ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
НОВОМОСКОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

51200, м. Новомосковськ, Дніпропетровська обл. вул. Радянська, 14, тел-факс:38-00-27, e-mail: info@nmvyk.dp.ua, www.novomoskovsk-rada.gov.ua

Р І Ш Е Н Н Я

№ 758                                                                  від 15.12.2010 р.

Про погодження звіту про виконання Програми «2010 рік у місті Новомосковську –
рік шани і поваги до ветеранів Великої Вітчизняної війни» та зняття з контролю

Заслухавши та обговоривши доповідь начальника управління праці та соціального захисту населення м.Новомосковська Горбач Г.М. про хід виконання Програми «2010 рік у місті Новомосковську – року шани і поваги до ветеранів Великої Вітчизняної війни» виконком міської ради відмічає, що вона виконувалась згідно плану. Міськвиконком, його відділи, управління, служби намагаються забезпечувати права кожного ветерана на достатній життєвий рівень і головна увага, перш за все, приділяється тим, хто її більш за все потребує: інвалідам Великої Вітчизняної війни, сім’ям загиблих та померлих воїнів, учасникам бойових дій, учасникам Великої Вітчизняної війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Робота по забезпеченню соціального захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни спрямована на виконання пріоритетних напрямків, які відображені в міській цільовій програмі „2010 рік у місті Новомосковську – рік шани і поваги до ветеранів Великої Вітчизняної війни”. У м.Новомосковську проживає 3820 ветеранів війни, з них 370 інвалідів війни, 596 учасників бойових дій, 2363 учасників війни, 491 особа, на яких поширюються норми Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Із загальної кількості ветеранів війни – 236 інваліда Великої Вітчизняної війни та 37 учасників бойових дій безпосередньо приймали участь в бойових діях в період Великої Вітчизняної війни.

Здійснення пенсійної реформи, підвищення життєвого рівня пенсіонерів, створення нової системи соціального захисту населення, своєчасне призначення, перерахунки та фінансування виплати пенсій відповідно до норм чинного законодавства, виконання планових показників із надходження коштів до бюджету Пенсійного Фонду України – все це є основною задачею Пенсійного Фонду. Зміни діючого пенсійного законодавства дали можливість значно збільшити розмір пенсій в м. Новомосковську.

У місті затверджено заходи, спрямовані на подальше поліпшення соціального, медичного обслуговування ветеранів війни, а також патріотичне виховання молоді. Серед першочергових – забезпечення інвалідів війни ліками за пільговими цінами, засобами пересування та реабілітації, протезно-ортопедичними засобами, виконання вимог чинного законодавства України щодо надання ветеранам війни пільг по оплаті за житлово-комунальні послуги, проїзд на автомобільному і залізничному транспорті, різні компенсаційні виплати, а також обстеження матеріально-побутових умов проживання малозабезпечених ветеранів війни та надання їм натуральної та грошової допомоги.

Щорічно до Дня Перемоги та Дня визволення м.Новомосковська від німецько-фашистських загарбників проводиться закріплення інвалідів Великої Вітчизняної війни за підприємствами, установами, організаціями міста всіх форм власності для надання допомоги. Так, у 2010 році 255 інвалідам війни надана допомога на загальну суму 20,4 тис. грн. Інваліди забезпечуються сучасними технічними засобами реабілітації: у 2010 році засобами пересування забезпечено 399 інвалідів. Ветерани Великої Вітчизняної війни забезпечуються санаторно-курортним лікуванням: в поточному році оздоровлено 29 ветеранів, на загальну суму 99,9 тис. грн., за рахунок коштів обласного бюджету оздоровлено 15 ветеранів війни.

Важливим напрямком в роботі по соціальному захисту інвалідів є забезпечення їх автотранспортом. У 2010 році за рахунок коштів обласного бюджету виділений 1 автомобіль сім’ї, яка складається з двох інвалідів. Щорічно здійснюються компенсаційні виплати інвалідам війни на бензин та транспортне обслуговування. За рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів в 2010 році виплачена компенсація 26 інвалідам Великої Вітчизняної війни за невикористане санаторно-курортне лікування, на загальну суму 7081,25 грн. Один раз на два роки замість санаторно – курортної путівки інвалідам Великої Вітчизняної війни виплачується компенсація за невикористане санаторно – курортне лікування.

