ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
НОВОМОСКОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

51200, м. Новомосковськ, Дніпропетровська обл. вул. Радянська, 14, тел-факс:38-00-27, e-mail: info@nmvyk.dp.ua, www.novomoskovsk-rada.gov.ua

Р І Ш Е Н Н Я

№ 409                                                                  від «21».07.2010 р.

Про хід виконання комплексної
міської програми „Новомосковськ - територія добра та милосердя”
за 6 місяців 2010 року

Заслухавши та обговоривши інформацію виконуючого обов’язки заступника міського голови Горбач Г.М. з даного питання, виконавчий комітет міської ради зазначає, що практичні кроки виконкому, його структурних підрозділів та служб були сконцентровані на виконанні завдань, визначених у комплексній міській Програмі „Новомосковськ - територія добра та милосердя” щодо соціального, матеріально-побутового забезпечення малоімущих непрацездатних мешканців міста, пенсіонерів, інвалідів, дітей, багатодітних сімей та інших соціально вразливих верств населення.

На сьогодні в місті проживає більше 20 тис. пенсіонерів, з них 420 інвалідів Великої Вітчизняної війни та 562 учасники бойових дій; 214 дітей-інвалідів у віці до 16 років, 93 дітей, які позбавлені батьківського піклування, майже 1318 одиноких матерів, 167 малозабезпечених сімей, з дітьми, доходи яких нижче гарантованого мінімуму. Позитивне вирішення питань соціального забезпечення стало можливе завдяки спільній співпраці міської влади, громадськості, підприємств, установ, організацій міста і залучення коштів як державного та місцевого бюджетів, так і спонсорської допомоги.

В міському бюджеті 2010 року, як і в попередні роки 80% всіх коштів витратної частини знов спрямовано на соціальні потреби. Через управління праці та соціального захисту населення у місті надаються пільги різним категоріям населення. Загальна сума фінансування за рахунок субвенції з державного бюджету складає 14 629 300 грн. Значна увага приділяється соціальному захисту ветеранів: це і забезпечення автотранспортом, засобами пересування, окулярами, слуховими апаратами, проведення ремонту житла (затверджено – 44,0 тис.грн.), виділення санаторно-курортних путівок (затверджено 99,7 тис.грн.,), медичне обслуговування. В місті напрацьовано позитивний досвід роботи, щодо соціального захисту інвалідів. Інвалідам по зору та з ураженням опорно-рухового апарату надаються пільги по оплаті за житлово-комунальні послуги у розмірі 50%.

В цьому році, як і в попередні роки, в міському бюджеті виділяються кошти на придбання слухових апаратів, окулярів. Суттєва увага приділяється медикаментозному забезпеченню пільгових категорій громадян. Станом на 01.07.2010 року на медикаментозне забезпечення ветеранів війни по пільговим та безоплатним рецептам з місцевого бюджету витрачено 31,0 тис. грн. . На протязі червня 2010 р. 72 ветерани війни забезпечені по сертифікатам безоплатними медикаментами, що фінансуються за рахунок субвенції з обласного бюджету. Безкоштовно стоматологічно опротезовано 41 ветеран війни на загальну суму 16,2 тис. грн. за рахунок місцевого бюджету.

Більше 2,0 тис. самотніх людей похилого віку обслуговується в територіальному центрі.. В територіальному центрі малозабезпечені громадяни отримують безкоштовні талони на продукти харчування. За шість місяців 2010 року з місцевого бюджету видатки на фінансування талонів на безкоштовні продукти харчування склали 2400 грн. Середньомісячна кількість осіб, які отримували талони склала 20 осіб. Всього за перший квартал 2010 року було видано 120 талонів. Допомогу отримали 37 осіб. Самотні пенсіонери, які знаходяться на обслуговуванні в терцентрі проходять курс реабілітації на базі грязелікарні. 18 особам надані фізіотерапевтичні послуги.Програмою передбачена одноразова грошова допомога для малозабезпечених жителів міста. За звітний період більше 295 жителів міста одержали таку допомогу. На ці цілі було витрачено близько 100 тис.грн.

Для соціальної підтримки громадян без постійного місця проживання:, сумісно з управлінням праці та соціального захисту населення, громадською організацією ОДОО «Перехрестя» завдяки залученню приватних підприємств міста організовано 259 гарячих обідів для 57 чол. Через громадські організації , за кошти місцевого бюджету проводяться благодійні акції та культурно-масові заходи з нагоди Дня інвалідів, Дня міста, свята Перемоги, спортивних змагань, Дня людей похилого віку. Підтримується розвиток волонтерського руху. Щорічно до Дня Перемоги інваліди Великої Вітчизняної війни закріплюються за підприємствами всіх форм власності. В І півріччі 2010 року допомогу отримали більше 288 інваліда війни на загальну суму понад 27,5 тис.грн. Пільговими категоріями опікується і центр соціальних служб для молоді. На обліку знаходиться майже 580 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, працюють різні клуби, діє школа волонтерів.

Більше 10 років працює на базі Центру соціальних служб для молоді клуб “Довіра” для дітей з обмеженими фізичними можливостями. Одним з важливих завдань соціального захисту є забезпечення трудової зайнятості населення, запобігання безробіттю. За даними міського центру зайнятості станом на 01.07.2010 р. на обліку перебуває 651 мешканець міста, з тих хто шукає роботу. Кількість безробітних складає 629 чоловік. Важливими розділами в програмі “Новомосковська – територія добра та милосердя ” є розділи, які стосуються дітей.

