06/11/2012

ТИЖДЕНЬ У ЦИФРАХ І ФАКТАХ

Протягом минулого тижня (з 29 жовтня по 04 листопада 2012 року) на території міста Новомосковська були скоєні:

- 14 крадіжок, в тому числі 2 – з автомобілів, 2 – мобільних телефонів, одна з яких  розкрита;

- 12 умисних легких тілесних ушкоджень;

- 3 факта незаконного обігу наркотиків  (29.10.2012 поблизу автовокзала були затримані 33-річний мешканець Покровського району та 32-річний мешканець м.Підгороднє, у яких був виявлений та вилучений наркотичний засіб «марихуана». 02.11.2012 біля стадіона «Металург» був затриманий 18-річний місцевий мешканець з аналогічним наркотичним засобом);

- дорожньо-транспортна пригода зі смертельним наслідком (30.10.2012 о 22.00 з м.Новомосковськ в напрямку м.Перещепино по вул.Радянській рухався автомобіль ВАЗ-21154 під керуванням 38-річного водія, який здійснив наїзд на лежачого на проїзній частині невстановленого чоловіка, внаслідок чого останній загинув) та інші.

 

За цей тиждень були розкриті злочини, скоєні в місті і районі раніше за звітний період, а саме:

По Новомосковському району за цей період сталися:

та інші, в числі яких безвісне зникнення людини (30.10.2012 під час збирання грибів в с.Знаменівка пішов у невідомому напрямку та не повернувся 37-річний мешканець м.Запоріжжя. Проведеними заходами розшуку 31.10.2012 в лісі поблизу с.Знаменівка був виявлений труп останнього без зовнішніх ознак насильницької смерті).

 

Т.М. Попова, майор міліції


06/11/2012

У ЧИЇХ РУКАХ ЗБРОЯ?

Днями на території міста Новомосковська та Новомосковського району розпочався місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових речовин. Основною метою цього заходу є доведення до свідомості громадян існуючих норм чинного законодавства щодо звільнення їх від кримінальної відповідальності при добровільній здачі зброї та вибухових речовин, які незаконно зберігаються, та профілактика незаконного застосування, порушень правил зберігання, носіння зброї, її перереєстрації, коли зброя придбана законно. Адже чимало людей потрапляють за грати саме через легковажне поводження з такою специфічною і небезпечною річчю, як зброя, не кажучи про тих, хто застосовує її навмисно.

Пригадаємо деякі події, пов’язані із застосуванням зброї. 27.09.2011 до чергової частини новомосковської міліції надійшло повідомлення від чергового фельдшера хірургічного відділення Новомосковської центральної районної лікарні про те, що надана медична допомога 33-річному місцевому мешканцю, який отримав тілесні ушкодження у вигляді вогнепального поранення передньої поверхні лівого плеча та грудної клітини. Виїздом слідчо-оперативної групи на місце було встановлено, що потерпілий відпочивав за місцем мешкання свого родича спільно з товаришем, де вони втрьох вживали спиртні напої. Під час відпочинку у них виник конфлікт з 30-річним сусідом, в результаті чого сусід виніс з свого будинку мисливську рушницю та з близької відстані вистрелив у потерпілого.

Продовжується мисливський сезон і на відміну від мисливських оповідань Остапа Вишні, які романтизували «заняття справжніх чоловіків», оперативні зведення щодо правопорушень у цій сфері не налаштовують на хвилю добродушного гумору. Наприклад, 24 жовтня минулого року до центральної міської лікарні за медичною допомогою звернувся мешканець міста Новомосковська з вогнепально-дробовими пораненнями черевної порожнини та правої руки і ноги, які він дістав під час риболовлі. Як стало відомо, в цей день він з братом та товаришем на човні рибалили в плавнях ріки Самара. В цей час біля їхнього човна декілька разів проплив інший моторний човен з трьома невідомими. І коли знову вкотре цей моторний човен пропливав повз човен потерпілого, між ним та невідомими виник словесний конфлікт, в ході якого один з невідомих, порушуючи загальноприйняті норми поведінки, демонструючи свою перевагу перед оточуючими, здійснив постріл зі своєї мисливської рушниці в потерпілого, умисно роблячи тим самим замах на його життя. Потім відплив на своєму човні на невелику відстань від човна потерпілого і знову вистрілив в потерпілого, після чого зник на своєму човні з місця скоєння злочину. До речі, караються ці дії позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років. А яке покарання «вполював» цей «мисливець» вирішить суд.

14 серпня цього року до чергової частини новомосковської міліції надійшло повідомлення чергового лікаря міської лікарні про те, що за медичною допомогою звернувся 23-річний місцевий мешканець з тілесними ушкодженнями у вигляді вогнепального поранення черевної порожнини. При обстеженні були виявлені пошкодження селезінки та внутрішньочеревна кровотеча. В ході оперативного втручання потерпілому видалили селезінку. Як з’ясувалося, 14 серпня між потерпілим та 29-річним місцевим мешканцем виник конфлікт, в ході якого потерпілий ударив останнього, а той відповів чотирма пострілами в сторону потерпілого з пневматичного пістолета.

Такі випадки далеко не поодинокі. Питання озброєння громадян досить актуальне. Як на думку правоохоронців, озброєний громадянин різко розширює можливість померти за свої ж гроші, бо зброя у непідготовленої людини не тільки не вбереже від життєвих негараздів, а з майже стовідсотковою ймовірністю опиниться в руках злочинців, або приведе свого власника на лаву підсудних. І ось чому. Чи бачили ви, як наші співгромадяни дружно переходять дорогу у невстановленому місці, розвертаються через подвійну смугу, порушують правила так легко, як і дихають. Гадаєте зі зброєю поводитимуться по-іншому? З якого б це дива? Дуже не хочеться, щоб «несмертельна» і «малокаліберна» зброя, яка насправді здатна позбавляти не лише здоров’я, а й життя, потрапляла до рук тих, хто не пройшов сувору школу, таку, як, наприклад, проходять працівники міліції, що мають право носіння зброї. До речі, молоді працівники міліції години проводять у тирі й на заняттях з вогневої підготовки, де в них постійно вбивають: «Безпека, безпека, і ще раз безпека! Відповідальність, відповідальність, і ще раз відповідальність!». Заслужити право на постійне носіння табельного «Макарова», повірте, значно складніше, ніж скласти іспити в деяких престижних вищіх навчальних закладах. І не убезпечить зброя громадян – за винятком тих, хто проходив службу в «силових» структурах, чи присвятив оволодінню мистецтвом поводження з нею місяці й роки тренувань! Тому, одним з найвірніших рішень громадян – є добровільна здача зброї та вибухівки.

Звертаємося до всіх мешканців міста і району з проханням відгукнутися на проведення заходів по добровільній видачі зброї та вибухівки, допомогти у виявленні осіб, які зберігають і володіють зброєю, не маючи на це законних підстав, тим самим запобігти травматизму, скоєнню злочинів та нещасним випадкам. Про такі факти повідомляйте в Новомосковський міський відділ міліції за адресою: м. Новомосковськ, вул. Шевченко, 39, кабінети №№ 3, 4 або за телефонами: 7-98-45; 7-31-66, 067-789-27-08або іншим зручним для Вас способом.

Для громадян, які потребують консультацію стосовно зберігання, перереєстрації вогнепальної зброї, в міській міліції проводиться прийом громадян старшим інспектором дозвільної системи старшим лейтенантом міліції Калюжним Максимом Вікторовичем. Прийом  відбувається у понеділок та четвер з 10.00 до 17.00 та суботу з 8.00 до 12.00 щотижня.

Нагадуємо, що з 01 по 30 листопада 2012 року проводиться місячник добровільної здачі зброї. До кримінальної відповідальності за статтею 263 Кримінального Кодексу України не притягуються громадяни, які добровільно здали зброю, вибухівку та набої. Добровільну видачу ви можете здійснити будь-якому співробітнику міліції, а також повідомити про її наявність за вказаними вище телефонами.

Калюжний М.В., старший інспектор дозвільної системи Новомосковського МВ ГУМВС України


18/10/2012

УВАГА РОЗШУК!!!

 ГУМВС України в м. Києві за скоєння злочину передбаченого ст. 115 ч. 2 п. І КК України, убивства трьох осіб, яке мало місце 26.09.2012 року у ТЦ « Караван » міста Києва розшукується громадянин МАЗУРОК ЯРОСЛАВ ТЕОДОЗІЙОВИЧ, 13.06.1974 року народження, уродженець Львівської області,  мешкав за адресою : м. Київ, вул. Полкова, 55/180.

Мазурок Ярослав Теодозійович Мазурок Ярослав Теодозійович

Всім кому може бути відомо про місцезнаходження злочинця просимо повідомити до Новомосковський МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області по тел. (05693) 7-13-32; 7-31-66; 102; або іншим зручним для Вас способом. Конфіденційність гарантуємо.

Дякуємо за допомогу!!!

Т.М. Попова, майор міліції


18/10/2012

СЕРПНЕВЕ ВБИВСТВО РОЗКРИТО І НЕ ЗАЛИШИТЬСЯ БЕЗ ПОКАРАННЯ

Все на світі має свій початок і кінець. Це – закономірність нашого земного буття, яке, до речі, також має здатність завершуватись. Проте одна справа, коли дійсно настав твій смертний час, і зовсім інша, коли хтось насильно прискорює цей момент. Осуджувати суспільство за те, що воно неправильно виховує громадян, якось не прийнято. Однак люди не відмовляються  від споконвічного народного правила – призначити винного. От і виходить, що за всі негаразди, які мають місце в нашому сьогоденні, винною залишається міліція. Куди ж вона дивиться, якщо таке твориться?

Коїться й справді чимало зла. Міліція докладає максимум зусиль, аби порушників закону було покарано. Але, поки злочин не скоєний, люди, які чинять насильство, мешкають поруч з кимось, спілкуються. І їхня поведінка чомусь не насторожує сусідів, знайомих і друзів. Позиція «моя хата скраю» виявляється зручнішою для тих, хто міг попередити зло. Попри це, для суспільства головне, аби зло було покарано. І міліція робить все можливе і неможливе для досягнення цієї мети.

16 жовтня 2012 року новомосковськими правоохоронцями був розкритий страшний злочин. В ніч з 25 на 26 серпня цього року в лісосмузі поблизу кафе «Голівуд» по вул.Острівній с.Орлівщина був виявлений труп 27-річного мешканця м.Новомосковськ з двома колото-різаними пораненнями грудної клітини ліворуч. Очевидці та свідки скоєння цього злочину не змогли хоч як-небудь допомогти слідству і тоді розпочалася копітка, нікому не помітна оперативно-розшукова робота. Крок за кроком, версія за версією, одне коло підозрюваних за іншим і, нарешті, затримані двоє підозрюваних у вчиненні умисного вбивства. Ними виявилися 21-річний та 22-річний раніше не судимі місцеві мешканці. Під час проведення санкціонованого обшуку за місцем мешкання підозрюваних були вилучені речові докази, які повністю підтверджують їхню причетність до умисного вбивства. Причини, деталі цього злочину та роль кожного з підозрюваних з’ясує слідство, а суд визначить винність та покарання.

Т.М. Попова, майор міліції


18/10/2012

ТИЖДЕНЬ У ЦИФРАХ І ФАКТАХ

Протягом минулого тижня (з 08 по 14 жовтня 2012 року) на території міста Новомосковська були скоєні:

- грабіж (14.10.2012 близько 12.00 поблизу буд.№47 по вул.Радянській малознайомий чоловік шляхом ривку відкрито заволодів гаманцем з грошима 52-річної місцевої мешканки та з місця скоєння злочину втік. Виїздом слідчо-оперативної групи по «гарячих слідах» був встановлений та затриманий 31-річний місцевий мешканець. Речові докази – гаманець потерпілої з банківськими картками вилучені, вирішується питання про порушення кримінальної справи за ст.186 КК України);
- 18 крадіжок, в тому числі 2 – з автомобілів, 1 – мобільного телефона;
- 16 умисних легких тілесних ушкоджень;
- 7 фактів незаконного обігу наркотиків, в тому числі 1 факт незаконного збуту психотропної речовини «первитин» (09.10.2012 під час проведення огляду домоволодіння 25-річного місцевого мешканця по вул.Мануільського був виявлений та вилучений наркотичний засіб «марихуана». В цей же день біля магазина «Продукти» на вул.Сучкова у 34-річного та 38-річного місцевих мешканців була виявлена та вилучена психотропна речовина «первитин». Також з «первитином» в цей день був затриманий 32-річний місцевий мешканець, який не тільки зберігав при собі, а й незаконно збув його іншій особі. Під час проведення у нього за місцем мешкання санкціонованого обшуку були виявлені та вилучені психотропна речовина «первитин» та приладдя для її виготовлення. 11.10.2012 в парку ім.Сучкова у 19-річного місцевого мешканця був виявлений та вилучений наркотичний засіб «марихуана») та інші.

За цей тиждень були розкриті злочини, скоєні в місті і районі раніше за звітний період, а саме:

По Новомосковському району за цей період сталися:

та інші, в числі яких нещасний випадок (13.10.2012 внаслідок падіння залишків стіни нежилого глиняного будинку по вул.Шевченка в с.Миколаївка 5-річний малюк отримав тілесні ушкодження, а його рідний 6-річний брат отримав смертельну травму).

Т.М. Попова, майор міліції


4/10/2012

ТИЖДЕНЬ У ЦИФРАХ І ФАКТАХ

Протягом минулого тижня (з 24 по 30 вересня 2012 року) на території міста Новомосковська були скоєні:

- 18 крадіжок, в тому числі 3 – з автомобілів, 3 – мобільних телефонів;
- 1 шахрайство;
- 18 навмисних легких тілесних ушкоджень;
- 1 факт незаконного обігу наркотиків (26.09.2012 під час проведення санкціонованого обшуку в будинку 23-річного місцевого мешканця по вул.Ломоносова були виявлені та вилучені гілки рослини коноплі) та інші.

За цей тиждень були розкриті злочини, скоєні в місті і районі раніше за звітний період, а саме:

По Новомосковському району за цей період сталися:

1 факт вилучення зброї (29.09.2012 поблизу в смт.Черкаське був затриманий 37-річний раніше судимий мешканець смт.Гвардійське, у якого був виявлений та вилучений металевий кастет. Вилучене направлено для дослідження в експертно-криміналістичний центр) та інші.

 

Т.М. Попова, майор міліції


15/09/2012

ВЕРЕСНЕВИЙ СТАРТ У ПРОФЕСІЮ

07 вересня 2012 року в Новомосковському міському відділі міліції розпочався новий учбовий рік. Виховання у працівників високої громадянської свідомості, відданості народу України, вірності Присязі працівників органів внутрішніх справ, формування дисциплінованості, високої відповідальності за виконання службового обов'язку, необхідних психологічних і моральних якостей – основна мета учбових годин.

В цей день відбулася урочиста подія – вручення молодим фахівцям, які закінчили вищі навчальні заклади МВС України і призначені на посади начальницького складу, табельної вогнепальної зброї. Час покаже, скільки з них вийде майбутніх генералів і просто надійних, порядних міліціонерів, а поки це лише перший крок у професію захисника правопорядку. Хочеться вірити, що ці хлопці та дівчата не зрадять обраному шляху й не схиблять у житті.

Вітаючи молодих фахівців, керівник відділу побажав їм успішної служби і нагадав, що основним їхнім завданням віднині є допомагати людям і захищати їх.

Т.М. Попова, майор міліції


15/09/2012

ТИЖДЕНЬ У ЦИФРАХ І ФАКТАХ

Протягом першої декади вересня (з 01 по 09 червня 2012 року) на території міста Новомосковська були скоєні:

- грабіж (05.09.2012 близько 19.00 в під’їзді буд.№5 по вул.Українській невстановлений чоловік шляхом ривку відкрито заволодів поліетиленовим пакетом з документами та грошима в сумі 1500 гривень 77-річної місцевої мешканки. Після скоєння злочину зловмисник зник у невідомому напрямку. 07.09.2012 був встановлений та затриманий 52-річний раніше судимий місцевий мешканець, порушена кримінальна справа за ст.186 ч.1 КК України);

За ці дні були розкриті злочини, скоєні в місті і районі раніше за звітний період, а саме:

По Новомосковському району за цей період сталися:

та інші в числі яких безвісне зникнення людини (06.09.2012 пішов з дому та не повернувся 24-річний мешканець м.Перещепино. Проводяться заходи щодо встановлення місцезнаходження останнього).

Т.М. Попова, майор міліції


15/09/2012

Шановні мешканці міста та району!

З метою встановлення очевидців та свідків дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася 08.09.2012 орієнтовно з 21.00 до 00.30 на 52 км автошляху «Голубівка-Надеждівка-Павлоград» на відстані 100 м від с.Новостепанівка за участю невстановленого автомобіля, який рухався зі сторони с.Новостепанівка в напрямку с.Голубівка та скоїв наїзд на 54-річного пішохода – мешканця с.Михайлівка, внаслідок якої останній отримав смертельну травму, звертаємось до всіх, кому будь-що відомо про цю ДТП, повідомити в міліцію за телефонами чергової частини 102, 7-31-66, 38-00-67, які працюють цілодобово, телефоном чергової частини Перещепинського МВМ 9-10-02, телефонами карного розшуку 7-13-32, 7-37-15, або по «телефону довіри» 38-04-85.

Будемо вдячні за будь-яку інформацію щодо цієї ДТП.

Новомосковський МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області


15/09/2012

6 З 11 ВИКРАДЕНИХ АВТОМОБІЛІВ ТА МОТОТРАНСПОРТУ
ПОВЕРНУТО ВЛАСНИКАМ НОВОМОСКОВСЬКИМ МІСЬКИМ ВІДДІЛОМ МІЛІЦІЇ З ПОЧАТКУ РОКУ

Кримінальний автобізнес був і залишається одним із найприбутковіших видів протиправної діяльності, тому ласих до швидкої наживи не меншає і у нашому Новомосковську, і в Новомосковському районі. Та скільки б міліція не попереджала автовласників про небезпеку потрапити в список потерпілих від незаконного заволодіння транспортним засобом або крадіжок з автомобілів, завжди знайдуться ті (їх переважна більшість), які марно сподіваються, що їх така біда не спіткає.

Чимало фактів щезнення технічних засобів правоохоронцям вдається розкрити та повернути автівки власникам. З початку цього року на Новомосковщині зареєстровано 11 фактів викрадення технічних засобів, з них не розкритими залишаються лише 3 факти. 6 технічних засобів повернуті власникам. Але вважаємо за необхідне вкотре попередити, що придбавши автомобіль, його слід обов’язково обладнати сигналізацією, а ще краще – встановити різні системи для блокування педалей, дверей, керма тощо. Не забувайте замикати двері машини навіть тоді, коли відлучаєтесь на одну-дві хвилини. Якщо з якихось причин не можете лишити авто на стоянці, то хоча б вибирайте добре освітлене місце. Ні в якому разі не паркуйте машину в безлюдних місцях. А ще варто застрахувати ваше «рухоме майно» від викрадення.

Не змінилася на краще і ситуація з крадіжками з автомобілів. З початку року на території Новомосковщини було скоєно понад 100 таких крадіжок, а розкрито з них лише близько 25 відсотків. Майже 100 відсотків цих крадіжок скоєні у дворах будинків, біля магазинів тощо. Крім того, багато крадіжок з автівок скоєні шляхом вільного доступу, тобто автомобілі не були навіть замкнені, і це свідчить про те, що самі потерпілі не потурбувалися про збереження свого майна. Залишаючи свої автомобілі без нагляду та засобів технічної охорони у дворах багатоповерхівок, біля магазинів та ресторанів з особистим майном у салоні, власники провокують злодіїв скоїти крадіжку. У списках викраденого трапляються автомагнітоли, великі суми грошей, мобільні телефони, документи тощо. Кількість таких інцидентів не зменшується, а навіть росте. Тому керівництво Новомосковського МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області звертається до всіх автовласників з проханням бути пильними:

Виконання цих простих правил дозволить зберегти автомобілістам певний спокій.

Т.М. Попова, майор міліції


15/09/2012

Шановні мешканці міста та району!

Новомосковський міський відділ міліції для проходження служби в органах внутрішніх справ на посадах молодшого та середнього начальницького складу запрошує чоловіків віком до 30 років, які пройшли дійсну службу в Збройних Силах України або закінчили учбовий заклад з військовою кафедрою, не притягувалися до кримінальної чи адміністративної відповідальності та за станом здоров’я можуть проходити службу в ОВС.

У відповідності до одержаної освіти, фізичної підготовки, стану здоров’я та психологічної спрямованості кандидатам на службу пропонується робота в підрозділах карного розшуку, слідстві, дільничних інспекторів міліції, а також на посадах, не пов’язаних з охороною громадського порядку.

