27/03/2013

Під час повені чи паводку слід зберігати спокій і діяти відповідно ситуації

Попередьте сусідів, по можливості, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку. Після чого: підготуйте документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти і дійте згідно інструкції:

 1. Від’єднайте всі електроприлади від електромережі, вимкніть газ.
 2. Придбайте резинові чоботи, водонепроникний одяг та, по можливості, надувний човен. Все це допоможе вам під час повені.
 3. Перенесіть більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи будинку або підніміть на верхні полиці.
 4. Переженіть худобу, яка є у вашому господарстві на якесь підвищення (якщо ви проживаєте в сільській місцевості).

В зоні раптового затоплення:

 1. Уникайте паніки, по можливості, негайно залиште зону підтоплення.
 2. Підніміться на верхні поверхи (дахи будинків, дерева чи інші підвищення). Якщо будинок одноповерховий – займіть горішні приміщення. Залишайтеся там до прибуття допомоги. Сигналізуйте рятівникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти.
 3. Потрапивши у воду, зніміть з себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатися до одержання допомоги.
 4. Під час та після повені, ні в якому разі, не пийте воду з джерел водопостачання, які були підтоплені (так як вони можуть бути зараженими).

Після повені, паводка:

 1. Переконайтеся, що ваше житло не отримало внаслідок повені ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням.
 2. Не користуйтеся електромережею до повного осушення будинку.
 3. Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території.
 4. Усе майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції.
 5. Обов’язково кип’ятіть питну воду!
 6. Заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені. Позбавтеся від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження.

У зв’язку з підтопленням помешкань, сільськогосподарських угідь, лісів, доріг існує ризик спалахів інфекційних хвороб. Зарадити цій біді можна дотримуючись простих правил гігієни!

З повагою, Начальник відділу НС та ЦЗН Андрій Стьопін

Керівник курсів ІІІ категорії Олександр Золотарьов


21/02/2013

Народна служба порятунку «101» інформує

Минулого року Україна святкувала 67 річницю Перемоги у Великій Вітчизняній війні, яка й до тепер нагадує про себе страшними знахідками. Щотижня до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Дніпропетровській області надходять повідомлення про виявлення авіабомб, артилерійських снарядів, мінометних мін та інших застарілих боєприпасів. Роботи із знешкодження вибухонебезпечних предметів часів Великої Вітчизняної війни виконують піротехнічні підрозділи Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Дніпропетровській області.

Щорічно на території області відмічається більше ста випадків виявлення вибухонебезпечних предметів часів Великої Вітчизняної війни та сучасних боєприпасів. Від необережного поводження з вибухонебезпечними предметами щороку в Україні гине близько 50 осіб. Аналіз випадків підриву населення на боєприпасах показує, що 80-90 % постраждалих становлять діти шкільного, а іноді і дошкільного віку. В результаті проведення моніторингу випадків виявлення вибухонебезпечних предметів фахівцями піротехнічної групи аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Дніпропетровській області встановлено, що найчастіше мають місце випадки знаходження вибухонебезпечних предметів під час проведення польових робіт, земельних робіт на будівництві, на берегах річок, приватних садибах, тощо.

Протягом 2012 року на території Новомосковщини зафіксовано 11 випадків виявлення вибухонебезпечних предметів загальною кількістю 18 штук, з них артилерійських снарядів – 12, мінометних мін – 5, гранат -1.

Фахівцями Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Дніпропетровській області постійно ведеться робота щодо попередження випадків підриву населення на вибухонебезпечних предметах.

Шановні громадяни нагадуємо правила поведінки у разі виявлення  вибухонебезпечних предметів:

- знайшовши вибухонебезпечні предмети, ні в якому разі не намагайтесь їх перевертати, переносити в інше місце, а тим більше розбирати, не кладіть у багаття тощо;

- про виявлення вибухонебезпечного предмета негайно повідомте місцеві органи влади, міліцію, військовий комісаріат, підрозділ Державної служби з надзвичайних ситуацій України;

- до прибуття представників вищезазначених органів по можливості огородіть місце виявлення вибухонебезпечного предмета, унеможливте контакти з ними сторонніх осіб.

Пям’ятайте, що виконання цих правил допоможе зберегти здоров’я вам та вашим близьким.


22/01/2013

ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ

Повінь, паводок

Фактори небезпеки повеней та паводків: руйнування будинків та будівель, мостів; розмив залізничних та автомобільних шляхів; аварій на інженерних мережах; знищення посівів; жертви серед населення та загибель тварин. 
Внаслідок повені, паводку починається просідання будинків та землі, виникають зсуви та обвали.

Дії у випадку загрози виникнення повені, паводка:

Уважно слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкції про порядок дій, не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв'язку з вами.
Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.

Дізнайтеся у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування місце збору мешканців для евакуації та готуйтеся до неї.

Підготуйте документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти. Складіть все у валізу. Документи зберігайте у водонепроникному пакеті.

Від'єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, вимкніть газ.

Перенесіть більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи або підніміть на верхні полиці.

Переженіть худобу, яка є у вашому господарстві, на підвищену місцевість.

Дії в зоні раптового затоплення під час повені, паводка:

Зберігайте спокій, уникайте паніки.

Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі.

Надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу.
 

По можливості негайно залишіть зону затоплення.

Перед виходом з будинку вимкніть електро- та газопостачання, загасіть вогонь у грубах. Зачиніть вікна та двері, якщо є час - закрийте вікна та двері першого поверху дошками (щитами).

Відчиніть хлів - дайте худобі можливість рятуватися.

Підніміться на верхні поверхи. Якщо будинок одноповерховий - займіть горішні приміщення.

До прибуття допомоги залишайтесь на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях, сигналізуйте рятівникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти.

Перевірте чи немає поблизу постраждалих, надайте їм, по можливості, допомогу.

Потрапивши у воду, зніміть з себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатися до одержання допомоги.

Не переповнюйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти та інше).

Дії після повені, паводка:

Переконайтесь, що ваше житло не отримало внаслідок повені ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинку і навколо нього, не розбите скло і немає небезпечних уламків та сміття.

Не користуйтесь електромережею до повного осушення будинку.

Обов'язково кип'ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені.

Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезинфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території.

Здійснюйте осушення затоплених підвальних приміщень поетапно, з розрахунку 1/3 об'єму води на добу.

Електроприладами можна користуватися тільки після їх ретельного просушування.

Заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені. Позбавтеся від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження.

Все майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції.

Дізнайтеся у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

Головне територіальне управління МНС у Дніпропетровській області


21/02/2013

Важко уявити своє життя без сучасних зручностей — електрики, опалення, централізованого водогону й каналізації, засобів зв’язку. У цьому переліку газ посідає не останнє місце. Проте наскільки він може бути корисним у господарських  руках - настільки ж буває небезпечним у необережних.

Чи не щороку Дніпропетровщину лихоманять повідомлення про трагедії, спричинені вибухами побутового газу чи невірним облаштуванням газових приладів.

Тому категорично забороняється самовільно встановлювати, переставляти, ремонтувати та замінювати будь-які газові прилади - побутові газові плити, проточні газові нагрівачі (колонки), газові ємнісні водонагрівачі, опалювальні котли та печі.

Під час експлуатації газового устаткування не дозволяється підігрівати балони зі зрідженим газом, встановлювати їх поблизу опалювальних приладів, виявляти витікання газу за допомогою запаленого сірника, користуватися несправними газовими приладами чи використовувати їх не за призначенням. Не можна залишати без нагляду працюючі газові прилади, бо у випадку затухання одного з пальників приміщення загазовується і може статися вибух. Категорично забороняється сушити білизну чи волосся над запаленими пальниками плити, користуватися газовими плитами для опалювання приміщень.

Димові та вентиляційні канали слід періодично перевіряти. Особлива небезпека створюється, якщо в димоходах відсутня тяга. При відсутності чи зворотній тязі, а також під час сильних вітрів та атмосферних опадів, різкому перепаді температури повітря користуватися газовими апаратами з відводом продуктів згоряння в димоходи категорично забороняється.

Важливою умовою безпеки при користуванні газовими приладами є також контроль за тим, чи повністю згоряє газ. Неповне згоряння газу призводить до інтенсивного виділення в приміщення чадного газу, який отруйно діє на організм людини.

Витікання газу на з’єднаннях слід перевіряти тільки мильним розчином. Якщо у приміщенні відчутний запах газу, потрібно припинити користуватися газовими приладами, перекрити крани до приладів та на самих приладах, відчинити вікна й двері, щоб провітрити приміщення. Якщо загорівся газ у місці витоку, не слід намагатися гасити полум’я - доки газ горить, небезпеки вибуху немає. Слід евакуювати всіх людей із приміщення та викликати аварійну газову службу й рятувальників. Потрібно спробувати перекрити подачу газу, стежачи, щоб не загорілися розташовані поблизу вогню предмети (штори, рушники, меблі тощо).

При отруєнні чадним газом і задусі до прибуття «Швидкої» слід винести потерпілого на свіже повітря, покласти на рівному місці, полегшити дихання, дати понюхати нашатир, зробити штучне дихання. Потім тепло вкрити й стежити, щоб потерпілий не заснув.

Насамкінець хочеться нагадати, що газом слід користуватися економно, не допускайте, аби газові прилади працювали без потреби. Дітей та осіб, які не контролюють свої дії, до користування газовими приладами допускати не варто.

Бережіть своє майно, житло, а особливо власне життя  і життя своїх близьких.

Відділ цивільного захисту у м. Новомосковськ та Новомосковському районі Головного територіального управління МНС у Дніпропетровській області


22/01/2013

За два тижні 2013 року в державі виникло 1 тис. 703 пожежі, що на 15 % більше порівняно з аналогічним періодом 2012 року. На пожежах загинуло 167 осіб (+ 23,7%) та 76 отримало травми (+62%). Більшість пожеж виникло на території житлового сектору – 1 тис. 195 випадків (+18%).

ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ

Характерною особливістю сучасного житла є наявність горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, книжок, одягу, іграшок, побутових приладів, які мають пластмасові корпуси та деталі, предметів побутової хімії, паперу.

Усе це створює підвищену пожежну небезпеку особливо при порушенні людьми вимог правил пожежної безпеки. Про це свідчить аналіз причин пожеж, що відбуваються. Зокрема, найбільш поширеними причинами пожеж є: необережне поводження з вогнем (у тому числі при палінні) порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електрообладнання, електронагрівальних і газових приладів, пічного опалювання, дитячі витівки з сірниками.

За статистикою, понад 80% пожеж виникає в житлових будинках і квартирах громадян. Нерідко відбуваються вони у той момент, коли самі мешканці знаходяться удома. Проте, через невмілі дії людей саме в початковій стадії пожежі, вогонь і постійно супроводжуючий його густий їдкий дим, швидко набирають силу і за лічені хвилини знищують накопичене роками майно, домашні речі, а люди в цих екстремальних умовах отримують отруєння чадним газом і сильні опіки. Саме тому елементарні правила пожежної безпеки в побуті важливо знати кожному громадянинові.

ПРО ЩО ПОТРІБНО ПАМ'ЯТАТИ ЗАВЖДИ

недбало кинуті непогашений сірник або недопалок можуть призвести до пожежі;

не можна перевантажувати електромережу одночасним включенням великої кількості електроприладів в одну електророзетку;

ні в якому разі не застосовувати замість запобіжників заводського виготовлення саморобні, що називаються в народі "жучки";

електронагрівальні прилади - праски, чайники, самовари, плитки та інші - слід встановлювати на підставках, що не згорають, а йдучи з будинку не забувати їх вимикати;

недотримання правил пожежної безпеки при користуванні печами призводить до пожеж з тяжкими наслідками;

виконуючи фарбувальні роботи, потрібно ретельно провітрювати приміщення, не запалювати сірники і не палити;

Дорослі! Надійно ховайте від малюків сірники, запальнички, не доручайте дітям стежити за включеними в мережу електричними або засвіченими гасовими і газовими приладами, печами. Дітей дошкільного і молодшого шкільного віку не залишайте в закритих приміщеннях без догляду дорослих.

ВИКОРИСТАННЯ ГАЗОВИХ ПРИЛАДІВ В ПОБУТІ

Переобладнання печей під газове паливо і експлуатацію газового устаткування слід проводити відповідно до Правил безпеки в газовому господарстві. Забороняється підключати газові опалювальні прилади до вентиляційних систем, розміщувати балони з газом в підвальних і цокольних приміщеннях.

Забороняється користуватися несправними газовими приладами, залишати незакритими крани газових приладів і газопроводів, встановлювати кухонні меблі та інші предмети, що згорають, ближче 20 см від газових приладів. У разі появи запаху газу в приміщенні, слід негайно припинити його подачу і викликати аварійну або ремонтну службу. До усунення несправності забороняється в приміщенні запалювати сірники, палити, застосовувати відкритий вогонь, включати і вимикати електроприлади. Пам'ятайте! Пожежі, що виникають із-за неправильної експлуатації портативних газових плит, газових колонок та інших побутових газових приладів в приміщеннях, що не мають достатньої вентиляції, можуть призвести до вибуху газоповітряної суміші.

