15 грудня 2010 р.

До кінця року Державна підтримка надається громадянам, які перебувають на квартирному обліку для будівництва доступного житла на безповоротній основі. Її розмір складає 30 відсотків від нормативної вартості житла, за умови сплати кандидатом 70 відсотків такої вартості. Нормативна вартість житла визначається , виходячи з нормативної площі (21 кв.м. на особу й додатково 10,5 кв.м. на сім’ю) та нормативної вартості, яка становить 5 148 грн.

Програмою можуть скористатись громадяни віком від 18 років.

Державна підтримка надається на об'єкти будівництва, які включені до Переліку об'єктів, що будуть фінансуватися в рамках бюджетної програми. У м. Новомосковську це житловий будинок по вул. Радянській,1. Вартість 1 кв.м. житла на ньому становить 5 148 гривень. Це єдиний об’єкт в області, на якому нормативна вартість 1 кв.м. житла дорівнює його фактичній вартості за цінами Забудовника. Завдяки державній підтримці реальна ціна по якій родина може придбати квартиру у цьому будинку складає 3 600 грн. за 1 кв.м. Така ціна є нижчою ніж на вторинному ринку нерухомості.

Для тих громадян, які не мають можливості сплатити 70% вартості житла власними коштами, Фондом спільно із Державним банком «Ощадбанк» розроблений механізм кредитування таких громадян під 16% річних у гривні на 20 років.

Головними критеріями для відбору громадян на отримання допомоги від Держави у будівництві власного житла є:
1. Перебування на квартирному обліку у міськвиконкомі.
2. Підтвердження платоспроможності.
3. Можливість оплати 70% вартості житла.

Крім того, Дніпропетровське управління Фонду надає довгострокові кредити на будівництво житла для молодих родин. Відсоткова ставка за кредитом становить 10,75% річних терміном повернення до 30 років. Такий кредит можуть отримати громадяни віком до 36 років, які перебувають на квартирному обліку.

Попередній внесок по цій програмі становить 10%.

Слід зазначити, що обидві програми активно фінансуються з Державного бюджету, тому отримати таку підтримку на будівництво житла родина зможе вже в цьому році, терміново звернувшись до Дніпропетровського управління Фонду.

Всім кандидатам, які проживають не тільки в м. Новомосковську, а взагалі в області та мають бажання скористатись будь-якою програмою необхідно надати довідку про перебування на квартирному обліку, довідку про склад сім’ї , копії особистих документів (паспорту, ІНН, свідоцтво про шлюб та народження дітей (якщо є), та довідки, які підтверджують платоспроможність родини.

Для більш детальної інформації стосовно отримання кредитів та державної підтримки на придбання житла звертатись до Відділу сприяння становленню та розвитку молоді Новомосковської міської ради за телефоном – 7-83-64 з 8.00 до 17.00. Начальник відділу – Кузьменко Аліна Миколаївна


07 липня 2010 р.

Вперше в Новомосковську на Комсомольському острові було проведено молодіжну гру з незвичною назвою «Геокешин»- орієнтація на місцевості. Ідею проведення такої гри міській молодіжній спілці підказала волонтер ООН Наталя Бочарова.

Чотири команди: «Романтики»( дитячо –юнацький клуб «Романтик») «Товариш»,»Енерджі», «Ґудзики», які представляли клуби за місцем проживання, змагались за перемогу. Перед учасниками гри стояло завдання: швидко й оперативно знайти тайники , заздалегідь підготовлені організаторами. Кращий час продемонструвала команда «Романтики», другою була команда «Ґудзики», третій результат показали «Товариш» та «Енерджі». Молоді гра сподобалась – весела й динамічна, вимагає певної фізичної підготовки, спостережливості, вміння «читати» географічні позначки.


26 квітня 2010 р.

Центр молодіжних культурних ініціатив, відкритий в нашому місті минулої п’ятниці, розташувався по вул. Комсомольській,29. Презентація центру, на якій був присутній міський голова В.І.Літвіщенко, його заступник Н.О Тихонова була позбавлена будь-якої офіційності. Тут уперше зібрались молоді люди, які намагаються реалізувати цікаві творчі ідеї. Щоб творчі групи не діяли окремо і про них знали в місті, і вирішено було створити подібний центр. Через музику, кіно. театр, фотографію молодь спілкується з ровесниками, однодумцями, здатна створювати культурні осередки. Перше знайомство з творчими особистостями під час відкриття центру і перші творчі пропозиції, видаються цікавими. Групу «Наші», яка відома багатьом в місті, представив Ярослав Тарасенко. Учасників клубу «Вітальєри» цікавить історія, і вже шість років увесь вільний час вони присвячують вивченню епохи лицарів. Самотужки виготовляють костюми і незвичне знаряддя беруть участь у фестивалях , де відбувається реставрація лицарських боїв середньовіччя. А члени творчого молодіжного об’єднання «Денязаври» створюють відеокліпи на соціальні теми, знімають короткометражні стрічки. Через кіно вони прагнуть прищеплювати і розвивати у молодих культурний смак. В роботах художника Олександра Волчкова розробляється тема людини і оточуючого її світу. Свої творчі здобутки продемонстрували актори молодіжного театру, що рік тому створений при міському управлінні культури.