В подальшому працівникам Новомосковського міськвідділу міліції надається можливість отримати вищу юридичну освіту в навчальних закладах системи МВС за державним замовленням, а також отримати право на пенсію по пільговому стажу.

За довідками звертатися за адресою: м. Новомосковськ, вул. Радянська, 7, каб. 305 або за  тел.7-53-86.

Керівництво Новомосковського МВ ГУМВС
України в Дніпропетровській області


25/06/2012

ТИЖДЕНЬ У ЦИФРАХ І ФАКТАХ

Протягом минулого тижня (з 18 по 24 червня 2012 року) на території міста Новомосковська були скоєні:

- 17 крадіжок, в тому числі 2 – з автомобілів, 2 – мобільних телефонів;

- 3 шахрайства;

- 12 навмисних легких тілесних ушкоджень;

- 2 факта вилучення зброї (21.06.2012 біля буд.№20 по вул.Жовтневій був затриманий 29-річний раніше судимий місцевий мешканець, у якого був виявлений та вилучений металевий кастет. 22.06.2012 таку холодну зброю було виявлено та вилучено у 35-річного раніше судимого місцевого мешканця біля буд.№9 по вул.Спаській. Вилучене направлено в експертно-криміналістичний центр для дослідження) та інші, в числі яких безвісне зникнення людини (20.06.2012 15-річна місцева мешканка біля БК ім.Кірова сіла в маршрутне таксі «Новомосковськ-Дніпропетровськ» та до місця призначення не прибула. Проведеними заходами розшуку в цей же день неповнолітня була знайдена та повернена додому).

За цей тиждень були розкриті злочини, скоєні в місті і районі раніше за звітний період, а саме:

- 2 пограбування;

- 13 крадіжок, в тому числі 1 – з автомобіля;

- 2 шахрайства;

- 6 легких тілесних ушкоджень;

- в ході проведення оперативно-розшукових заходів 20.06.2012 було встановлено місцезнаходження 49-річної місцевої мешканки, яка 09.05.2012 пішла з дому та не повернулась.

По Новомосковському району за цей період сталися:

- 27 крадіжок, в тому числі 1 – з автомобіля, 4 – мобільних телефонів;

- 1 шахрайство, яке розкрито;

- 1 хуліганство;

- 19 навмисних легких тілесних ушкоджень;

- 1 факт вилучення зброї (18.06.2012 на вул.Мічуріна с.Комінтерн був затриманий 39-річний раніше судимий місцевий мешканець, у якого був виявлений та вилучений металевий кастет);

- 5 фактів незаконного обігу наркотиків (19.06.2012 на вул.Калініна с.Троїцьке у 34-річного мешканця м.Новомосковськ була виявлена та вилучена психотропна речовина «первитин». Разом з ним був затриманий 35-річний мешканець м.Новомосковськ з аналогічною психотропною речовиною. В цей же день був затриманий збувальник цього зілля – 43-річний місцевий мешканець, у якого під час проведення санкціонованого обшуку за місцем мешкання були виявлені та вилучені медичні шприци з «первитином», інгридієнти для виготовлення психотропної речовини, гроші від продажу «первітину». 20.06.2012 під час огляду домоволодіння по вул.Дзержинського с.Голубівка були виявлені та вилучені 3 висушені рослин коноплі, які належать 32-річному раніше судимому місцевому мешканцю) та інші в числі яких 2 факта безвісного зникнення людей (19.06.2012 пішов з дому та не повернувся 43-річний мешканець с.Новотроїцьке. В цей же день пішов з дому та не повернувся 19-річний мешканець смт.Черкаське. Проводяться заходи щодо встановлення місцезнаходження останніх).

 

Т. М. Попова, майор міліціїї


25/06/2012

КОМУ ПОТРІБНІ ПРИБУТКИ ЗА РАХУНОК ЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ ?!

Кримінальна міліція у справах дітей Новомосковського міського відділу міліції саме влітку традиційно стає одночасно й ініціатором, і основним виконавцем проведення загальнодержавних оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «Літо». Основною метою «Літа-2012» є запобігання вчиненню правопорушень та злочиннів у підлітковому середовищі, виявлення дорослих осіб, які втягують дітей у злочинну діяльність, пияцтво, наркоманію, іншу антигромадську діяльність, тож звичайно велике навантаження з профілактики лягатиме на плечі працівників міліції.

15 червня цього року працівниками «дитячої міліції» був здійснений рейдовий захід з метою виявлення фактів порушення працівниками об'єктів торгівлі правил торгівлі пивом, слабоалкогольними напоями та тютюновими виробами особам, які не досягли 18-річного віку. Протягом дня були виявлені факти продажу цигарок та слабоалкогольних напоїв в магазині «Фемелі» по вул.З.Білої 16-річному місцевому мешканцю, в магазині «Велике пузо» по вул.Червоноармійській 15-річній місцевій мешканці та у кафе «Династія», що на виїзді з м.Новомосковськ в с.Хащове 16-річному місцевому мешканцю. На підприємців були складені адміністративні матеріали за цими фактами, які направлені на розгляд адмінкомісії Новомосковської міської ради для позбавлення їх ліцензій на право продажу підакцизного товару.

Алкоголізм не виникає сам по собі, а, отже, і не зникає. З ним треба боротися, а краще попереджати. Понад 80% людей починають вживати алкоголь ще у шкільному віці. Вже перша випита пляшка пива формує у підлітка відчуття сміливості та вседозволеності. Саме тому хочеться спробувати ще. А далі – не за горами і звикання до «високоградусного допінгу». Звісно, в когось з часом це минає, хтось виліковується, але значна частина любителів залишається його заручниками.

Проблема пияцтва серед молоді є однією з актуальних проблем сьогодення, а особливу тривогу викликає поширення цього негативного явища в підлітковому середовищі, що іноді стає причиною вчинення ними тяжких злочинів. Нині міліція намагається зробити все можливе для поліпшення оперативної обстановки в молодіжному середовищі.

В 2012 році 15 підлітків скоїли злочини, 18 злочинів були скоєні за участю неповнолітніх. Чимало з них скоєні в стані алкогольного сп'яніння. Діти часто скоюють злочини, не осмислюючи власних дій. Дорослі використовують їх, підхвалюючи за спритність та переконуючи, що в разі затримання міліцією їм через малолітство нічого не буде. Але відповідальність несуть і дорослі, і діти, які стали на хибний шлях.

Загалом на обліку в міліції знаходиться 101 неповнолітній. 60 підлітків скоїли адміністративні правопорушення. Доводиться проводити бесіди і з батьками, адже поведінка дітей часто випливає з безконтрольності. Сучасні підлітки занадто швидко дорослішають: вони самостійніші, розумніші й спритніші, ніж були їхні батьки у такому ж віці. Однак не слід забувати, що діти все одно залишаються дітьми, про яких треба дбати, їх треба виховувати, прищеплювати чесність, гідність, порядність, цікавитися особистим життям, колом знайомих, захопленнями.

Звертаємось до всіх працівників торговельних закладів, які торгують лікеро-горілчаними і тютюновими виробами, з вимогою дотримуватись чинного законодавства та не продавати такі вироби неповнолітнім. Нагадуємо, що згідно із ст.156 КУпАП торгівля пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами через торгові автомати чи неповнолітнім особам тягне за собою накладення штрафу від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При виявленні таких порушень законодавства міліцією обов'язково будуть направлятися подання на позбавлення ліцензії на продаж лікеро-горілчаних та тютюнових виробів до регіонального управління департаменту САТ ДПА України в Дніпропетровській області, бо робити прибутки на здоров'ї наших дітей неприпустимо.

І.О. Смілянець, майор міліції


12/06/2012

РОЗПОЧАЛАСЯ ОПЕРАЦІЯ «МАК»

21 травня цього року на території Новомосковщини «стартувала» комплексна оперативно-профілактична операція під умовною назвою «МАК». Підготовчий етап операції тривав до 31 травня, а вже з 01 червня розпочався практичний етап операції. Мета цього загальнодержавного заходу – не допустити незаконний посів рослин, що містять наркотичну речовину, а також запобігти виготовленню наркосировини. Особливістю цього виду правопорушення є те, що вирощуванням забороненої рослини – маку займаються, як правило, доволі літні люди. Законодавством України передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність за такі дії. Покаранням може бути штраф, сума якого залежатиме від кількості вирощених рослин, та якщо їх на ділянці буде від 10 до 50 кущів конопель чи від 100 до 500 рослин маку, господар може потрапити до в'язниці. Фінішуватиме операція наприкінці вересня.

Результати відпрацювання, що раз у раз надходять при проведенні таких заходів, свідчать: правоохоронці ведуть активну боротьбу з незаконним обігом наркотиків. Протягом цього року, тобто за 5 місяців працівниками Новомосковського міського відділу міліції вилучено з незаконного обігу понад 2 кг наркотичних та психотропних речовин, виявлено та задокументовано 159 фактів незаконного обігу наркотиків, по яким порушено 95 кримінальних справ, з них 30 – за незаконний збут наркотиків (передбачене покарання – позбавлення волі від 3 до 8 років, якщо повторно, від 5 до 10 років), 6 – за організацію та утримання наркокубел (передбачене покарання – позбавлення волі від 3 до 5 років, якщо повторно, від 4 до 8 років), 2 – за схиляння до вживання наркотичних засобів інших осіб (передбачене покарання – позбавлення волі від 2 до 5 років, а якщо повторно або щодо двох чи більше осіб, чи неповнолітнього, від 5 до 12 років), 57 – за зберігання наркотичних засобів та психотропних речовин без мети збуту (передбачене покарання – позбавлення волі до 3 років, а якщо повторно, від 2 до 5 років).

Шановні громадяни! Боротьба з наркозлочинністю – не лише справа правоохоронних органів, а й кожного добропорядного громадянина, бо жодна родина не застрахована від цього лиха. Якщо вам щось відомо про незаконний посів рослин, що містять наркотичну речовину (мак, коноплі) або ви бачили, де їх вирощують, повідомте, будь ласка, в міліцію по телефону чергової частини 7-31-66 або «телефону довіри» 38-04-85, чи будь-яким іншим зручним для вас способом. Разом ми доб'ємося більш вагомого результату. Конфіденційність гарантуємо.

Т. М. Попова, майор міліціїї


12/06/2012

МОЛОДИЙ, А ВЖЕ ФАХІВЕЦЬ!

Незалежно від того, несуть службу в столиці чи у віддаленому селі, дільничні інспектори міліції знаходяться найближче до людей. Саме за їхньою роботою громадяни оцінюють діяльність міліції загалом. До них звертаються по допомогу, їхній нелегкий труд цінують і поважають. Сьогодні службі дільничних інспекторів виполнилося 89 років! Сьогодні ми вітаємо і сивочолих ветеранів, і тих, хто своєю багаторічною службою заслужили авторитет та повагу людей, і дільничних, які за короткий термін служби вже встигли зарекомендувати себе висококласними фахівцями.

Чимало людей знають в міліції лише свого дільничного. Він уособлює собою всю систему органів внутрішніх справ, створює її імідж, через його щоденну нелегку роботу без перерв та вихідних формується ставлення громадян до правоохоронців. Від того, наскільки дільничний чуйний, уважний, залежить багато в чому й те, як людина почувається в суспільстві.

За роки свого існування служба зазнала чимало змін, новацій, реорганізацій тощо. І нині дільничним доводиться працювати нелегко за недосконалої законодавчої бази та недостатнього матеріально-технічного оснащення. Та попри це вони віддіються роботі сповна, щодня приходячи на допомогу громадянам. І для того, аби життя було затишним і спокійним, щодня на службу заступає разом зі своїми колегами дільничний інспектор Новомосковського міського відділу міліції лейтенант міліції Ярмоленко Віталій Сергійович.

Хоча міліцейські погони він носить тільки рік, встиг проявити себе як професійний «шериф». Спілкуючись з цією людиною, починаєш розуміти, що особливих секретів, завдяки яким вдалося налагодити роботу на території, що він обслуговує, немає. Правда, такі чесноти, як комунікабельність і вміння слухати, відчуваються з перших хвилин розмови.

Половина проблем, з якими громадяни приходять до дільничного, аж ніяк не стосуються міліцейського відомства. Це і розподіл межі між сусідами, і спірна спадщина тощо. Але в кожному випадку він намагається допомогти, звернувшись у відповідні інстанції, добиваючись зрозумілої відповіді. Така природна чуйність Віталія здобула пошану серед п'яти тисяч людей на його двох дільницях, що охоплюють вісім сіл Мар'янівської та Миколаївської сільських рад, тому і довіряють місцеві мешканці своєму дільничному та діляться з ним певною інформацією, завдяки якій часом розкриваються серйозні злочини.

Дільничному Ярмоленко доводиться спілкуватися не тільки із законослухняними громадянами, а і з іншими категоріями людей, так званим підобліковим елементом. Це і раніше судимі, яких на території його обслуговування – 37, і 25 наркоманів, і 46 осіб, хворих на алкоголізм, і 35 осіб, які чинять насилля в сім'ї, тощо. Розговорити таких людей не просто, а тим більше налагодити з ними довірчі стосунки, без яких робота сучасного дільничного просто неможлива. Але Віталію все вдається, бо завжди його підтримують голова Мар'янівської сільської ради Сахненко Надія Олексіївна та голова Миколаївської сільської ради Бочкар Микола Васильович, який, до речі, на передодні професійного свята виділив своєму дільничному в с.Миколаївка невеличкий будиночок, щоб «шериф» не тільки працював на території цієї сільської ради, а й став невід'ємною частиною його громади. Адже, як дільничного, так і голів сільських рад однаковою мірою цікавить стан правопорядку в селах.

Складна і різнопланова служба у дільничного інспектора міліції Ярмоленка. Вона не обмежується лише профілактикою правопорушень. Насправді життя дільничного складається з одних лише обов'язків. Тут і розкриття злочинів, і виїзд на сімейні скандали, і «обслуговування» мітингів та інших громадських акцій, а також щоденна паперова робота. Не забуває він адреси громадян, що зберігають удома зброю: нарізну, мисливську, газову. Деколи йому буває важко, але він все одно робить посильний внесок у забезпечення правопорядку в нашому районі.

Вітаючи зі святом своїх дільничних інспекторів, бажаємо їм натхнення та невичерпної наснаги в почесній правоохоронній діяльності, достатку та злагоди в родинах, духовного піднесення на довгі роки та успіхів у роботі.

Т. М. Попова, майор міліціїї


23/05/2012

ТИЖДЕНЬ У ЦИФРАХ І ФАКТАХ

Протягом минулого тижня (з 14 по 20 травня 2012 року) на території міста Новомосковська були скоєні:

- 17 крадіжок, в тому числі 3 – з автомобілів, 4 – мобільних телефонів;

- 15 навмисних легких тілесних ушкоджень;

- 7 фактів незаконного обігу наркотиків (16.05.2012 на вулицях Сучкова, Павлова та В.Ковалівка у 38-річного, 22-річного та 36-річного місцевих мешканців був виявлений та вилучений наркотичний засіб «марихуана». 17.05.2012 аналогічний наркотичний засіб був виявлений та вилучений біля магазина «Тамара» по вул.Спаській у 29-річного місцевого мешканця та у дворі буд.№31 по вул.Радянській у 31-річного раніше судимого місцевого мешканця. 18.05.2012 на вул.Тургенєва був затриманий 37-річний раніше судимий місцевий мешканець з наркотичним засобом «опій». 20.05.2012 на вул.Заводській з «опієм» був затриманий 38-річний місцевий мешканець)

та інші.

За цей тиждень були розкриті злочини, скоєні в місті і районі раніше за звітний період, а саме:

По Новомосковському району за цей період сталися:

 та інші, в числі яких нещасний випадок (17.05.2012 в с.Миколаївка піврічне маля поперхнулося цукеркою, внаслідок чого врятувати його життя не вдалося).

Т. М. Попова, майор міліціїї


07/05/2012

ЗЕМНИЙ УКЛІН ВАМ, ВЕТЕРАНИ!

Майже 71 рік минув від того зловісного ранку, коли над нашою землею промайнула чорним крилом війна. Вона забрала, знівечила, покалічила мільйони життів і навіки залишиться в пам’яті тих, хто приніс мир, і в серцях майбутніх поколінь.

Сьогодні, у 67-ий святий і святковий День Перемоги ми говоримо щирі слова подяки тим, хто захистив у боях нашу Батьківщину в суворі дні війни, тим, хто не жалів сил і здоров'я, самовіддано працюючи у тилу для фронту, тим, хто підняв з руїн країну після воєнних згарищ.

Хвилиною мовчання ми вшановуємо пам’ять тих, кому не судилося дожити до сьогоднішнього дня, хто поліг на полі бою, у партизанських загонах та підпіллі, прийняв мученицьку смерть у гестапівських катівнях, хто помер від ран і підірваного здоров’я у повоєнні роки.

Сьогодні ми з захопленням дивимось на тих, завдяки кому маємо можливість жити у своїй державі, виховувати дітей і захищати нині Батьківщину від злочинних посягань. Вітаємо всіх, хто зустрічає переможну весну, та разом із сивочолими ветеранами Великої Вітчизняної війни потайки змахуємо сльози пам’яті по тих, хто не повернувся..

М. І. Гавриленко, начальник Новомосковського міського відділу міліції


07/05/2012

ТИЖДЕНЬ У ЦИФРАХ І ФАКТАХ

Протягом минулого тижня (з 23 по 29 квітня 2012 року) на території міста Новомосковська були скоєні:

- грабіж (26.04.2012 близько 18.00 з приміщення торгівельного кіоску по вул.Спаській 32-річний та 33-річний місцеві мешканці без застосування фізичної сили відкрито заволоділи продуктами харчування та з місця скоєння злочину зникли.  Проведеними заходами розшуку підозрювані в цей же день були затримані, вирішується питання про порушення кримінальної справи за ст.186 КК України);

- 22 крадіжки, в тому числі 4 – з автомобілів, одна з яких розкрита, 6 – мобільних телефонів;

- 1 шахрайство;

- 24 навмисних легких тілесних ушкодження;

- 2 факта вилучення зброї, боєприпасів, вибухової речовини (24.04.2012 біля залізничного вокзалу був затриманий 30-річний раніше судимий мешканець с.Миколаївка, у якого був виявлений та вилучений порох вагою близько 600 грамів. 25.04.2012 біля кафе «Прибой» був затриманий 44-річний раніше судимий місцевий мешканець, у якого був виявлений та вилучений ніж довжиною 34 см кустарного виробництва. Все вилучене направлено для дослідження в експертно-криміналістичний центр);

- 6 фактів незаконного обігу наркотиків (24.04.2012 на території стадіону металургійного технікуму у 27-річного раніше судимого місцевого мешканця був виявлений та вилучений наркотичний засіб «марихуана». В цей же день біля залізничного вокзалу у 30-річного раніше судимого мешканця с.Миколаївка був виявлений та вилучений аналогічний наркотичний засіб. 25.04.2012 з «марихуаною» були затримані 25-річний раніше судимий місцевий мешканець по вул.Радянській та 31-річний раніше судимий місцевий мешканець на території ЗОСШ №16. 26.04.2012 до місцевої міліції надійшов матеріал за фактом виявлення на поштовому відділенні Херсонської області посилки з наркотичним засобом «опій ацетильований», яку відправив мешканець м.Новомосковськ. 27.04.2012 біля входу до гуртожитку № 2 Новомосковського аграрного коледжу був затриманий 19-річний мешканець Юріївського району, у якого був виявлений та вилучений наркотичний засіб «марихуана»)

та інші, в числі яких 1 факт безвісного зникнення людини (28.04.2012 до міліції звернулася 32-річна місцева мешканка з заявою про те, що 27.04.2012 її 45-річний чоловік пішов з дому та не повернувся. Проведеними заходами розшуку місцезнаходження останнього було встановлено в цей же день).

За цей тиждень були розкриті злочини, скоєні в місті і районі раніше за звітний період, а саме:

По Новомосковському району за цей період сталися:

- умисне вбивство (26.04.2012 року о 20.30 у сторожці по вул.Комсомольській с.Попосне був виявлений труп 61-річного мешканця м.Дніпропетровськ з колото-різаним пораненням грудної клітини праворуч. 27.04.2012 під час проведення оперативно-розшукових заходів за підозрою у скоєнні вбивства був встановлений та затриманий 47-річний мешканець с.Попасне. Порушена кримінальна справа за ст. 115 ч.1 КК України, з’ясовуються обставини події, зловмиснику загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до п’ятнадцяти років);

та інші, в числі яких нещасний випадок (29.04.2012 4-річна дівчинка, яка мешкала у бабусі в с.Новоселівка, без нагляду дорослих пішла гуляти на берег р.Самара, де потонула, та 3 безвісних зникнень людей (23.04.2012 до міліції звернулася 55-річна мешканка с.Миколаївка з заявою про те, що 21.04.2012 пішов з дому та не повернувся її 9-річний онук. Проведеними заходами розшуку малолітній був знайдений в цей же день та повернений додому. 27.04.2012 пішов з дому та не повернувся 14-річний мешканець с.Видвиженець. 28.04.2012 неповнолітній був знайдений та повернений додому. 28.04.2012 пішов з дому та не повернувся 11-річний мешканець с.Піщанка. Проведеними заходами розшуку 29.04.2012 малолітній був знайдений та повернений матері).