ПОЖЕЖНА НЕБЕЗПЕКА ТОВАРІВ ПОБУТОВОЇ ХІМІЇ

Товари побутової хімії представляють підвищену пожежну небезпеку. Багато з них міститися в аерозольній упаковці, тому легкозаймисті і горючі склади знаходяться під тиском, що значно підвищує небезпеку займання.

З такими речовинами слід поводитися дуже обережно: товари побутової хімії легко запалюються від відкритого вогню, нагріву газової плити, печі, а також від цигарки і навіть іскор, які утворюються при включенні електричних вимикачів.

Часто пожежі відбуваються в результаті підігрівання мастики для натирки лінолеуму і паркету на нагрівальних приладах.

При використанні в квартирі нітрофарби, лаків, емалей необхідно ретельно провітрювати приміщення. До закінчення провітрювання забороняється запалювати вогонь, палити, користуватися вимикачами або розетками.

Забороняється застосовувати легкозаймисті рідини для прання одягу і миття полів. Навіть якщо при цьому не користуватися вогнем, при пранні накопичуються заряди статичної електрики, виникає іскра і відбувається спалах парів легкозаймистих або горючих рідин і пожежа.

ЩОБ НА КУХНІ НЕ СТАЛАСЯ ПОЖЕЖА

готуйте їжу самі, не довіряючи цю справу дітям;

під час приготування страв підв'язуйте довге волосся ззаду;

якщо коло плити (печі) є вікно, переконайтеся, що фіранки надійно прив'язані (закріплені) й не можуть під дією вітру потрапити на вогонь;

щоб не впасти на плиту, перевірте, чи не слизька біля неї підлога;

обов'язково наглядайте за приготуванням та розігріванням їжі на кухні;

якщо необхідно вийти з кухні, вимкніть усі джерела високої температури;

працюючи над плитою, не користуйтесь одягом із довгими широкими рукавами: вони можуть зайнятися;

не наближайтеся до ввімкненої плити в халатах та іншому одязі, який швидко спалахує;

не тримайте поряд із плитою пластиковий посуд, рушники, інші речі з горючих матеріалів;

ніколи не гасіть палаючий жир (олію) водою;

не розігрівайте мастику на відкритому вогні.

ЩО СЛІД РОБИТИ ПРИ ПОЖЕЖІ

У разі виявлення пожежі (ознак горіння), кожен громадянин зобов'язаний: негайно повідомити службу порятунку по телефону 101. При цьому необхідно назвати адресу об'єкту, вказати кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, ситуацію на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище і номер телефону, з якого був зроблений дзвінок;

про пожежу необхідно негайно повідомити сусідів (у нічний час обов'язково розбудити їх);

вжити (по можливості) заходи щодо евакуації людей, порятунку хворих, людей похилого віку і дітей, які знаходяться в приміщенні, що горить;

приступити до гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння (вогнегасники, цупка зволожена тканина, вода з внутрішніх пожежних кранів на сходах);

знеструмити електромережу у квартирі, щоб уникнути ураження електричним струмом;

забезпечити зустріч пожежно-рятувальних автомобілів, що прибувають.

ЩО НЕ СЛІД РОБИТИ ПРИ ПОЖЕЖІ

боротися з полум'ям самостійно, не викликаючи рятувальників (якщо ви не впоралися з вогнем за декілька секунд, його поширення призведе до масштабної пожежі);

намагатися вийти через задимлений коридор або сходи (дим дуже токсичний, гарячі гази можуть обпалити легені);

спускатися по водостічних трубах і стояках за допомогою простирадл і мотузок (падіння майже завжди неминуче);

стрибати з вікна і з балкона;

забувати, що перший ворог для вас не вогонь, а дим, який сліпить і душить;

при сильному задимленні сусіднього приміщення не рекомендується відкривати двері, щоб уникнути попадання диму.

Майже кожній пожежі можна запобігти!

Для цього слід обов'язково обговорити в сім'ї не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувального підрозділу, гасіння пожежі в початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.

Головне територіальне управління МНС у Дніпропетровській області


14/01/2013

ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ

Керівництво Головного територіального управління МНС у Дніпропетровській області занепокоєне кількістю нещасних випадків на воді, які спостерігаються з настанням зимової відлиги.

Торік холодної пори року на озерах, річках та ставках Дніпропетровської області втратили життя 12 осіб, у тому числі 2 дитини, врятовано 8 осіб, у тому числі 6 дітей.

Вже з початку цього року на водоймах області врятовано дві людини. Так, 4 січня до служби порятунку 101 м. Дніпропетровськ надійшло повідомлення про двох чоловіків, що дрейфують на відколовшийся крижині вздовж акваторії річки Дніпро. Оперативно прибулий на місце події рятувальний підрозділ на спеціальному катері на повітряній подушці «Марс-700» зняв двох чоловік з дрейфуючої крижини. Як з’ясувалось, чоловіки виявились завзятими прихильниками зимової підлідної риболовлі і черговий раз, попри численні застереження рятувальників, вийшовши на лід опинилися в його полоні, через що й потребували негайної допомоги.

Головне територіальне управління звертає увагу жителів регіону на те, що необхідно бути особливо обережними на зимових водоймах.

Відправляючись на прогулянку кригою, насамперед пам’ятайте про те, що кількість морозних днів не гарантує міцність льодового покриву. Визначити реальну товщину (а отже й безпечність) льоду можна лише пробуривши лунку: для переправи одного пішохода безпечною вважається лід завтовшки не менше 5-7 см; для влаштування ковзанки на кілька осіб – 10-12 см.; 35-55 см - для переправи вантажного автомобіля, 40-60 см – для трактора.

Перевіряти товщину льоду ударами ніг не тільки не ефективно, а й небезпечно – можна провалитися.

Пам’ятайте: вирушати на водойми поодинці небезпечно. З тієї ж причини не варто виходити на лід у нічний час.

Перетинаючи замерзлу водойму, будьте обережними, уважно слідкуйте за крижаною поверхнею, обходьте ділянки, вкриті товстим прошарком снігу (під снігом лід завжди тонший). Небезпечними також є місця із швидкою течією; де є виток води, джерела, струмки й теплі стічні води підприємств. Слабша крига і там, де є вмерзла рослинність - кущі, дерева, очерет, водорості. Особливо обережно спускайтеся з берега - лід може нещільно прилягати до суходолу чи мати тріщини.

Пересуваючись по льоду, слідкуйте один за одним з відстані 5-6 метрів, будьте морально і практично готовими надати необхідну допомогу людині, яка рухається попереду.

Малогабаритні вантажі транспортуйте на санках або інших засобах із достатньою площею опори, на мотузці завдовжки 1-3 метри.

Перетинаючи водойму на лижах, краще користуйтеся прокладеною раніше лижнею, а за її відсутності – цілиною. Перш, ніж почати рух, відстібніть кріплення лиж та зніміть петлі лижних палиць із рук. Якщо є рюкзак або ранець, візьміть його на одне плече. Перший лижник повинен ударами палиць перевіряти міцність льоду та контролювати його стан.

Риболовля

Не було року, щоб у екстремальних ситуаціях не опинялися рибалки. Зимова підлідна риболовля вимагає суворого дотримання правил безпеки, тому підлідний лов риби має узгоджуватись з найближчою береговою рятувальною станцією, і без її дозволу ніхто, в тому числі й рибалки-любителі, не має права виходити на лід.

У будь-якому випадку необхідно дотримуватись нескладних правил безпеки. По-перше, не слід пробивати поруч багато лунок - відстань між ними має бути 5-6 метрів. Не можна збиратися великими групами на одному місці та ловити рибу поблизу вимоїн (навіть якщо там клює найкраще). Не свердліть лунки на переправах, а також занадто далеко від берега. В ідеалі непогано мати рятувальний жилет. Верхній одяг - важкі кожухи та бушлати - тримайте розстебнутими чи, принаймні, не затягуйте їх пасками, щоб у разі небезпеки можна було їх легко позбутися.

Для непередбачуваних випадків обов’язково майте при собі міцну мотузку завдовжки 12-15 метрів з петлею на одному кінці й вантажем вагою 400-500 г на іншому, дошку або велику гілку.

Якщо біда трапилася

Якщо лід почав тріщати, з’явилися характерні розломи, негайно повертайтеся назад своїми слідами. Не біжіть, виходьте повільно, не відриваючи ступні від криги.

Якщо вже провалилися під лід – не панікуйте. Широко розкиньте руки по краях льодового пролому і утримуйтеся від занурення з головою. Намагайтеся не обламувати лід і без різких рухів вибирайтеся на його поверхню, наповзаючи грудьми чи спиною. Допомагайте собі, як при плаванні, ногами. Вибравшись на лід, відкотіться від лунки, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду таким чином перевірена. Поводьтеся обережно до самого берега, як би холодно вам не було, не поспішайте – вдруге вам може не вистачити сил на боротьбу. І тільки коли ступите на тверду землю, біжіть у тепло, або щоб зігрітися.

Якщо на ваших очах під лід провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу – це її підбадьорить. Оскільки ви у певній безпеці, маєте думати і реагувати швидко та послідовно, підтримуючи постраждалого зваженими порадами. Візьміть лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них до ополонки, широко розкидаючи при цьому руки. Добре, якщо ви одягнете рятувальний жилет. До самого краю ополонки не підповзайте, а киньте потопаючому з відстані 3-4 метрів пасок, шарф, мотузку або протягніть лижу, дошку і поволі витягуйте його на лід. Якщо ви не один, тоді, узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і не гайте часу – у крижаній воді людина швидко мерзне, мокрий одяг тягне її на дно. Надавши допомогу, повзіть разом з постраждалим з небезпечної зони. Якщо ситуація дуже складна, зателефонуйте на 101 – у Народну службу порятунку, і вам допоможуть рятувальники-фахівці.

Перша допомога при переохолодженні

Здоров’я, а, можливо, й життя постраждалого залежатиме від того, чи надасте ви йому першу допомогу вчасно. Насамперед, викличте „Швидку”; поки вона їхатиме, поступово відігрівайте постраждалого: замініть мокрий одяг на сухий, загорніть людину в ковдру; не намагайтеся зігріти тіло постраждалого надто швидко, особливо занурюючи його в теплу воду, - швидке зігрівання може викликати проблеми із серцево-судинною системою. Можна прийняти теплий душ, повільно підвищуючи температуру води.

Якщо постраждалий у свідомості, дайте йому теплого чаю, молока, однак не кави - вона може викликати порушення у системі кровообігу. Спиртні напої пити теж не варто, а от розтерти горілкою кінцівки – не завадить. Можна також розтерти тіло постраждалого вовняною тканиною, щоб покращити кровообіг. Одягніть постраждалого у бавовняні речі, якщо є можливість, прикладіть до тіла теплі предмети (грілку чи пластикові пляшки з теплою водою).

Щоб не застудитись

Тривале перебування на холоді, що трапляється з рибалками, любителями масових гулянь, яких особливо багато взимку, та людьми, які працюють на вулиці, сприяє застуді. Якщо ви плануєте довгий час перебувати на вулиці, подбайте про теплий та зручний одяг і взуття.

Одягайтеся, як «капуста»: чим більше светрів та штанів, тим довше зберігатиметься тепло. Обов’язково одягайте шарфи та шапки, на руки - теплі рукавички, на ноги - шкарпетки. Якщо замерзнуть ноги - перехолодження не минути. Якщо у ваших планах, скажімо, рибалка, чи вам доведеться працювати на вулиці цілий день – краще одягнути на ноги спочатку вовняні шкарпетки, а зверху бавовняні. Вовна подразнює рецептори стопи, посилює кровообіг у ступнях і зігріває їх, а бавовна зберігає це тепло. Взуття повинно бути теплим, та в жодному разі не тісним.

У морози, перед виходом на вулицю, змазуйте шкіру жирним кремом - це захистить її від холоду. Губи змащуйте гігієнічною помадою. Через 1-1,5 години грійтесь у теплому приміщенні, або постійно рухайтесь, дбайте, щоб не промокло взуття. Допоможе зігрітись тепле молоко, чай із лимоном, але не кава.

Якщо йдете на вулицю, не пийте трав’яних настоїв, бо вони мають потогінну дію і ви швидко спітнієте, а потім замерзнете. Не вживайте спиртного на морозі, бо спочатку судини розширюються, а потім звужуються – таким чином, уповільнюється кровообіг, сприяючи переохолодженню. Не куріть на морозі, бо нікотин теж звужує судини - людина ще більше мерзне. Їжа повинна бути гарячою та калорійною. Дітей до одного року не можна виводити на мороз нижче 15 градусів за Цельсієм.

Дотримуйтеся цих простих правил і все буде добре! Нехай природа радує білим снігом, морозом, приємними сонячними променями. А зимові розваги принесуть вам та вашій родині чудовий настрій та задоволення.


08/01/2013

Щоб рибна ловля була безпечною!

З початку зими 2012-13 року на водоймах Дніпропетровщини сталось 2 нещасних випадки на воді, в результаті чого 1 людина потонула, 1 врятована.