Голова міської молодіжної спілки Аліна Кузьменко зробила наголос, що спілка планує багатогранну і різнопланову роботу з молоддю. Перша ініціатива молоді - проект «Молодіжний острів». Молодь береться слідкувати за островом, відомим в місті як Комсомольський, та організовувати на ньому цікаві заходи. Міський голова привітав настрій молоді на добрі справи і пообіцяв підтримку ініціативам молодих.


31 березня 2010 р.

У жовтні 2009 року на I Новомосковському молодіжному форумі його учасники - студенти, школярі, молоді спеціалісті установ, молоді робітники трубного заводу - прийняли рішення про створення міської молодіжної організації. Ідея її створення належить міському голові В.І.Літвіщенку, в її основі – прагнення об’єднати молодіжні організації міста в загальноміську для успішного вирішення сьогоденних проблем молоді. А проблем у молодих людей немало - працевлаштування після одержання диплома, житло для молодих спеціалістів. здобуття освіти, організація змістовного дозвілля тощо. Учасники конференції, що зібрались 30 березня в актовій залі колегіуму №11, проголосували за створення Новомосковської спілки молоді , затвердили її Статут , обрали правління у складі десяти чоловік, на чому наполягало зібрання, та обрали Голову спілки. Очолила спілку Кузьменко Аліна, член ініціативної групи, магістр державного управління. Її кандидатуру підтримали 150 з 177 учасників конференції

Почесний гість конференції Новомосковський міський голова В.І.Літвіщенко, звертаючись до молоді, побажав правлінню чітко визначити пріоритети в роботі та плідно співпрацювати з владою та іншими громадськими організаціями міста. Виконавчий комітет міської ради, - за словами його очільника, - налагоджений на партнерські відносини з молодіжною громадською організацією.

В Новомосковську багато енергійних і та здібних молодих людей , об’єднання яких у спілку сприятиме їхньому розвитку і розкриттю здібностей, - висловив думку багатьох член правління Задорожний Олександр.

Спілку створено. Час розробляти програму діяльності і братися за роботу.

14-15 жовтня 2009 р.

В Новомосковську вирішено створити міську молодіжну організацію, об’єднати в ній молодь віком від 15 до 27 років, запровадити молодіжний виконком та посаду заступника міського голови з молодіжної політики. І що важливо: молодіжна організація не належатиме до будь-якої політичної сили, а працюватиме цілковито на місто. Міський голова В.І.Літвіщенко, який мріє ініціативу і творчу наснагу молодих спрямувати на загальну справу, на користь громаді, вийшов з ідеєю створення міської молодіжної організації і в цьому знайшов підтримку у громадських організацій, господарського активу, ветеранів міста.

Перший форум молоді Новомосковська відкрився 14 жовтня в таборі О.Матросова, на свято Покрови і українського козацтва, і тривав два дні. Форум пройшов під гаслом: «Нам довірено XXI століття», його девізом стали слова: «Думай».«Вирішуй».«Дій».

Делегати форуму - учні шкіл, студентська молодь, робочі і молоді спеціалісти : з коледжу економіки і права ім. С.В.Літвіненка, технікуму національної металургійної академії України, коледжу Дніпропетровського державного аграрного університету, професійно - технічного училища № 48, міської школи учнівського самоврядування «Лідер», гімназії №3, також волонтери ЦССМ, неформальна молодь, яка представляла дитячо - юнацькі клуби за місцем проживання, команда «Креатив» - молоді педагоги шкіл, команда «Основний синдром»- молоді фахівці стоматологічної поліклініки.

Програма форуму насичена цікавими заходами, організатори запропонували делегатам попрацювати у творчих лабораторіях, взяти участь у майстер – класах, презентувати свої проекти, які охоплюють сферу економіки, екологію, гуманітарне життя. І вибирати було з чого: вісім проектів представили конкурсанти на суд журі, в них – бачення очима молодих проблем рідного міста і способи їх вирішення. Проект учнів СПТУ № 48 - сучасний спортивний майданчик, який є складовою втілення здорового способу життя серед молоді, команда молодих вчителів «Креатив» представила проект «Вчимося жити разом», в якому втілені широкі можливості клубної роботи. «Красиво жити в красивому місті»,- таку назву дала своєму проекту команда медиків «Основний синдром», запропонувавши владі розвивати в місті медичний туризм. Молоді спеціалісти трубного заводу захищали проект «Тепло у вашому будинку», вони пропонують разом поміркувати, які додаткові ресурси можна використовувати в місті для отримання тепла.
Міська школа «Лідер», делегація якої нагороджена грамотою за I місце у фестивальному проекті, довела необхідність створення в місті молодіжної газети. Проект команди «Еко Лайв» гімназії №3 «Чисте подвір’я» відразу одержав високу оцінку В.І.Літвіщенка, він пообіцяв включити витрати на його реалізацію у бюджет наступного року. Учні показали, як можна озеленити і прикрасити головну площу міста. Сильно виглядали студентські делегації Новомосковська, студенти –аграрники були особливо переконливі, роблячи ставку на захист довкілля, харчовий потенціал регіону. Щоб поширювався волонтерський рух в нашому місті, волонтери ЦССМ пропонують створити Єдиний волонтерський центр.