 

Т.М. Попова, майор міліції


23/04/2012

Шановні мешканці міста та району!

22.04.2012 року о 00.15 годин до чергової частини Новомосковського МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області надійшло повідомлення від 22-річної місцевої мешканки про те, що 21.04.2012 року близько 22.45 годин в лісовому масиві, розташованому на території Орлівщинської сільської ради, невідомі особи спричинили тілесні ушкодження її товаришам.

Виїздом на місце пригоди слідчо-оперативної групи було встановлено, що близько 19.00 годин заявниця разом зі своїми чотирма знайомими, мешканцями м.Новомосковськ, прийшла в лісовий масив навпроти парку ім. Сучкова м. Новомосковська, де розпалили багаття та відпочивали на одній з галявин.

Близько 22.45 год. з лісового масиву до них вибігли троє невідомих, які тримали в руках запалені феєрверки, металеві предмети та бити, після чого безпричинно почали наносити удари потерпілим, спричиняючи тілесні ушкодження. Троє постраждалих знаходяться на лікуванні у медичних закладах, ступень тяжклсті тілесних ушкоджень буде визначений судово-медичним експертом.

За даним фактом 22.04.2012 року слідчим відділом Новомосковського міського відділу міліції порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.4 ст. 296 КК України (хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, вчинене групою осіб, із застосуванням предметів, спеціально пристосованих або заздалегідь заготовлених для нанесення тілесних ушкоджень, карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років). Проводяться оперативно-розшукові та інші заходи, направлені на встановлення та затримання підозрюваних.

З метою встановлення очевидців та свідків, звертаємось до всіх, кому будь-що відомо про цей злочин, повідомити в міліцію за телефонами чергової частини 7-31-66, 38-00-67, які працюють цілодобово, або за телефоном 7-13-32, або по «телефону довіри» 38-04-85, або безпосередньо за адресою: 51200, Дніпропетровська область. м. Новомосковськ, вул. Радянська, 7.

Зачасно вдячні за будь-яку інформацію.

Т.М. Попова, майор міліції


10/04/2012 р.

ТИЖДЕНЬ У ЦИФРАХ І ФАКТАХ

Події, що сталися на протяз лютого 2012 року.

Події, що сталися на протяз березня 2012 року.

Події, що сталися на протяз квітня 2012 року.

Т.М. Попова, майор міліції.


10/04/2012 р.

ЩИРЕ СЕРЦЕ, СВІТЛА ДУША

15 квітня усі працівники карного розшуку України відзначають своє професійне свято. 93 роки тому, коли Раднарком УРСР прийняв Декрет «Про організацію судово-карного розшуку», цей день став відправною точкою в сучасній історії служби. Щороку, напередодні свята, ми розповідали про здобутки новомосковських розшуковців, а цього року, відступивши від традиції, розповімо про одного з найкращих – непересічну особистість підполковника міліції Василя Степановича Федаша, який понад два десятиліття самовіддано працював на правоохоронній ниві.

«Помер начальник Новомосковського міського відділу міліції Василь Степанович Федаш» - ця страшна звістка 30 липня 2000 року викликала в сотні колег почуття непоправної втрати й скорботи, бо він був керівником високої культури, з широким кругозором та різнобічними інтересами, одним з найкращих розшуковців. За кожним його кроком кар’єрними сходинками, за кожною нагородою – величезна невтомна праця, високий професіоналізм, самодисципліна й розсудливість, а ще – людяність і особлива теплота, які відчував кожен, кому довелося спілкуватися з підполковником Федашем.

Свій життєвий шлях Василь Степанович пов’язав з правоохоронною діяльністю з далеких семидесятих років, коли вступив до оперативного комсомольського отряду дружинників (ОКОД), який сприяв міліції в охороні громадського порядку, боротьбі зі злочинністю. Саме в ОКОДі виявилися його неабиякі здібності, необхідні для боротьби із злочинністю і розкриття злочинів.

25 квітня 1975 року за орієнтуванням з Комі АРСР розшукувався небезпечний злочинець, який скоїв умисне вбивство та переховувався в м.Новомосковськ. Під час патрулювання міста Василь Федаш зі своїми двома товаришами, народними дружинниками, побачили в центрі міста розшукуваного та вирішили його затримати. Озброєний ножем злочинець чинив жорстокий опір, але вмілими й рішучими діями дружинників він був роззброєний та доставлений у райвідділ міліції. Указом Президіума Верховної Ради УРСР від 26.02.1976 Федаш В.С. та його товариши були нагороджені державною нагородою – медаллю «За отличную службу в охране общественного порядка».

Василь Степанович пройшов шлях від оперативника-початківця до начальника Новомосковського міського відділу міліції. За всім цим – напружена праця, вимогливість до себе, виняткова чесність. Його коротке життя містить багато дат і подій. За самовіддану боротьбу зі злочинним елементом отримав чимало нагород. Він особисто брав участь у проведенні найважливіших оперативно-слідчих заходів, в організації роботи з попередження злочинності та зміцнення правопорядку. 44 роки життя, які можна брати за приклад.

Василь Федаш залишив по собі пам’ять не лише як керівник, ця людина була обдарована ще й поетичним талантом – він написав десятки віршів. Одним з них ми відкриємо перед вами ще одну грань його особистості – поетичну.

«От пирса всё уходят корабли
И исчезают за далёким горизонтом
В тумане неизвестной нам дали,
Как путник там, за отдалённым поворотом.

А говорят, у корабля ведь сердца нету…
Не правда, ложь, не верьте в это!
Тоскуют, плачут, лишь вода стекает,
Но этого никто не замечает.

Не замечают, как мотор ревёт,
И как, спеша к Отчизне, устаёт,
И оборотов столько он даёт
Лишь потому, что знает, кто-то ждёт.

Придёт когда-то в порт родной,
Вернувшись с плавания дальнего,
И, как моряк с любимою женой
При встрече их, забудет всё печальное.» 

Цього року Федашу виповнилося б п’ятдесят шість років. Ось уже 12 років, як його немає на цьому світі. Але людина не вмирає, доки про неї пам’ятають. Для багатьох він назавжди залишився взірцем для наслідування.

Сьогодні багато послідовників Василя Степановича несуть службу у різних підрозділах внутрішніх справ Дніпропетровської області і за її межами, є серед них ті, які продовжують служити в Новомосковському міському відділі міліції. Підполковник міліції Клименко А.А. тільки розпочинав службу простим оперуповноваженим карного розшуку, коли Василь Федаш очолив міський відділ міліції. Зараз він обіймає посаду першого заступника начальника відділу – начальника кримінальної міліції і згадує, що найголовнішим принципом підполковника Федаша у роботі із затриманими, який він прищеплював підлеглим, була людяність. Багатьох з тих, хто спіткнувся на життєвій ниві, він допомагав врятувати від тюрми й поставити на правильний шлях. Цьому навчив і послідовників, які тепер навчають молодь.

Вітаючи зі святом своїх сищиків, бажаємо їм натхнення та невичерпної наснаги в почесній правоохоронній діяльності, сили та людської вдячності, достатку та злагоди в родинах, духовного піднесення на довгі роки та успіхів у роботі. Особливі слова подяки – ветеранам служби, здобутками яких ми пишаємося, які завжди були і залишаються зразком професіоналізму і самовідданого служіння ідеалам правди і справедливості.

 

М.І. Гавриленко, начальник Новомосковського міського відділу міліції

Матеріал підготовлений за сприяння голови ветеранської організації Новомосковського міського відділу міліції підполковника міліції у відставці Губського Г.Ф. та члена ветеранської організації капітана міліції у відставці Джавах М.С.


10/04/2012 р.

ВАМ ШІСТНАДЦЯТЬ?
ТЕРМІНОВО ОТРИМАЙТЕ ПАСПОРТ!

Шановні мешканці міста Новомосковськ та Новомосковського району! Керівництво Новомосковського міського відділу міліції стурбоване становищем, яке склалося при видачі паспортів громадянам України по досягненню ними 16-річного віку. Звертаємо увагу батьків, що проживання вашої дитини без паспорта передбачає адміністративну відповідальність за ст.197 КУпАП, до якої притягується ваша дитина. Відповідно допущення громадянами проживання у займаних ними жилих приміщеннях осіб без паспортів, тобто допущення батьками проживання разом з ними дітей, які досягли 16-річного віку і не отримали паспорт громадянина України, передбачає відповідальність за ст.199 КУпАП. Наголошуємо, що документи для отримання паспорта громадянина України по досягненню 16-річного віку повинні надаватися до паспортного відділення протягом місяця після виповнення дитині 16-ти років. Якщо вчасно документи не надані, це вже є адміністративне правопорушення. Потурбуйтеся про те, щоб на початку життєвого шляху ваші діти не мали статус адміністративного правопорушника!

Відділення у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Новомосковського міського відділу міліції нагадує населенню міста та району про відповідальність за порушення міграційного законодавства України та попереджає:

Паспортне відділення Новомосковського міського відділу міліції розташоване за адресою: м.Новомосковськ, вул.М.Головка, 19. Телефони для довідок: 7-56-22, 7-50-49.  

В.Г. Підгорна, начальник СГІРФО Новомосковського МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області


10/04/2012 р.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОГРАБУВАНЬ

Шановні мешканці міста та району! Пам’ятайте, вуличні грабіжники ретельно вибирають свою жертву й часто стежать за нею. Саме тоді, коли ризик піддатися нападу вам здається мінімальним, вони стрімко і зухвало діють.

У вечірній час, за можливості, зустрічайте своїх близьких (особливо жінок, підлітків і людей похилого віку) на зупинках громадського транспорту та проводжайте їх у разі від’їзду.

Ідіть додому освітленими і людними вулицями, не вибираючи для скорочення шляху дворів чи темних провулків.
Якщо після свята ви виходите збадьорені й хочете пройтися вулицями нічного міста, краще перенесіть цю прогулянку на інший день. А додому, якщо вже пізній час, безпечніше повертатися в таксі.

Якщо в темний час доби в безлюдному місці у вас просять закурити – будьте готові до можливого нападу. Таке прохання часто буває лише способом приспати увагу.

Ставтеся з недовірою до незнайомця, який просить у вас на вулиці розміняти грошову банкноту. Можливо, це трюк, щоб довідатися про вміст вашого гаманця.

Якщо ви чуєте, що вас переслідують, різко поверніться. Грабіжник, що збирається вихопити вашу сумку (пакет, шапку тощо), майже завжди розраховує на те, що жертва зможе побачити його тільки зі спини, коли він тікатиме. Коли ж ви побачили його обличчя, це може істотно послабити агресивні наміри нападника.

Якщо попереду себе ви помітили людей, які викликають побоювання, краще одразу перейдіть на інший бік вулиці або змініть маршрут та знайдіть безпечне людне місце. Якщо ж ви вирішите бігти, то робіть це якнайшвидше, і кличте при цьому на порятунок.

Пізно ввечері жінкам не варто привертати увагу сторонніх осіб до своїх прикрас. Їх краще сховати під одягом або взагалі зняти. Також не рекомендується носити гроші й коштовності в сумочці. Покладіть їх у внутрішню кишеню одягу.
У разі зняття грошей з банкомата будьте пильні, звертайте увагу на те, щоб за вами ніхто не спостерігав. Не перераховуйте гроші на вулиці.

Ніколи не показуйте привселюдно, що маєте при собі багато грошей. Тримайте у різних місцях великі та дрібні купюри.

У транспорті не стійте біля дверей, оскільки у вас з рук може вихопити сумку хто-небудь з пасажирів, що виходять.

Якщо така біда сталася з кимось із вас, то, негаючи часу, телефонуйте 102, 7-31-66, 38-00-67 та повідомте про прикмети грабіжників та напрямок, у якому вони втекли. Запізнілий дзвінок значно знижує шанси затримати злочинців та повернути ваші речі.

Не будьте байдужими, якщо з кимось на ваших очах сталося таке нещастя. Допомагайте іншим – допоможуть і вам.

Т.М. Попова, майор міліції.


10/04/2012 р.

Шановні мешканці міста та району!

Нвомосковський міський відділ міліції для проходження служби в органах внутрішніх справ на посадах молодшого начальницького складу запрошує чоловіків віком до 30 років, які пройшли дійсну службу в Збройних Силах України, не притягувалися до кримінальної чи адміністративної відповідальності та за станом здоров’я можуть проходити службу в ОВС.

У відповідності до одержаної освіти, фізичної підготовки, стану здоров’я та психологічної спрямованості кандидатам на службу пропонується робота на посадах інспекторів патрульної служби.

В подальшому працівникам Новомосковського міськвідділу міліції надається можливість отримати базову вищу юридичну освіту за спеціальністю «Правоохоронна діяльність» за державним замовленням.

За довідками звертатися за адресою: м. Новомосковськ, вул. Радянська, 7, каб. 301 або за  тел.7-53-86.

Керівництво Новомосковського МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області


10/04/2012 р.

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ СИСТЕМИ МВС УКРАЇНИ

Шановні мешканці міста Новомосковська та Новомосковського району, Новомосковський міський відділ міліції запрошує на навчання до вищих навчальних закладів системи МВС України. Ви маєте можливість за державним замовленням, тобто безкоштовно, отримати вищу юридичну освіту за спеціальністю «Правоохоронна діяльність» в:

 На денну форму навчання за державним замовленням приймаються:

         детальною інформацією та для оформлення необхідних документів звертайтеся до сектора кадрового забезпечення Новомосковського міського відділу за адресою: м. Новомосковськ, вул.Радянська, 7 або телефонуйте за номером 7-53-86.

Керівництво Новомосковського МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області


10/04/2012 р.

ЗАТРИМАНО ЗЛОЧИНЦІВ, ЯКІ ВИМАГАЛИ ГРОШІ
або
ПОВЕРНЕННЯ ДЕВ'ЯНОСТИХ НЕ БУДЕ

Історія, яка трапилася з мешканцем міста, нагадує кіношний детектив. На щастя, потерпілий залишився живий.
Заяви про такі злочини до новомосковської міліції не надходили, мабуть, з дев'яностих років, коли злочинці з метою отримати гроші катували потерпілих або закопували живцем.

19 березня 2012 року до чергової частини Новомосковського міського відділу міліції звернувся місцевий мешканець з заявою про те, що 18 березня в м.Новомосковськ громадянин К. спільно з громадянином Б. вимагали від нього повернення грошей, які він позичив у громадянина К., при цьому жорстоко побили його.

Під час проведення перевірки фактів, викладених в заяві, було встановлено, що 18 березня 2012 року близько 19.00 громадянин К. зателефонував потерпілому на мобільний телефон та призначив зустріч поблизу його будинку. Потерпілий вийшов з під'їзду і йому бризнули в обличчя невстановленим спреєм. Потім двоє вимагателів силоміць заштовхали його в легковий автомобіль, зв'язали руки ременем та вивезли до лісового масиву поблизу с.Хащове. В лісовому масиві К. та Б., накинувши ремень на шию потерпілого, почали бити його, погрожувати предметом, схожим на пістолет, вимагаючи повернення боргу і переоформлення документів на його будинок. Потерпілий обіцяв, що поверне борг, але йому дали в руки лопату та наказали рити собі могилу, при цьому обливали бензином та погрожували підпалити. Потерпілий, не витримавши знущань, погодився на умови вимагателів і тоді його відвезли додому.

А починалося все так. Півтора роки тому потерпілий у свого, тоді ще доброго знайомого К. позичив велику суму грошей під відсотки для будівництва приватного будинку з метою подальшого його продажу. Про повернення грошей домовились в усній формі, документів ніяких не оформлювали. Будівництво тривало, гроші потерпілий потроху віддавав і ця ситуація усіх задовольняла. Але, знову ж таки, документально повернення частин боргу не оформлювалось. В жовтні 2011 року збудований будинок потерпілий продав за чималу суму, але, як виявилося, залишився без «навару», тому і вирішив на отримані від продажу гроші купити ще одну ділянку, збудувати ще один будинок і вже після його продажу повернути борг товаришу. А потім, 18 березня, був телефонний дзвінок...

За даним фактом 19.03.2012 року слідчим відділом новомосковської міліції порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.189 КК України (вимагання, вчинене за попередньою змовою групою осіб, з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років). Завдяки злагодженим та професійним діям працівників карного розшуку, підозрюваних в цей же день затримали за місцем їх роботи. Потрапивши до рук правоохоронців, нападники намагалися приховати свої діяння і досі не визнають своєї вини. Наразі «злочинний дует» заарештований і перебуває під вартою. Слідство у справі доручено досвідченому слідчому капітану міліції Дробот Тетяні Миколаївні, тому немає ніяких сумнівів, що ця справа дійде до логічного завершення – вироку суду.

Т.М. Попова, майор міліції.


10/04/2012 р.

ВИКРАДУТЬ ЧИ НІ? БАГАТО ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ВАС

Вісім з одинадцяти викрадених автомобілів повернуто власникам Новомосковським міським відділом міліції протягом 2011 року. Незаконне заволодіння технічними засобами, або як ще кажуть, угон – проблема, яку вирішувати з кожним роком ніяк не легше. Нині отримують свого чотирьохколісного «коня» назад лише троє з п’яти за статистикою по Україні.

Як же не потрапити у «чорний» список потерпілих? Є кілька варіантів: марно сподіватися, що «мене така біда не спіткає», а у випадку, якщо станеться подібна неприємність – врятує міліція; зовсім не купувати машину, або ж «порятунок авто – справа рук його власника».

Звісно ж, міліція завжди прийде на допомогу та, якщо викрадуть, буде розшукувати вашу автівку, але й самі автовласники мають потурбуватися про її захист.

Немає сумнівів, що придбавши автомобіль, його слід обов’язково обладнати сигналізацією, а ще краще – встановити різні системи для блокування педалей, дверей, керма тощо. Не забувайте замикати двері машини навіть тоді, коли відлучаєтесь на одну-дві хвилини. Якщо з якихось причин не можете лишити авто «ночувати» на стоянці, то хоча б вибирайте добре освітлене місце. Ні в якому разі не паркуйте машину в безлюдних місцях. А ще варто застрахувати ваше «рухоме майно» від викрадення.

Зважаючи, що великий відсоток викрадень чинять дилетанти, то, дотримуючись цих простих порад, ви захистите свою автівку від них і вірогідність крадіжки значно зменшиться. І, на останок, ще одна порада: при купівлі машини на вторинному ринку варто перевірити її за «чорним списком» у ДАІ, коли ставитимете на облік. Бо не виключено, що одного дня до вас прийдуть люди і заберуть вашу власність без будь-якої компенсації. Тож будьте обачними і не втрачайте пильності.

 

Т.М. Попова, майор міліції.


4/04/2012 р.

Інформація про роботу дільничних пунктів міліції у м. Новомосковську

ОВС

Адреса знаходження ДПМ (населений пункт, вулиця, будинок)

Кіль-кість ДІМ, які працюють в ДПМ

Номери службових телефонів

Новомос-ковський МВ

1. м. Новомосковськ, площа Перемоги, 3, ДПМ

1

7-31-82

Новомос-ковський МВ

2. м. Новомосковськ, вул. Жовтнева, 10, ДПМ

4

----

Новомос-ковський МВ

3. м. Новомосковськ, вул. Леваневського, 27-а, ДПМ

1

----

Новомос-ковський МВ

4. м. Новомосковськ, вул. Радянська, 236, ДПМ

2

7-79-61

Новомос-ковський МВ

5. м. Новомосковськ, вул. Радянська, 47,  ДПМ

3

----

Новомос-ковський МВ

6. м. Новомосковськ, вул. В.Ковалівка, 20,  ДПМ

 

----

Новомос-ковський МВ

7 .  м. Новомосковськ, вул. Сучкова, (ДК ім.  Кірова),  ДПМ

3

4-34-50

Новомос-ковський МВ

8. м. Новомосковськ, вул. Леніна,153,  ДПМ

4

----

 

Прийом громадян дільничними інспекторами міліції:

- вівторок – 9.00 – 11.00

- четвер – 18.00 – 21.00

- субота – 10.00 – 13.00

7-31-82 – телефон керівництва служби дільничних інспекторів міліції

7-31-66 – телефон чергової частини

38-04-85 – телефон довіри


27/01/2012 р.