Нагадуючи про ці сумні події, на черговій нараді Андрій Стьопін, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськвиконкому, звертається до всіх посадових осіб з проханням посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо суворого дотримання правил поведінки на зимових водоймищах.
Не зважаючи на примхи природи, любителів - рибалок все одне так і тягне, як на свято, на водойми, вкриті кригою, для підлідного лову риби. Але, щоб не сталося лиха, слід не забувати елементарних правил. Перше і найголовніше: ніколи не рибальте на кризі товщиною, меншою 6 – 7 сантиметрів. Не пробивайте поруч багато ополонок, (відстань між ними має бути 5 – 6 метрів); не збирайтеся великими групами на одному місці; не ловіть рибу поблизу вимоїн, занадто далеко від берега та в нічній час; завжди майте при собі міцну мотузку довжиною 12 – 15 метрів з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400 – 500 г. на другому, дошку або велику гілку.

А якщо біда все ж трапилася і необачний рибалка опинився у крижаній купелі? Не втрачайте самоконтролю і не панікуйте. Намагайтеся якнайшвидше вибратися з води, щоб уникнути переохолодження (гіпотермії). Доречи, при температурі води, скажімо – 00С, потерпілий може померти через 5 – 8 хвилин (залежно від фізичного стану людини та індивідуальних особливостей організму). Смерть, як правило, настає від так званого холодового шоку. Тому, широко розкиньте руки по краях кригового пролому і утримуйтеся від занурення з головою. Намагайтеся не обламувати кригу, і без різких рухів вибирайтеся на її поверхню, наповзаючи грудьми чи спиною. Допомагайте собі, як при плаванні, ногами. Вибравшись на лід, відкотіться від лунки, а потім повзіть у той бік, звідки прийшли і де міцніша, перевірена крига.

Здоров’я, а можливо, і життя постраждалого залежатиме від того, чи надасте ви йому першу допомогу. Викличте „Швидку”; поступово відігрійте постраждалого, змініть мокрий одяг на сухий, загорніть людину в ковдру ; не намагайтеся зігріти тіло постраждалого надто швидко, особливо занурюючи його в теплу воду – швидке обігрівання може викликати проблеми із серцево-судинною системою. Якщо є можливість, прикладіть до тіла теплий предмет (грілку чи пластикові пляшки з теплою водою); дайте тепле пиття, якщо постраждалий притомний. Дуже добре, якщо внутрішнє відігрівання (тепле пиття) відбуватиметься одночасно із зовнішнім.

Пам’ятайте! Вирушати на водойми поодинці небезпечно.

Дотримуйтеся правил і все буде гаразд!

З повагою,

Начальник відділу НС та ЦЗН Андрій Стьопін

Керівник курсів ІІІ категорії Олександр Золотарьов


08/01/2013

Звернення до мешканців міста

Шановні мешканці міста Новомосковська!

За умов тонкої криги виходити на лід категорично заборонено!

Не нехтуйте правилами безпеки.

Цінуйте життя!

З повагою,

Начальник відділу НС та ЦЗН Андрій Стьопін

Керівник курсів ІІІ категорії Олександр Золотарьов


5/11/2012

Пам’ятка населенню
Подбайте про свою безпеку самі і застерігайте інших!

Шановні гості та мешканці м.Новомосковська!

Внаслідок температурних перепадів, на дахах будинків утворюються крижані бурульки. Ці красиві «сталактити» іноді несуть смертельну небезпеку для пішоходів, особливо в ціх місцях де хідники (тротуари) безпосередньо прилягають до будинків.

Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти на пішохода з настанням відлиги, необхідно:

Новомосковські міські курси ЦО

Відділ з питань НС та ЦЗН виконавчого комітету Новомосковської міської ради


5/11/2012

Звернення Головного територіального управління МНС у Дніпропетровській області до батьків

Шановні батьки! У житті є речі, які за ціною не можна порівняти ні з чим іншим. Одна з них - здоров'я дітей. Дуже важливо навчити дитину цінувати здоров'я і відповідно ставитися до своєї безпеки.

Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.

Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками.

Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюються ціною життя. А щоб не трапилась біда, потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти у тій чи іншій ситуації.

Ви повинні знати про кожен крок вашої дитини, адже ви несете відповідальність за її здоров’я, виховання та життя.

Не дозволяйте дітям:

Будьте дбайливими, добрими, люблячими батьками! Щасти вам у вихованні ваших дітей! Пишайтеся своїми дітьми та їхніми успіхами!


5/11/2012

Правила, яких слід дотримуватися при гасінні пожежі та рятуванні потерпілих на ній:

- перед тим, як увійти до палаючого приміщення, треба накритися з головою мокрим простирадлом, пальтом, цупкою тканиною;

- двері у задимлене приміщення слід прочиняти обережно, поволі, залишаючись під надійним захистом стіни, інакше полум’я, що спалахнуло від різкого припливу повітря, завдасть вам опіків та травм;

- у сильно задимленому приміщенні пересуватися треба поповзом чи низько схилившись;

- для захисту від чадного газу по можливості слід дихати крізь зволожену тканину;

- якщо сталося займання одягу, треба лягти на підлогу (землю) та перекачуватися для збиття вогню. Ні в якому разі не можна бігти – полум’я від цього тільки збільшиться;

- побачивши людину у палаючому одязі, треба накинути на неї пальто, плащ чи будь-яку цупку тканину та щільно притиснути;

- при гасінні пожежі слід використовувати вогнегасники, пожежні крани, а також воду, пісок, землю, простирадла тощо;

- для ефективного гасіння речовини слід спрямовувати в осередок горіння, до того ж не на саме полум’я, а на поверхню, що горить;

- якщо горить вертикальна поверхня, воду треба лити на її верхню частину;

- перша допомога має бути спрямована на припинення впливу на потерпілого високої температури. Пам’ятайте, що вертикальне положення тіла сприяє поширенню опіків.

Малі діти у разі виникнення пожежі часто від страху ховаються під ліжка, у шафах, забиваються у куток. Тому у їх пошуках варто оглянути насамперед ці місця.

Під час пожежі небезпечно:

- боротися з вогнем самотужки, не покликавши на допомогу пожежних;

- намагатися залишити приміщення через задимлений довгий коридор чи сходами (продукти горіння надзвичайно токсичні, кількох хвилин перебування у зоні задимлення досить, щоб отримати смертельну дозу. До того ж можна отримати опіки легенів);

- спускатися по водостічних трубах або з вікон за допомогою простирадл та мотузок – падіння неминуче;

- стрибати з вікон: кожен другий стрибок із висоти 4-го поверху закінчився загибеллю людини;

- забувати, що перший ворог не вогонь, а дим, який сліпить та ускладнює (перекриває) дихання;

- гасити водою легкозаймисті рідини;

- відчиняти вікна чи двері, що призводить до поширення вогню;

- користуватися ліфтом, якщо горить ліфтова шахта чи задимлений під`їзд, а ви не знаєте, де осередок вогню.

Відділ роботи із ЗМІ та громадськістю Головного територіального управління МНС України у Дніпропетровській області


5/11/2012

ДІЇ НАСЕЛЕННЯ У РАЗІ ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖІ

Якщо пожежа виникла, необхідно:

- негайно викликати пожежно-рятувальну службу по телефону 101. При цьому необхідно назвати адресу, кількість поверхів у будинку або висоту споруди, місце виникнення пожежі, обстановку, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;

- по можливості вжити заходи до евакуації людей;

- по можливості знеструмити місце події;

- зустріти пожежних, що поспішають на допомогу.

Якщо пожежа виникла в квартирі:

- негайно викличте пожежних - самі або попросіть допомоги у сусідів чи перехожих;

- повідомте про надзвичайну подію сусідів, що мешкають на одному з вами поверсі та поверхами вище;

- прийміть заходи щодо евакуації з небезпечної зони людей – насамперед, дітей та осіб похилого віку;

- не чекаючи приїзду пожежно-рятувальної служби, починайте за допомогою підручних засобів (вогнегасників, цупкої зволоженої тканини, води з внутрішніх пожежних кранів на сходах) гасити пожежу, проте будьте надзвичайно обережні, не зневажайте небезпеку;

- знеструмте електромережу у квартирі, щоб уникнути ураження електричним струмом.

Якщо пожежа виникла у під’їзді:

- негайно викличте пожежних, повідомте про пожежу сусідів, вийдіть разом з ними на сходові клітини, захопивши відра з водою, цупку тканину, вогнегасники;

- спробуйте визначити, де осередок загоряння (у квартирі, поштових скриньках, сміттєпроводі, ліфтовій шахті чи кабіні тощо);

- у разі сильного задимлення сходових клітин, ввімкніть вентиляцію, щільно зачиніть двері квартири, щілини затуліть зволоженою тканиною (цупкою - на зразок ковдри), щоб уникнути поширення диму по квартирі.

Якщо пожежа виникла у ліфті:

- при перших ознаках пожежі у кабіні ліфта або ліфтовій шахті негайно повідомте про це диспетчера, натиснувши кнопку “виклик” у кабіні;

- якщо ліфт рухається, не намагайтеся зупинити його – дочекайтеся зупинки. Виходячи з кабіни, заблокуйте двері, аби ніхто інший не зміг скористатися ним і потрапити в пастку;

- попросіть сусідів викликати пожежних або по можливості допомогти загасити пожежу;

- при гасінні вогню не заходьте до кабіни, адже через коротке замикання дротів вона може почати рухатися;

- пам’ятайте, що кабіна знаходиться під напругою, тому небезпечно гасити її водою: слід користуватися порошковим чи вуглекислотним вогнегасником, сухим піском, цупкою тканиною тощо;

- якщо внаслідок короткого замикання ліфт зупинився між поверхами, а пожежа сталася поза ліфтовою кабіною, здійміть галас, привертаючи увагу перехожих чи сусідів, стукайте по стінах кабіни. Спробуйте за допомогою підручних засобів (ключів, парасольки тощо) починити автоматичні двері ліфта і вибратися з нього самотужки чи за сторонньою допомогою. Зважайте на небезпеку впасти в ліфтову шахту;

- якщо залишити кабіну ліфта самотужки не вдається, до прибуття допомоги, прикрийте ніс та рот хусткою, рукавом, носовичком, зволоженим водою, молоком, слиною, будь-якою іншою рідиною, зберігайте витримку та спокій.

Відділ роботи із ЗМІ та громадськістю Головного територіального управління МНС України у Дніпропетровській області


5/11/2012

З метою запобігання виникнення пожеж під час застосування теплового опалення МНС нагадує:

Очищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити перед початком, а також протягом усього опалювального сезону, а саме:

опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці;

печей та осередків вогню безперервної дії - не рідше одного разу на два місяці;

Підлога з горючих матеріалів повинна захищатися під топковими дверцятами (топковим отвором) металевим листом розміром 0,7x0,5 м, що розташовується своїм довгим боком уздовж печі.

На горищах усі димові труби і стіни, в яких проходять димові канали, повинні бути відштукатурені та побілені.

Димові труби будівель з покрівлями з горючих матеріалів повинні бути обладнані надійними іскрогасниками.

Золу і шлак, які вигрібають з топки, необхідно заливати водою та виносити в місця, спеціально для цього відведені. Не дозволяється висипати їх поблизу будівель.

Електронагрівальні прилади повинні вмикатися в електромережу тільки за допомогою справних штепсельних з'єднань та електророзеток заводського виготовлення.

Температура зовнішньої поверхні електроопалювальних приладів у найбільш нагрітому місці в нормальному режимі роботи не повинна перевищувати 85°С.

Під час експлуатації пічного опалення не допускається:

Під час експлуатації електронагрівальних приладів не допускається:

Відділ роботи із ЗМІ та громадськістю Головного територіального управління МНС України у Дніпропетровській області


5/11/2012

ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ

Керівництво Головного територіального управління МНС України у Дніпропетровській області стривожене різким зростанням кількості пожеж, яке спостерігається під час похолодання та морозів через необережне використання електрообігрівачів та опалювальних печей, їхню несправність, короткі замикання внаслідок перевантаження електромереж тощо.

Головне територіальне управління МНС України у Дніпропетровській області звертає увагу жителів регіону на те, що необхідно бути особливо обережними, користуючись електрообігрівачами, тепловентиляторами та опалювальними печами всіх видів.

Суворо дотримуйтесь таких правил безпеки: використовуючи електричні електрообігрівачі, перевірте справність електропроводки, щитків, розеток та штепсельних вилок приладів; не варто користуватися саморобними та кустарно виготовленими електрообігрівачами.

Пам’ятайте: найбільшу кількість пожеж спричинюють саме вони; опалюючи приміщення піччю на газі або дровах, перевірте, чи не з’явилися в ній тріщини або щілини. Це можна зробити, спаливши в печі трохи паперу та згодом оглянувши її ззовні, – у місцях тріщин буде добре видно сліди закопчення. Виявлені тріщини необхідно замастити глиною чи розчином. І взагалі: ремонт печей можна доручати виключно фахівцям. Особливу обережність слід виявляти власникам будинків із дерев’яним перекриттям; не залишайте газову плитку ввімкненою на ніч. Не зберігайте на горищах та в підвалах легкозаймистих речовин, тримайте їх завжди під замком – це вбереже вас від непроханих гостей, необережність яких може спричинити пожежу.

