та висновки аудиту.

Інформація про виконання рішення Новомосковської міської ради № 754 від 16.06.2009 року «Про стан справ щодо еколого-морального здоров’я новомосковців та заходи  у місті для покращення екологічної культури територіальної громади» заслуховувалась на засіданнях виконкому в вересні та грудні 2009 р.

На оперативних нарадах у міськвиконкомі щотижня розглядаються питання санітарного стану міста, аналізується виконання  Правил благоустрою. З часу введення в дію цих правил оформлено 14 ордерів на проведення земельних робіт, пов’язаних з тимчасовим порушенням благоустрою міста,  отримано компенсації 26206 грн.

Рішенням міськвиконкому від 18.11.2009 р. створена постійна комісія по обстеженню зелених насаджень, що підлягають видаленню у м. Новомосковську .

Адміністративною комісією міськвиконкому за порушення Правил благоустрою  притягнуто до адміністративної відповідальності 165 осіб, з яких стягнуто штрафу  на  суму 5802 грн., санітарно-епідеміологічною службою 20 осіб (935 грн.), екологічною інспекцією за порушення природоохоронного законодавства притягнуто 79 осіб (8 120 грн.).

Рішенням міськвиконкому № 821 від 18.11.2009 р. посадовим особам управління ЖКХ Новомосковської міськради, СКУ «Трубник», МККП «НККП», ККП «НККП»,  ТОВ  «КК КомЕнерго - Новомосковськ» надано дозвіл на складання адміністративних протоколів за порушення Правил благоустрою.

Питання еколого-морального виховання знаходиться на постійному контролі управління освіти, адміністрацій закладів освіти, КЗ «ЦМЛ м. Новомосковська», інших підприємств. Досвід роботи освітян міста висвітлюється на сайті Асоціації міст України та громад.

Екологічні проблеми, тема покращення екологічної культури територіальної громади знаходить місце на сторінках місцевих періодичних видань. Газета «Новомосковська правда» систематично друкує матеріали з проблем екології під рубриками «Екологія міста», «Від екології душі – до екології довкілля». В статтях «Формувати екологічну позицію», «У школі – чистий четвер» про свою роботу розповили  «Зелені патрулі» шкіл №№ 1, 6, 16. до виховання екологічної культури дітей і молоді у своїх публікаціях звернулась газета «День Новомосковська» в матеріалах: «Творимо добру справу усі разом», «Рідну землю, милий край бережи й охороняй» та ін. Інформація про кроки міської влади щодо покращення екології міста озвучує радіомовлення.

На сайті міської ради  відкрито сторінку «Екологія міста», декілька сюжетів з цієї теми підготовлено ТРК «Самарь».

На підставі вищенаведеного, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради вирішив:

1. Прийняти до відома інформацію спеціаліста з питань екологічного забезпечення життєдіяльності м.Новомосковська Гапоненко П.І про хід виконання рішення Новомосковської міської ради № 754 від 16.06.2009 року «Про стан справ щодо еколого-морального здоров'я новомосковців та заходи у місті для покращення екологічної культури територіальної громади» та директора ТОВ НВП «Центр екологічного аудиту та чистих технологій» Шматкова Г.Г. про результати проведення екологічного аудиту міста.

2. Запланувати проведення в м. Новомосковськ у другому  півріччі 2010 року регіональної екологічної конференції. УЖКГ розробити план заходів по її   проведенню.

3. Робочій групі, створеної згідно розпорядження міського голови від 27.08.2009 року № 217 «Про організацію проведення екологічного аудиту міста» розглянути представлені матеріали аудиту, проаналізувати стан виконання міських програм екологічного спрямування та в термін до 20.02.2010 р.  надати пропозиції до «Комплексної екологічної програми міста Новомосковська».

4. Новомосковському МВ УМВС в Дніпропетровській області, міськСЕС, відділу архітектури,  адміністративній комісії та іншим уповноваженим посадовим особам:
-  посилити контроль за дотриманням «Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку та додержання тиші в громадських місцях в місті Новомосковську»;
- інформацію про стан дотримання цих Правил підготувати для розгляду на засіданні міськвиконкому в  березні 2010 року.

5. Новомосковському МВ УМВС в Дніпропетровській області в термін до 20.02.2010 р. надати пропозиції щодо створення екологічної міліції в місті та винести це питання на розгляд  сесії міської ради.

6. Рекомендувати керівникам    підприємств,  установ  та  організацій  міста:
-  видати відповідні накази, розробити та затвердити конкретні плани  щодо реалізації заходів, передбачених рішенням Новомосковської міської ради  № 754 від 16.06.2009 року «Про стан справ щодо еколого-морального здоров'я новомосковців та заходи у місті для покращення екологічної культури територіальної громади»;
- посилити особистий вплив на виконання «Заходів по збереженню еколого-морального здоров’я  новомосковців та покращення екологічної культури територіальної громади», активізувати роботу в  засобах масової інформації у досягненні в цієї справи;
- вивчити досвід ВАТ «Інтерпайп НМТЗ» в організації екологічної роботи, розповсюдити його по іншим підприємствам міста.

7. Комітету з питань торгівлі та побутового обслуговування розробити та надати до затвердження план заходів на виконання пункту 8 рішення Новомосковської міської ради № 754 від 16.06.2009 року про необхідність відмови пакування продуктів харчування у поліетиленову упаковку і переходу на пакування у паперову упаковку.

Відділу інформації та прес-служби зробити аналіз міжнародного досвіду в   вирішенні питання переходу на пакування у паперову упаковку.

Відділу ВДАЇ по обслуговуванню  населення  міста Новомосковська посилити контроль за недопущенням проїзду транзитного вантажного автотранспорту через м. Новомосковськ.

Управлінню житлово-комунального господарства  міської ради продовжити роботу по створенню якісних умов проживання територіальної громади міста.

Головному архітектору міста надати пропозиції  по реконструкції вул. Української в районі музею ім. П. Калнишевського.

Координацію роботи по виконанню даного рішення покласти на  спеціаліста з питань екологічного забезпечення життєдіяльності міста Гапоненко П.І., контроль – на першого  заступника міського голови Нетудихатку С.Ф.

Міський голова  В.І.Літвіщенко