ТИЖДЕНЬ У ЦИФРАХ І ФАКТАХ

Протягом минулого тижня (з 16 по 22 січня 2012 року) на території міста Новомосковська були скоєні:
- 2 пограбування (19.01.2012 о 22.00 біля буд.№1 по пров.Мануільського двоє невстановлених осібшляхом ривка відкрито заволоділи сумкою 39-річної місцевої мешканки і з місця скоєння пограбування зникли. 20.01.2012 об 11.30 до чергової частини міського відділу міліції звернувся 19-річний місцевий мешканець з заявою про те, що 19.01.2012 о 23.00 біля буд.№5 по вул.Червоноармійській невстановлена особа відкрито заволоділа його мобільним телефоном. Потерпілий одразу в міліцію не звернувся. Проводиться перевірка обставин подій, вирішується питання про порушення кримінальних справ за ст. 186 ч.1 КК України);
- згвалтування (18.01.2012 о 03.30 до чергової частини міліції звернувся 39-річний місцевий мешканець з заявою про те, що о 02.00 його 22-річний сусід за місцем свого мешкання намагався згвалтувати його 14-річну падчерицю. Проводиться перевірка фактів, викладених в заяві);
- 2 хуліганства, одне з яких розкрито;
- 18 крадіжок, в тому числі 5 – мобільних телефонів, 2 – з автомобілів;
- 5 шахрайств;
- 9 навмисних легких тілесних ушкоджень;
- 4 факта незаконного обігу наркотиків (16.01.2012 на вул. 195-ї Стрілецької дивізії був затриманий 29-річний раніше судимий місцевий мешканець, у якого був виявлений та вилучений наркотичний засіб «маріхуана». 18.01.2012 на перехресті вул.Спаської та Північної був зупинений автомобіль «ВМW-5201» під керуванням 34-річного мешканця смт.Черкаське, в салоні якого знаходився 25-річний мешканець цого ж селища, в ході огляду верхнього одягу якого була виявлена та вилучена психотропна речовина «метамфетамін». В цей же день був затриманий 15-річний місцевий мешканець з наркотичним засобом «маріхуана», а 19.01.2012 поблизу буд.№4 на вул.Червоний Кут був затриманий 29-річний місцевий мешканець з аналогічним наркотичним засобом. Нагадуємо, що незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту караються штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк. Такі дії, вчинені повторно, караються позбавленням волі на строк від 2 до 5 років);
- 1 факт вилучення зброї (16.01.2012 на вул.Крайній був затриманий 57-річний місцевий мешканець, у якого був виявлений та вилучений металевий предмет, зовнішньо схожий на холодну зброю «нунчаки». Вилучене направлено в експертно-криміналістичний центр для дослідження) та інші.

За цей тиждень були розкриті злочини, скоєні в місті і районі раніше за звітний період, а саме:
- в ході проведення оперативно-розшукових заходів 16.01.2012 був затриманий підозрюваний у вчиненні пограбування 11.01.2012 у 36-річного мешканця м.Новомосковськ – 39-річний раніше судимий мешканець м.Дніпропетровськ. 18.01.2012 були встановлені та затримані двоє співучасників цього пограбування – 25-річний та 26-річний раніше судимі мешканці м.Дніпропетровськ. Речові докази вилучені, ведеться слідство.
- в ході проведення оперативно-розшукових заходів 19.01.2012 був встановлений та затриманий 24-річний мешканець м.Перещепино, який 08.01.2012 скоїв розбійний напад на 65-річного мешканця м.Перещепино. Порушена кримінальна справа за ст.187 ч.1 КК України (розбій – карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років), ведеться слідство;
- 20 крадіжок, в тому числі 1 – мобільного телефона;
- 1 умисне тяжке тілесне ушкодження;
- 1 навмисне легке тілесне ушкодження;
- 5 шахрайств;
- 1 хуліганство;
- в ході оперативного супроводження по кримінальним справам були встановлені та задокументовані 1 факт незаконного збуту психотропної речовини «метамфетамін» 47-річним місцевим мешканцем 35-річному місцевому мешканцю і 1 факт організації та надання місця для незаконного вживання та виготовлення психотропної речовини «первітин» 42-річним мешканцем м.Новомосковськ 40-річному та 42-річній мешканцям міста.

По Новомосковському району за цей період сталися:
- 20 крадіжок, в тому числі 1 – з автомобіля, 1 – мобільного телефона;
- 6 навмисних легких тілесних ушкоджень;
- 2 шахрайства;
- - 3 факта незаконного обігу наркотиків, в тому числі 1 факт незаконного збуту психотропної речовини (19.01.2012 працівниками сектора боротьби з незаконним обігом наркотиків на території Новомосковського району був задокументований факт незаконного збуту психотропної речовини «первітин» 40-річним місцевим мешканцем. 20.01.2012 поблизу буд.№ 12 на мікрорайоні Орільський в м.Перещепино був затриманий 43-річний раніше судимий місцевий мешканець, у якого був виявлений та вилучений наркотичний засіб «маріхуана». 21.01.2012 за цією ж адресою був затриманий 23-річний місцевий мешканець з аналогічним наркотичним засобом) та інші.

Т.М. Попова, майор міліції.


27/01/2012 р.

ДАЧНИК ВІДПОЧИВАЄ – КРАДІЙ ЗАРОБЛЯЄ... СТРОКХ

Із закінченням літнього сезону дачники відпочивають від сезонних робіт і лише інколи навідуються у свої заміські резиденції. А коли навідуються, виявляють крадіжку.

Протягом лише зимового періоду, тобто з 01 грудня 2011 року по теперішній час на території міста Новомосковська і Новомосковського району було скоєно 60 крадіжок з дачних будинків, ділянок, садових товариств. З них 24 крадіжки, тобто 40 відсотків, розкриті.

Дачні крадії неабияк докучають правоохоронцям. З року в рік з настанням холодів в Новомосковський міський відділ міліції сиплються заяви, зокрема, від мешканців дачних масивів в селах Піщанка та Орлівщина, Знаменівка та Новоселівка, у яких йдеться про крадіжки майна з їхніх «фазенд». Очевидно, що хтось системно «бомбардує» будинки, виносячи з них опалювальні котли, сантехніку, електроінструменти, продукти, металеві вироби тощо. Вживши відповідних заходів, новомосковські міліціонери затримали злодіїв, які скоїли значну частину таких крадіжок. Серед них місцеві мешканці з Орлівщини, Піщанки, Новоселівки, а також і мешканці м.Дніпропетровськ. Під час проведення оперативно-розшукових заходів у них були вилучені транспорт, знаряддя злочину, речові докази. Але «дачна» проблема залишається.

Наявність великої кількості садових кооперативів, що у міжсезоння залишаються практично без нагляду і тому стають привабливими об'єктами для лиходіїв, - основний фактор, що негативно впливає на криміногенну обстановку в нашому районі. Зусиллями лише однієї міліції, в даному випадку, її покращення не досягнути.

Маємо звернути увагу, що власники дачних будинків, в більшості випадків, не вжили ніяких заходів для збереження свого майна. Навіть, коли це сталося в них вже не вперше. Тому, вкотре пропонуємо вам деякі поради щодо попередження крадіжок з дачних будинків.

Вже зараз вчиться забезпечувати свою майнову безпеку, не чекаючи, поки до цього примусить крадій. Існує єдиний надійний спосіб – держати надійно зачиненими двері будинку, гаража, хвіртку у двір. Це ж відноситься до вікон, дверей балконів і терас. Ключі від будинку ви принципово не повинні залишати в замковій шпарі, а тим більше «ховати» їх під килимок або у квітковий глечик. Встановіть сигналізацію, грати на вікна, на двері підвалу тощо. Попіклуйтеся про освітлення домоволодіння в темну пору доби, надійну огорожу. Прийміть всі можливі заходи щодо встановлення контактів з сусідами, які, можливо, і взимку мешкають «на дачі». Не залишайте, будь ласка, в приміщеннях дачних будинків свої цінні речі, важливі документи, електроприлади, які дорого коштують, а на території дачних ділянок – будь-яке майно! Якщо у Вас є можливість, то укладіть договір з державною службою охорони (м.Новомосковськ, вул.Дзержинського, 1, тел.7-95-31, 7-98-48, 7-89-50) чи будь-якою приватною охороною. Можливо для одного господаря дачного будинку наймати фізичну охорону коштує дорого, але членів того чи іншого садового товариства достатньо, щоб таку охорону найняти, тож об'єднуйтесь!

Якщо ви таки стали жертвою крадіїв, визивайте міліцію негайно. Ми працюємо цілодобово.

Природньо, наші рекомендації не можуть ураховувати всі можливості та місцеві умови, але, якщо ви будете додержуватись хоча б цих правил безпеки вашого житла, нехай, навіть, сезонного, то вірогідність стати жертвою майнового злочину не така вже й велика. Але оскільки вона є, то чи варто ризикувати?

Т.М. Попова, майор міліції.


11/01/2012 р.

ТИЖДЕНЬ У ЦИФРАХ І ФАКТАХ

Протягом минулого тижня (з 02 по 08 січня 2012 року) на території міста Новомосковська були скоєні:
- грабіж (08.01.2012 близько 19.00 в під'їзді буд.№ 46 по вул.Радянській двоє невстановлених осіб побили 25-річного місцевого мешканця, після чого відкрито заволоділи його гаманцем з грошима та з місця скоєння пограбування зникли. Проводяться заходи щодо встановлення та затримання злочинців, порушена кримінальна справа за ст. 186 ч.2 КК України (грабіж, поєднаний з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або вчинений повторно, або за попередньою змовою групою осіб карається позбавленням волі на строк від чотирьох до шести років);
- 14 крадіжок, в тому числі 3 – мобільних телефонів, одна з яких розкрита;
- 4 шахрайства;
- згвалтування (03.01.2012 о 00.30 до міського відділу міліції звернулася 24-річна місцева мешканка з заявою про те, що у вечірній час 02.01.2012 в приміщенні кафе-більярдної, розташованої на розі вулиць Сучкова та Спаської, двоє її знайомих намагалися роздягнути її та згвалтувати. Проводиться перевірка фактів, викладених у заяві потерпілої);
- 29 навмисних легких тілесних ушкоджень;
- 2 факта незаконного обігу наркотиків (04.01.2012 неподалік від буд.№ 1 по вул.Лікарняній був затриманий 22-річний раніше судимий місцевий мешканець, у якого був виявлений та вилучений наркотичний засіб «маріхуана». 06.01.2012 біля кафе «Бістро» по вул.Сучкова був затриманий інший 22-річний місцевий мешканець з аналогічним наркотичним засобом. Нагадуємо, що незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту караються штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк. Такі дії, вчинені повторно, караються позбавленням волі на строк від 2 до 5 років) та інші, в числі яких безвісне зникнення людини (07.01.2012 24-річний місцевий мешканець пішов з дому та не повернувся. Проведеними заходами розшуку наступного дня місцезнаходження зниклого безвісті було встановлено).

За цей тиждень були розкриті злочини, скоєні в місті і районі раніше за звітний період, а саме:
13 крадіжок, в тому числі 1 – мобільного телефона;
3 навмисних легких тілесних ушкоджень;
6 шахрайств;
в ході проведення оперативно-розшукових заходів 03.01.2012 було встановлено місцезнаходження 33-річного мешканця м.Перещепино, який 28.12.2011 пішов з дому та не повернувся;
в ході оперативного супроводження по кримінальним справам були встановлені та задокументовані 2 факта незаконного збуту психотропної речовини «первітин» 37-річним мешканцем с.Мирне 38-річному та 44-річному мешканцям м.Новомосковськ.

По Новомосковському району за цей період сталися:
грабіж (05.01.2012 до чергової частини міського відділу міліції звернувся 82-річний мешканець м.Перещепино з заявою про те, що 04.01.2012 близько 22.00 до нього додому зайшли двоє невідомих осіб, вдарили його по голові та відкрито заволоділи його речами. Проведеними оперативно-розшуковими заходами був встановлений підозрюваний у скоєнні пограбування – 25-річний мешканець м.Перещепино, проводяться заходи щодо встановлення його місцезнаходження та затримання, порушена кримінальна справа за ст.186 ч.3 КК України (грабіж, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років);
23 крадіжки, в тому числі 3 – з автомобілів;
21 навмисне легке тілесне ушкодження;
та інші, в числі яких безвісне зникнення людини (05.01.2012 пішов з дому та не повернувся 14-річний мешканець смт.Гвардійське. Проведеними заходами розшуку 06.01.2012 неповнолітній був знайдений та повернений додому).

Т.М. Попова, майор міліції.


11/01/2012 р.

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ СИСТЕМИ МВС УКРАЇНИ

Шановні мешканці міста Новомосковська та Новомосковського району, Новомосковський міський відділ міліції запрошує на навчання до вищих навчальних закладів системи МВС України. Ви маєте можливість за державним замовленням, тобто безкоштовно, отримати вищу юридичну освіту за спеціальністю «Правоохоронна діяльність» в:
- Академії внутрішніх військ МВС України;
- Київському національному університеті внутрішніх справ;
Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ;
Луганському державному університеті внутрішніх справ;
Національному університеті «Одеська юридична академія»;
Національній юридичній академії ім. Ярослава Мудрого.

На денну форму навчання за державним замовленням приймаються:
призовники віком від 17 до 21 року, військовослужбовці та військовозобов'язані (які не мають військових звань офіцерського складу) віком від 18 до 23 років, які мають повну загальну середню освіту та за станом здоров'я можуть проходити службу в органах внутрішніх справ (для Академії внутрішніх військ МВС);
призовники віком від 17 років 6 місяців до 24 років 6 місяців, які мають повну загальну середню освіту та виявили бажання навчатися за експерементальною навчальною програмою (з набуттям практичних умінь з охорони громадського порядку під час проходження практики та стажування в підрозділах патрульно-постової служби міліції, спеціальних моторизованих частинах міліції МВС);
особи, які мають повну загальну середню освіту, віком від 17 до 25 років.

За детальною інформацією та для оформлення необхідних документів звертайтеся до сектора кадрового забезпечення Новомосковського міського відділу за адресою: м. Новомосковськ, вул.Радянська, 7 або телефонуйте за номером 7-53-86.

ЗАПРОШУЄМО НА СЛУЖБУ

Шановні мешканці міста та району! Новомосковський міський відділ міліції для проходження служби в органах внутрішніх справ на посадах молодшого начальницького складу запрошує чоловіків віком до 30 років, які пройшли дійсну службу в Збройних Силах України, не притягувалися до кримінальної чи адміністративної відповідальності та за станом здоров'я можуть проходити службу в ОВС.

У відповідності до одержаної освіти, фізичної підготовки, стану здоров'я та психологічної спрямованості кандидатам на службу пропонується робота на посадах інспекторів патрульної служби. В подальшому працівникам Новомосковського міськвідділу міліції надається можливість отримати базову вищу юридичну освіту за спеціальністю «Правоохоронна діяльність» за державним замовленням.

За довідками звертатися за адресою: м. Новомосковськ, вул. Радянська, 7, каб. 301 або за тел.7-53-86.

Керівництво Новомосковського МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області


21/12/2011

Ювілей правоохоронців .

Днями своє професійне свято відзначили працівники Новомосковського міського відділу. Цьогоріч виповнилось 20 років від дня заснування української міліції.

З професійним святом та ювілейною датою своїх колег привітав начальник міського відділу Микола Гавриленко, котрий наголосив:

- Це свято оповите відвагою всіх поколінь справжніх професіоналів, які вдень і вночі, ризикуючи здоров'ям, а іноді й власним життям, віддають свої сили боротьбі зі злочинністю, охороні громадського порядку, прав та інтересів громадян нашої Батьківщини.

Також правоохоронців привітали голова Новомосковської РДА Олег Миронов, міський голова Новомосковська Сергій Мороз, секретар Новомосковської міськради Борис Мазур, заступник командира військової частини внутрішніх військ Роман Науменко.

Зокрема, у своєму вітальному слові міський голова Новомосковська відзначив:

- Це свято тих, хто присвятив своє життя служінню народу, хто береже мир і спокій співгромадян, їхні права і свободи, захищає інтереси держави і суспільства. Жителі міста високо цінують ваші зусилля у боротьбі зі злочинністю, готовність у будь-яку хвилину прийти на допомогу, часто ризикуючи власним життям.

В ряді інших привітань, представники Новомосковського міського відділу міліції були нагороджені грамотами міського голови Новомосковська, котрий, передусім, висловив найщиріші побажання начальнику відділу Миколі Гавриленку.

Учасники святкування привітали не лише своїх нині працюючих колег, а й ветеранів, котрі в різні роки доклали зусиль для становлення та розвитку міліції. Присутні також переглянули цікаву концертну програму.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


21/12/2011 р.

МІЛІЦІЯ ОЧИМА ДІТЕЙ

Напередодні професійного свята українських міліціонерів вихованці інтернатного відділення школи-інтернату №7, у яких новомосковські міліціонери є шефами, провели конкурс малюнку на міліцейську тематику. Жоден міліціонер не залишився байдужим до дитячих витворів художнього мистецтва і було дуже важко визначитися з переможцями конкурсу.

Всі малюнки заслуговували на увагу, але так чи інакше переможців визначили: Березняк Єгор з 5-б класу посів перше місце, Близнюк Ксенія з 5-б класу – друге місце, Погорілий Володимир з 6-а класу – третє місце, Хомицький Валентин з 6-а класу – четверте місце і Лесь Вікторія з 6-а класу – п'яте місце. Від імені начальника Новомосковського міського відділу міліції їм були вручені наручні годинники.

Не забули міліціонери привітати своїх підшефних і з Днем Святого Миколая. Це перше свято, яке дарує дітям подарунки і відчуття передноворічної атмосфери. Напередодні цього дня представники Новомосковського міського відділу міліції вже за доброю традицією завітали з привітаннями та солодкими подарунками до своїх підшефних. Заступник начальника підполковник міліції Роман Іванович Пустовіт привітав учителів та учнів з наступаючими новорічними святами, побажав їм міцного здоров'я, успіхів у роботі та навчанні.

Т.М. Попова, майор міліції


10/12/2011 р.

Шановні мешканці міста та району!

Новомосковський міський відділ міліції для проходження служби в органах внутрішніх справ на посадах молодшого начальницького складу запрошує чоловіків віком до 30 років, які пройшли дійсну службу в Збройних Силах України, не притягувалися до кримінальної чи адміністративної відповідальності та за станом здоров'я можуть проходити службу в ОВС.

У відповідності до одержаної освіти, фізичної підготовки, стану здоров'я та психологічної спрямованості кандидатам на службу пропонується робота на посадах інспекторів патрульної служби.

В подальшому працівникам Новомосковського міськвідділу міліції надається можливість отримати базову вищу юридичну освіту за спеціальністю «Правоохоронна діяльність» за державним замовленням. За довідками звертатися за адресою: м. Новомосковськ, вул. Радянська, 7, каб. 301 або за тел.7-53-86.


05/12/2011 р.

СІМЕЙНЕ ГНІЗДЕЧКО НАСИЛЛЯ І БЕЗНАДІЇ

Тема попередження сімейного насильства вже багато років у центрі міжнародної уваги. В нашій державі не так давно суспільство почало усвідомлювати реальні масштаби проблеми, раніше не обговорювались проблеми знущання над дітьми та жінками. У суспільстві існує чимало міфів щодо сімейного насильства. Побутує думка, що це біда неблагополучних родин алкоголіків або наркоманів, проте воно проявляється в усіх соціальних групах, незалежно від освіти та рівня доходів. Соціальний статус таких людей може бути достатньо високим: вони можуть займати керівні посади, вести активне громадське життя, бути успішними в бізнесі. Більшість із них здатні контролювати свою поведінку та розуміють, де і стосовно кого можна проявляти агресивні емоції.

Переважно прояви жорстокості йдуть від сильнішого стосовно слабшого. Сила може бути як фізичною, так і визначатися суспільним статусом. Спочатку «сильніші» критикують та принижують близьких, потім переходять до ляпасів. Ми помиляємося, коли вважаємо, що ляпас ніколи серйозно не ранить. Забуваємо, що коли в сім'ї вже мало місце застосування фізичного насильства, то з кожним разом дії кривдника стають дедалі жорстокішими, а наслідки – тяжчими. Все може розпочатися з простої критики, а перейти до принижень і регулярного побиття, та, навіть, вбивства.

Нині у свідомості людей міцно вкоренилася низка міфів про причини та вияви насильства щодо жінок. Перший міф твердить, що домашні суперечки та бійки трапляються у неблагополучних сім'ях. Насправді, насильство над жінками не має ні соціальних, ні національних меж. Міф другий – це думка про те, що коли жінку б'ють, то вона на це заслуговує. У дійсності ж, нелюди втрачають самоконтроль насамперед через власні психічні вади, а не внаслідок хибної поведінки дружини. Не менш болісно проблема насильства в сім'ї вражає і неповнолітніх громадян. Багато дітей бояться розповісти про побиття, а їхні матусі мовчать, якщо воно трапляється з боку глави родини.

