ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
НОВОМОСКОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

51200, м. Новомосковськ, Дніпропетровська обл. вул. Радянська, 14, тел-факс:38-00-27, e-mail: info@nmvyk.dp.ua, www.novomoskovsk-rada.gov.ua

Р І Ш Е Н Н Я
від   24.10.2012                                                                           № 548 

Про виконання Програми
соціально-економічного і культурного
розвитку м. Новомосковська
за 9 місяців 2012 року.

        Робота міської Ради, виконкому, підприємств, організацій і установ міста протягом 9 місяців 2012 року  була спрямована на забезпечення позитивних результатів розвитку міста, на виконання показників програми соціально-економічного та культурного розвитку, затверджених рішенням сесії міськради № 415  від 30.12.2011р.
        Безперебійно забезпечувалась робота підприємств та установ освіти,закладів соціальної та культурної сфери. Був забезпечений сталий розвиток міста.

СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА

        Головним пріоритетом міської влади було , є   і буде суворо дотримання  соціальної спрямованості у своїй діяльності.           
Ефективно реалізується в місті соціальна політика, своєчасно одержують заробітну плату працівники бюджетних установ, здійснюється виплата пенсій громадянам та адресна допомога незахищеним верстам населення. Не залишаються без уваги люди з обмеженими фізичними можливостями, діти з малозабезпечених родин, ветерани війни.
        Не забуває міська влада і про людей , які тим чи іншим чином опинились на узбіччі життя. В місті активно співпрацює з владою в цьому складному питанні реабілітаційний центр громадської організації «Незалежність».
        Постійно  проводилися засідання комісії з питань забезпечення своєчасності і  повноти сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) до державного та місцевого бюджетів на яких заслуховувалися керівники підприємств, розглядалися питання щодо порушення законодавства про встановлення мінімального рівня заробітної плати.
        Середньомісячна   заробітна   плата за січень-червень 2012 року  склала  2332,61 грн.  та  збільшилася   у  порівнянні  з  аналогічним періодом 2011 року   на 17.4 % .
        Слід зазначити, що заборгованість із виплати заробітної плати по місту станом на 01.09.2012р. відсутня.

ЗАЙНЯТІСТЬ  НАСЕЛЕННЯ

        Протягом 9 місяців 2012   року   за   сприянням   у   працевлаштуванні   в   центр  зайнятості звернулося  1252 чол.
Станом  на   01.10.2012 року на обліку  перебуває 686 чол., у т. ч.666 безробітних. У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року  на обліку перебувало 644 чол., у т.ч. 619 безробітних. Таким чином, спостерігається тенденція до незначного збільшення кількості перебуваючого на обліку незайнятого населення.
        У загальній чисельності безробітних питома вага жінок складає 65,5 %, що менше показників минулорічного періоду (68.7%). Збільшилася питома вага молоді у віці до 35 років, в звітному періоді вона склала 52,5% (в відповідному періоді минулого року 45,4%).
        Протягом звітного періоду передбачалося, що з підприємств,установ та організацій буде вивільнено в зв"язку зі скороченням чисельності або штату 352 чол. Фактично вивільнено в зв"язку зі скороченням чисельності або штату 21 чол.
        Серед підприємств, які подали списки  про заплановане звільнення, найбільшу кількість працівників (131чол.) планувалось вивільнити  в зв"язку з реорганізацією з Новомосковської об"єднаної податкової інспекції. Проте вивільнення працівників вдалося запобігти.
        Станом на 01.10.12 року вакантних місць по м. Новомосковську - 96 з них 50 - робітничі місця, 37 - місця службовців, 9– місць, які не потребують спеціальної підготовки.
        У порівнянні   з  аналогічним  періодом  минулого  року загальна кількість вакансій скоротилася в 1,8 рази (загальна кількість вакансії станом на 01.10.2011р. була 178). Вакантні місця зареєстровано на таких підприємствах міста, як ВАТ "Інтерпайп Новомосковський трубний завод", ТОВ «Новомосковське»,  Управління освіти.
        Протягом 9 місяців 2012 року працевлаштовано 338 чол., що складає 18.3 % шукаючих роботу.
        За звітній період  укладено 10 договорів на проведення громадських робіт. Фактично в громадських роботах брали участь 181 чол.
        У звітному періоді 14 чол. одержали одноразову допомогу для організації підприємницької діяльності. За сприянням  служби зайнятості безробітні відкрили власну справу за такими видами економічної діяльності , як торгівля, консультаційні послуги, надання послуг з перевезення тощо.

РЕФОРМУВАННЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

        Міська влада продовжує робити суттєві кроки у сфері реформування житлово-комунального господарства.
        Основна увага в житлово- комунальному господарстві міста була зосереджена на забезпеченні  необхідного рівня обслуговування мешканців, наданні якісних комунальних послуг, підтриманні санітарного порядку , благоустрою, створенні комфортного середовища для проживання.
        Триває процес створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (станом на 01.10.2012р. створено 17 об'єднань).
        Покращується вуличне освітлення у багатьох мікрорайонах.
        З метою забезпечення сталої підготовки міста до зими 2012-2013рр. проводилася наступна робота:

        На капітальний і поточний ремонти житлового фонду використано 2500,2 тис. грн. коштів комунальних підприємств та організацій міста.
        Велике занепокоєння викликає виникнення та накопичення боргів. Основною причиною заборгованості є відсутність договірних відносин між надавачами та споживачами житлово-комунальних послуг. Станом на 01.09.2012 р. кількість укладених договорів підприємств з населенням складає:

        За рахунок місцевого бюджету проведено:

        Всього – 780,3 тис. грн.
        Виготовлені робочі проекти та проведені експертизи  кошторисної  документації 12 ліфтів  на суму 72.3 тис.грн.

ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІІСТЬ

        По об'єктах комунального господарства фінансування коштів здійснювалось за звітній період з місцевого бюджету на суму 1850.6 тис. грн., з обласного бюджету – 900.5 тис.грн., з державного бюджету 371.9 тис.грн. Виділенні   кошти з місцевого бюджету  освоєні  на:

        Виділенні   кошти з  державного бюджету  освоєні  на :

        Виділенні   кошти з обласного  бюджету  освоєні  на:

         Протягом січня-вересня 2012р. до Цільового фонду "Соціально-економічного розвитку міста" надійшло 100 155,36 грн.

Житлова політика

         Протягом січня-червня 2012р. забудовниками міста було введено в експлуатацію житла загальною площею 3714 м2 , що більше показника попереднього року у 3 рази.
         В місті введено в експлуатацію 60-квартирний житловий будинок по вул..Короленко .

ГУМАНІТАРНА СФЕРА

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

        У Новомосковську, як і на Дніпропетровщині в цілому, продовжується реалізація заходів пілотного проекту з реформування  системи охорони здоров’я. Створюються сприятливі умови для лікування, ремонтуються та обладнуються новітнім медичним обладнанням амбулаторії. В місті діє міська програма "Місцеві стимули для медичних працівників первинної ланки", в рамках  якої передбачено створення корпоративної мережі мобільного зв"язку, відшкодування коштів за проїзд у міському транспорті.
        В центральній міській лікарні створено Центр первинної медико-санітарної допомоги.
        Прийом пацієнтів ведуть сімейні лікарі. У відділеннях Центральної міської лікарні  проведено оптимізацію ліжкомісць.
        Лікарі планово підвищують свою кваліфікацію. Проводяться ремонти у відділеннях міської лікарні. З місцевого бюджету для капітального ремонту амбулаторії ЗПСМ №1 по вул. Космонавтів,20  було виділено 10,9 тис.грн.

КУЛЬТУРА

        Протягом 9 місяців 2012 року робота установ культури була спрямована на забезпечення інтелектуальних і культурних потреб населення, підтримці професійної творчої діяльності, сприянню молодим талантам, поповненню фондів бібліотек, розширенню гастрольної діяльності творчих колективів.
        За звітний період  було проведено 351 культурно – просвітницьких заходів, з них для дітей 132 заходи, які відвідало 48316 тис. чоловік, з них дитяча аудиторія склала 15279 громадян. Школа естетичного виховання – 47 концертів для дорослих та дітей. Кількість клубних формувань – 30. Колективів, що мають почесні звання «зразковий», «народний» - 12.  За 9 місяців у бібліотеках ЦБС проведено 371 масових заходів, у т.ч. 164 заходів для дітей;  які відвідали  7388  користувачі, у т.ч.  3156 дітей.
        Традиційними стали різнопланові культурно – масові заходи щодо відзначення державних та професійних свят, народні гуляння, фольклорні заходи та творчі акції
        З метою збереження та розвитку української культури та народної творчості проводились народні гуляння на свято Водохрещі «Новомосковська Йордань», свято Масляної та народні гуляння на Трійцю в міському Будинку культури.                 
        В рамках програми соціального розвитку «Будуємо нову Дніпропетровщину» підготовлено та проведено концертну програму для відкриття дитячих майданчиків
        За звітний період  були проведені суспільно-громадські заходи державного та місцевого значення. А саме:

        Проведено концерт для учасників семінару обласного Управління культури та туризму.
        Підготовлено та проведено відкриття спортивного свята «Мама, тато, я – щаслива спортивна сім’я» (на замовлення Дитячо-юнацького центру Бабушкінського району міста Дніпропетровська).
        На 1.10.2012 року бібліотечний фонд налічує  180752   примірників. надійшло за 9 місяців  -  1728     примірників книг.

ОСВІТА

        Протягом 9 місяців2012 року робота в сфері освіти була спрямована на створення оптимальних умов для навчання, виховання й оздоровлення  дітей. Було забезпечено стабільне функціонування розвинутої мережі навчальних закладів.
Забезпечення доступності та безоплатності освіти в місті реалізується через мережу закладів освіти. Станом на 1.10.2012 року в місті функціонує:

        Для задоволення потреб та реалізації права на освіту кожної людини до мережі освітніх закладів входить вечірня загальноосвітня школа № 9, в якій навчається 101 учень.
        У місті функціонує 2 позашкільних заклади, спрямованих на розвиток дитячої обдарованості:

        Доступність профільної освіти забезпечується через міжшкільний навчально-виробничий комбінат, в якому в 24 групах навчається 412 учнів.
        Навчання в усіх закладах освіти ведеться державною мовою. Крім того, для задоволення потреб національних меншин, в Новомосковську працює середня загальноосвітня школа № 8, навчання в якій ведеться російською мовою (139 учнів).
        З метою підвищення кваліфікації педагогічних кадрів протягом 3 місяців поточного року курсову перепідготовку пройшло 146  педагогів.
        Охоплення дітей всіма формами дошкільної освіти становить – 89 %, в тому числі дошкільними навчальними закладами – 87%. Охоплення дітей п’ятирічного віку всіма формами дошкільної освіти становить – 100%.
        Продовжується проведення робіт по реконструкції ДНЗ «Чебурашка» з улаштуванням автономної топочної.
        Всі загальноосвітні навчальні заклади  на 100% забезпечені комп'ютерними класами та підключені до мережі Інтернет. Працюють 22 групи продовженого дня з контингентом 665  учнів, середня наповнюваність класів складає 22 учня. Відкрито 30 перших класів.
        Охоплення профільним навчанням старшокласників становить 100% .
        Охоплення учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів всіма видами харчуванням складає 100%, у тому числі гарячим харчуванням 88%. Фінансування за рахунок бюджетних коштів для учнів 1- 4 класів складає 4,4 грн., 4,95 грн. та 5 грн. на 1 дитину в день.

ТРАНСПОРТ

        Підприємствами міста всіх форм власності, які працювали на ринку автомобільних перевезень за січень-серпень  2012 року   було перевезено 22,2 тис.тонн вантажів, що складає 60,2 % до показників  відповідного періоду минулого року. Вантажообіг зменшився на 44 % і склав 2,4  млн.т.км.
        Пасажирським автотранспортом за січень – серпень 2012 року   перевезено 2071,6 тис.пас., пасажирооборот склав 30,5 млн.пас.км. Порівняно з відповідним періодом 2011 року об'єм перевезень зменшився на 22,9 %, пасажирооборот на  16,4 %.