Особливо опікуйтесь тим, аби під час обігріву житла не постраждали діти, або ж їхні пустощі не призвели до біди!

Тепла у ваших оселях, але не від вогню пожеж!

Відділ роботи із ЗМІ та громадськістю Головного територіального управління МНС України у Дніпропетровській області


18/09/2012

Шановні громадяни!

У зв’язку з ситуацією, що склалась по отруєнню дикорослими грибами та з метою попередження їх виникнення відділ з питань надзвичайних ситуацій міськвиконкому звертається до громадян з наполегливим проханням відмовитись від небезпечних ласощів.

Станом на 10 вересня поточного року у Дніпропетровській області зареєстровано 3 випадки отруєння дикорослими грибами: 2 випадки в Дніпродзержинську і 1 в Криворізькому районі. Загалом постраждало 6 осіб.

Не збирайте гриби в межах міста, близько від транспортних магістралей, АЕС, ГЕС, великих промислових зон, на промислових пустирях, колишніх смітниках, у лісосмугах, на дачах, на городах; не беріть невідомі гриби, а також червиві і перезрілі; гриби, що викликають сумніви, краще не збирайте; не використовуйте народні методи визначення придатності грибів (потемніння цибулі, почорніння срібної ложки), вони не ефективні.

При перших ознаках отруєння (нудота, блювота, біль у животі, діарея, запаморочення) негайно звертайтеся до лікаря. Самолікування може призвести до трагічних наслідків.

А краще зовсім не збирати та не вживати в їжу дикорослі гриби. Адже гриби – це продукт не першої необхідності. Щоб уникнути небезпеки, краще купуйте сертифіковані гриби в магазині.

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Новомосковського міськвиконкому Андрій Стьопін


28/08/2012

Гриби

Гриби - це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах.

Основні причини отруєнь:

вживання отруйних грибів;

неправильне приготування умовно їстівних грибів;

вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;

вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).

Щоб запобігти отруєння грибами:

купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уникайте стихійних ринків.

збирайте і купуйте тільки гриби, про які вам відомо, що вони їстівні.

Не збирайте гриби:

поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно-небезпечних зонах;

невідомі, особливо з циліндричною ніжкою, у основі якої є потовщення "бульба", оточене оболонкою;

з ушкодженою ніжкою, старих, в'ялих, червивих або ослизлих;

не збирайте пластинчаті гриби, отруйні гриби маскуються під них;

Не куштуйте сирі гриби на смак.

Ще раз перевірте вдома гриби, особливо ті, які збирали діти. Усі сумнівні -викидайте. Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.

Не пригощайте ні в якому разі грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.

Гриби (зеленушка, синяк-дубовик, та деякі інші) містять отруйні речовини, які у шлунку не розчиняються. У взаємодії із алкоголем отрута розчиняється та викликає бурхливе отруєння.

Первинні ознаки отруєння (нудота, блювота, біль у животі, пронос) - з'являються через 1-4 години після вживання грибів, в залежності від виду гриба, віку та стану здоров'я потерпілого, кількості з'їдених грибів.

Біль та нападки нудоти повторюються декілька разів через 6-48 годин, а смерть настає через 5-10 днів після отруєння.

Перша допомога при отруєнні грибами:

Викличте "Швидку медичну допомогу".

Одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип'яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; натисніть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок)

Після надання первинної допомоги: дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану.

З'ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, проведіть профілактичні заходи.

Забороняється:

Вживати будь-які ліки та їжу, алкогольні напої, молоко, - це може прискорити всмоктування токсинів. Займатися будь-якими іншими видами самолікування.


28/08/2012

Шановні мешканці міста!

Відділ цивільного захисту у місті Новомосковськ та Новомосковському районі Головного територіального управління МНС у Дніпропетровській області стривожений різким зростанням кількості пожеж, яке спостерігається останнім часом.

Літо для працівників 31-ї державної пожежно-рятувальної частини міста Новомосковська видається гарячим не тільки через небачену спеку, а й з огляду на низку складних надзвичайних ситуацій, що неодноразово порушувало нормальні умови життєдіяльності населення.

Так, протягом червня рятівники 31-ї державної пожежно-рятувальної частини міста Новомосковська, 48-ї професійної пожежної частини міста Перещепине та місцевої пожежної команди селища Меліоративне виїжджали за сигналом тривоги на гасіння пожеж 43 рази ( 18 пожеж в місті Новомосковську та 25 в Новомосковському районі). З них по місту Новомосковську на гасіння сухої трави 4 рази, на гасіння сміття- 7, гасіння пожеж в приватному житловому секторі-7.

Протягом липня пожежники виїздили за сигналом тривоги на гасіння пожеж 64 рази ( 22 пожежі в місті Новомосковську та 42 в Новомосковському районі). З них по місту Новомосковську на гасіння сухої трави - 11раз, на гасіння сміття- 3, гасіння пожеж в приватному житловому секторі-8.

Протягом серпня (станом на 14.08.2012року) виїздили за сигналом тривоги на гасіння пожеж 33 рази ( 8 пожеж в місті Новомосковську та 25 в Новомосковському районі). З них по місту Новомосковську на гасіння сухої трави – 4 рази, на гасіння сміття- 2, гасіння пожеж в приватному житловому секторі-2.

Шановні громадяни, будьте обережні з вогнем, не спалюйте сміття упритул до житлових і господарчих будівель, вогонь може роздмухати вітром - і горіння стане неконтрольованим.

Дбайте про безпеку дітей. Діти не завжди відчувають небезпеку, а тому часто стають жертвами незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків.

Бережіть своє майно, житло, а особливо власне життя і життя своїх близьких.


15/08/2012

Правила поведінки та рятування людей на воді

Нещасні випадки найчастіше відбуваються при порушенні заходів безпеки на воді. Більшість людей гине через невміння добре плавати, купання в необладнаних водоймах, при хвилюванні на море, порушенні навігаційних правил, в аварійних ситуаціях на човнах та інших плавзасобах, під час переправ, у період паводків і повеней.
При настанні теплих сонячних днів люди поспішають до води. При цьому варто пам'ятати, що вода помилок не прощає. Відпочиваючи, треба додержуватися заходів безпеки та намагатися якнайшвидше навчитися плавати, а також ознайомитися з найпростішими заходам безпеки і, при купанні, виконувати їх.

Плавати треба тільки уздовж берега та обов'язково під постійним наглядом, щоб вчасно могла прийти допомога.

Навчити плавати свою дитину - обов'язок, такий же, як навчити переходити вулицю. Впевнено триматися на воді можна навчити за 5- 7 днів, і це вже перший крок до безпеки: діти тонуть не тільки в ставках і річках, але й у бочках із водою, і в домашніх ваннах, залишені батьками, дорослими “буквально на одну хвилинку”.

Порушення цих правил залишаються головною причиною загибелі людей на воді.
Втім, називають і іншу причину загибелі на воді: спочатку самовпевненість, а потім страх. Причому відомо, що і від того, і від іншого часто рятують знання.

До речі, одночасно з умінням плавати цілком необхідно навчитися і відпочивати у воді.

Отже, після відпочинку, треба знову плисти до берега. І знову відпочивати. Але ні в якому разі не витрачати енергії на страх, порадьте собі в крайньому випадку думкою, що боятися вже пізно - треба тільки діяти. Той хто вміє з рештою пропливти десять метрів, пропливе і сто, якщо буде відпочивати, та й людина все-таки легше води.

Зрозуміло, усі ці поради потрібні, якщо ви узагалі вмієте плавати.

Що робити, якщо на ваших очах тоне людина?

Насамперед дати собі секунду на роздуми. Чи немає поруч рятувального засобу? Їм може бути усе, що збільшить плавучість людини і що ви в змозі до нього докинути. Рятувальне коло можна кинути на 20- 25 метрів. Чи є човен? Чи можна покликати когось ще на допомогу? Уміння надати допомогу при нещасних випадках необхідно кожній людині. Володіння прийомами і засобами надання допомоги людині, яка тоне  - винятково важлива спеціальна навичка. Особливо важливо це вміти робити без використання рятувальних засобів (човнів, катерів і т.ін.). У цьому випадку рятувальники повинні вміти добре плавати, володіти прийомами надання першої допомоги постраждалим, діяти швидко і рішуче. Крикнувши потерпілому, ви йдете йому на допомогу. Якщо ви добираєтеся до потопаючого плавом, треба максимально враховувати плин води, вітер, відстань до берега і т.д. Наближаючись, намагайтеся заспокоїти і підбадьорити плавця, що вибився із сил. Якщо це вдалося і він може контролювати свої дії, плавець повинен триматися за плечі рятувальника. Якщо ж він не контролює свої дії – поводитися з ним треба жорстко і безцеремонно. Деякі інструкції рекомендують навіть оглушити потопаючого, щоб спасти його і своє життя.

Коротко техніка рятування виглядає так. Підпливши до потопаючого, треба підпірнути під нього і, узявши позаду одним із прийомів захоплення (класичний - за волосся), транспортувати до берега. У випадку, якщо потопаючому вдалося схопити вас за руки, ноги або шию - звільняйтеся і негайно пірнайте - інстинкт самозбереження змусить потерпілого вас відпустити. Якщо ж він уже занурився у воду, не кидайте спроб знайти його на глибині, а потім повернути до життя. Це можна зробити ще й у тому випадку, якщо той хто потонув,  знаходився у воді близько 6 хвилин.

Перед тим, як приступити до надання першої допомоги постраждалому, необхідно його швидко і старанно оглянути. Основну увагу звернути на колір шкіри, дихання, серцеву діяльність, рефлекси очей, ширину зіниці. Допомога надається в залежності від його стану. Ознаки клінічної смерті: зіниці розширені, пульс відсутній, серце не чутно, дихання немає, зіниці не реагують (якщо зіниці звужені, то людина непритомна і штучного дихання робити не треба, а лише дати вдихнути нашатирного спирту і поплескати по щоках). Приступати до надання допомоги необхідно якнайшвидше. Якщо постраждалий не подає ознак життя, це не повинно зупиняти надання першої допомоги. Доти, поки є найменший шанс врятувати людину, треба проводити заходи щодо її рятування.

Як тільки потопаючого витягли з води, відразу приступають до надання першої медичної допомоги. По можливості,  необхідно відразу викликати медичну допомогу,  а до її прибуття не припиняти спроб відновити дихання людини.

Через кожне вдихання повітря робіть 4-5 ритмічних надавлювань.

Добре, якщо допомогу  надають двоє. Тоді один робить штучне дихання, другий за ним - масаж серця. Не припиняйте заходів реанімації до прибуття “швидкої допомоги”: завдяки  вашим  діям  організм  людини  ще  може  жити.

Треба використовувати будь-який шанс задля рятування життя людини.

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Андрій Стьопін


10/08/2012

Шановні мешканці міста!

Відділ з питань надзвичайних ситуацій Новомосковського міськвиконкому закликає громадян бути обачними та обережними у зв'язку з високою температурою повітря і підвищенням ризику гіпертермії (перегріву організму). По можливості, здійсніть заходи для послаблення несприятливої дії високої температури в житлових та громадських будинках, офісах.

Обмежте пересування, особливо в містах, і взагалі, без крайньої необхідності не покидайте помешкань.

З метою профілактики порушень водно-сольового балансу вода повинна містити мінеральні солі та мікроелементи. Для профілактики порушень імунної системи рекомендована вітамінопрофілактика та овочеві дієти.

При перебуванні на відкритому повітрі необхідно носити головні убори, збільшити споживання питної води та рідкої їжі, особливо коли не можна відмовитися від перебування на відкритому повітрі.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій закликає громадян усвідомити ризик гіпертермії, і дбайливо ставитися до власного здоров'я та здоров'я близьких!


06/08/2012

ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ
У ПРОДОВЖ ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ В ЛІСІ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ

Розведення багать у лісі (крім тих, що пов'язані з технологіч¬ними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях).

Заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються в лісогосподарських цілях. Відвідування населенням хвойних насаджень при п'ятому класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди. Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цих цілей.

Залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір'я тощо.

Заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна.

Експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою.

Палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо).

Використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів.

Міські курси ІІІ категорії м. Новомосковська

Додаток 2. ПОЖЕЖУ ЛЕГШЕ ПОПЕРЕДИТИ

Додаток 3. ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ПІД ЧАС ЗБИРАННЯ ВРОЖАЮ

Додаток 4. Попередження пожеж у житловому секторі

Додаток 5. ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ НА ДАЧНІЙ САДИБІ

Додаток 6. ДІЇ НАСЕЛЕННЯ У ВИПАДКУ ПОЖЕЖІ В БАГАТОПОВЕРХОВОМУ БУДИНКУ


06/08/2012

ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ
У ПРОДОВЖ ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ В ЛІСІ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ

Розведення багать у лісі (крім тих, що пов'язані з технологіч¬ними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях).

Заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються в лісогосподарських цілях. Відвідування населенням хвойних насаджень при п'ятому класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди. Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цих цілей.

Залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір'я тощо.

Заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна.

Експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою.

Палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо).

Використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів.

Міські курси ІІІ категорії м. Новомосковська


06/08/2012

Шановні мешканці та гості міста Новомосковськ!

У зв’язку з підвищенням температури і, як наслідок, підвищенням ризику виникнення пожеж, керівництво міста прийняло рішення заборонити відвідування населенням лісів і в’їзд до них (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети з 01 серпня 2012 року.

Згідно даних статистики, більшість лісових пожеж виникає через людський фактор: порушення правил протипожежної безпеки, недостатній контроль за дітьми збоку дорослих, тощо. Як наслідок, гинуть люди, руйнується екосистема, завдаються матеріальні збитки. Тому звертаємося до усіх мешканців міста, незалежно від віку і соціальної приналежності, з розумінням поставитися до прийнятого рішення і усіма можливими засобами посприяти його виконанню, а для відпочинку обирати спеціально облаштовані рекреаційні майданчики.

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Новомосковського міськвиконкому Андрій Стьопін


06/08/2012

Обережно – лісова пожежа!

Через спекотну погоду та відсутність опадів небезпека лісових пожеж значно збільшилася, та в більшості випадків вони трапляються саме через недбалість та безвідповідальність людей.

У поточному році вже виникло 165 (лісових пожеж, що в 5 раз більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (32 пожежі). Зросла майже в 16 раз загальна площа лісових пожеж, яка на сьогоднішній день складає 116,87 га (у 2011 році – 7,35 га). Причиною цих пожеж стало необережне поводження з вогнем.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій міськвиконкому звертається до мешканців Новомосковська з проханням дотримуватися правил протипожежної безпеки, а для відпочинку обирати спеціально облаштовані рекреаційні майданчики.


06/08/2012

Правила поведінки з вогнем:

вогнища можна розпалювати тільки в місцях, де відсутній хвойний молодняк;

якщо ви розводите вогнище - місце, де воно буде необхідно обкопати навколо, а коли вже збираєтесь піти, вогонь необхідно старанно загасити за допомогою піску, або води;

потрібно слідкувати, щоб не було розлітання іскор від вогнища;

забороняється кидати не загашеними недопалки чи сірники, це може призвести до жахливих наслідків.

Якщо в лісі виникла пожежа…

Найпоширеніший засіб її гасіння – нахльостування полум’я віником з гілок листяних дерев. Потрібно рухатись по вогнищу і наносити удари в близь, начебто замітаючи полум’я вбік, на вигорівшу площу. Збивши основне вогнище, при наступному ударі по цьому місцю, віник затримують, прижимаючи до палаючої кромки і повертають, що дає охолонути горючим матеріалам.

Також, для гасіння лісових пожеж використовують спосіб, при якому закидають краї пожежі рихлим ґрунтом, яке викопують штиковими лопатами. Для цього ґрунт, який забирається лопатою поблизу кромки пожежі, кидають вдовж неї. Ґрунт попадає на горючі матеріали, охолоджує їх та ізолює від повітря. При гасінні спочатку збивають полум’я, а потім, зупинивши пожежу, насипають на кромку шар ґрунту товщиною 6-8 см.

Якщо поблизу є водоймище – вогонь заливають водою. При цьому починають наступ на вогонь з того боку, куди він рухається, і намагаються оточити район пожежі з усіх боків.

Реалізуючи своє право на вільне та безоплатне перебування в лісах, громадяни згідно із законом (ст. 66 Лісового кодексу України) мають виконувати вимоги пожежної безпеки в лісах. Відповідальність за порушення цих обов’язків передбачена ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) – “Порушення вимог пожежної безпеки в лісах”, та ст. 245 Кримінального кодексу України (КК України) – “Знищення або пошкодження лісових масивів”.

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Новомосковського міськвиконкому Андрій Стьопін


23/07/2012

Аналіз виникнення надзвичайних ситуацій і подій на водних об’єктах України з початку 2012 року свідчить про зменшення кількості загиблих у 2 рази порівняно з аналогічним періодом минулого року (2012 – 445 осіб, 2011 – 805 осіб).
При цьому, з початку червня 2012 року зафіксовано різке зростання надзвичайних подій, пов’язаних із загибеллю людей на водних об’єктах (загинуло   126 осіб, що становить 30% від загальної кількості загиблих за цей рік).

Звернення
керівництва Головного територіального управління МНС у Дніпропетровській
області до жителів Дніпропетровщини щодо заходів безпеки на водних об’єктах.

У 2011 році на водоймах Дніпропетровської області загинуло 113 осіб, у тому числі 11 дітей. На весняно-літній купальний сезон (з травня по вересень) припало 94 нещасних випадків на воді (або 74% від їх загальної кількості). Головними обставинами трагедій було купання у невідомих та необладнаних для цього місцях, перебуванням відпочивальників чи рибалок у нетверезому стані, діти гинули переважно через відсутність нагляду з боку дорослих, влаштовуючи небезпечні ігри на воді.

Як уникнути подібних нещасть? Основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості випадків тонуть люди, що добре вміють плавати і самовпевнено запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води, коли починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти на себе ступню за великий палець.

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.

Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води зі швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах. Купаючись на «дикому» пляжі чи у незнайомому місці, не пірнайте з берега, гірки, дерева. У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою; купатися краще там, де є рятувальні служби. Особливо слідкуйте за дітьми - їхня поведінка у воді не передбачувана. До плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів. Утримуйтеся від далеких запливів, бо переохолодження – головна причина трагічних випадків.

На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кіс, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти. Гірські ріки мають стрімку течію, що може збити з ніг. Дно і береги таких річок кам’янисті, тому можна отримати важкі травми при падінні. Можна і впасти на мокрому та слизькому камені, коли тільки входиш у воду.

На морі треба завжди зважати на хвилі, які можуть перевернути людину при вході у воду. Не намагайтеся плисти проти хвилі. Варто бути обережними біля водорізів. Не пірнайте з них, бо можна впасти – вони дуже слизькі від водоростей. Не запливайте за буйки! Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді або в незнайомих місцях. У таких випадках можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку.

Якщо під час прогулянки човном ваш плавзасіб перевернувся, головне - не розгубитися, човен ще певний час тримається на воді, отже, треба зберігати спокій і до прибуття рятувальників триматися за нього, намагаючись штовхати до берега. Потрапивши під пліт або вітрило човна, що перекинувся, в жодному разі не можна заплющувати очі. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє, підтримувати його на плаву. Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого, допомогти вплав одночасно кільком людям неможливо. Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Він мусить уміти керувати судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді.

Дотримуйтесь цих нескладних правил – і будете у безпеці!


02/07/2012

Шановні  громадяни!

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськвиконкому разом з Новомосковським районним відділом Головного територіального управління МНС у Дніпропетровській області вкрай стурбований ситуацією, що склалася із загибеллю людей на водних об'єктах.

Від початку року на водоймах Новомосковського району вже втратили життя 5 осіб, в тому числі 1 дитина.

Особливу тривогу викликає той факт, що більшість нещасних випадків на воді припадає на літній купальний сезон. Основна причина нещасних випадків на воді - купання в необладнаних місцях, нехтування правилами безпечної поведінки під час водного відпочинку, зокрема купання в нетверезому стані, а також перебування дітей без нагляду дорослих.

Щоб уникнути біди, зробити ваш відпочинок біля води дійсно приємним, ще раз радимо суворо дотримуватися нескладних, але життєво важливих правил безпечної поведінки на воді. Обирайте для купання тільки спеціально обладнані для цього місця, бажано там, де є рятувальні служби. У воду заходьте повільно, пробуючи дно ногою, навіть добре відоме по торішньому відпочинку дно цього річ може бути небезпечним - захаращеним сміттям, камінням, намитим піском тощо. Не поєднуйте купання з вживанням алкоголю та обжерливістю. Пильно слідкуйте за дітьми, особливо малечею. Навіть якщо ви відмінний плавець, не зневажайте небезпекою дальніх запливів, переохолодження, утоми.

Як врятувати людину що тоне:

- витягніть її на берег, покладіть на спину, очистіть дихальні шляхи;

- зробіть врятованому 2 повільні вдихи «рот у рот»;

- якщо повітря від ваших вдихів не проходить у легені постраждалого - зробіть 6-10 поштовхів руками під грудиною;

- знов прочистіть дихальні шляхи й повторіть 2 вдихи;

- повторіть поштовхи під грудиною - треба наповнити повітрям легені постраждалого;

- обов'язково слідкуйте за пульсом постраждалого, перевіряйте його не менше 10 секунд, якщо пульсу немає-робіть непрямий масаж серця;

- постраждалий отямився-не дозволяйте йому тут же підвестися, хай роздихається як слід;

- у будь - якому випадку врятованому необхідна медична допомога, по можливості викличте «Швидку допомогу».


Безпечного вам відпочинку на воді!


Начальник відділу з питань Надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, Андрій Стьопін


02/07/2012

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо дій населення в разі отримання інформації про загрозу вчинення терористичного акту або виявлення підозрілих предметів, що можуть бути використані для вчинення та в умовах терористичного акту

І. Рекомендації щодо дій населення в разі отримання інформації про погрозу вчинення терористичного акту

1. При отриманні інформації по телефону, рекомендується: не класти передчасно слухавку;

з'ясувати вимоги аноніма та інформацію про характер погрози; уважно вислухати й за можливістю записати вимоги; спробувати під час розмови визначити стать, вік, особливості мови особи, яка зателефонувала;

запропонувати повторити вимоги, поставити уточнювальні запитання про характер погрози, місце й час її реалізації, мотивувати аноніма надати якнайбільше інформації про вчинення терористичного акту;

установити мотиви дій аноніма, поставити запитання про цілі, які переслідує анонім, запропонувати інші шляхи вирішення його вимог;

обов'язково звернути увагу на фонові звуки (шум вулиці, машин, які проїжджають, музику, звуки, що допоможе в подальшому визначити місце, звідки здійснено дзвінок);

закінчуючи розмову з анонімом, повторити основні моменти бесіди з ним;

після завершення розмови повідомити про погрозу в правоохоронні органи;

не розширювати коло осіб, які знають про погрозу.

2. При отриманні інформації поштою, рекомендується: поводитися максимально обережно з посланням;

обов'язково зберігати послання з усіма матеріалами (лист із текстом, будь-які вкладення, конверт і обгортку тощо);

не зшивати, не склеювати, не робити написи, не підкреслювати або обводити окремі місця;

повідомити про погрозу в правоохоронні органи та передати їм анонімні матеріали;

не розширювати коло осіб, які знають про погрозу й передачу матеріалів у правоохоронні органи.

неII. Рекомендації щодо дій населення в разі виявлення підозрілих предметів, що можуть бути використані для вчинення терористичного акту

не1.У разі виявлення підозрілого предмета, схожого на вибуховий пристрій, рекомендується:

не торкатися до виявленого підозрілого предмета, не підходити й не пересувати його; утримуватися від куріння, використання засобів радіозв'язку, у тому числі й мобільного, поблизу даного предмета;

не робити самостійних дій із підозрілими предметами; за можливістю забезпечити охорону підозрілого предмета й небезпечної зони (під час охорони підозрілого предмета знаходитися за захисними спорудами чи предметами, вести спостереження);

спробувати повідомити про виявлення підозрілого предмета інших осіб, які знаходяться поруч, забезпечити їх евакуацію з території, що прилягає до небезпечної зони;

сповістити про небезпечну знахідку будь-який орган місцевої влади, чергові служби правоохоронних органів з наданням інформації про характерні ознаки ймовірного вибухового пристрою, місце його розташування, час виявлення та особу, яка його виявила. Дочекатися прибуття на місце виявлення небезпечної знахідки фахівців-піротехніків;

намагатися максимально запам'ятати зовнішність, одяг осіб, які залишили предмет, їхній транспорт та номерні знаки.

2. Основні характерні ознаки, що вказують на можливу належність підозрілого предмета до вибухового пристрою:

залишені в громадських місцях (транспорті) без нагляду валізи, пакунки, коробки тощо;

зовнішня схожість предмета на боєприпаси, навчально-імітаційні, сигнальні, освітлювальні, піротехнічні вироби;

наявність у предмета антени з радіоприймальним пристроєм; наявність у предмета годинникового механізму або електронного таймера;

наявність у предмета запаху гасу, розчинника, пально-мастильних і хімічних матеріалів тощо;

наявність у предмета елементів (деталей), що не відповідають їх прямому призначенню;

наявність у дверях, вікнах будь-яких сторонніх підозрілих предметів, закріплених за допомогою дроту, ниток, важелів, шнурів тощо.