Ми не будемо говорити зараз про психологічні причини вчинення насильства та піддавати детальному розгляду його гендерні витоки. Дамо визначення поняття «насильства в сім'ї» та розповімо як міліція протидіє цьому негативному явищу.

Насильство в сім'ї – будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю.

Фізичне насильство – умисне нанесення одним членом сім'ї іншому члену сім'ї побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фізичного чи психічного здоров'я, нанесення шкоди його честі й гідності.

Сексуалне насильство – протиправне посягання одного члена сім'ї на статеву недоторканість іншого члена сім'ї, а також дії сексуального характеру по відношенню до неповнолітнього члена сім'ї. Важливо підкреслити, що розповсюджена думка про те, що згвалтування не може існувати між подружжям є хибною. Вступ до шлюбу не обмежує право людини на статтеву свободу.

Психологічне насильство – насильство, пов'язане з дією одного члена сім'ї на психіку іншого члена сім'ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров'ю.

Економічне насильство – умисне позбавлення одним членом сім'ї іншого члена сім'ї житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного та психічного здоров'я.

Суспільство – своєрідний резонатор, що чутливо реагує на родинні міжусобиці. І, мабуть, саме тому злочинність особливо стрімко зростає в ареалах неблагонадійності – там, де у власній домівці батьки не хочуть забезпечити атмосферу добра, де кожен прожитий день супрводжується сварками й неповагою поміж подружжям, де діти не відчувають себе бажаними і захищеними. Тому з такого «гніздечка» так легко зробити перший, але рішучий крок у прірву криміналу та розпусти.

Через насильство в родині в Новомосковському міському відділі міліції поставлено на облік 341 особа. Проте ці цифри не відображають реальної картини, бо значний відсоток постраждалих не звертається по допомогу до правоохоронних органів. Скільки насправді жертв домашніх катів, напевно не зможе сказати ніхто. В 2010 році за вчинення насильства в сім'ї до адміністративної відповідальності за ст.173-2 КУпАП було притягнуто 407 осіб. За одинадцять місяців поточного року понесли відповідальність за цією статтею 409 осіб. Соромно це визнавати, але майже нарівні з чоловіками коять зло й жінки, хоча таких випадків набагато менше (в 2010 році – 17 жінок, а за минулий період 2011 року – 21 жінка). До правопорушників цієї категорії застосовується покарання у вигляді адміністративного арешту до 15 діб або штрафи.

Насильство у родині відзначається високим ступенем латентності. Дехто щиро вірить у каяття кривдника, прощаючи йому щоразу синці та переломи; хтось боїться втратити матеріальну підтримку домашнього ката, а старенькі та діти зазвичай просто нездатні звернутися із заявою до правоохоронців. Так і залишаються німими жертвами домашнього насилля. А то й гинуть від колись таких рідних і турботливих рук…

Протягом цього року на території Новомосковщини було скоєно 7 умисних вбивств, з яких 2 – на сімейно-побутовому грунті, та 16 тяжких тілесних ушкоджень, з яких 7 – на сімейно-побутовому грунті.

Можливості кримінального переслідування та покарання винних у насильстві в сім'ї дуже обмежені, бо законодавча база боротьби з цим ганебним явищем не є досконалою. Так, у випадку спричинення умисних легких тілесних ушкоджень (ст.125 КК України) або нанесення побоїв і мордування (ст.126 ч.1 КК України) – а ці злочини становлять переважну кількість злочинів, які можна розглядати як насильство в сім'ї, - кримінальна справа може бути порушена лише за особистою скаргою постраждалого, поданої до суду. При цьому дізнання і досудове слідство не проводиться. Лише у випадку спричинення тілесних ушкоджень середньої тяжкості або тяжких тілесних ушкоджень працівники міліції порушують кримінальну справу за статтями 121, 122 або 123 КК України незалежно від заяви потерпілої особи.

В Україні злочинність допоки ще перебуває на стадії якоїсь фатальної масовості. І винні в тому не правоохоронці, яким постійно дорікають за недбалість виконання обов'язків. Досить великий прошарок населення нині опинився в таких умовах, де моральність і обов'язки втрачають ціну, й на перший план виходить інстинкт виживання й самозахисту, а не аспекти виховання, які, на жаль, стають для багатьох другорядними. Ми не маємо права жорстоко осуджувати більшість із них (для того є суворий закон), бо цими людьми зазвичай керує почуття безнадії. І немає абсолютної впевненості в тому, що завтра хтось інший не опиниться в саме такій безвиході. Все сказане вище приводить до незаперечного висновку: боротьба з насильством у сім'ї – справа всього суспільства.

Т.М. Попова, майор міліції.


21/11/2011

ЗОНА ОСОБЛИВОЇ ТРИВОГИ.

Проблема пияцтва серед молоді є однією з актуальних проблем сьогодення, а особливу тривогу викликає поширення цього негативного явища в підлітковому середовищі, що іноді стає причиною вчинення ними тяжких злочинів. Тому правоохоронні органи не стоять осторонь цієї проблеми.

Службовий обов'язок кримінальної міліції у справах дітей – захистити маленьких громадян України від посягань на їхні свободу, життя і здоров'я. А ще важливіше – передбачити й попередити негативи, що можуть обернутися проти дитини. Тож основні зусилля працівники служби спрямовують на профілактику порушень: виступи в навчальних закладах, перевірки місць концентрації молоді, спільні заходи зі службами у справах дітей та відділами освіти, бесіди з важкими підлітками до, а не після скоєння ними злочину.

Нині всюди можна побачити неповнолітніх із пляшками пива в руках, а між тим цей напій не такий вже й безпечний, адже алкогольні градуси він все ж містить. За кілька років молоді люди від такого «легкого», здавалося б, на перший погляд, дозування фактично деградують, стають залежними, якщо взагалі не хронічними алкоголіками. А згодом, як не прикро, потрапляють до лікувальних установ чи правоохоронних органів.

Як свідчить статистика, майже кожен десятий злочин вчиняється підлітками у стані сп'яніння. В 2011 році в слідчому відділі Новомосковського міського відділу міліції в провадженні знаходилося 55 кримінальних справ у відношенні неповнолітніх дітей. Серед злочинів, що скоїли діти – два умисних вбивства, умисне тяжке тілесне ушкодження, пограбування, крадіжки тощо.

Протягом цього року було складено 12 адміністративних протоколів на дорослих за ст.180 КУпАП (доведення неповнолітнього до стану сп'яніння) та 13 адміністративних протоколів за ст.156 ч.2 КУпАП (порушення правил торгівлі алкогольними напоями) за реалізацію неповнолітнім спиртних напоїв. 54 адміністративних протокола були складені на неповнолітніх за ст.178 КУпАП (розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і поява в громадських місцях у п'яному вигляді).

Доводиться проводити бесіди з батьками, адже поведінка дітей часто випливає з безконтрольності. З початку року працівниками КМСД було складено 86 адміністративних протоколів за ст.184 КУпАП на батьків, які не приділяють належної уваги своїм чадам. Порушено 10 кримінальних справ за ст.304 КК України (втягнення неповнолітніх в злочинну діяльність).

Нині міліція намагається зробити все можливе для поліпшення оперативної обстановки в молодіжному середовищі. З цією метою останнім часом здійснюються заходи з попередження підліткової пиятки, а саме проводиться перевірка законності здійснення діяльності торговельних кіосків, розташованих поблизу загальноосвітніх шкіл міста та району, які реалізовують алкогольні напої та тютюнові вироби, проводиться роз'яснювальна робота з підприємцями, вживаються вичерпні заходи по виявленню випадків продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли повноліття.

Звертаємось до всіх працівників торговельних закладів, які торгують лікеро-горілчаними і тютюновими виробами, з вимогою дотримуватись чинного законодавства та не продавати такі вироби неповнолітнім. Нагадуємо, що згідно із ст.156 КУпАП торгівля пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами через торгові автомати чи неповнолітнім особам тягне за собою накладення штрафу від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При виявленні таких порушень законодавства міліцією обов'язково будуть направлятися подання на позбавлення ліцензії на продаж лікеро-горілчаних та тютюнових виробів до регіонального управління департаменту САТ ДПА України в Дніпропетровській області.

Алкоголізм не виникає сам по собі, а, отже, і не зникає. З ним треба боротися, а краще попереджати. Понад 80% людей починають вживати алкоголь ще у шкільному віці. Вже перша випита пляшка пива формує у підлітка відчуття сміливості та вседозволеності. Саме тому хочеться спробувати ще. А далі – не за горами і звикання до «високоградусного допінгу». Звісно, в когось з часом це минає, хтось виліковується, але значна частина любителів залишається його заручниками.

Т.М. Попова, майор міліції


08/11/2011

ВШАНУВАЛИ ФРОНТОВИКІВ.

28 жовтня в усій державі відзначали День визволення України від фашистських загарбників і вшановували ветеранів Великої Вітчизняної війни. Осторонь від цієї події не залишився ніхто. Керівництво Новомосковського міського відділу міліції спільно з ветеранською організацією теж вшанували своїх фронтовиків. В цей день на загальні збори особового складу міліції були запрошені ветерани війни, яким вручили грошові премії. Тим, хто за станом здоров'я не зміг прийти на урочистість, подарунки були розвезені по домах.

З кожним роком події Великої Вітчизняної війни віддаляються вглиб часу, перетворюючись для прийдешніх поколінь на звичайну історію. Дедалі менше залишається живих свідків, передусім ветеранів війни, для яких Велика Вітчизняна стала частиною їхнього життя.

В цей день ми пригадали про відвертий героїзм наших предків. Пам'ять про українського солдата, який звільняв цю землю, незалежно від національності, завжди буде збережена. У цей день ми говоримо щирі слова подяки тим, хто захистив у боях Батьківщину в суворі дні війни, тим, хто не жалів сил і здоров'я, самовіддано працюючи у тилу для фронту, тим, хто підняв з руїн країну після воєнних згарищ.

Хвилиною мовчання ми вшановували пам'ять тих, кому не судилося дожити до сьогоднішнього дня.

Честь Вам і слава від нинішнього і майбутніх поколінь, тим, хто завершили свій безприкладний ратний шлях у поверженому Берліні, а після Перемоги віддали десятки років боротьбі зі злочинністю, перебуваючи на службі в органах внутрішніх справ.

Низький уклін Волкову Миколі Аркадійовичу,
Гусакову Сергію Миколайовичу,
Бутенку Кіму Андрійовичу,
Марухіну Віктору Андрійовичу,
Ковтун Пелагеї Іванівні,
Нехай Петру Дмитровичу,
Полонському Івану Сергійовичу,
Павелку Володимиру Давидовичу,
Чепур Івану Кузьмичу,
Хоменку Івану Григоровичу,
Хорішку Івану Дмитровичу,
Скороходу Василю Федоровичу

та багатьом іншим, хто вберіг нашу Батьківщину від ворожих посягань у часи Великої Вітчизняної, хто продовжував протистояти злу в запеклій боротьбі зі злочинним світом у мирні часи. Саме вам і вашим побратимам ми завдячуємо тим, що маємо українську державу, націю, народ, майбутнє.

Є серед нас люди, які залишаються в серцях незабутніми, навіть коли йдуть від нас у вічність. Низький уклін їм, нашим Захисникам, і наша довічна шана! Хай приклади священного подвигу і героїзму ветеранів завжди будуть на службі у молодого покоління!

Т.М. Попова, майор міліції


08/11/2011 р.

І НА ВІДПОЧИНКУ НЕМАЄ СПОЧИНКУ

Кращої школи, аніж 25-річний досвід практичної роботи, годі й шукати. Тож коли певній структурі потрібен тямущий професіонал, вирушають не до порогу вузу, де стоїть гоноровитий, переповнений книжковими знаннями випускник з дипломом у червоній палітурці, а до установ, які традиційно вважають горнилами спражніх профі – ветеранські організації.

10 листопада Україна вшановує ветеранів органів внутрішніх справ. Не секрет, що стосовно підготовки юристів-практиків міліція вважається своєрідним «вузом над вузами». Як не секрет і те, що працівники органів внутрішніх справ за час роботи не раз встигають обпектися об законодавчі «гарячі точки», де сходяться заковиками різні нормативні неузгодження та суперечності. Тож досвід тут отримують неабиякий: і відчитуючись перед прокуратурою щодо скарг «потерпілих», і сидячи годинами в засідках, і оперативно спрацьовуючи під час затримання небезпечних злочинців.

Ніщо не зникає в нікуди. Тим більше, що знання, уміння, досвід, обов'язково знайдуть застосування. Точніше, їх розшукають люди, яким вони необхідні. Адже справжній професіоналізм, напрацьований роками виснажливої роботи, відшліфований у різноманітних неординарних ситуаціях, - немов неоціненний скарб, істинну вартість якого знають зазвичай фахівці. І цей скарб може в один день (день виходу на пенсію) стати забутим, непомітним нікому, аж поки не відшукають ті, кому він стане у пригоді. На щастя, в Новомосковському міському відділі міліції такий скарб не втрачений (відроджений) – дві ветеранські організації під керівництвом колишнього начальника новомосковської міліції ветерана ОВС Губського Григорія Федосійовича та колишнього першого заступника начальника новомосковської міліції ветерана ОВС Торкая Леоніда Михайловича вже 18 років поспіль успішно співпрацюють з новим поколінням міліціонерів.

Основними завданнями цих організацій є підтримка надійного зв'язку поколінь працівників міліції, допомога знайти себе в новому пенсіонерсько-цивільному житті, сприяння реалізації величезного професійного потенціалу на користь служби. Їх головна мета – допомагати ветеранам і пенсіонерам у вирішенні соціальних питань, виховувати молодих працівників міліції у дусі патріотизму та відданості справі, навчати їх професійному досвіду.

Ветеранські організації налічують 358 пенсіонерів, серед яких 140 ветеранів служби. Актив цих орагнізацій складається лише з 20 осіб, які намагаються охопити увагою кожного, хто потребує допомоги, прагнуть створити атмосферу, в якій колишні працівники міліції після виходу на заслужений відпочинок почувалися не просто пенсіонерами, а міліціонерами. Не буде перебільшенням сказати, що музей історії новомосковської міліції, експозиції якого нині відкрито, своїм відновленням має завдячувати невтомним людям – ветеранам. Їх заслуга і в офіційному визнанні 10 листопада Днем вшанування пенсіонерів та ветеранів органів внутрішніх справ. Ні в горі, ні в радості не забувають ветерани про своїх колишніх колег. Вони взяли собі за обов'язок спільно з керівництвом міського відділу міліції допомагати рідним та близьким померлих ветеранів у їх похороні.

Активну підтримку ветеранським організаціям надає керівництво новомосковської міліції. А ветеранські організації в свою чергу намагаються якомога більше бути корисними службі. Вже стало традицією проводити зустрічі ветеранів та особового складу, під час яких проходить обмін досвідом. Адже досвід ветеранів дуже необхідний молодим, бо одна практична порада часто варта цілого підручника.

І хоча державна винагорода за службу буває неадекватною витраченим силам, нервам, старанням, ветерани залишилися в службі душею. А ще – на службі міліції завжди їхні вміння і досвід. І ветеранські організації новомосковської міліції є надійними охоронцями валізи професіоналізму, в яку вмістилися десятки років, доль, засідок, затримань, ризику.

На добре слово за активну роботу, людяність та небайдужість до проблем ветеранів заслуговують голови ветеранських організацій Григорій Федосійович Губський та Леонід Михайлович Торкай. Щіра вдячність і уклін їм та їхнім невтомним помічникам – ветеранам, яким не сидиться без діла на заслуженому відпочинку!

М.І. Гавриленко, начальник Новомосковського міського відділу міліції


25/10/2011 р.

СТОП-НАРКОТИК

30 жовтня працівники сектора боротьби з незаконним обігом наркотиків відзначають своє професійне свято. І в цей день їм буде чим пишатися, здобутки їхньої служби красномовно свідчать про професіоналізм та відданість своїй справі.

Основні завдання Департаменту БНОН в Новомосковському міськвідділі міліції виконує сектор боротьби з незаконним обігом наркотиків, який складається з п'яти оперативників під керівництвом молодого, енергійного начальника – майора міліції Куліка Романа Вікторовича. Звичайні юнаки та молода приваблива дівчина із неспокійною вдачею мають особливе чуття, наполегливість та швидку реакцію. І запорукою їх успішної роботи є не великий досвід і оперстаж, а відданість справі, високий рівень підготовки, розсудливість, стійкість і рішучість у прийнятті рішень.

Судіть самі, протягом 9 місяців цього року підрозділом було виявлено 329 фактів незаконного обігу наркотиків, за якими порушено 176 кримінальних справ. Викрито 48 фактів збуту наркотичних засобів, порушено 9 кримінальних справ стосовно утримувачів осередків з нелегального виготовлення та збуту наркотичних засобів. 4 кримінальні справи порушені за фактами втягнення в наркоманію інших осіб. Викрито 6 фактів незаконного посіву та вирощування конопель та снотворного маку. 107 кримінальних справ порушено за фактами незаконного зберігання наркотичних та психотропних речовин. За фактами незаконного збуту наркотиків заарештована 21 особа, накладено арештів на майно на суму 95 000 гривень. До адміністративної відповідальності притягнуто 120 осіб, в тому числі 103 особи за ст.44 КУпАП (незаконне виробництво, придбання, зберігання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах), 17 осіб за ст.106-2 КУпАП (незаконні посів та вирощування маку чи конопель в невеликих розмірах). В жовтні цього року вже виявлені 21 факт незаконного обігу наркотиків. Із незаконного обігу вилучено понад 9 кг наркотичних засобів, прекурсорів та психотропів.

За усіма цими цифрами стоїть доля кожного з працівників сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків, вони не тільки роблять свою роботу, а й кожен день ризикують своїм життям та здоров'ям, бо найбільшу загрозу становить поведінка наркозалежних. Оскільки, по-перше, нерідко вони взагалі не мають поняття часу і часто не розуміють, що навкруги відбувається. По-друге, обшукуючи наркомана чи його помешкання, працівник СБНОНу завжди ризикує наткнутися на використаний шприц, голка якого іноді може бути небезпечніша, ніж навіть вогнепальна зброя. Адже всім відомо, що серед наркоманів саме ін'єкційним шляхом передаються такі невиліковні хвороби, як ВІЛ/СНІД та гепатит С. А по-третє, людина зі зміненою наркотиками свідомістю стає непередбачуваною, і від неї щомиті можна чекати чого завгодно.

Тож, вітаючи зі святом своїх БНОНівців, бажаємо їм міцного здоров'я, достатку та злагоди в родинах, духовного піднесення на довгі роки, невичерпної наснаги в почесній правоохоронній діяльності, сили та людської вдячності.

Т.М. Попова, майор міліції.


08/11/2011 р.

ТИЖДЕНЬ У ЦИФРАХ І ФАКТАХ

Протягом минулого тижня (з 24 по 30 жовтня 2011 року) на території міста Новомосковська були скоєні:
- грабіж (30.10.2011 о 10.50 61-річний місцевий мешканець зайшов до 52-річної сусідки та відкрито заволодів її мобільним телефоном. Проведеними заходами розшуку мобільний телефон був знайдений на даху будинку підозрюваного. Наразі вирішується питання про порушення кримінальної справи за ст. 186 КК України);
- незаконне заволодіння транспортним засобом (25.10.2011 в міський відділ міліції звернулася 55-річна місцева мешканка з заявою про те, що невідомі особи від приватного будинку по вул.Боженка намагаються незаконно заволодіти автомобілем ВАЗ-2106. Проведеними оперативно-розшуковими заходами 28.10.2011 були встановлені 19-річний, 21-річний та 31-річний раніше судимий місцеві мешканці. Порушена кримінальна справа за ст.289 ч.2 КК України, підозрювані заарештовані. Незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене за попередньою змовою групою осіб карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з конфіскацією майна або без такої);
- 18 крадіжок, в тому числі 1 – мобільного телефона, 2 – з автомобілів;
- 16 навмисних легких тілесних ушкоджень;
- 1 хуліганство;
-1 факт вилучення зброї (28.10.2011 на перехресті пров.Волгоградського та вул.Волгоградської був затриманий 22-річний раніше судимий місцевий мешканець, у якого був виявлений та вилучений саморобний предмет по типу «самопал». Вилучене направлено в експертно-криміналістичний центр для дослідження);
- виявлені 4 факти незаконного обігу наркотиків (27.10.2011 біла магазина «Ремезок» по вул.Червоноармійській був затриманий 36-річний місцевий мешканець, у якого був виявлений та вилучений наркотичний засіб «опій». В цей же день біля ЗОСШ № 8 по вул.Шевченка була затримана 31-річна раніше судима мешканка смт.Меліоративне з аналогічним наркотичним засобом. 28.10.2011 в ході проведення відпрацювання міста був затриманий 54-річний мешканець с.Піщанка, у якого був виявлений та вилучений наркотичний засіб «маріхуана», а біля буд.№ 19 по вул.Сучкова був затриманий інший 30-річний раніше судимий місцевий мешканець, у якого була виявлена та вилучена психотропна речовина «первітин»);
та інші, серед яких безвісне зникнення людини (24.10.2011 до чергової частини місцевої міліції звернулася 35-річна місцева мешканка з заявою про те, що 16.10.2011 її 49-річний чоловік пішов з дому та до теперішнього часу не повернувся. Проводяться заходи розшуку з метою встановлення місцезнаходження останнього).