ФІЗИЧНА  КУЛЬТУРА  ТА   СПОРТ

        Президентом України В.Януковичем 2012 рік проголошений Роком спорту та здорового способу життя.
        З метою створення умов для залучення населення до занять фізичною культурою та спортом в місті затверджено і діє Цільова комплексна Програма розвитку фізичної культури та спорту у м. Новомосковську на 2009 -2012 р.р. У 2012 році на фінансування вищевказаної Програми з міського бюджету виділено 81,8 тис. грн
        На даний час в місті в спортивній галузі працюють 74 чоловік. Функціонують 69 спортивних майданчиків, 6 футбольних полей, ФОК, чотири спортивні зали міського центру „Спорт для всіх”. В місті культивуються біля 30 видів спорту і зареєстровані 10 федерацій з видів спорту. За місцем проживання оздоровчу роботу проводять 10 клубів. В місті функціонують дві дитячо-юнацькі спортивні школи в яких працюють 9 відділень з видів спорту, 22 чоловік тренерського складу і 910 дітей підвищують свою спортивну майстерність. Забезпечується всебічна підтримка спорту вищих досягнень. З метою якісної підготовки до обласних та Всеукраїнських  змагань проведено  5 навчально-тренувальних збори з веслування академічного, веслування на байдарках і каное та легкої атлетики. Вісім перспективних спортсменів міста щомісячно протягом року отримують стипендії міськвиконкому.
        За звітний період міським центром було проведено  16 спортивно-масових та оздоровчих заходи в різних мікрорайонах міста та в місцях масового відпочинку населення, в яких взяли участь біля 3000 чоловік.
        В місті працює центр фізичного здоров'я населення „Спорт для всіх ” з кількістю 3 штатних працівників. В центрі існують секції з атлетичної та оздоровчої гімнастики, спортивних танців, боксу, акробатичного рок-н-ролу, шейпінгу, йога, групи ЗФП, в яких займаються  біля 350 чоловік.
        За 9 місяців 2012 року чемпіонами Світу стали 2 чол. (кікбоксинг),  України стали – 8 чол., 5 МС (4 – пауерліфтинг, 1 – греко-римська боротьба), 3 КМС (пауерліфтинг);
        За 9 місяців 2012р. проведено спортивними організаціями  міста  – 38 заходів, кількість учасників склала 7550 чол. Приймали участь у чемпіонаті області –  537 чол., чемпіонаті України, Всеукраїнських   та Міжнародних турнірах  – 283 чол.
                                                                               
        Проведено  масштабні загальноміські спортивно - масові заходи:

        Встановлено та відкрито чотири спортивно-дитячих майданчики за наступними адресами:

        Проведено реконструкцію лівого крила західної трибуни міського стадіону «Металург». Встановлено 850 пластикових сидінь для глядачів.

ПІДПРИЄМНИЦЬКЕ  СЕРЕДОВИЩЕ

        Одним з найважливіших напрямків  розвитку  економіки міста є розширення бізнесу й підприємництва.
        Станом на 01.10.2012 року в місті зареєстровано 5 816 суб'єктів підприємницької діяльності, з них:

        Суб'єктам підприємництва  передано в оренду 9 117,0 м2 нежитлових приміщень  комунальної власності.
        Результатом розвитку підприємництва в місті є створення  додатково 787 робочих місць, що на 4,7 %  менше  показник відповідного періоду минулого року.
        Торгівельна мережа міста збільшилася з початку року на 29 об'єктів:

        Виконавчий комітет міської ради приділяє виняткову увагу питанню розвитку підприємництва, підвищенню професійного рівня підприємців, наданню допомоги при оформленні дозвільних документів при започаткуванні підприємницької діяльності.
В місті працює Дозвільний центр. За 9 місяців 2012р. до Дозвільного центру надійшло 671 звернень, видано дозвільних документів -246, надано 315 консультацій адміністратором Дозвільного центру та 39- дозвільними органами, зареєстровано 39 декларацій.  Видача дозвільних документів здійснюється виключно Дозвільним центром.

ПЕНСІЙНЕ  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

        На обліку в пенсійному фонді станом на 01.10.2012 р. значилося 19311 пенсіонерів.
Станом на 01.10.2012 р. борг по пенсійному фонду склав 1269,5 тис. грн. Забезпеченість власними коштами на виплату пенсій склала 54,5 %.

Інноваційна діяльність

        На протязі 9 місяців  2012 року на підприємстві "Новомосковськ водоканал" проводилась модернізація обладнання, здійснювався повний демонтаж старого обладнання та встановлення нового. Нове обладнання дозволить суттєво скоротити витрати електроенергії, ефективно надавати якісні послуги населенню з постачання питної води ,здійснювати контроль за агрегатами та багато іншого. Вартість модернізації складає 897.5 тис.грн.
        ВАТ "Інтерпайп Новомосковський трубний завод" завершив перший проект по впровадженню стандартів  нової культури виробництва. Тепер робітники заводу користуються повністю оновленим  побутовим корпусом, обідають в сучасних їдальнях, носять новий спецодяг, який регулярно чиститься у власній заводській хімчистці.