В рамках акції ”Здоров’я нації – здоров’я всіх” з місцевого бюджету виділено 21,9 тис.грн. для забезпечення ветеранів війни та праці окулярами та слуховими апаратами. Так, у 2010 році 8 осіб пільгової категорії населення міста отримали безкоштовні окуляри та 29 інвалідів - слухові апарати. За рахунок коштів обласного бюджету здійснена передплата періодичного видання „Вісті Придніпров’я” 133 пільговикам міста. За рахунок місцевого бюджету 1857 чоловік пільгової категорії отримали періодичні видання „Новомосковська правда”, „День Новомосковська”, „Зоря”. За звітний період безкоштовний капітальний ремонт жилих будинків (квартир) проведено 5 інвалідам війни на загальну суму 44,0 тис. грн.

Однією із форм соціального захисту та всебічної підтримки ветеранів війни є надання послуг через територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян. Нині на обслуговуванні в терцентрі знаходиться 364 ветеранів війни, серед яких 46 інвалідів війни, 17 учасників бойових дій, 301 учасника війни. Популярністю користується у ветеранів Клуб людини похилого віку, що уже не один рік працює на базі територіального центру. Також є можливість спілкування і у ветеранів мікрорайонів Кулебівки, Решкута, які приймають участь в виїзних засіданнях Клубу. Товариство Червоного Хреста спільно з працівниками терцентру беруть участь в організації благодійних заходів, реалізації гуманітарних програм, спільних вечорів, організації заходів до пам’ятних дат.

Ветерани, які знаходяться на обліку в КЗ “Центральній міській лікарні м. Новомосковська” проходять повний комплексний періодичний огляд як в міській лікарні так і в обласному госпіталі для ветеранів війни.На протязі 2010 року центральною міською лікарнею проводився комплексний медичний періодичний огляд ветеранів війни. Повним та частковим медичним оглядом охоплено 100% інвалідів війни, 96,9% учасників бойових дій, 99,1% учасників війни . Проведення медичного огляду продовжується і зараз.

Всім ветеранам війни, які мали потребу в першочерговій шпиталізації у відділеннях центральної міської лікарні забезпечено пільгове лікування в 8 палатах для інвалідів війни. При стаціонарному лікуванні інвалідів війни проводиться безоплатне забезпечення їх лікарськими засобами та харчуванням з додержанням соціальних норм. Пільгове забезпечення інвалідів Великої Вітчизняної війни лікарськими засобами здійснюється за рахунок місцевого бюджету та обласного бюджетів, а також субвенцій з державного бюджету. В 2010 році на ці цілі було виділено 80,9 тис. грн. 271 ветеранів війни, які приймали участь в бойових діях отримали сертифікати для забезпечення безкоштовними лікарськими препаратами.

Що стосується пільгового протезування зубів, то щороку в міському бюджеті виділяються кошти на ці цілі. У 2010 році виділено 44 тис. грн., що дало можливість зубопротезуровати 100 ветеранів війни. У місті нараховується 13 пам'ятників Великої Вітчизняної війни, в тому числі 7 братських могил. Усі вони знаходяться в задовільному стані. Щорічно проводяться поточні косметичні ремонти, за прилягаючими територіями закріплені школи.

В закладах освіти активізувалося військово-патріотичне виховання школярів. У школах проводяться уроки мужності, зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, працівниками тилу. В закладах освіти функціонує шкільний музей бойової слави (СШ № 3), зал бойової і трудової слави (СШ № 6), галерея бойової слави ( кол-м № 11), 4 кімнати бойової і трудової слави (СШ № 2,7.12.17), 7 куточків бойової і трудової слави (СШ № 1,4,5,8,13,14,16). Систематично проводяться екскурсії по місцях бойової і трудової слави. Дев’ятий рік у місті існує традиція вручення старшокласникам стипендій імені Героїв-земляків.

В закладах культури працюють 5 клубних формувань та клуб «Золота душа», де проходить спілкування людей похилого віку. При клубі міськвиконкому вже понад п'ять років працює хор ветеранів «Жива пам'ять», який в 2007 році отримав почесне звання «народний».

На підставі викладеного, виконавчий комітет міської ради

В И Р І Ш И В :

1. Погодити звіт про виконання Програми «2010 рік у місті Новомосковську – рік шани і поваги до ветеранів Великої Вітчизняної війни.», затверджених рішенням Новомосковської міської ради від 24.09.2009 р. № 818, у зв’язку із закінченням терміну дії.

2. Управлінню праці та соціального захисту населення (Горбач Г.М.) розробити Програму соціального захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни на 2011 рік.

3. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на управління праці та соціального захисту населення м. Новомосковська (Горбач Г.М.).

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Калюжну І.С

Міський Голова С.А. Мороз