За цей тиждень були розкриті злочини, скоєні в місті і районі раніше за звітний період, а саме:
2 розбійних напада;
1 незаконне заволодіння транспортни засобом;
14 крадіжок, в тому числі 2 – мобільних телефонів, одна з яких розкрита, телефон повернений власнику;
1 шахрайство;
5 навмисних легких тілесних ушкоджень;
1 дорожньо-транспортна пригода (30.10.2011 в ході проведення оперативно-розшукових заходів за допомогою місцевих мешканців був встановлений водій автомобіля «МАЗ» з напівпричепом, який 14.09.2011, рухаючись по автошляху «Знамянка-Луганськ-Ізварино» в напрямку м.Павлоград, допустив падіння вантажу – тюків соломи на узбіччя, якими було травмовано 38-річну велосипедистку. Ним виявився 28-річний мешканець м.Перещепино) .

По Новомосковському району за цей період сталися:
2 дорожньо-транспортні пригоди (26.10.2011 на автошляху «Знамянка-Луганськ-Ізварино» поблизу смт.Меліоративне автомобіль «ВАЗ-21011» під керуванням 46-річного місцевого мешканця скоїв наїзд на 21-річного пішохода, внаслідок чого останній отримав тілесні ушкодження. 29.10.2011 на 128 км автошляху «Харків-Симферополь» 30-річний водій автомобіля «Шевроле» не впорався з керуванням та допустив перекидання автівки, внаслідок чого водій та 25-річна пасажирка отримали тілесні ушкодження);
7 навмисних легких тілесних ушкоджень;
26 крадіжок, в тому числі 4 – з автомобілів, 1 – мобільного телефона, яка розкрита;
1 шахрайство;
1 хуліганство;
1 факт вилучення зброї (24.10.2011 в дачному будинку, розташованому в с.Івано-Михайлівка, у 42-річного мешканця м.Дніпропетровськ був виявлений та вилучений штик-ніж заводського виробництва)та інші, в числі яких факт самовільного присвоєння владних повноважень, звання (25.10.2011 на 136 км автошляху «Харків-Симферополь» був затриманий автомобіль «Опель-Вектра» під керуванням 29-річного мешканця м.Новомосковськ та 37-річним пасажиром, теж мешканцем м.Новомосковськ, які були одягнені у формений одяг, зовні схожий на форму працівників ДАІ, та зупиняли автомобілі з державними номерами інших держав. Автомобіль та формений одяг вилучені, вирішується питання про порушення кримінальної справи за ст.353 КК України).

Т.М. Попова, майор міліції.


18/10/2011

ПРИСТРАСТЬ ДО АЛКОГОЛЮ З ТРАГІЧНОЮ РОЗВ'ЯЗКОЮ.

Нещодавно новомосковськими правоохоронцями був розкритий страшний злочин. 10 жовтня цього року поблизу АТС по вул.З.Білої був виявлений труп 39-річного місцевого мешканця з тілесними ушкодженнями. Одразу на місце пригоди виїхала слідчо-оперативна група. Проведеним комплексом оперативно-розшукових заходів за допомогою мешканців міста був встановлений та затриманий «по гарячих слідах» 22-річний місцевий мешканець, який 09.10.2011 познайомився з потерпілим та спільно з ним купив спиртні напої, які разом вживали за будівлею АТС по вул.З.Білої. Під час розпиття спиртних напоїв між підозрюваним та потерпілим раптово виникла сварка, в результаті якої підозрюваний побив потерпілого, а коли останній впав на спину, зловмисник стрибнув ногами на його грудну клітину, спричинивши смертельну травму.

Хтозна, може, такого б і не сталося, якби не пляшка горілки. За статистикою, більшість насильницьких смертей скоюється на побутовому грунті: неприязнені стосунки між потерпілим і жертвою мають сімейні корені або ж «лежать на дні» горілчаної пляшки.

Слідчим відділом новомосковської міліції порушена кримінальна справа за ст.115 ч.1 КК України (умисне вбивство), підозрюваний затриманий, ведеться слідство. Зловмиснику загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до п'ятнадцяті років.

Людська доля така непередбачувана, бо ніколи не знаєш, що тебе очікує. Сьогодні ти з кимось товаришуєш, довіряєш йому, а завтра «друг» виявляється твоїм убивцею. Я не закликаю відчужуватись, ставати відлюдьками. Просто будьте обережними. Адже життя дане нам лише раз, тому треба його берегти і робити все можливе, щоб не втратити його через безглузду сварку чи алкоголь.

Т.М. Попова, майор міліції


12/10/2011

ЗАВІДОМО НЕПРАВДИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО СКОЄНИЙ ЗЛОЧИН – ТЕЖ ЗЛОЧИН.

Новомосковська міліція суворо попереджає тих, хто свідомо каже неправду, повідомляючи про злочин. За таку, здавалося б, незначну брехню доведеться у кращому випадку займатися виправними роботами, у гіршому – сісти за ґрати.

Протягом дев'яти місяців поточного року в Новомосковському міському відділі міліції було зареєстровано півтора десятка завідомо неправдивих повідомлень про вчинення злочину. Найбільша кількість хибних заяв до міліції надходить про викрадені мобільні телефони, які насправді ніхто не крав. Дуже часто підлітки, які обміняли або загубили телефон, батькам розповідають казки про те, що стільниковий у них вкрали. Батьки йдуть із заявами до міліції. Правоохоронці порушують кримінальну справу, починають пошуки, а виявляється просто марно витрачають свої зусилля, адже мобілку ніхто не крав.

30 червня цього року до міліції надійшло повідомлення від анонімного заявника. Він повідомив, що 30.06.2011 року невідома особа в районі Новомосковської центральної районної лікарні шляхом ривка заволоділа мобільним телефоном неповнолітнього Г., 2000 р.н., та з місця скоєння пограбування втік. Одразу слідчо-оперативна група міської міліції виїхала розкривати тяжкий злочин «по гарячих слідах», але при проведенні оперативно-розшукових заходів було встановлено, що факту пограбування не було. Хлопець упустив з рук свій мобільник в річку, а щоб батьки не сварили його, вигадав історію про пограбування.

Але до таких дій часто вдаються не лише неповнолітні, а й цілком дорослі люди. Напочатку червня 2011 року до міліції звернулась громадянка А., яка повідомила про те, що з її жіночої сумки в маршрутному таксі «Дніпропетровськ-Орлівщина» невідомі особи викрали мобільний телефон. Правоохоронці порушили кримінальну справу за статтею 185 КК України (крадіжка). На розкриття цього неіснуючого злочину був задіяний особовий склад карного розшуку, патрульно-постової служби, витрачені сили, час та бюджетні кошти, а насправді довелося доводити, що «потерпіла», аби приховати вчинок неповнолітнього сина, який загубив цей телефон, пішла на порушення закону. Телефон невдовзі знайшовся: його знайшли біля ріки та перепродали. Мобілку ніхто не крав. Заявниця згідно із ст.63 Конституції України відмовилась від будь-яких пояснень з цього приводу.

Останнім прикладом було завідомо неправдиве повідомлення про вчинення тяжкого злочину – пограбування.

06 жовтня о 21.45 до чергової частини новомосковської міліції звернулася 40-річна місцева мешканка з заявою про те, що 06.10.2011 близько 21.00 біля магазину «Комфі», розташованого по вул.195-ї Стрілецької дивізії м.Новомосковськ, невідома особа шляхом ривку відкрито заволоділа її мобільним телефоном «Нокіа». На місце пригоди виїхали слідчо-оперативна група у повному складі, відповідальні від керівництва, особовий склад сектору дільничних інспекторів міліції, карного розшуку, патрульної служби та працівники державної служби охорони. До полуночі проводилися оперативно-розшукові заходи, спрямовані на виявлення та затримання злочинця, була порушена кримінальна справа за фактом пограбування, а о 02.00 годині до відділу міліції знов прийшла потерпіла та повідомила, що ніякого пограбування не було, а вигадала вона цю історію задля розшуку її мобільного телефона, який вона загубила. Виявилося, що знов всі зусилля правоохоронців були марними, бо грабіжу взагалі не було.

Відтепер міліціянти не дозволятимуть використовувати свій час безкарно і за кожним з таких фактів порушуватимуть кримінальну справу за статтею 383 Кримінального Кодексу України «Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину». Такі дії караються виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до двох років. Ті самі дії, поєднані з обвинуваченням особи в тяжкому чи особливо тяжкому злочині, караються обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.


ПОЛЮВАННЯ НА СУСІДІВ.

Зброя у власності громадянина – питання досить актуальне. Навіть коли зброя придбана законно, не слід нехтувати певними правилами зберігання, транспортування та застосування. Адже чимало людей потрапляють за грати саме через легковажне поводження з такою специфічною і небезпечною річчю, як зброя, не кажучи про тих, хто застосовує її навмисно.

27.09.2011 близько 04.00 до чергової частини новомосковської міліції надійшло повідомлення від чергового фельдшера хірургічного відділення Новомосковської центральної районної лікарні про те, що надана медична допомога 33-річному місцевому мешканцю, який отримав тілесні ушкодження у вигляді вогнепального поранення передньої поверхні лівого плеча та грудної клітини. Виїздом слідчо-оперативної групи на місце було встановлено, що потерпілий відпочивав за місцем мешкання свого родича спільно з товаришем, де вони втрьох вживали спиртні напої. Під час відпочинку у них виник конфлікт з 30-річним сусідом, в результаті чого сусід виніс з свого будинку мисливську рушницю та з близької відстані вистрелив у потерпілого.

Підозрюваний затриманий, порушена кримінальна справа за ст.296 ч.4 КК України, ведеться слідство. До речі, хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної зброї, карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Напевно, повчальною буде і така інформація. Упродовж 9-ти місяців поточного року в Новомосковському міському відділі міліції за порушення порядку придбання, зберігання, перевезення, реєстрації (перереєстрації) вогнепальної зброї до адміністративної відповідальності притягнуто 115 осіб. У зв'язку з порушенням чинного законодавства у власників вилучено 146 одиниць вогнепальної зброї.

Т.М. Попова, майор міліції


07/10/2011

«ПРОПОНУЮ ВИСОКООПЛАЧУВАНУ РОБОТУ...».

З 15 по 30 вересня 2011 року новомосковською міліцією проводилися загальнодержавні заходи, спрямовані на попередження правопорушень у сфері суспільної моралі та виявлення протиправної діяльності злочинних груп та окремих осіб, причетних до створення або утримання місць розпусти і звідництва, сутенерства та обігу порнографії, торгівлі людьми, незаконної міграції та протиправного заволодіння грошовими коштами громадян під виглядом їх працевлаштування на роботу за кордон.

Іноді на сторінках газет з'являються оголошення на зразок: «Високооплачувана робота для дівчат, з/п від ...» і далі – немаленька сума в національній валюті або доларах США. Трохи нижче – телефон для представниць прекрасної статі, яких зацікавила ця пропозиція.

Існує думка, що жертви трафіку живого товару – наївні дівчата, зазвичай з провінції. Нібито вони потрапляють в тенета работорговців, які пропонують їм офіційне працевлаштування офіціантками чи танцівницями. За кордоном жорстокі сутенери відбирають в них паспорт, змушуючи стати повіями. Деяким з «обманутих» чудом вдається вирватися з цього пекла й повернутися на батьківщину, і там зі сторінок газет чи телеекранів повідати про пережите, викликаючи слізні співчуття у земляків. Однак більшість українців не дуже співчувають «жрицям кохання», адже вони припускають, що дівчата відали, чим саме їм доведеться займатися на чужій землі. Втім, як і їхнім «колегам по цеху» в самій Україні.

Попит породжує пропозицію, а проституція, яка за відомим висловом є однією з найдавніших професій, недарма вважається третім за прибутковістю бізнесом після торгівлі зброєю й наркотиками. І коли мова заходить про доходи з цього виду «бізнесу», то стає зрозуміло, чому завжди знаходяться люди, які намагаються перетворити попит на послуги «жриць кохання» у «дзвінку монету». Тому поперджаємо: життя дорожче, ніж обіцяний заробіток за кордоном, де людина вмить може перетворитися на «живий товар», або на засіб матеріального збагачення інших осіб. Будьте уважні та бережіть себе та своїх близьких.

В ході проведення операції увага правоохоронців була зосереджена і на виявленні «підприємливих» громадян, які під виглядом законної діяльності нічних розважальних закладів, саун, модельних агенцій та масажних салонів організовують кримінальний бізнес для отримання тіньових прибутків. Також не залишилось без уваги і таке ганебне і в той же час унікальне явище, як порнографія, бо її ніхто не дивиться, але вона продовжує успішно існувати. Спеціалісти стверджують, що порнографія приносить більший дохід, ніж професійний футбол, баскетбол і бейсбол разом. В Україні теж спостерігається тенденція до активізації порнобізнесу і правоохоронці протидіють обігу предметів і продукції «полуничного змісту».

Так, в 2011 році слідчим відділом новомосковської міліції була порушена кримінальна справа за ст.301 ч.2 КК України (збут ДВД-дисків порнографічного характеру неповнолітній), поставлено на облік 2 повії (загалом на обліку міськвідділу перебуває 24 повії). Результатом двотижневих проведених оперативно-профілактичних заходів стало притягнення до адміністративної відповідальності за ст.181-1 КУпАП (заняття проституцією) 25-річної, 27-річної та 42-річної місцевих мешканок, які займалися «давнім ремеслом».

Т.М. Попова, майор міліції


03/10/2011

Державна служба охорони продемонструвала свої можливості.

Наприкінці минулого тижня мешканцям Новомосковська розповіли та показали свої найкращі уміння на ділі співробітники Міжрегіонального відділу Державної служби охорони МВС України, котрий працює у Новомосковську та Новомосковському районі. Спілкування на пл. Леніна з зацікавленими мешканцями міста продовжилось демонстрацією захоплення умовного злочинця. Група захвату затримала порушника відповідно до інструкцій та правил. Спеціальної підготовки, як кажуть співробітники служби, до цього заходу не проводилось.

З представниками служби зустрівся міський голова Новомосковська Сергій Мороз, котрий поцікавився специфікою роботи Міжрегіонального відділу та висловив сподівання, що його співробітники й надалі надійно охоронятимуть наше місто.

- Ми будемо підтримувати Державну службу охорони, адже це запорука безпеки наших громадян, - зауважив міський голова. - Хлопці спрацювали дуже оперативно, вони достойні того, щоб захищати всіх, хто цього потребує.

Начальник державної служби охорони в Дніпропетровській області, майор міліції Віталій Коробко: - Ви бачили роботу наших співробітників, вони діяли злагоджено і швидко. Державна служба охорони плідно співпрацює з місцевою владою та міліцією щодо питання захисту багатьох об'єктів, боротьби зі злочинністю.

Сергій Дубчак, начальник міжрегіонального відділу Державної служби охорони: - Наші працівники уміло діють в екстремальних ситуаціях, можуть затримати професійно будь-якого злочинця й доставити його до райвідділу міліції. Сьогодні основна наша задача – профілактика злочинності, правопорушень і безпека громадян, передусім дітей. Служба охороняє шкільні, дитячі заклади, об'єкти державного значення, помешкання громадян тощо. Фото.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


14/09/2011 р.

ЧЕРГОВИЙ ПРИЗОВ служба у внутрішніх військах МВС України

Восени 2011 року в Новомосковсько – Магдалинівському об'єднаному військовому комісаріаті в м. Новомосковську буде проводитись черговий призов юнаків на військову службу. Юнакам пропонуватимуть обрати самим, в яких військах вони проходитимуть службу, але ми пропонуємо обрати службу у внутрішніх військах МВС України, бо рівень підготовки у внутрішніх військах дуже високий. Не дарма військовики саме внутрішньої служби виконують такі важливі завдання як охорона важливих державних установ, особливо важливих стратегічних і промислових об'єктів, супроводження важливих вантажів тощо. Тож не дивно, що більшість солдатів, які пройшли службу в цих військах згодом стає гідним поповненням правоохоронних органів.

Щоб людина у погонах була професійно та психологічно готова застосувати на практиці набуті навички, використати потенціал знань, від яких залежить результат служби і безпека громадян, у внутрішніх військах діє система підготовки, навчання та виховання особового складу.

Слід зауважити, що такого ганебного явища як дідівщина у внутрішніх військах не зустрінеш, бо військовики потрапляють у доволі жорсткі рамки щодо режиму (розклад у частині розписаний по хвилинах). Перший період служби – це підготовка, що триває близько трьох місяців. Протягом них неабиякого значення надається і фізіологічній складовій (режим харчування, сон, активність, робота). Другий етап – теоретична підготовка, яка надалі поєднується із практичною. Як приклад: стажування, коли солдат у складі нарядів, варт додається до штатного складу і після відповідної підготовки він не тільки спостерігає за нелегкою роботою варти, а бере в ній безпосередню участь.

У внутрішніх військах кожен офіцер ставить перед собою завдання розвивати найкращі особисті якості військовиків, насамперед – пошани до Батьківщини. В майбутньому колишні військовослужбовці внутрішніх військ становляться свідомими патріотами і, повернувшись у суспільство з казармених стін, показують себе достойними поваги громадянами, відповідальними за свою сім'ю і країну.

М.В. Солодкий, лейтенант міліції


14/09/2011 р.

ЩЕ ОДНА БУДЕННА ПЕРЕМОГА або МАСКИ, МИ ВАС ЗНАЄМО

05.09.2011 року о 12.00 до чергової частини Новомосковського міського відділу міліції надійшло повідомлення від начальника охорони АФ «Приорільська» про те, що о 01.00 год. в м. Перещепино на території тракторної бригади №2 АФ «Приорільська», двоє невідомих в масках, поваливши на землю 60-річного сторожа підприємства, заволоділи його мобільним телефоном та металевими трубами у кількості 16 штук, які належали підприємству. В цей же день слідчим відділом Новомосковського міськвідділу міліції порушена кримінальна справа за ознаками злочину, передбаченого ст. 186 ч.2 КК України (грабіж, поєднаний з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або вчинений повторно, або за попередньою змовою групою осіб), яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 4 до 6 років.

Правоохоронці миттєво виїхали на місце пригоди і злагоджені дії новомосковських оперативників не дозволили фігурантам довго розгулювати на волі. Протягом доби були встановлені та затримані по «гарячих слідах» четверо підозрюваних у скоєні пограбування. Ними виявилися троє мешканців м.Перещепино та один мешканець м.Новомосковськ, які зізналися у вчинені даного злочину. Під час огляду домоволодінь затриманих були вилучені маски, виготовлені з в'язаних спортивних шапок з прорізями для очей, та частина викраденого – металеві труби.

Нині триває слідство, а невдовзі розпочнеться судовий процес.

Т.М. Попова, майор міліції


13/09/2011

Влада Новомосковська та правоохоронці співпрацюють у єдиному руслі .

13 вересня відбулась нарада за участі секретаря Новомосковської міської ради Бориса Мазура та керівництва Новомосковського МВ УМВС України.

В ході наради піднімалось питання щодо стану охорони правопорядку у м. Новомосковську. Також йшла серйозна розмова стосовно припинення діяльності стихійних ринків у нашому місті, впровадження жорсткого контролю за ввезенням та продажем продуктів харчування, унеможливлення спроб торгівлі неліцензійними товарами.

Вчергове учасники наради обговорили ситуацію з крадіжками водопровідних люків, що й сьогодні не перестала бути злободенною у місті. Як було відзначено, КП "Новомосковськводоканал" вже здійснює заміну люків металічних на гумові армовані. Та вартість їх не дозволяє провести цю роботу відразу у масштабах усього Новомосковська.

У зв'язку з початком нового навчального року особливо уважно учасники наради поставились до питання нанесення дорожньої розмітки на дорогах міста, й зокрема поблизу навчальних та закладів охорони здоров'я. Це, як висловили сподівання учасники наради, приведе до тями особливо "гарячих шумахерів", що не звертають увагу на місцезнаходження школи чи дитсадка. Разом з цим, секретар міськради Борис Мазур заявив, що в школах відновляться уроки з вивчення правил дорожнього руху, котрі будуть проводити фахівці міського відділу міліції.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


22/08/2011 р.

ДО УВАГИ НАСЕЛЕННЯ!

