ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
НОВОМОСКОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

51200, м. Новомосковськ, Дніпропетровська обл. вул. Радянська, 14, тел-факс:38-00-27, e-mail: info@nmvyk.dp.ua, www.novomoskovsk-rada.gov.ua

Р І Ш Е Н Н Я

№ 201                                                                  від 21.04.2010 р.

Про соціальну підтримку дітей-сиріт,
дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей,
які опинились в складних життєвих обставинах
в м. Новомосковську.

Заслухавши і обговоривши доповідь начальника служби у справах дітей Кравченко І.А. щодо соціальної підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинились в складних життєвих обставинах м. Новомосковська, виконавчий комітет відмічає, що відділами, службами, управліннями виконкому проводилися заходи відповідно до Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», Указу Президента України «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей», Указу Президента України «Про додаткові заходи, щодо захисту прав та законних інтересів дітей».

В м. Новомосковську проживає 13064 дітей. На обліку в службі у справах дітей перебуває 136 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Їх кількість залишається стабільною та становить більш 1% від загальної чисельності дітей.

Всі ці діти забезпечені різними формами влаштування (усиновлення, опіка, піклування, влаштування в прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, державні заклади).

В місті проживають 48 усиновлених дітей. З них 5 було усиновлено в 2009 році. З метою попередження випадків скасування усиновлення, проводяться перевірки цих сімей. Порушень прав та інтересів дітей не виявлено.

В місті проживає 102 дитини, які виховуються в сім’ях опікунів та піклувальників. В минулому році, як і в попередні роки всі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, забезпечувалися виплатою державної соціальної допомоги, безоплатними обідами в навчальних закладах міста, шкільною і спортивною формами, спортивним взуттям, єдиним квитком, яким вони користуються в міському транспорті. Кожного року вони оздоровлювались у пришкільних, заміських та морських оздоровчих таборах. На ці цілі з міського бюджету в 2009 році було виділено 27,5 тис. грн. Крім цього, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які досягли повноліття виплачувалась одноразова допомога. Діти, цієї категорії пройшли медичне обстеження (згідно законодавства воно проводиться щорічно).

З метою захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування 19 дітей поставлено на квартирний облік по поліпшенню житлових умов в 2009 році. На сьогоднішній день їх кількість складає 24 особи. Створено житловий реєстр.

Сім’ям з дітьми – сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування надаються соціальні послуги та здійснюється соціальний супровід/супроводження. Соціальними послугами було охоплено 110 сімей опікунів/піклувальників. В ході здійснення соціальної роботи серед дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування індивідуальною соціальною роботою було охоплено 100 % дітей –сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, так як і в минулому році . У разі необхідності надаються послуги психолога, юриста та інших спеціалістів. В минулому році були проінспектовані всі сім’ї опікунів, піклувальників. В 2009 році запроваджена нова форма роботи з опікунами – робочі зустрічі по мікрорайонах.

Проблемами та труднощами цих дітей опікується комісія з питань захисту прав дитини. Для ефективної роботи з дітьми – сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування створений Єдиний електронний банк даних.

В місті працює два дитячих будинки сімейного типу, в яких виховуються 14 дітей-вихованців, 3 прийомні сім’ї, в яких влаштовано 3 дитини.

З метою матеріальної підтримки дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах в 2009 році вперше була профінансована міська програма щодо профілактики дитячої безпритульності і бездоглядності у місті Новомосковську, яка розрахована на 5 років. На ці кошти для них були придбані продуктові набори, постільна білизна, одяг та набори школяра.

Але разом з тим, ще є ряд питань щодо соціальної підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинились в складних життєвих обставинах які необхідно більш ретельно вирішувати. Мова йде про подальше підвищення рівня розвитку сімейних форм влаштування дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; виключення формального вирішення проблем сімей, які опинились в складних життєвих обставинах. Є ще факти несвоєчасного обміну інформацією між службами про виявлені проблеми у дитини.

Враховуючи вищезазначене, на виконання керуючись Законів України "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей", "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", Указу Президента України "Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей", Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком Новомосковської міської ради в и р і ш и в:

1. Інформацію, начальника служби у справах дітей, Кравченко І.А., прийняти до відома.

2. Службі у справах дітей (Кравченко І.А.), центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Роздайбіда І.А.):
- систематично проводити роботу щодо розвитку сімейних форм влаштування дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

3. Службі у справах дітей (Кравченко І.А.), управлінню освіти ( Падашуля Н.І.), центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Роздайбіда І.А.), управлінню праці та соціального захисту населення (Горбач Г.М.):
- вжити заходів щодо суттєвого поліпшення роботи, спрямованої на захист прав дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей які опинились в складних життєвих обставинах щодо своєчасного виявлення дітей, які залишились без батьківського піклування, вирішення питання їх влаштування, реалізації ними права на житло, освіту, матеріальне забезпечення.

4. Службі у справах дітей (Кравченко І.А.), управлінню освіти (Падашуля Н.І.), центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Роздайбіда І.А.):
- сприяти діяльності громадських благодійних організацій, які працюють в інтересах дітей, проведенню ними благодійних акцій для матеріальної підтримки дітей, які опинились в складних життєвих обставинах;
- вжити заходів щодо раннього виявлення сімей, які опинились в складних життєвих обставинах та в яких виховуються діти, їх обліку і соціальному супроводу, а також надання психологічної підтримки дітям, які проживають у таких сім´ях.

5. Службі у справах дітей (Кравченко І.А.), управлінню освіти ( Падашуля Н.І.), центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Роздайбіда І.А.), Новомосковському МВ УМВС України в Дніпропетровській області (Бірюков І.Ю.):
- посилити діяльність щодо усунення неблагополуччя в сім´ях, зокрема, роз´яснювальну роботу серед батьків про їх обов´язки та права дітей.

6. Управлінню освіти ( Падашуля Н.І.), центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Роздайбіда І.А.), управлінню праці та соціального захисту населення (Горбач Г.М.), управлінню пенсійного фонду України (Косовій А.О.), Новомосковському МВ УМВС України в Дніпропетровській області (Бірюков І.Ю.):
- вчасно повідомляти службу у справах дітей про дітей, які залишились без піклування батьків та випадки порушень соціального захисту дітей вищезазначений категорій;

7. Координацію за виконанням даного рішення покласти на начальника служби у справах дітей Кравченко І.А., контроль – на заступника міського голови Тихонову Н.О.

Міський голова  В.І.Літвіщенко