І. Рекомендації щодо дій населення в разі виникнення надзвичайної ситуації або події на транспорті

1. У разі виникнення надзвичайної ситуації або події у метрополітені рекомендується:

1.1. На станції метрополітену:

повідомити працівника метрополітену (чергового на станції метрополітену) про виникнення надзвичайної ситуації на станції;

зателефонувати до компетентних органів та вказати місце (адресу, район), де виникла надзвичайна ситуація або подія;

виконувати всі вказівки (команди) працівників метрополітену, намагатися попередити виникнення паніки серед людей;

закривати органи дихання зволоженою тканиною, через яку можна дихати у разі сильного задимлення;

рухаючись до ескалаторів за можливістю допомагати пасажирам із дітьми, жінкам, літнім людям, інвалідам;

при виході з місця надзвичайної ситуації або події залишатися у безпечному місці для отримання першої лікарської медичної допомоги (за необхідності) та наданні інформації працівникам правоохоронних органів щодо ймовірних причин виникнення надзвичайної ситуації або події;

надавати першу медичну допомогу постраждалим (за можливістю).

1.2. У вагоні потягу метрополітену:

негайно сповістити машиніста потягу через переговорний пристрій про надзвичайну ситуацію або подію та виконувати всі його вказівки;

у разі виникнення пожежі на початковій стадії її розвитку спробувати її загасити, використовуючи вогнегасники, які знаходяться у вагоні, або підручні засоби; намагатися перейти у вільну від вогню (безпечну) частину вагона й стримувати поширення пожежі, збиваючи полум'я одягом або заливаючи його будь-якими негорючими рідинами;

спробувати попередити виникнення паніки у вагоні, заспокоювати людей, взяти дітей на руки; у разі сильного задимлення закривати органи дихання зволоженою тканиною, через яку можна дихати;

залишатися у вагоні, доки потяг рухається в тунелі;

не зупиняти потяг у тунелі аварійним стоп-краном, що може призвести до ускладнення гасіння пожежі та евакуації пасажирів;

не залишати вагон без команди машиніста, не торкатися металевого корпусу вагона й дверей до вимкнення високої напруги на всій ділянці;

відкривати двері вагону тільки за командою машиніста потягу (вибивати скло, після чого очистити рами вікон від його уламків); вийти з вагону й рухатися вперед у напрямку руху потяга до найближчої станції метрополітену;

рухатися вздовж колії між рейками групами, не торкаючись до струмопровідних шин (збоку від рейок);

бути уважним під час виходу з тунелю поблизу станції метрополітену (можлива поява зустрічного потяга);

після прибуття на станцію виходити із вагона, пропускаючи вперед дітей і людей похилого віку;

перевірити, чи не залишився хто-небудь у вагоні, за необхідності допомогти їм вийти;

сповістити про надзвичайну ситуацію або подію чергового по станції метрополітену;

зателефонувати до компетентних органів та вказати місце (станцію або ділянку між станціями метрополітену), де виникла надзвичайна ситуація або подія;

виконувати команди (вказівки) працівників метрополітену щодо евакуації з місця надзвичайної ситуації або події.

1.3. У громадському транспорті (автобусі, тролейбусі, трамваї, маршрутному таксі):

негайно вийти із салону транспорту через вхідні (вихідні) двері, у разі неможливості відкрити двері залишити салон через аварійні виходи (вибити скло та очистити рами вікон від його уламків);

під час евакуації з транспорту зберігати спокій, надавати допомогу пасажирам із дітьми, жінкам, літнім людям, інвалідам;

зателефонувати до компетентних органів та вказати місце (адресу, район), де виникла надзвичайна ситуація або подія;

після виходу з місця надзвичайної ситуації або події залишатися у безпечному місці для отримання першої лікарської медичної допомоги (за необхідності) та надання інформації працівникам правоохоронних органів щодо ймовірних причин виникнення надзвичайної ситуації або події;

надавати першу медичну допомогу постраждалим (за можливістю).

1.4. На авіаційному транспорті:

виконувати всі вказівки (команди) командира корабля та екіпажу, не вставати з крісла до повної зупинки літака, спробувати попередити виникнення паніки в салоні та порушення центрування літака;

зняти з себе ювелірні прикраси, годинник, гострі предмети та нахилитися в кріслі вперед, обхопивши голову обома руками;

після зупинки літака негайно вийти з нього, виконуючи вказівки екіпажу, через аварійні люки та надувні трапи, дотримуючись черги; допомогти пораненим, дітям та людям похилого віку; відійти далі від літака, лягти на землю, прикриваючи голову руками, щоб не постраждати у разі вибуху;

зателефонувати до компетентних органів та вказати місце (адресу, район), де виникла надзвичайна ситуація або подія;

залишатися у безпечному місці для отримання першої лікарської медичної допомоги (за необхідності) та надання інформації працівникам правоохоронних органів щодо ймовірних причин виникнення надзвичайної ситуації або події;

надавати першу медичну допомогу постраждалим (за можливістю).

1.5. На залізничному транспорті:

під час екстреної евакуації з вагона в разі виникнення надзвичайної ситуації або події зберігати спокій, із собою брати тільки необхідні речі (документи, гроші, одяг), великі речі залишати у вагоні, тому що вони можуть призвести до затримки здійснення евакуації;

надавати допомогу пасажирам із дітьми, жінкам, літнім людям, інвалідам;

під час поштовхів (ударів) доцільно триматися за виступи полиць й інші нерухомі частини вагона або згрупуватися, прикриваючи голову руками, щоб уникнути травм; при перевертанні вагона міцно триматися руками, упертися ногами у верхню полицю, стіну тощо, закриваючи очі, щоб у них не потрапили уламки скла, дитину притиснути до себе обличчям, прикриваючи їй голову своїми руками;

після зупинки вагона оглянути й визначити шляхи евакуації; якщо немає небезпеки пожежі, не спішить вибиратися; спробувати попередити паніку серед пасажирів; виходити з вагона по одному, пропускаючи вперед дітей, жінок, літніх людей, інвалідів; брати з собою лише документи, гроші та необхідний одяг; залишаючи особисті речі у вагоні, за можливістю забезпечити охорону з однієї-двох осіб;

під час евакуації через бокові двері та аварійні виходи бути уважним та обережним, щоб не потрапити під зустрічний потяг;

під час перекидання чи пошкодження вагона вибиратися тільки через вікна, опустивши фрамуги або вибити будь-яким способом скло, попередньо очистивши рами від його уламків; при можливості дітей і постраждалих виносити на руках;

зателефонувати до компетентних органів та вказати місце (станція або ділянка між залізничними станціями), де виникла надзвичайна ситуація або подія;

надавати першу медичну допомогу постраждалим (за можливістю).02/07/2012

Шановні  громадяни!

У зв'язку з національною традицією святкування в ніч з 6 на 7 липня дня Івана Купала, пов'язаною з масовим відпочинком людей поблизу води, керівництво Новомосковського міськвиконкому та відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Новомосковського міськвиконкому звертає увагу про зростання загрози збільшення нещасних випадків на воді.

Статистика безжалісно констатує численні факти загибелі людей на водоймах, більшості з яких і не трапилося б, якби не безглузда самовпевненість і непотрібний ризик.
З початку 2012 року на водних об'єктах області загинули 37 осіб з них 5 дітей, постраждало 10 осіб, з них 6 дитини.

Знання та дотримання правил поведінки на воді — запорука безпеки життя вашого і ваших дітей. Необхідно звернути особливу увагу на роз'яснювальну роботу з дітьми вдома, у дитячих оздоровчих установах. Щодня нагадуйте дітям про небезпеку на воді, не пускайте малих дітей гратися, рибалити чи купатися самих. Знайте: дитячі пустощі, невміння плавати можуть призвести до нещастя.

Варто пам'ятати, що основними умовами безпеки є: правильний вибір та облаштування місць купання; навчання дорослих і дітей плаванню; суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах; постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Шановні громадяни, батьки, гості міста! Виконуйте елементарні правила поведінки на воді, привчайте до цього дітей які повинні знати і виконувати зазначені правила і ви будете убезпеченні від надзвичайних подій.
Цінуйте і бережіть своє життя!

Начальник відділу з питань Надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, Андрій Стьопін


11/06/2012

Звернення Головного територіальногого управління МНС у Дніпропетровській області до батьків

Дорогі мами і тата, бабусі і дідусі! Думаємо, усі ви розумієте, що основна відповідальність за дітей і онуків лежить на вас. Їм в першу чергу потрібні ваша турбота, увага, любов.

Забезпечення безпеки сім'ї, а особливо дітей має дуже важливе значення. Саме через щоденне спілкування зі своїми дітьми ви дізнаєтеся про проблеми і питання, які їх хвилюють і, вирішуючи з ними ці проблеми, допомагаєте їм навчитися правильно поводитися в тій чи іншій ситуації.

Тому перше правило свідчить: як можна частіше розмовляйте з дітьми, допомагайте вирішувати їх, нехай навіть дріб'язкові, на вашу думку, проблеми.

Спостерігаючи за грою дитини, ми дивимося на себе з боку. А значить, нам самим потрібно бути обережними і уважними, знаючи, що нашу дію дитина може відтворити з точністю до найдрібніших деталей. Тому, скільки б разів ви не повторювали, що постійно необхідно дотримуватись правил безпеки, дитина ніколи їх не виконає, якщо ви самі не будете чітко їх виконувати.

Тому, правило друге: якщо хочете навчити дитину правилам безпеки, перш за все самі виконуйте їх, а найкращий спосіб - власний приклад.

Основними правилами, якщо дитина залишається сама дома, мають бути:

 1. На видному місці напишіть телефони, по яких він може швидко зв'язатися (ваша робота, мобільний, служба порятунку «101», міліція «102», швидка допомога «103», сусіди).
 2. Постійно повторюйте правила безпеки, влаштовуйте маленькі іспити, розбирайте помилки.
 3. Самі неухильно виконуйте правила безпеки. Будьте прикладом.
 4. Приберіть всі предмети, якими він може поранитися.
 5. Перевірте, чи не залишили ви включеною воду або газ, чи вимкнули електронагрівальні прилади.
 6. Не залишайте на видних місцях пігулки та інші ліки.
 7. Вирушаючи з будинку, прибирайте ріжучі предмети та сірники, запальнички.
 8. Навчить правильно поводитися з телевізором, комп'ютером та електрочайником.
 9. Пояснить, що лазити в електричні розетки заборонено, а тим більше засовувати в них сторонні предмети.

Бажаємо вам щастя батьківства, пишатися успіхами своїх дітей, а головне – завжди бачити їх здоровими й усміхненими. А вашим дітям побажаємо міцного здоров'я, успіхів, радісного, змістовного та безпечного відпочинку під час літніх канікул.

Головне територіальне управління МНС у Дніпропетровській області


03/05/2012

ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ

Характерною особливістю сучасного житла є наявність горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, книжок, одягу, іграшок, побутових приладів, які мають пластмасові корпуси та деталі, предметів побутової хімії, паперу.

Усе це створює підвищену пожежну небезпеку особливо при порушенні людьми вимог правил пожежної безпеки. Про це свідчить аналіз причин пожеж, що відбуваються. Зокрема, найбільш поширеними причинами пожеж є: необережне поводження з вогнем (у тому числі при палінні) порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електрообладнання, електронагрівальних і газових приладів, пічного опалювання, дитячі витівки з сірниками.

За статистикою, понад 80% пожеж виникає в житлових будинках і квартирах громадян. Нерідко відбуваються вони у той момент, коли самі мешканці знаходяться удома. Проте, через невмілі дії людей саме в початковій стадії пожежі, вогонь і постійно супроводжуючий його густий їдкий дим, швидко набирають силу і за лічені хвилини знищують накопичене роками майно, домашні речі, а люди в цих екстремальних умовах втрачаються і отримують отруєння чадним газом і сильні опіки.

Саме тому елементарні правила пожежної безпеки в побуті важливо знати кожному громадянинові.

ПРО ЩО ПОТРІБНО ПАМ'ЯТАТИ ЗАВЖДИ

Дорослі! Надійно ховайте від малюків сірники, запальнички, не доручайте дітям стежити за включеними в мережу електричними або засвіченими гасовими і газовими приладами, печами. Дітей дошкільного і молодшого шкільного віку не залишайте в закритих приміщеннях без присмотру дорослих.

Крім того, завжди будьте обережні при вживанні «зігріваючого зсередини». Тільки у протягом січня - квітня 2012 року через паління втратили життя 49 жителів Дніпропетровщини.

ВИКОРИСТАННЯ ГАЗОВИХ ПРИЛАДІВ В ПОБУТІ

Переобладнання печей під газове паливо і експлуатацію газового устаткування слід проводити відповідно до Правил безпеки в газовому господарстві. Забороняється підключати газові опалювальні прилади до вентиляційних систем, розміщувати балони з газом в підвальних і цокольних приміщеннях.

Забороняється користуватися несправними газовими приладами, залишати незакритими крани газових приладів і газопроводів встановлювати кухонні меблі та інші предмети, що згорають, ближче 20 см від газових приладів. У разі появи запаху газу в приміщенні, слід негайно припинити його подачу і викликати аварійну або ремонтну службу. До усунення несправності забороняється в приміщенні запалювати сірники, палити, застосовувати відкритий вогонь, включати і вимикати електроприлади.

Пам'ятайте! Пожежі, що виникають із-за неправильної експлуатації портативних газових плит, газових колонок та інших побутових газових приладів в приміщеннях, що не мають достатньої вентиляції, можуть привести до вибуху газоповітряної суміші.