Шановні мешканці міста Новомосковська та Новомосковського району! До вашої уваги графік особистого прийому громадян Міністром внутрішніх справ, керівництвом Головного управління МВС України в Дніпропетровській області та керівництвом Новомосковського МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області.

МВС України

Генерал-лейтенант міліції Могильов Анатолій Володимирович – Міністр внутрішніх справ – другий та четвертий вівторок місяця з 15.00 до 17.00 години. Телефон приймальні громадян Міністерства внутрішніх справ України (044) 256-11-10.

ГУМВС України в Дніпропетровській області

Генерал-майор міліції Бабенко Віктор Миколайович – начальник ГУМВС України в Дніпропетровській області – друга та четверта п’ятниця з 17.00 до 19.00 години.
Полковник міліції Троценко Віктор Олексійович – І-й заступник начальника ГУМВС – четвер з 14.00 до 16.00 години.
Полковник міліції Мазан Валерій Борисович – заступник начальника ГУМВС – начальник кримінальної міліції – понеділок з 11.00 до 13.00 години.
Полковник міліції Кузьменко Володимир Миколайович – заступник начальника ГУМВС – начальник міліції громадської безпеки – вівторок з 14.00 до 19.00 години.
Полковник міліції Гриза Олександр Вікторович – начальник слідчого управління ГУМВС – вівторок з 10.00 до 14.00 години.
Полковник міліції Ковтун Ірина Василівна – начальник штаба ГУМВС – п’ятниця з 15.00 до 17.00 години.
Полковник міліції Фесенко Сергій Олександрович – начальник управління кадрового забезпечення ГУМВС – середа з 10.00 до 12.00 години.
Полковник міліції Демшевський Олег Віталійович – в.о. начальника управління матеріального забезпечення ГУМВС – четвер з 10.00 до 13.00 години.
Попередній запис на особистий прийом до начальника ГУМВС здійснюється з понеділка по четвер з 09.00 до 18.00 години за телефоном 756-52-70.

Новомосковський МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області

Полковник міліції Гавриленко Микола Іванович – начальник Новомосковського МВ ГУМВС – п’ятниця з 10.00 до 17.00 години.
Полковник міліції Кравцов Роман Олександрович – І-й заступник начальника МВ – начальник кримінальної міліції – четвер з 10.00 до 18.00 години.
Підполковник міліції Горбачов Вадим Іванович – заступник начальника МВ – начальник міліції громадської безпеки – понеділок з 10.00 до 18.00 години.
Підполковник міліції Красюк Іван Васильович – заступник начальника МВ – начальник слідчого відділення – вівторок з 10.00 до 18.00 години.
Підполковник міліції Волинець Олександр Васильович – заступник начальника МВ – начальник штаба – п’ятниця з 10.00 до 18.00 години.
Підполковник міліції Пустовіт Роман Іванович – заступник начальника МВ з кадрового забезпечення – середа з 10.00 до 18.00 години.

Керівництво Новомосковського МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області


22/08/2011 р.

БОРОТЬБА З «КОЗАКАМИ» ТРИВАЄ

05.07.2011 р. о 17.30 на автошляху «Харків-Симферополь» за с. Піщанка невідомі особи в форменому одязі схожому на форму працівників ДАІ зупинили автомобіль громадянина Росії та за нескладання адміністративного протоколу за нібито порушення правил дорожнього руху вимагали та отримали від водія 3000 російських рублів. Невідомі особи встановлені, проводиться додаткова перевірка.

10.07.2011 р. на 134 км автошляху «Харків-Симферополь» затримані двоє мешканців Новомосковського району і один мешканець м. Новомосковськ, які були одягнені у форму зовні схожу на форму працівників ДАІ та, зупинивши автомобіль під керуванням громадянина Росії, вимагали від останнього 2000 гривень за нескладання адміністративного протоколу за нібито порушення правил дорожнього руху. Слідчим відділом Новомосковського міського відділу міліції порушена кримінальна справа за ст. 353 КК України (самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6-ти місяців, або обмеженням волі на строк до 3-х років).

11.07.2011 р. на 138 км автошляху «Харків-Симферополь» двоє невстановлених осіб одягнені у форму зовні схожу на форму працівників ДАІ зупинили автомобіль під керуванням громадянки Росії та за нескладання адміністративного протоколу за нібито порушення правил дорожнього руху вимагали та отримали від неї 2000 гривень. Проводиться додаткова всебічна перевірка.

24.07.2011 р. на автошляху «Харків-Симферополь» поблизу м.Перещепино затримані двоє чоловіків, які на момент затримання були одягнені у форму зовні схожу на форму працівників ДАІ та є членами Перещепинського громадського формування з охорони громадського порядку, які за допомогою жезлу зупинили автомобіль з державним знаком Російської Федерації та вимагали від водія документи для перевірки під приводом нібито порушення ним правил дорожнього руху. Новомосковським міським відділом міліції за цим фактом порушена кримінальна справа за ст.353 КК України.

25.07.2011 р. на автошляху «Харків-Симферополь» поблизу м. Перещепине двоє чоловіків в форменому одязі зовні схожому на форму працівників ДАІ за допомогою жезлу зупинили автомобіль з державним знаком Російської Федерації та за нескладання адміністративного протоколу за нібито порушення водієм правил дорожнього руху вимагали і отримали від нього 10 000 російських рублів. В ході проведення оперативно-розшукових заходів шахраї були затримані, Новомосковським міським відділом міліції за цим фактом порушена кримінальна справа за ст. 353 КК України.

Новомосковським міським відділом міліції ведеться відкрита боротьба проти незаконної діяльності таких громадських формувань з охорони громадського порядку. Але, на жаль, ця проблема досі актуальна.

В попередньому матеріалі про так званих козаків в травні 2011 року в місцевих друкованих засобах масової інформації, по радіо та телебаченню ми розповідали про причини такого становища на автошляху державного значення, який проходить територією Новомосковського району та уражений козацькими громадськими формуваннями, які тільки і роблять, що у формі, дуже схожій на міліцейську переймаються «порушеннями правил дорожнього руху». Зараз акцентуємо увагу на результатах боротьби з ними.

В 2011 році в Новомосковському міському відділі міліції зареєстровано 21 повідомлення на незаконні дії членів громадських формувань, за якими порушено 3 кримінальні справи за ознаками злочину, передбаченого ст. 353 КК України, та одну за ознаками злочинів, передбачених ст. 353 і ч.2 ст. 190 КК України у відношенні двох осіб. По решті матеріалам прийняті рішення про відмову в порушенні кримінальних справ, які до теперішнього часу Новомосковською міжрайонною прокуратурою не скасовані.

Під час затримання членів громадських формувань новомосковською міліцією у період з 2008 по 2011 рік був вилучений формений одяг працівників міліції: 15 курток формених, 45 сорочок формених, 45 штанів формених, 45 головних уборів, 19 жезлів працівників ДАІ, 45 портупей білого кольору, 45 кобур білого кольору, 2 комплекти апаратури для вимірювання СО у відпрацьованих газах автомобілів, а також за здійснення незаконної діяльності у членів громадських формувань вилучено 19 автомобілів, з яких 14 – за порушення правил дорожнього руху.

З початку 2011 року працівниками міськвідділу було здійснено понад 100 об’їздів дільниць автошляхів «Харків-Симферополь» та «Знам'янка-Луганськ-Ізварине». З метою попередження незаконної діяльності членів ГФ працівниками ДАІ водіям на вищезазначених автошляхах вручаються інформаційні листи.

За вказаний період у відношенні членів Перещепинського ГФ складено 36 адміністративних протоколів (ст.ст. 130, 126, 121, 51, 185 КУпАП) та винесено 31 офіційне попередження про недопустимість скоєння антигромадської поведінки та вчинення протиправних дій.

В квітні 2011 року розроблений та встановлений по вул. Радянській м. Новомосковська інформаційний стенд із зверненням до громадян про випадки шахрайства на дорогах. Такі інформаційні стенди розташовані при в’їздах зі сторони м. Харкова та м. Запоріжжя.

За поданням Новомосковського міського відділу міліції Новомосковською міжрайонною прокуратурою до Дніпропетровського окружного Адміністративного суду направлено позивну заяву про визнання діяльності Перещепинського ГФ такою, що не відповідає вимогам Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону». Дата розгляду неодноразово переносилась у зв’язку з неявкою відповідача або позивача.

21.07.2011 року відбулося судове засідання, на якому винесено ухвалу про залишення справи без розгляду в зв’язку з повторною неявкою позивача.

28.07.2011 року в Новомосковській міжрайонній прокуратурі відбулася координаційна нарада за участю керівництва міського відділу, на якій одним з питань було розглянуто стан документування незаконної діяльності громадських формувань та розслідування кримінальних справ. Це питання Новомосковський міжрайонний прокурор взяв під особистий контроль.

Нагадуємо, що в Україні водії повинні зупинятися лише на вимогу працівників міліції і можуть сміливо ігнорувати так звані козацькі патрулі, що не мають права здійснювати екологічний контроль транспортних засобів, складати адміністративні протоколи, а тим більше стягувати штрафи. Якщо ж ви зупинилися на вимогу працівників «екологічної безпеки» чи ще будь-кого у форменому одязі схожому на формений одяг працівників ДАІ і вони вимагають гроші за якесь порушення, поясніть їм, що ви знаєте адресу найближчого відділу міліції, й сміливо їдьте далі, або зателефонуйте до чергової частини Новомосковського міського відділу міліції за телефонами 102 чи (05693) 7-31-66.

Т.М. Попова, майор міліції


04/07/2011 р.

МАГАЗИННИЙ МАК ОБІЙДЕТЬСЯ ДЕШЕВШЕ

Нещодавно ми інформували населення про початок проведення оперативно-профілактичної операції під умовною назвою «МАК», спрямованої на протидію незаконному вирощуванню маку та конопель і їх витоку в нелегальний обіг. Роз’яснювали чинне законодавство щодо незаконного посіву або вирощування снотворного маку чи конопель. Але, попри попереджувальну профілактичну роботу, завжди знаходяться ті, хто свідомо продовжує порушувати закон.

Так, протягом останнього тижня правоохоронці виявили 246 кущів маку. Рекордним був «улов» БНОНівців, які завітали до присадибних ділянок по вул. Калініна м. Новомосковська: одна з господинь вирощувала за своїм будинком 2 рослини, а її сусідка – аж 244. Аби приховати мак від цікавих очей, люди обсаджують його овочами, які утворюють живу огорожу, або садять поміж кукурудзою. Здалеку такі ділянки помітити практично неможливо.

Нагадуємо, що законодавством України передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність за такі дії. Покаранням може бути штраф, сума якого залежатиме від кількості вирощених рослин, та якщо їх на ділянці буде понад 100 (конопель 10), господар може потрапити до в’язниці. То чи варта склянка маку, який вільно продається в магазині, такого ризику?

Якщо вам щось відомо про незаконний посів рослин, що містять наркотичну речовину (мак, коноплі) або ви бачили, де їх вирощують, повідомте, будь ласка, в міліцію по телефону чергової частини 7-31-66, чи будь-яким іншим зручним для вас способом. Конфіденційність гарантуємо.

Т.М. Попова, майор міліції


17 червня 2011 р.

ОПЕРАЦІЯ «КВАРТИРА»

Крадіжки з квартир – тема для нас більш чим актуальна, оскільки кількість корисливих злочинів зростає в нашій державі значно швидше, ніж інших видів кримінальних проявів. Оскільки кількість крадіжок з квартир постійно зростає, пропонуємо вже зараз вчитися забезпечувати свою майнову безпеку, не чекаючи, поки до цього примусить крадій.

Не намагайтеся полегшити роботу крадіям! Існує єдиний надійний (нехай і банальний) спосіб – постійно держати зачиненими двері квартири, дома, гаража, хвіртку у двір. І при короткочасній відсутності, і в нічний час їх потрібно замикати. Це ж відноситься до вікон, дверей балконів і терас. Дім з відкритими дверми і вікнами – це завжди запрошення для крадіїв, навіть якщо вони знають, що Ви вдома, але заслухались радіо, задивились на екран телевізора або прилягли відпочити. Відкриті вхідні двері в підвал чи погріб, як і відкрита кватирка, мають велику притягальну силу для злодіїв. Зробіть їх недоступними – все тримайте зачиненими.

Ключі від дома і квартири Ви принципово не повинні залишати в замковій шпарі, а тим більше «ховати» їх під килимок або у квітковий глечик. Використовуйте вічко у дверях. Якщо Ви відчиняєте двері комусь незнайомому, залишайте хоча б накинутим ланцюжок.

Крадії приходять під виглядом соціальних працівників, сантехників, службовців газового господарства, електромережі, від Червоного Хреста чи церкви. Якщо у незнайомця немає ніякого службового посвідчення – запропонуйте йому прийти пізніше з посвідченням або, зачинивши двері, зателефонуйте в ту службу, яку він представляє та переконайтеся, що це саме номер тієї установи, яку він представляє, а не номер спільника. За будь-яких обставин не пускайте незнайомця в квартиру! Не попадайтеся на такі хитрощі, як симуляція непритомності чи раптова вигадана слабкість незнайомця.

Поставте Ваш телефон як найближче до ліжка, тоді Ви будете мати змогу у випадку реальної небезпеки визвати міліцію негайно. Ми працюємо цілодобово.

Знати номери телефонів чергової частини міліції та дільничного інспектора міліції також життєво необхідно як і пам’ятати телефони швидкої медичної допомоги чи пожежної служби. Якщо у Вас є можливість, то укладіть договір з Державною службою охорони, встановіть сигналізацію, грати на вікна, на двері підвалу тощо. Прийміть всі можливі заходи щодо встановлення контактів зі своїми сусідами. Заведіть собаку. Нехай вона буде не злосливою, але шумливою. Крадії бояться шуму.

Не залишайте, будь ласка, вдома відкритими свої цінні речі, важливі документи, цінні колекції, золоті прикраси, якими ви мало коли користуєтесь. Зберігайте їх в сейфі Вашого банку чи надійній зачиненій сталевій шафі, прикріпленій до стіни чи підлоги. Складіть список Ваших цінностей, прикрас, зробіть позначки на них за допомогою гравірування, запишіть характерні ознаки Вашої побутової техніки тощо. На випадок їх крадіжки цей список стане у пригоді для пошуку та розкриття злочину.

Природньо, наші рекомендації не можуть ураховувати всі можливості та місцеві умови, але, якщо ви будете додержуватись хоча б цих правил безпеки вашого житла, то вірогідність стати жертвою майнового злочину не така вже й велика. Але оскільки вона є, то чи варто ризикувати?

Т.М. Попова, майор міліції


15 червня 2011 р.

«МАКУ» БЕЗ КОНОПЕЛЬ НЕ БУВАЄ…

У травні цього року на території Новомосковщини стартувала комплексна оперативно-профілактична операція під умовною назвою «МАК». Мета цього загальнодержавного заходу – не допустити незаконний посів рослин, що містять наркотичну речовину, а також запобігти виготовленню наркосировини. Особливістю цього виду правопорушення є те, що вирощуванням забороненої рослини – маку займаються, як правило, доволі літні люди. Законодавством України передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність за такі дії. Покаранням може бути штраф, сума якого залежатиме від кількості вирощених рослин, та якщо їх на ділянці буде від 10 до 50 кущів конопель чи від 100 до 500 рослин маку, господар може потрапити до в’язниці. Фінішуватиме операція наприкінці вересня.Б.

Вже за три тижні проведення операції в Новомосковську і районі знищено 75 кущів конопель (врожай маку очікується у серпні), 3 «аграрія» притягуються до адміністративної відповідальності, 2 – до кримінальної. Результати відпрацювання, що раз у раз надходять при проведенні таких заходів, свідчать: правоохоронці ведуть активну боротьбу з незаконним обігом наркотиків. Протягом цього року, тобто за 5 місяців працівниками Новомосковського міського відділу міліції вилучено з незаконного обігу близько 2 кг наркотичних та психотропних речовин, виявлено та задокументовано 172 факти незаконного обігу наркотиків, по яким порушено 98 кримінальних справ, з них 30 – за незаконний збут наркотиків (передбачене покарання – позбавлення волі від 3 до 8 років, якщо повторно, від 5 до 10 років), 6 – за організацію та утримання наркокубел (передбачене покарання – позбавлення волі від 3 до 5 років, якщо повторно, від 4 до 8 років), 3 – за схиляння до вживання наркотичних засобів інших осіб (передбачене покарання – позбавлення волі від 2 до 5 років, а якщо повторно або щодо двох чи більше осіб, чи неповнолітнього, від 5 до 12 років), 63 – за зберігання наркотичних засобів та психотропних речовин без мети збуту (передбачене покарання – позбавлення волі до 3 років, а якщо повторно, від 2 до 5 років). Б.

Тож, слід замислитися, чи варто ризикувати, вирощуючи мак «для пиріжків» або коноплі для «полоскання волосся».Б.

Шановні громадяни! Боротьба з наркозлочинністю – не лише справа правоохоронних органів, а й кожного добропорядного громадянина, бо жодна родина не застрахована від цього лиха. Якщо вам щось відомо про незаконний посів рослин, що містять наркотичну речовину (мак, коноплі) або ви бачили, де їх вирощують, повідомте, будь ласка, в міліцію за телефоном чергової частини 7-31-66 або за «телефоном довіри» 38-04-85, чи в будь-який інший зручний для вас спосіб. Разом ми досягнемо більш вагомого результату. Конфіденційність гарантуємо.

Т.М. Попова, майор міліції


13 травня 2011 р.

І НЕ ЗДРИГНУЛАСЯ РУКА

Одна з найрезонансніших подій сталася напочатку травня цього року на території Новомосковського району. Вранці 03 травня на протилежній парку ім. Сучкова стороні поблизу ріки Самара на території Орлівщанської сільської ради був виявлений труп неповнолітньої дівчини. Згідно довідки судово-медичної експертизи попередня причина смерті дівчини – інтоксикація нез’ясованого генезу.

Але, поки судово-медичні експерти працювали над виявленням причини смерті на клітинному рівні (гістологічне дослідження проводиться протягом 10 діб!) аби підтвердити чи спростувати висновок про попередню причину смерті, правоохоронці проводили копітку роботу по встановленню очевидців, свідків, обставин події. Відтворивши хронологію подій попередньої доби, розшуковці швидко з’ясували, що 26-річний громадянин С., мешканець Петріківського району смт. Петріківка, був останнім, хто бачив дівчину живою.

Як з’ясувалося, цей молодик в ніч з 02 на 03 травня близько опівночі разом зі знайомими знаходився в кафе «Голівуд», розташованому навпроти парку ім. Сучкова на території Орлівщанської сільської ради, де вживав спиртні напої. Під час перебування у кафе він зустрів там незнайому йому дівчину та декілька разів танцював з нею. 03 травня 0 1-й годині він вийшов з кафе та знову зустрів цю дівчину, яка запропонувала йому прогулятися. Він погодився і, відійшовши від кафе на відстань близько 60 метрів, за сумісною згодою вступив з нею в статеву близькість. А після того, як здійснив статевий акт неприроднім способом, злякався, що дівчина звернеться до міліції і став руками її душити. Коли був впевнений, що дівчина померла, відпустив її. Зрозумівши, що накоїв лиха, громадянин С., боячись правосуддя і намагаючись сховати сліди злочину, прихопив з собою мобільний телефон дівчини, щоб на ньому не виявили відбитків його пальців, та пішов геть.

11 травня до міського відділу міліції надійшов висновок гістологічного дослідження, згідно якого смерть потерпілої настала внаслідок механічної асфіксії. Слідчим відділом порушена кримінальна справа за ст.115 ч.1 КК України за фактом умисного вбивства. Підозрюваний затриманий, ведеться слідство, яке й встановить всі обставини трагедії. Але скоєний злочин вражає своєю безглуздістю. Найвірогідніше пояснення цьому – надмірна доза алкоголю.

Подібні драми найчастіше розгортаються у різноманітних нічних розважальних закладах. Нічні клуби, дискотеки, бари – ці публічні місця мимоволі пов’язують з безладом та розпустою. Події поблизу кафе «Голівуд» ще раз доводять: такі асоціації небезпідставні. І це не упереджене ставлення до цього закладу, а факт. Проведеним аналізом злочинності та скоєних правопорушень, пов’язаних з кафе «Голівуд», розташованому на території Орлівщанської сільської ради, встановлено, що у період з 2010 року по теперішній час Новомосковським міським відділом міліції було зареєстровано 16 злочинів, скоєних в цьому кафе або поблизу нього. З них за ст. 125 КК України (тілесні ушкодження) – 10 злочинів, за ст. 263 КК України (незаконне поводження зі зброєю) – 1 злочин, за ст. 186 КК України (грабіж) – 1 злочин, за ст. 185 КК України ( крадіжка) – 2, та інші 2 злочини.

