РІШЕНННЯ
XVII сесії Новомосковської міської ради VI-го скликання
№ 359 від 2 грудня 2011 року

Про затвердження Програми зайнятості
населення м.Новомосковська на 2012 - 2014 роки

На підставі ст..14 Закону України «Про зайнятість населення», Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Основних напрямів реалізації державної політики зайнятості на 2012 – 2014 роки», наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 5 жовтня 2011 року № 383 «Про розроблення та узгодження проектів територіальних (регіональних) програм зайнятості населення на 2012 – 2013 роки», керуючись ст..26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А :


1. Затвердити Програму зайнятості населення м.Новомосковська на 2012 – 2014 роки (Додаток 1).
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови Калюжну І.С.

Міський голова С.А.Мороз

РІШЕНННЯ
XVII сесії Новомосковської міської ради VI-го скликання
№ 360 від 2 грудня 2011 року

Про затвердження Програми соціальної адаптації
бездомних громадян та осіб, звільнених з місць
позбавлення волі на 2012 – 2016 р.р.

На підставі Законів України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбули покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний термін»; «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей», керуючись ст..26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада:

В И Р І Ш И Л А :


1. Затвердити Програму соціальної адаптації бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі на 2012 – 2016 р.р. (Додаток 1).
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови Калюжну І.С.

Міський голова С.А.Мороз

РІШЕНННЯ
XІII сесії Новомосковської міської ради VI-го скликання
№ 266 від 14 вересня 2011 року

Про соціально-економічний та культурний розвиток м. Новомосковська за 1 півріччя 2011 року.

Робота міської Ради, виконкому, підприємств, організацій і установ міста протягом 1 півріччя 2011 року була спрямована на забезпечення позитивних результатів розвитку міста, на виконання показників програми соціально-економічного та культурного розвитку, затверджених рішенням сесії міськради №54 від 06.01.2011р. Повний текст

Міський голова С.А.Мороз


РІШЕНННЯ
ІII сесії Новомосковської міської ради VI-го скликання
№ 37 від 21 грудня 2010 року

Про затвердження Програми соціального захисту населення
м. Новомосковська на 2011 – 2015 р.р.

На виконання основних завдань, визначених у Програмі Президента України В.Ф.Януковича «Україна для людей», Законів України “Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії”; “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22.10.1993 року ; “Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ “ від 24 березня 1998 року; “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні “ (в редакції від 14.10.1994 р. зі змінами та доповненнями); “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи„ від 28.02.1991р.; “Про державну допомогу сім’ям з дітьми “ від 22.03.2001 р.; «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям інвалідам» від 16.11.2000 р. № 2109-ІІІ; «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» від 01.06.2000 р. № 1768-ІІІ; «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам»; “Про соціальні послуги”; “Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей”; Народної програми розвитку Дніпропетровської області до 2015 р., розробленої за ініціативою голови облдержадміністрації О.Ю.Вілкула; Бюджетного кодексу України та Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” міська рада

В И Р І Ш И Л А :


1. Затвердити Програму соціального захисту населення м. Новомосковська на 2011 – 2015 р.р. (додаток № 1).
2. Координацію роботи щодо виконання цього рішення покласти на управління праці та соціального захисту населення м. Новомосковська (Горбач Г.М.), контроль – на заступника міського голови Калюжну І.С.