ПРОМИСЛОВІСТЬ

        Протягом січня- липня 2012р. промисловими підприємствами міста реалізовано продукції на суму  2062,1 млн. грн.,    що  на 39,0 % більше аналогічного періоду 2011 року.
        Усього за січень-серпень  2012 рік ВАТ «Інтерпайп Новомосковський трубний завод» виробив 168951 тонн  труб, що на 24032  тонни більше  виробництва за аналогічний період 2011 р., ріст  виробництва продукції за звітній період склав 16,6 %.
        ТОВ " Завод ЗБ та ЕТВ". Обсяг виробництва залізобетонних    виробів   за  8 місяців 2012 рік  склав 24,9 тис. тонн  або 101.2 % до аналогічного періоду минулого року.
        Виробництво проводів та кабелів ТОВ "Кабельний завод "Енергопром" склало 57971 км, що складає 97,3% до показника 2011р.
        ТОВ «Новомосковський посуд» збільшило виробництво посуду на 5.0%.
        У висновку слід зазначити, що зосередивши в звітному році обмежені фінансові ресурси на розв'язання невідкладних завдань, поточних задач, у сфері освіти, охорони здоров'я, житлово-комунального господарства вдалося забезпечити позитивні результати розвитку міста.

        Розглянувши основні показники програми соціально-економічного та культурного розвитку міста за 9 місяців 2012 року, з метою подолання негативних тенденцій в економіці міста, забезпечення зростання обсягів виробництва продукції, стабілізації фінансової діяльності усіх галузей народного господарства міста підвищення на цій основі життєвого рівня населення та вирішення існуючих проблемних питань виконавчий комітет

вирішив:

1. Інформацію про соціально-економічний  та культурний  розвиток міста за 9 місяців  2012 року взяти до відома.
2. Зобов’язати заступників міського голови по напрямкам роботи та рекомендувати керівникам підприємств та організацій усіх форм власності:

3.  Рекомендувати керівникам підприємств та організацій усіх форм власності, які допустили зниження обсягів виробництва за 9 місяців 2012 рік, вжити заходів щодо надолуження відставання та провести ретельний аналіз причин, які його спричинили та вважати пріоритетними напрямками роботи:

4. Управлінню житлово-комунального господарства та капітального будівництва (Устименко С.Д.):

5. Управлінню  праці   та    соціального   захисту   населення   м. Новомосковська (Горбач Г.М.):

6. Комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) до державного та місцевого бюджетів:

7. Рекомендувати управлінню пенсійного фонду України в м. Новомосковську та Новомосковському районі (Косова А.О.) посилити контроль за здійсненням своєчасних і в повному обсязі поточних платежів, активізувати роботу щодо скорочення недоїмки до Пенсійного фонду підприємств-боржників.

8. Управлінню економіки міськвиконкому (Хохлова М.М.):

9. Головному лікарю КНП « Новомосковський  міський центр первинної медико-санітарної допомоги" (Гінкота Л.В.) продовжити роботу щодо:

10. Рекомендувати   Новомосковському    міськрайонному    центру   зайнятості (Кадевич С.Г.):

11. Управлінню освіти (Падашуля Н.І.) продовжити роботу по:

12. Комітету в справах сім’ї та молоді (Коренева М.О.) продовжити роботу стосовно:

13. Комітету з фізичної культури та спорту (Шевцова Т.Г.) продовжити роботу щодо:

14. Комітету  з питань   торгівлі та побутового обслуговування (Антоненко В.В.) та рекомендувати Новомосковській міській санітарно-епідеміологічній станції (Сергієнко А.П.) посилити контроль за якістю продуктів харчування та упаковкою їх при продажі.

15. Управлінню культури та туризму (Шаликін В.П.) продовжити роботу по:

17. Відділу з питань внутрішньої політики, інформації та прес-служби (Хиря О.М.)  забезпечити широке висвітлення у засобах масової інформації діяльності  виконавчого комітету  міської ради щодо соціально-економічного розвитку міста.     

18. Координацію роботи щодо виконання цього рішення покласти на заступників міського голови по напрямкам роботи.

 

Міський голова                                                           С.А. Мороз

Керуючий справами                                                         І.М.Марченко

Підготував:
начальник управління економіки                              М.М. Хохлова

 

Узгоджено:
заступник міського голови
з питань економічного розвитку
ринкових реформ та підприємництва                       О.М. Воскобойник

Секретар міської ради                                               Б.В. Мазур

в.о. начальника юридичного управління                           О.В. Мартинюк