Новомосковським міським відділом міліції неодноразово проводилися перевірки та рейдові заходи на території Орлівщанської сільської ради, які були направлені на виявлення та попередження скоєння правопорушень та злочинів в кафе «Голівуд». Власнику кафе виносилися попередження про недопущення скоєння на території кафе «Голівуд» та поблизу даного закладу злочинів та порушень громадського порядку, а також про недопущення антигромадської поведінки відвідувачами даного закладу. За порушення правил додержання тиші на власника закладу з 2009 року складені 4 адміністративні протоколи за ст. 182 КУпАП (порушення законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях), які для прийняття рішення були направлені на розгляд Орлівщанської адміністративної комісії.

Разом з цим, Новомосковський міський відділ міліції звертався до органів державної влади, а саме до голови Новомосковської райдержадмінстрації, голови Новомосковської райради, голови Орлівщанської сільської ради з приводу перегляду та обмеження часу роботи даного розважального закладу та про вирішення питання доцільності функціонування кафе «Голівуд».

Зараз знову Новомосковським міським відділом міліції надіслані аргументовані подання головному державному санітарному лікарю Новомосковського району та голові Орлівщанської сільської ради про проведення у межах своєї компетенції перевірки законності здійснення підприємницької діяльності власником кафе «Голівуд» для подальшого рішення згідно чинного законодавства. Також для встановлення законності діяльності даного закладу були направлені запити в МНС, відділ архітектурного контролю та відділ державного комітету землі. Матеріали перевірки законності діяльності кафе «Голівуд», зібрані працівниками міліції, за вимогою направлені до Новомосковської міжрайонної прокуратури і зараз знаходяться там.

Іншим аспектом для розгляду в травневій трагедії є те, що неповнолітня дівчина пішла з дому 01 травня і до 03 травня батьки не турбувалися про її місцезнаходження! Часом, народжуючи дітей, батьки впадають у крайнощі: або вважають себе господарями життів дітей, або, навпаки зовсім забувають про їхнє існування. Про ймовірні наслідки старше покоління не замислюється – прозріння настає, як правило, тоді, коли вже втрачене життя не повернути. Скільки довгих років в’язниці чекають злочинця, вирішить суд. За умисне вбивство йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 15 років.

УТОЧНЕННЯ щодо інформації про виявлення 03.05.2011 року трупу неповнолітньої дівчини :
Замість «03 травня 2011 року в парку ім. Сучкова поблизу ріки Самара був виявлений труп неповнолітньої дівчини» читати «03 травня 2011 року на протилежній парку ім. Сучкова стороні, поблизу ріки Самара на території Орлівщанської сільської ради був виявлений труп неповнолітньої дівчини».

Т.М. Попова, майор міліції


13 травня 2011 р.

НЕПРОХАНОГО ВІЗИТЕРА ПОПРОСИЛИ ПРЕДСТАВИТИСЯ, АЛЕ ВІН СПРОБУВАВ ВТЕКТИ…

07 травня 2011 року в під’їзді будинку № 5, розташованому на пл. Леніна у м. Новомосковськ, мешканцями цього будинку був помічений невідомий чоловік, який намагався скоїти крадіжку двох батарей опалення. При спробі мешканців будинку затримати злочинця, останній, намагаючись втекти, виліз з вікна міжповерхового сходового майданчика між другим і третім поверхами та, не втримавшись, впав на землю, внаслідок чого отримав смертельні ушкодження. Проведеними заходами особа невідомого чоловіка була встановлена, ним виявився 46-річний мешканець міста.

Як з’ясувалося, 07 травня близько 13.30 одна з мешканок вказаного будинку вийшла зі своєї квартири та виявила, що у її під’їзді демонтовані батареї опалення. Повернувшись до своєї оселі, вона почула гучний гуркіт десь на вході у під’їзд та знов вийшла з квартири і спустилася вниз до входу. Там вона зустріла незнайомого чоловіка, який завантажував батареї опалення з її під’їзду в тачку. Жінка проявила пильність та стала розпитувати незнайомця: хто він, чому демонтує батареї тощо. Чоловік представився працівником «Коменерго» та став запевняти жінку, що батареї в цьому будинку будуть замінювати на нові. Зателефонувавши в «Коменерго», жінка зрозуміла, що у під’їзді знаходиться злочинець та, покликав на допомогу сусіда для затримання цього злочинця, стала телефонувати у міліцію. Коли мешканець будинку перекрив собою вихід з під’їзду, злодій виліз з вікна міжповерхового сходового майданчика між другим і третім поверхами та, не втримавшись, впав на землю.

Окрім працівників міліції та медичних працівників на місце пригоди були запрошені працівники «Коменерго», які і впізнали у померлому колишнього слюсаря-сантехніка цього підприємства.

За добу до цієї пригоди, 06 травня цього року, до чергової частини міської міліції надійшло повідомлення про аналогічну крадіжку з під’їзду будинку № 20 по вул. Радянській. При наданні фотографії підозрюваного у вчиненні крадіжки в будинку № 5 на пл. Леніна очевидцям демонтажу батарей опалення в будинку № 20 по вул. Радянській, він був впізнаний як той, що демонтував батареї в цьому будинку.

Зараз з’ясовується причетність померлого підозрюваного до вчинення інших аналогічних крадіжок, бо є вагомі підстави припускати, що це не весь перелік скоєних ним злочинів.

Т.М. Попова, майор міліції


12 травня 2011 р.

«МОБІЛЬНІ» ШАХРАЇ

Ремесло шахрайства процвітає з давніх-давен. Тому й недивно, що у процесі свого «розвитку» воно набуло варіативності: від древнього циганського «гадання» до теперішніх житлово-кредитних махінацій. Це вкотре засвідчує, настільки багатою може бути людська фантазія. Особливо тоді, коли мова йде про наживу. Чесні люди керуються бажанням допомогти, підтримати, захистити, а шахраї вибирають ціль – і йдуть напролом. Обкрутити співвітчизників є багато цікавих способів. І коли той, хто прагне миттєвого збагачення замість цілодобової праці, ризику та навчання, втрачає все, він, на моє глибоке переконання, одержує по заслугах! Інша річ, коли шахраї грають на почуттях людей, застосовуючи психологічний тиск.

19 квітня 2011 року близько 4 години ранку в домі мешканки селища Гвардійське пролунав телефонний дзвінок і чоловік, який телефонував, відрекомендувавшися співробітником міліції, повідомив господині, що її доньку затримано з наркотиками і вона знаходиться в міліції міста Києва, а потім запропонував вирішити питання її визволення за 5 000 доларів США. Жінка серед ночі підняла усіх родичів, друзів та знайомих і вже вранці мала 3 000 доларів, але згадала, що не повідомила про таку біду молодшій дочці. Після такої новини лише молодша донька здогадалася зателефонувати старшій сестрі, яка, як виявилося, спокійно відпочивала у себе вдома! На цей раз зловмисникам не вдалося розбагатіти обманним шляхом, але в іншому випадку 29 квітня цього року хтось збагатився.

55-річній мешканці Новомосковська зателефонував незнайомий чоловік та, відрекомендувавшися співробітником міліції, повідомив, що її сина затримано за вчинення тілесних ушкоджень працівнику міліції, а потім запропонував залагодити це питання за 8 000 гривень, які жінка повинна перерахувати на банківську картку. Схвильована мати у розпачі зняла гроші зі своєї картки та перерахувала їх на рахунок визначеного шахраєм банку. І лише потім зателефонувала синові та дізналася, що його ніхто не затримував, а їй телефонували шахраї.

На жаль, такі випадки непоодинокі. Зараз шахраїв розшукують. Прикро, що до теперішнього часу деякі законослухняні громадяни вважають, що, порушивши закон, можна «відкупитися» у працівників міліції, тому і поспішають віддати свої гроші будь-кому за свободу близької людини.

Щодо цих необачних співгромадян, то нехай вчаться на помилках. Хто на своїх, а хто – на чужих. А щодо шахрайства взагалі, то пам’ятайте: це – злочин, вчинений проти вас. Ви ніколи не будете до цього готові. Але згадуйте частіше народну мудрість – «довіряй, але перевіряй».

Наостанок ми радимо вам не довіряти інформації, яка була одержана по телефону від незнайомців і перевіряти її, навіть якщо телефонуючий представився співробітником міліції, банку, оператором мобільного зв'язку, другом або родичем. Не поспішайте вживати термінових заходів щодо виконання пропозицій або вимог незнайомців, особливо тих, що стосуються переказу коштів на мобільний телефон або банківський рахунок. А головне, якщо ви, попри все, стали жертвами шахраїв, негайно телефонуйте в міліцію за телефонами: 7-31-66, 38-00-67, 102, 098-633-06-69. Чим оперативніше надійде повідомлення, тим більше шансів, що зловмисників затримають.

Т.М. Попова, майор міліції


05 травня 2011 р.

МИ ПАМ’ЯТАЄМО ВАШ ПОДВИГ!

9 травня Україна відзначає 66-ту річницю Дня Перемоги. Це привід пригадати про відвертий героїзм наших предків, це день, у який кожен повинен собі сказати, хто він, чи гідний пам’яті своїх дідів і батьків. Досі не завершене вивчення історії Другої світової війни і не відомі імена всіх її героїв, але пам’ять про їхній подвиг як про високий зразок мужності, сили духу і самопожертви лишається в нинішнього покоління українців. Пам'ять про українського солдата, який звільняв цю землю, незалежно від національності, завжди буде збережена. Пам'ять про воїна-визволителя – це святий обов'язок нашого і майбутніх поколінь. У цей святий і святковий день ми говоримо щирі слова подяки тим, хто захистив у боях Батьківщину в суворі дні війни, тим, хто не жалів сил і здоров'я, самовіддано працюючи у тилу для фронту, тим, хто підняв з руїн країну після воєнних згарищ.

Хвилиною мовчання ми вшановуємо пам’ять тих, кому не судилося дожити до сьогоднішнього дня, хто поліг на полі бою, у партизанських загонах та підпіллі, прийняв мученицьку смерть у гестапівських катівнях, хто помер від ран і підірваного здоров’я у повоєнні роки. Честь Вам і слава від нинішнього і майбутніх поколінь, тим, хто завершили свій безприкладний ратний шлях у поверженому Берліні та тим, хто віддавали всі свої сили роботі в тилу, а після Перемоги віддали десятки років боротьбі зі злочинністю, перебуваючи на службі в органах внутрішніх справ.

Низький уклін Волкову Миколі Аркадійовичу, Гусакову Сергію Миколайовичу, Бутенку Кіму Андрійовичу, Марухіну Віктору Андрійовичу, Ковтун Пелагеї Іванівні, Нехай Петру Дмитровичу, Полонському Івану Сергійовичу, Павелку Володимиру Давидовичу, Чепур Івану Кузьмичу, Шпак Миколі Федоровичу, Хоменку Івану Григоровичу, Хорішку Івану Дмитровичу, Скороходу Василю Федоровичу та багатьом іншим, хто вберіг нашу Батьківщину від ворожих посягань у часи Великої Вітчизняної, хто продовжував протистояти злу в запеклій боротьбі зі злочинним світом у мирні часи.

Не залишилися і без уваги держави наші ветерани: Указом Президента України Нехай Петро Дмитрович та Скороход Василь Федорович нагороджені медаллю «Жукова»! Спасибі вам, ветерани, і земний уклін! Зі святом Перемоги!

Т.М. Попова, майор міліції


21 квітня 2011 р.

ПОЛЮВАННЯ НА ПЕНСІОНЕРІВ або ЗДРАСТУЙТЕ! МИ ІЗ СОЦЗАБЕЗУ…

Ошукати людину, особливо дітей та стареньких пенсіонерів, не так уже й важко. «Професійні» шахраї, користуючись людською довірливістю, нерідко безжально забирають у жертв останні гроші.

Міліція, звісно, розшукує шахраїв, однак досвід показує: спіймати пройдисвітів на гарячому практично неможливо. Адже не влаштуєш засідку в квартирі кожного пенсіонера. Цілком імовірно, що зловмисниці разом із спільниками пересуваються на автомобілі, роблять «набіг» на конкретний населений пункт і швидко залишають його. Є кілька доречних порад, як не стати жертвами шахраїв. Наведу кілька типових ситуацій.

Літніх людей здебільшого «купують» обіцянками придбати, начебто від соцзабезу, продукти за значно дешевими цінами. Розрахунок шахраїв простий: літні люди неодмінно покажуть, звідки вони витягають гроші для «дешевих продуктів». Тих кілька хвилин, поки пенсіонер шукає на кухні тару для продуктів, цілком вистачає, аби «прошмонати» шафу чи сервант, де пенсіонери переважно й ховають свої статки. Буває також, що злодії пропонують отримати якусь доплату і навіть дають ці гроші, а потім просять розміняти якусь купюру (100 чи 200 гривень), щоб довірливий господар «засвітив» свої заощадження. Потім пропонують для зручності пройти на кухню розписатися у відомості, бо, начебто кімната погано освітлена, а тим часом спільники виносять з кімнати всі заощадження.

Трапляється, по селах до осель заходять жінки з проханням «напитися води» або «переповити дитину». Після таких візитів нерідко зникають великі суми грошей. А ще навідують самотніх пенсіонерів під виглядом працівників ЖЕКу або водоканалу тощо. Шахраї можуть зайти у справжній соцзабез, відділ субсидій, центр з обслуговування самотніх чи якусь благодійну організацію і вичитати з вивішених на стіні списків (або почути з розмов самих відвідувачів) адреси самотніх пенсіонерів.

Довірливих підлітків, зазвичай добротно одягнених школярок чи студенток, зупиняють на вулиці й сповіщають «страшну вість»: на батьків «накладено порчу», аби її зняти, необхідно якнайшвидше принести з хати гроші або золоті вироби. Лише не треба нічого казати батькам, бо тоді нічого не вийде! Коли жертва сумнівається в правдивості слів незнайомої тітоньки, зненацька може з’явитися «свідок» – інша добродійка, котрій «провидиця» вже колись допомагла, й вони почнуть обробляти недовірливу клієнтку вдвох. Не виключено, що шахрайки володіють азами гіпнозу – надто вже легко вони входять у довіру до своїх жертв. А взагалі вони є тонкими психологами і у кожного з них є власна відпрацьована методика, певні історії й легенди для привернення уваги.

Вихід один – бути обачними. Шкода, що старше покоління не завжди прислухається до порад бути обережнішими і менш довірливими. Надзвичайно прикро, що саме злодії навчають їх життю, але вже не застереженнями, а гірким досвідом. Але ми вкотре радимо вам:
- в жодному разі не впускайте до осель осіб, які представляються працівниками ЖЕКу, соцзабезу, пенсійного фонду, соцстраху тощо, якщо не знаєте їх в обличчя;
- намагайтеся одразу перевірити в телефонному режимі достовірність будь-якої «новини», що прийшла разом з незнайомцями;
- якщо до вас завітали таки незнайомі люди з подібними пропозиціями, не вірте! А головне, запам’ятайте їх імена, в чому одягнені, на якому автомобілі приїхали (марка, колір, державний номерний знак) тощо, та негайно телефонуйте в міліцію! Чим оперативніше надійде повідомлення, тим більше шансів, що шахраїв затримають. Телефон 102 та телефон новомосковської міліції 7-31-66 працює цілодобово;
- не ганьбіться просто телефонувати й повідомляти про підозрілих осіб, котрі обдзвонюють квартири. Можливо, вони прийшли саме по ваші гроші…

Будьте обережними, пильними та обачними!

Т.М. Попова, майор міліції


21 квітня 2011 р.

ЗАМІСТЬ КОЛИСКОВОЇ – СТУСАНИ Й ПОБОЇ

Діти – найдорожче, що в нас є. А найдорожче треба берегти й цінувати. Та життєві реалії деколи вносять корективи в усталені стереотипи. І замість того, щоб оточувати маля увагою й турботою, піклуватись та захищати його, дорослі стають причиною його страждань. Кримінальна статистика невпинно поповнюється кричущими злочинами проти маленьких громадян країни, вчинками, що вражають своїм цинізмом та жорстокістю. Однак жахає не стільки кількість цих страшних випадків, скільки сам факт їх існування. Бо що ж може бути страшнішим за насильство над безневинним дитям?

07 квітня цього року до новомосковської міліції від виконуючого обов’язки головного лікаря центральної районної лікарні надійшло повідомлення про те, що о 15.00 годині до реанімаційного відділення бригадою швидкої допомоги госпіталізована 2-місячна дитина, яку побила 20-річна мати в селі Миколаївка. Виїздом слідчо-оперативної групи на місце дане повідомлення підтвердилося. Вже 08 квітня немовля з численними тілесними ушкодженнями було направлено та госпіталізовано до реанімаційного відділення обласної дитячої клінічної лікарні. Мати дитини в цей час зникла у невідомому напрямку. Але 11 квітня проведеним комплексом оперативно-розшукових заходів вона була знайдена та затримана. Виявилось, що через матеріально-побутові проблеми, мати, після народження дитини, знаходилася в постійному нервовому стані. І коли дитина 06 квітня не засинала та дуже кричала, молоду мати це розлютило. Тому і вирішила присмирити своє маля кількома ударами по голові. За цим фактом слідчим відділенням новомосковської міліції порушена кримінальна справа за ознаками злочину, передбаченого ст.ст.15 ч.2, 115 ч.1 КК України (замах на умисне вбивство). Наразі з’ясовуються всі обставини події, підозрювана у вчиненні злочину заарештована.

Дитина потребує захисту, опіки, уваги, турботи. Будь-яка жорстокість стосовно неї може не лише зламати юне створіння, а й озлобити душу, зробити її агресивною. Завтра ця дитина стане дорослою і бумеранг жорстокості повернеться до того, хто заощаджував час на її вихованні. Бо, зіткнувшись з жорстокістю в дитинстві, людина навряд чи виросте лагідною й шанобливою. Саме такі «дорослі діти» і забезпечуватимуть «спокійну старість» сьогоднішніх недбалих батьків…

Т.М. Попова, майор міліції


21 квітня 2011 р.

«НАЙБЛИЖЧА» ДО НАРОДУ СЛУЖБА

Підрозділи, підпорядковані міліції громадської безпеки, є найчисленнішими в структурі органів внутрішніх справ. Та головне не в кількості особового складу, а в тих відповідальних і важливих завданнях з охорони громадського порядку, які виконують міліціонери патрульної служби, дільничні інспектори міліції, працівники дозвільної системи – ті, хто безпосередньо працює з людьми.

Патрульна служба міліції (ПС) одна з «найближчих» до народу. Місія міліціонерів ПС – завжди бути поряд з людьми, а значить, уособлювати образ українського міліціонера. Дивлячись на них, оцінюючи їхні дії, пересічний громадянин робить висновок про те, як держава захищає добробут громадян, дбає про їх особисту безпеку, безпеку рідних, захищає від криміналу взагалі. Саме для того, щоб дізнатися більше про те, наскільки важливою є робота патрульної служби і яку роль вона відіграє у кримінальній обстановці міста, 15 квітня цього року було проведене патрулювання міста спільно з представниками місцевих засобів інформації. Результатами лише одного патрулювання стали припинення 13-ти адміністративних правопорушень та затримання 13-ти правопорушників.

З січня 2011 року за ініціативою начальника Новомосковського міського відділу міліції полковника міліції Гавриленка Миколи Івановича для підтримання належного правопорядку та попередження вуличних злочинів двічі на тиждень до патрулювання міста залучаються солдати строкової служби внутрішніх військ. Лише ними за одне патрулювання виявляються та припиняються в середньому 15 правопорушень. Можливості використовування військовослужбовців внутрішніх військ необмежені. Їх можна використовувати для патрулювання не тільки центральних вулиць міста, але і на віддалених мікрорайонах, таких як Кулебівка, Животилівка, Воронівка, Решкут тощо. Але власними силами міська міліція не має можливості залучати внутрішні війська частіше. У боротьбі зі злочинністю потрібні спільні зусилля міліції, органів влади, громадськості. Там, де така взаємодія існує, обов’язково втішний результат.

Протягом 2011 року працівники патрульної служби Новомосковського міського відділу міліції спільно з військовослужбовцями внутрішніх військ притягли до адміністративної відповідальності 388 правопорушників, з них 46 – за дрібне хуліганство. Розкрили 13 злочинів та затримали за підозрою у скоєнні злочинів 21 особу. Порівняно з минулим роком знизилась вулична злочинність:

  2011 рік 2010 рік
Грабежі 13 26
Хуліганства 6 21
Шахрайства 23 31
Крадіжки (загальна кількість) 338 415
Крадіжки з квартир 21 80

Тож судіть самі, чи ефективно використовувати у патрулюванні міста внутрішні війська і чи достатньо двох днів на тиждень для покращення оперативної обстановки в місті.

Т.М. Попова, майор міліції