Міський голова С.А.Мороз

РІШЕНННЯ
ІII сесії Новомосковської міської ради VI-го скликання
№ 30 від 21 грудня 2010 року

Про затвердження міської Програми "Соціальний захист дітей та розвиток
сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
у м. Новомосковську на 2011-2015 роки»

З метою забезпечення соціального захисту дітей, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 17.10.07 № 1242 ”Про затвердження Державної цільової соціальної програми реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”, від 24.09.08 № 866 „Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини” та керуючись Законами України „Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей”, „Про Загальнодержавну програму „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року”, „Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити міську Програму "Соціальний захист дітей та розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у м. Новомосковську на 2011-2015 роки" (додаток №1).
2. Витрати на здійснення заходів щодо виконання міської Програми "Соціальний захист дітей та розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у м. Новомосковську на 2011-2015 роки" здійснювати за рахунок коштів місцевого бюджету згідно із затвердженими обсягами, відповідно до вимог чинного законодавства.
3. Координацію роботи щодо виконання цього рішення покласти на службу у справах дітей виконавчого комітету (Кравченко І.А.), контроль – на заступника міського голови з питань соціального захисту населення і розвитку соціально-культурної сфери Калюжну І.С.

Міський голова С.А. Мороз

РІШЕНННЯ
ХХХІ сесії Новомосковської міської ради V-го скликання
№ 953 від 21 травня 2010 року

Про попередження злочинів, правопорушень і бездоглядності серед
дітей і підлітків м. Новомосковська