ПОЖЕЖНА НЕБЕЗПЕКА ТОВАРІВ ПОБУТОВОЇ ХІМІЇ

Товари побутової хімії представляють підвищену пожежну небезпеку. Багато з них міститися в аерозольній упаковці, тому легкозаймисті і горючі склади знаходяться під тиском що значно підвищує небезпеку займання.

З такими речовинами слід звертатися дуже обережно: товари побутової хімії легко запалюються від відкритого вогню, нагріву газової плити, печі, а також від цигарки і навіть іскор, які утворюються при включенні електричних вимикачів.

Часто пожежі відбуваються в результаті підігрівання мастики для натирки лінолеуму і паркету на нагрівальних приладах.

При використанні в квартирі нітрофарби, лаків, емалей необхідно ретельно провітрювати приміщення. До закінчення провітрювання забороняється запалювати вогонь, палити, користуватися вимикачами або розетками.

Забороняється застосовувати легкозаймисті рідини для прання одягу і миття полів. Навіть якщо при цьому не користуватися вогнем, при пранні накопичуються заряди статичної електрики, виникає іскра і відбувається спалах парів легкозаймистих або горючих рідин і пожежа.

ЩОБ НА КУХНІ НЕ СТАЛАСЯ ПОЖЕЖА

ЩО СЛІД РОБИТИ ПРИ ПОЖЕЖІ

У разі виявлення пожежі (ознак горіння), кожен громадянин зобов'язаний:

ЩО НЕ СЛІД РОБИТИ ПРИ ПОЖЕЖІ

Майже кожній пожежі можна запобігти!

Для цього слід обов'язково обговорити в сім'ї не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежної допомоги, гасіння пожежі в початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.

Головне територіальне управління МНС у Дніпропетровській області


03/05/2012

Шановні мешканці та гості міста!

Напередодні Травневих свят відділ з питань надзвичайних ситуацій та у справах цивільного захисту населення виконавчого комітету Новомосковської міської ради звертає увагу населення на необхідність обережного поводження з вогнем у лісових масивах.

Найбільш небезпечними є лісові пожежі, за минулий рік їх зареєстровано 45.

Більш за все пожеж виникає у соснових лісах у вихідні та святкові дні (до 40 % спалахувань). У 90 % випадків причина виникнення лісових пожеж людина, яка необережно поводиться із вогнем у лісі, у місцях роботи і відпочинку. Звертаємо Вашу увагу на необхідність суворого дотримання правил протипожежної безпеки на лоні природи:

- не залишайте вогнище без нагляду;

- місце розпалювання вогню обкладіть камінцями чи обсипте землею (піском);

- коли залишаєте місце відпочинку, обов'язково заливайте вогнище водою чи засипайте піском;

- розпалюйте вогнище, по можливості, на місці попереднього.

Особливо небезпечно у місцях із підсохлою травою і під коріннями дерев. Не можна кидати запалені сірники, недокурки, використовувати машини з несправною системою живлення, палити і користуватися вогнем поблизу машин.

Культурно-масові заходи у лісі краще проводити на спеціально відведених ділянках. Поблизу цих місць повинні бути засоби гасіння пожеж або водоймища.

Найбільш доступними засобами гасіння займань і пожеж є вода, пісок або ґрунт, ручні вогнегасники, азбестові і брезентові покривала і навіть віття дерев та одяг.

Ще раз нагадуємо - пожежу легше попередити, ніж загасити!

Бережіть ліс від вогню!

 

Начальник відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення

виконавчого комітету Новомосковської міської ради Андрій Стьопін


03/05/2012

Шановні мешканці та гості міста!

Напередодні Травневих свят відділ з питань надзвичайних ситуацій та у справах цивільного захисту населення виконавчого комітету Новомосковської міської ради звертає увагу населення на необхідність обережного поводження з вогнем у лісових масивах.

Найбільш небезпечними є лісові пожежі, за минулий рік їх зареєстровано 45.

Більш за все пожеж виникає у соснових лісах у вихідні та святкові дні (до 40 % спалахувань). У 90 % випадків причина виникнення лісових пожеж людина, яка необережно поводиться із вогнем у лісі, у місцях роботи і відпочинку. Звертаємо Вашу увагу на необхідність суворого дотримання правил протипожежної безпеки на лоні природи:

- не залишайте вогнище без нагляду;

- місце розпалювання вогню обкладіть камінцями чи обсипте землею (піском);

- коли залишаєте місце відпочинку, обов'язково заливайте вогнище водою чи засипайте піском;

- розпалюйте вогнище, по можливості, на місці попереднього.

Особливо небезпечно у місцях із підсохлою травою і під коріннями дерев. Не можна кидати запалені сірники, недокурки, використовувати машини з несправною системою живлення, палити і користуватися вогнем поблизу машин.

Культурно-масові заходи у лісі краще проводити на спеціально відведених ділянках. Поблизу цих місць повинні бути засоби гасіння пожеж або водоймища.

Найбільш доступними засобами гасіння займань і пожеж є вода, пісок або ґрунт, ручні вогнегасники, азбестові і брезентові покривала і навіть віття дерев та одяг.

Ще раз нагадуємо - пожежу легше попередити, ніж загасити!

Бережіть ліс від вогню!

 

Начальник відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення

виконавчого комітету Новомосковської міської ради Андрій Стьопін


19/04/2012

Бережіться пожеж!

Загальновідомо, що ліс - найцінніший дар природи, життєво необхідний усьому живому на Землі: лісові масиви образно звуть зеленими легенями планети. І наше завдання - зберегти й примножити це багатство для нинішнього та прийдешніх поколінь.
Дніпропетровщина входить до числа регіонів України, де зелені насадження у нас займають 5,6 % території. Проблема  їх збереження набуває особливої гостроти.
Із занепокоєнням змушені відмітити, що з настанням тепла загострюється небезпека виникнення пожеж у лісних масивах. Розпочинається сезон масового відпочинку людей.
Новомосковський районний віддій Головного управління МНС України в Дніпропетровській області застерігає громадян, насамперед відпочивальників, від необачного поводження з вогнем у лісових масивах. Пам'ятайте, що розкладати вогнища й застосовувати відкритий вогонь у лісі забороняється. За сухої погоди достатньо найменшої іскри, щоб спалахнуло велике полум'я, особливо у хвойному лісі. Забороняється розпалювати багаття на торфовищах, поблизу копиць сіна, скирт соломи.
Якщо вогнище вкрай необхідне, його можна розкладати на вологій галявині, подалі від насаджень (25 м - до листяних порід, 50 м - до хвойних), на піщаному або каменистому ґрунті. Доцільно оточити його камінням, очистити від верхнього шару ґрунту. Після закінчення горіння вогнище слід залити водою й засипати піском.
Слід дуже уважно наглядати за дітьми, адже, користуючись "свободою", вони можуть підпалити чагарник чи сушняк. Дитячі пустощі з вогнем - дуже небезпечні!
Якщо в лісі виникла пожежа, слід сповістити про неї – охорону лісового господарства та підрозділ МНС (безкоштовний номер з будь-якого телефону «101»). По змозі необхідно приступити до гасіння вогню підручними засобами - гіллям, землею, цупкою тканиною тощо. Але великої пожежі треба остерігатися - здолати її під силу лише фахівцям, озброєним відповідною технікою та спецобладнанням.

Протипожежні заходи в лісі не складні потребують лише обережного дбайливого ставлення, розуміння серйозності можливих наслідків. Тож зберігаймо "зеленого друга" від знищення вогнем. Щоб завжди милуватися його красою, знаходити затишок під його кронами, дихати свіжістю на повні легені.

Начальник Новомосковського РВ ГУ МНС України в Дніпропетровській області С. В. Махов


12/04/2012

Р І Ш Е Н Н Я
від 28 березня 2012 року №168
"Про невідкладні заходи щодо вдосконалення системи цивільного захисту (цивільної оборони) міста"

Відповідно до Конституції України, постанови Кабінету Міністрів України від 29.10.2003 № 1695 «Про затвердження Порядку віднесення міст до відповідних груп з цивільної оборони», наказу Міністерства надзвичайних ситуацій України від 03.11.2004 № 145 «Про затвердження Порядку створення і функціонування територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту», керуючись Законами України «Про Цивільну оборону України», «Про правові засади цивільного захисту», «Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру», «Про місцеве самоврядування в Україні», постановою Кабінету Міністрів України від 10.05.1994 «Про затвердження Положення про Цивільну оборону України», на виконання Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я  у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві», директиви начальника цивільної оборони (цивільного захисту) Дніпропетровської області – голови Дніпропетровської облдержадміністрації від 08.09.2009 № 34-4563/0/2-09 «Про невідкладні заходи щодо вдосконалення системи цивільної оборони (цивільного захисту)», з метою забезпечення комплексу заходів цивільного захисту за напрямами діяльності структурних підрозділів міської ради, підприємств, установ та організацій міста, спрямованих на забезпечення техногенної та природної безпеки, оперативного реагування на надзвичайні ситуації, проведення рятувальних та інших невікладних заходів на адміністративній території міста, організації взаємодії органів управління і сил Новомосковської міської ланки Дніпропетровської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту та у зв’язку зі структурними і кадровими змінами у керівному складі спеціалізованих служб цивільного захисту, виконавчий комітет Новомосковської міської ради

В И Р І Ш И В:

1. Затвердити перелік міських спеціалізованих служб цивільного захисту (цивільної оборони) Новомосковської міської ланки Дніпропетровської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту (далі – міські служби ЦЗ (ЦО)) на базі структурних підрозділів міської ради, підприємств, організацій та установ міста всіх форм власності (додаток № 1).

1.1. У своїй діяльності міським службам ЦЗ (ЦО) керуватися ст. 12 Закону України «Про цивільну оборону України», постановою Кабінету Міністрів України від 10.05.1994 № 299 «Про затвердження Положення про Цивільну оборону України» (зі змінами та доповненнями) та іншими нормативно-правовими актами з питань цивільного захисту (цивільної оборони).

2. Затвердити посадовий склад міських спеціалізованих служб цивільного захисту (цивільної оборони) Новомосковської міської ланки Дніпропетровської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту (додаток № 2).

3. Начальникам міських спеціалізованих служб ЦЗ (ЦО), зазначеним у додатку №2, у місячний термін за погодженням з відділом з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому Новомосковської міської ради:

3.1. за необхідністю визначити перелік інших структурних підрозділів виконкому міської ради, підприємств, установ та організацій міста, які входять до складу кожної конкретної міської служби ЦЗ (ЦО);

3.2. відпрацювати документи, що стосуються діяльності кожної конкретної міської служби ЦЗ (ЦО).

4. Завірені копії документів, визначених у п. 3 цього рішення, надати до відділу з питань надзвичайнихситуацій та цивільного захисту населення виконкому Новомосковської міської ради.

5. Новомосковським міським курсам цивільної оборони ІІІ категорії (Золотарьов О.В.), Новомосковському районному відділу Головного територіального управління МНС України в Дніпропетровській області (Махов С.В.),  Новомосковському міськрайонному відділу Головного управління Держтехногенбезпеки України в Дніпропетровській області (Галата А.Ю), відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому Новомосковської міської ради (Пасічний О.П.) вжити заходів із навчально-методичного забезпечення міських служб ЦЗ (ЦО).

6. Рішення виконавчого комітету Новомосковської міської ради від 23.03.2011 № 188 «Про спеціалізовані служби Цивільного захисту міста» вважати таким, що втратило чинність.

7. Відділу внутрішньої політики, інформації та прес-служби виконкому Новомосковської міської ради (Хиря О.М.) дане рішення оприлюднити через міські засоби масової інформації та офіційний веб-сайт Новомосковської міської ради.

8. Координацію заходів щодо виконання даного рішення покласти на відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому міської ради (Пасічний О.П.); контроль – на першого заступника міського голови Козлова О.П.

Міський голова С.А. Мороз

 


7/02/2012

Відділ НС повідомляє
Щоб рибна ловля була безпечною!

З початку 2012 року на водоймах Дніпропетровщини сталось 7 нещасних випадків на воді, в результаті чого 7 людей потонуло, з них - 1 дитина, 5 врятовані.

Нагадуючи про ці сумні події, відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення звертається до всіх мешканців та гостей міста.

Незважаючи на примхи природи, любителів-рибалок все одно тягне до водоймищ, вкритих кригою, для підлідного лову риби. Але, щоб не сталося лиха, слід не забувати елементарних правил. Ніколи не рибальте на кризі товщиною, меншою 6 – 7 сантиметрів. Не пробивайте поруч багато ополонок, (відстань між ними має бути 5 – 6 метрів). Не збирайтеся великими групами на одному місці. Не ловіть рибу поблизу вимоїн, занадто далеко від берега та в нічній час. Завжди майте при собі міцну мотузку довжиною 12 – 15 метрів з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400 – 500 г на другому, дошку або велику гілку.