При формуванні бюджету – 2010 на виконання вказаної програми передбачені кошти на реалізацію основних напрямків дій програми – харчування школярів з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей з малозабезпечених сімей. На організацію харчування для даної категорії учнів витрачено 31,6 тис.грн. На забезпечення гарячого харчування дітей в інтернатному відділенні середньої загальноосвітньої школи № 7 використано 65,8 тис.грн. Всього протягом січня-червня 2010 року для харчування дітей пільгових категорій використано 97,4 тис.грн. бюджетних коштів.

Станом на 01.07.2010 року у місті Новомосковську функціонує два дитячих будинків сімейного типу Лискіних і Вовк та п’ять прийомних сімей в яких виховується 19 дітей - сиріт . На виплату державної соціальної допомоги дев’ятнадцяти дітям-сиротам та на грошове забезпечення батькам – вихователям та прийомним батькам спрямовано 256,7 тис. грн. Продовжується реалізація положень програми, спрямованих на захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – з 01.01.2010 по 01.07.2010 року 6 дітей зазначеної категорії, яким виповнилося 18 років, отримали одноразову допомогу на суму 11 тис. 130 грн.

Робота служби в справах дітей спрямована на своєчасне виявлення і вирішення питань проживання і виховання дітей, які залишилися без батьківського піклування, та захисту їх майнових і житлових прав. Сьогодні на обліку в ній перебуває 143 дитини. Певні напрацювання є в плані розвитку фізкультури та спорту. Так, в місті 6 рік діє центр “ Здоров’я для всіх”. Впродовж І півріччя 2010 року 5 кращим спортсменам міста надана стипендія, на що витрачено 3,0 тис.грн.

Щодо розвитку культурної інфраструктури міста в І півріччі було проведено комплектування бібліотеки з книг отриманих від акції «Допоможи бібліотеці і світ стане добрішим» у кількості 1311 примірників. Також у центральній міській бібліотеці користувачам надана можливість працювати з електронними підручниками. У школі естетичного виховання проводиться безкоштовне навчання 45 учнів з багатодітних, малозабезпечених сімей, дітей-сиріт.

Разом з тим з реалізації програми “Новомосковська – територія добра та милосердя ” існують не вирішені питання, недоліки:
- недостатнє фінансування соціальних програм;
- не всі підприємства надають допомогу людям, які раніше там працювали, а зараз є пенсіонерами;
- залишається проблемними деякі питання щодо безпритульних дітей.

На підставі викладеного з метою створення умов для формування і реалізації соціальної політики, забезпечення права кожного громадянина на достатній життєвий рівень в місті, реалізації програми “Новомосковська – територія добра та милосердя”, керуючись статтею 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні ”, виконком міської ради В И Р І Ш И В :

1. Інформацію виконуючого обов’язки заступника міського голови Горбач Г.М. про хід виконання комплексної міської програми “Новомосковська – територія добра та милосердя” за 6 місяців 2010 року прийняти до відома.

2. Висловити подяку керівникам соціальних служб за сумлінну праці та небайдуже ставлення до людей.

3. Основними напрямками соціальної політики в місті вважати:
- соціальну підтримку ветеранів, багатодітних сімей, дітей;
- соціальну підтримку осіб з обмеженими фізичними можливостями;
- забезпечення та зміцнення здоров’я населення міста.

4. Управлінню освіти міськвиконкому (Падашуля Н.І.):
- продовжити реалізацію підпрограм “Дітям Новомосковська – сучасні умови навчання та виховання”;
- запланувати на 2010-2011 навчальний рік проведення міських свят вшанування обдарованих та талановитих дітей.

5. Міському фінансовому управлінню (Ковтуненко Н.М.), міському управлінню освіти (Падашуля Н.І.), забезпечити гарячим харчуванням учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл міста в 2010-2011 навчальному році.

6. Службі у справах дітей (Кравченко І.А.), центру соціальних служб для молоді (Роздайбіда І.А.) вивчити питання щодо відкриття реабілітаційного відділення для дітей схильних до бродяжництва та жебракування.

7. Управлінню праці та соціального захисту населення (Горбач Г.М.):
- продовжити до кінця року проведення благодійних акцій, присвячених Року шани і поваги до ветеранів Великої Вітчизняної війни;
- забезпечити подальший соціальний захист найбільш незахищених верств населення;
- активізувати роботу комісії з питань своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із виплати заробітної плати;

8. Всім відповідальним за виконання програми особам щомісячно до 5 числа, наступного за звітним надати управлінню праці та соціального захисту населення (Горбач Г.М.) інформацію щодо її виконання .

9. Управлінню праці та соціального захисту населення (Горбач Г.М.) щоквартально в термін до 10 числа місяця, наступного за звітним, готувати узагальнену інформацію щодо виконання даного рішення.

10. Організацію виконання даного рішення покласти на начальника управлінню праці та соціального захисту населення (Горбач Г.М.), контроль – на заступника міського голови Тихонову Н.О.

Міський голова  В.І.Літвіщенко