На виконання міської Програми «Подолання дитячої безпритульності і бездоглядності у м. Новомосковську на 2006–2010 роки" (рішення міської ради від 20.07.2006 р. № 80) в місті проводяться заходи, які направлені на розв»язання проблем дитячої бездоглядності і безпритульності, створення належних умов для соціально-психологічної адаптації дітей, реалізації їх прав на сімейне виховання та здоровий розвиток. Особлива увага приділяється профілактиці правопорушень в дитячому середовищі.
Не зважаючи на те, що в поточному році спостерігається зниження показників злочинів та правопорушень серед дітей, залишається проблема розпивання ними спиртних напоїв, яка веде до вчиненню ними пограбувань, крадіжок. Як правило, вони скоюються неповнолітніми у вечірній і нічний час.
Важливим чинником росту окремих видів злочинів, вчинених дітьми, є функціонування в нічний час розважальних закладів. Через відсутність контролю з боку адміністрації таких закладів, батьків, діти стають жертвами злочинів або навпаки - злочинцями.
Крім цього, значне зростання правопорушень, вчинених дітьми має місце в період літніх канікул, що пов'язано зі збільшенням кількості дітей, як на вулицях, так і в розважальних закладах, і обмеженням відповідних можливостей впливу на них з боку правоохоронних органів.
Як показує досвід введення в дію в різних областях України механізму обмеження перебування дітей на вулицях, в розважальних закладах і в громадських місцях у нічний час без супроводу батьків, осіб, які їх замінюють, це забезпечує гарантію їх безпеки, сприяє профілактиці злочинності, наркоманії, пияцтва та куріння серед дітей, підвищенню відповідальності батьків, які відносяться байдуже до виконання своїх обов'язків по вихованню дітей та власників розважальних закладів, в яких підлітки проводять більшу частину вільного часу.
З метою стабілізації криміногенної ситуації в підлітковому середовищі по м. Новомосковську, попередження, профілактики правопорушень, злочинів, скоєних підлітками та стосовно них, попередження заподіяння шкоди здоров'ю дітей, а також їх фізичному, інтелектуальному, психічному, духовному та моральному розвитку, керуючись ст.ст. 26, 32, 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Обмежити перебування дітей (осіб, які не досягли 18 річного віку) в громадських місцях ( на вулицях, стадіонах, у парках, у дворах і під'їздах житлових будинків, у транспортних засобах загального користування, на об'єктах, які призначені для забезпечення доступу до мережі «Інтернет», закладах громадського харчування: ресторанах, кафе, літніх майданчиках, спеціалізованих підприємствах торгівлі, призначених для реалізації тільки алкогольної продукції, пива, слабоалкогольних напоїв, в інших громадських місцях, перебування в яких може завдати шкоди здоров'ю дітей та їх розвитку) влітку - з 22.00 год. до 06.00 год., взимку - з 21.00 год. до 06.00 год. без супроводу батьків або осіб, які їх замінюють.
2. Комітету по координації торгівлі, громадського харчування та послуг (Антоненко В.В.) зобов'язати об’єкти торгівлі (кафе, ресторани, літні майданчики) забезпечити наявність інформаційних табличок про заборону продажу пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18-ти років. До порушників вживати заходів згідно чинного законодавства.
3. Управлінню освіти (Падашулі Н.І.) забезпечити контроль за проведенням в навчальних закладах заходів щодо здорового способу життя, в тому числі з профілактики тютюнопаління, вживання спиртних напоїв та наркотичних речовин.
4. Комітету у справах сім'ї та молоді (Коренєва М.О.) спільно з комітетом фізичної культури і спорту (Шевцова Т.Г.), службою у справах дітей (Кравченко І.А.) центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (Роздайбіда І.А.), за участю міської молодіжної громадської організації «Новомосковська спілка молоді» (Кузьменко А.М.) щорічно розробляти план заходів з організації змістовного дозвілля дітей, підлітків та молоді влітку.
5. Керівникам і власникам підприємств громадського харчування (кафе, ресторанів, літніх майданчиків):
- не допускати перебування дітей (осіб, які не досягли 18 річного віку) на об'єктах, що є у їх власності влітку - з 22.00 год. до 06.00 год., взимку - з 21.00 год. до 06.00 год.;
- негайно повідомляти Новомосковський міський відділ ГУ МВС України в Дніпропетровській області про кожний факт перебування дитини на об'єктах, що є у їх власності влітку - з 22.00 год. до 06.00 год., взимку - з 21.00 год. до 06.00 год.
6. Новомосковському міському відділу ГУ МВС України в Дніпропетровській області:
- вжити заходи щодо забезпечення виконання пунктів 1, 2 цього рішення;
- під час несення служби міліцією громадської безпеки приділяти особливу увагу місцям масового скупчення молоді у вечірній час (фонтан на пл. Леніна, вул. Радянська, вул. Сучкова, пляж, парк ім. О.М. Сучкова);
- при виявленні неповнолітніх влітку - з 22.00 год. до 06.00 год., взимку - з 21.00 год. до 06.00 год. проводити відносно них дії, які передбачені чинним законодавством;
- вживати заходи до батьків і суб'єктів господарювання за фактами порушень пункту 1 цього рішення відповідно до чинного законодавства України;
- спільно зі службою у справах дітей (Кравченко І.А.), комітетами у справах сім'ї та молоді (Коренєва М.О.), фізичної культури і спорту (Шевцова Т.Г.), управлінням освіти (Падашуля Н.О.), центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (Роздайбіда І.А.), управлінням праці та соціального захисту населення (Горбач Г.М.) (у частині що їх стосується), із залученням депутатів міської ради продовжити практику проведення рейдів з виявлення безпритульних і бездоглядних дітей, обстеження сімей, в яких батьки не виконують обов'язки з виховання, утримання та навчання дітей, запобігання і подолання негативних явищ серед молоді, а також попередження та профілактики злочинності серед неповнолітніх.
7. Управлінню освіти (Падашуля Н.І.) довести до відома керівників навчальних закладів, комітету у справах сім'ї та молоді (Коренєва М.О.) - керівників позашкільних установ про прийняте рішення з метою організації та проведення роботи серед батьків, дітей та молоді щодо недопущення негативних явищ та формування здорового способу життя.
8. Заслуховувати на засіданнях виконавчого комітету Новомосковської міської ради керівників відповідних служб та підрозділів за напрямками роботи про хід виконання даного рішення.
9. Прес-службі виконкому Новомосковської міської ради (Кармеліцькій Т.О.) оприлюднити це рішення в засобах масової інформації та забезпечити висвітлення його виконання.
10. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на службу у справах дітей (Кравченко І.А.), контроль – на заступника міського голови з питань соціального захисту населення та розвитку соціально-культурної сфери – Тихонову Н.О.
Міський голова В.І. Літвіщенко