А якщо біда все ж трапилася, і необачний рибалка опинився у крижаній купелі? Не втрачайте самоконтролю і не панікуйте. Намагайтеся якнайшвидше вибратися з води, щоб уникнути переохолодження (гіпотермії). До речі, при температурі води 00 С, потерпілий може померти через 5 – 8 хвилин (залежно від фізичного стану людини та індивідуальних особливостей організму). Смерть, як правило, настає від так званого холодового шоку. Тому, широко розкиньте руки по краях крижаного пролому і утримуйтеся від занурення з головою. Намагайтеся не обламувати кригу, і без різких рухів вибирайтеся на її поверхню, наповзаючи грудьми чи спиною. Допомагайте собі, як при плаванні, ногами. Вибравшись на лід, відкотіться від лунки, а потім повзіть у той бік, звідки прийшли і де міцніша, перевірена крига.

Здоров'я, а можливо, і життя постраждалого залежатиме від того, чи надасте ви йому першу допомогу. Викличте "швидку", поступово відігрійте постраждалого, змініть мокрий одяг на сухий, загорніть людину в ковдру. Не намагайтеся зігріти тіло постраждалого надто швидко, особливо занурюючи його в теплу воду – швидке обігрівання може викликати проблеми із серцево-судинною системою. Якщо є можливість, прикладіть до тіла теплий предмет (грілку чи пластикові пляшки з теплою водою), дайте тепле пиття, якщо постраждалий притомний. Дуже добре, якщо внутрішнє відігрівання (тепле пиття) відбуватиметься одночасно із зовнішнім.

Пам'ятайте! Вирушати на водойми поодинці небезпечно.

Дотримуйтеся правил, і все буде гаразд!


7/02/2012

Шановні мешканці та гості міста Новомосковська!

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Новомосковської міської ради повідомляє, що протягом останніх днів ситуація з виникненням надзвичайних ситуацій на водних об'єктах області залишається тривожною.

За умов тонкої криги вихід на лід категорично заборонено!

Дотримуйтеся правил безпеки на воді та льоду, привчайте до цього дітей!

Батьки! Не відпускайте своїх дітей гуляти по поверхні замерзлих водойм! Не нехтуйте правилами безпеки. Цінуйте життя!

Шановні громадяни!

Лише спільними зусиллями

Ми зможемо відвернути біду.

Дотримуйтеся правил, і все буде гаразд!


15/02/2012

Новомосковський районний відділ Головного управління МНС України в Дніпропетровській області інформує !

Новомосковський районний відділ Головного управління МНС України в Дніпропетровській області стривожений різким зростанням кількості пожеж, яке спостерігається під час морозів в місті Новомосковську через необережне використання електрообігрівачів та опалювальних печей.

З 13 пожеж , які сталися в місті Новомосковську з початку року:

через короткі замикання внаслідок перевантаження електромереж виникло 8 пожеж;

через перекал печі на твердому паливі виникло 2 пожежі;

через порушення правил пожежної безпеки при користуванні побутовим електрообігрівачем виникла 1 пожежа;

через необережне поводження з вогнем виникло 2 пожежі.

Так, 06.02.2012 року о 05:00 хвилин в місті Новомосковську виникла пожежа в житловому будинку. Орієнтовна причина пожежі - порушення правил пожежної безпеки при користуванні побутовим електрообігрівачем. Вогонь забрав життя господарки будинку 1929 року народження.

11.02.2012 року о 13:50 на пункт зв'язку державної аварійно-рятувальної служби 31-ї самостійної державної пожежної частини Новомосковського райвідділу Головного управління МНС України в Дніпропетровській області від чергового райвідділу МВС надійшло повідомлення про отруєння людей чадним газом внаслідок несправного пічного опалення, який стався в місті Новомосковську. Працівниками швидкої допомоги були шпиталізовані три чоловіка: громадянин 1998 року народження, 1973 року народження, та 1972 року народження. Постраждалі знаходяться в тяжкому стані, в Центральній міській лікарні міста Новомосковська у реанімаційному відділенні.

13.02.2012 року о 07: 34 сталася пожежа в житловому будинку міста Новомосковська. Орієнтовна причина пожежі – необережне поводження з вогнем при палінні в ліжку господарем будинку. Вогонь забрав життя громадянина 1962 року народження.

Новомосковський районний відділ Головного управління МНС України в Дніпропетровській області звертає увагу жителів міста Новомосковська на те, що необхідно бути особливо обережними, користуючись електрообігрівачами, тепловентиляторами та опалювальними печами всіх видів.

Суворо дотримуйтесь таких правил безпеки: використовуючи електричні електрообігрівачі, перевірте справність електропроводки, щитків, розеток та штепсельних вилок приладів; не варто користуватися саморобними та кустарно виготовленими електрообігрівачами. Опалюючи приміщення піччю на газі або дровах, перевірте, чи не з'явилися в ній тріщини або щілини. Не залишайте газову плитку ввімкненою на ніч. Не зберігайте на горищах та в підвалах легкозаймистих речовин, тримайте їх завжди під замком.

Особливо опікуйтесь тим, аби під час обігріву житла не постраждали діти, або ж їхні пустощі не призвели до біди!

Бережіть своє майно, житло, а особливо власне життя і життя своїх близьких.

Начальник Новомосковського РВ ГУ МНС України В Дніпропетровській області,

підполковник служби цивільного захисту, С.В. Махов


31/01/2011 р.

ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ МНС УКРАЇНИ.

Керівництво Головного управління МНС України в Дніпропетровській області занепокоєне кількістю нещасних випадків на воді, які спостерігаються з настанням зимової відлиги. Так, вже з початку січня 2012 року на водоймах області на воді загинуло 3 людей. Торік холодної пори на озерах, річках та ставках втратили життя 20 осіб, у тому числі 1 дитина. Головне управління звертає увагу жителів регіону на те, що необхідно бути особливо обережними на зимових водоймах.

Відправляючись на прогулянку кригою, насамперед пам'ятайте про те, що кількість морозних днів не гарантує міцність льодового покриву. Визначити реальну товщину (а отже й безпечність) льоду можна лише пробуривши лунку: для переправи одного пішохода безпечною вважається лід завтовшки не менше 5 - 7 см; для влаштування ковзанки на кілька осіб – 10 - 12 см; 35 - 55 см - для переправи вантажного автомобіля, 40 - 60 см – для трактора. Перевіряти товщину льоду ударами ніг не тільки не ефективно, а й небезпечно – можна провалитися.

Пам'ятайте: вирушати на водойми поодинці небезпечно. З тієї ж причини не варто виходити на лід у нічний час. Перетинаючи замерзлу водойму, будьте обережними, уважно слідкуйте за крижаною поверхнею, обходьте ділянки, вкриті товстим прошарком снігу (під снігом лід завжди тонший). Небезпечними також є місця із швидкою течією; де є виток води, джерела, струмки й теплі стічні води підприємств. Слабша крига і там, де є вмерзла рослинність - кущі, дерева, очерет, водорості. Особливо обережно спускайтеся з берега - лід може нещільно прилягати до суходолу чи мати тріщини.

Пересуваючись по льоду, слідкуйте один за одним з відстані 5-6 метрів, будьте морально і практично готовими надати необхідну допомогу людині, яка рухається попереду. Малогабаритні вантажі транспортуйте на санках або інших засобах із достатньою площею опори, на мотузці завдовжки 1 - 3 метри. Перетинаючи водойму на лижах, краще користуйтеся прокладеною раніше лижнею, а за її відсутності – цілиною. Перш, ніж почати рух, відстібніть кріплення лиж та зніміть петлі лижних палиць із рук. Якщо є рюкзак або ранець, візьміть його на одне плече. Перший лижник повинен ударами палиць перевіряти міцність льоду та контролювати його стан.

Риболовля

Не було року, щоб у екстремальних ситуаціях не опинялися рибалки. Зимова підлідна риболовля вимагає суворого дотримання правил безпеки, тому підлідний лов риби має узгоджуватись з найближчою береговою рятувальною станцією, і без її дозволу ніхто, в тому числі й рибалки-любителі, не має права виходити на лід. У будь-якому випадку необхідно дотримуватись нескладних правил безпеки. По-перше, не слід пробивати поруч багато лунок - відстань між ними має бути 5-6 метрів. Не можна збиратися великими групами на одному місці та ловити рибу поблизу вимоїн (навіть якщо там клює найкраще). Не свердліть лунки на переправах, а також занадто далеко від берега. В ідеалі непогано мати рятувальний жилет. Верхній одяг - важкі кожухи та бушлати - тримайте розстебнутими чи, принаймні, не затягуйте їх пасками, щоб у разі небезпеки можна було їх легко позбутися.

Для непередбачуваних випадків обов'язково майте при собі міцну мотузку завдовжки 12-15 метрів з петлею на одному кінці й вантажем вагою 400-500 г на іншому, дошку або велику гілку.

Якщо біда трапилася

Якщо лід почав тріщати, з'явилися характерні розломи, негайно повертайтеся назад своїми слідами. Не біжіть, виходьте повільно, не відриваючи ступні від криги. Якщо вже провалилися під лід – не панікуйте. Широко розкиньте руки по краях льодового пролому і утримуйтеся від занурення з головою. Намагайтеся не обламувати лід і без різких рухів вибирайтеся на його поверхню, наповзаючи грудьми чи спиною. Допомагайте собі, як при плаванні, ногами. Вибравшись на лід, відкотіться від лунки, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду таким чином перевірена. Поводьтеся обережно до самого берега, як би холодно вам не було, не поспішайте – вдруге вам може не вистачити сил на боротьбу. І тільки коли ступите на тверду землю, біжіть у тепло, або щоб зігрітися.

Якщо на ваших очах під лід провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу – це її підбадьорить. Оскільки ви у певній безпеці, маєте думати і реагувати швидко та послідовно, підтримуючи постраждалого зваженими порадами. Візьміть лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них до ополонки, широко розкидаючи при цьому руки. Добре, якщо ви одягнете рятувальний жилет. До самого краю ополонки не підповзайте, а киньте потопаючому з відстані 3-4 метрів пасок, шарф, мотузку або протягніть лижу, дошку і поволі витягуйте його на лід. Якщо ви не один, тоді, узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і не гайте часу – у крижаній воді людина швидко мерзне, мокрий одяг тягне її на дно. Надавши допомогу, повзіть разом з постраждалим з небезпечної зони. Якщо ситуація дуже складна, зателефонуйте на 101 – у Народну службу порятунку, і вам допоможуть рятувальники-фахівці.

Перша допомога при переохолодженні

Здоров'я, а, можливо, й життя постраждалого залежатиме від того, чи надасте ви йому першу допомогу вчасно. Насамперед, викличте "швидку допомогу"; поки вона їхатиме, поступово відігрівайте постраждалого: замініть мокрий одяг на сухий, загорніть людину в ковдру; не намагайтеся зігріти тіло постраждалого надто швидко, особливо занурюючи його в теплу воду, - швидке зігрівання може викликати проблеми із серцево-судинною системою. Можна прийняти теплий душ, повільно підвищуючи температуру води. Якщо постраждалий у свідомості, дайте йому теплого чаю, молока, однак не кави - вона може викликати порушення у системі кровообігу. Спиртні напої пити теж не варто, а от розтерти горілкою кінцівки – не завадить. Можна також розтерти тіло постраждалого вовняною тканиною, щоб покращити кровообіг. Одягніть постраждалого у бавовняні речі, якщо є можливість, прикладіть до тіла теплі предмети (грілку чи пластикові пляшки з теплою водою).

Щоб не застудитись

Тривале перебування на холоді, що трапляється з рибалками, любителями масових гулянь, яких особливо багато взимку, та людьми, які працюють на вулиці, сприяє застуді. Якщо ви плануєте довгий час перебувати на вулиці, подбайте про теплий та зручний одяг і взуття.

Одягайтеся, як «капуста»: чим більше светрів та штанів, тим довше зберігатиметься тепло. Обов'язково одягайте шарфи та шапки, на руки - теплі рукавички, на ноги - шкарпетки. Якщо замерзнуть ноги - перехолодження не минути. Якщо у ваших планах, скажімо, рибалка, чи вам доведеться працювати на вулиці цілий день – краще одягнути на ноги спочатку вовняні шкарпетки, а зверху бавовняні. Вовна подразнює рецептори стопи, посилює кровообіг у ступнях і зігріває їх, а бавовна зберігає це тепло. Взуття повинно бути теплим, та в жодному разі не тісним.

У морози, перед виходом на вулицю, змазуйте шкіру жирним кремом - це захистить її від холоду. Губи змащуйте гігієнічною помадою. Через 1-1,5 години грійтесь у теплому приміщенні, або постійно рухайтесь, дбайте, щоб не промокло взуття. Допоможе зігрітись тепле молоко, чай із лимоном, але не кава. Якщо йдете на вулицю, не пийте трав'яних настоїв, бо вони мають потогінну дію і ви швидко спітнієте, а потім замерзнете. Не вживайте спиртного на морозі, бо спочатку судини розширюються, а потім звужуються – таким чином, уповільнюється кровообіг, сприяючи переохолодженню. Не куріть на морозі, бо нікотин теж звужує судини - людина ще більше мерзне. Їжа повинна бути гарячою та калорійною. Дітей до одного року не можна виводити на мороз нижче 15 градусів за Цельсієм. Дотримуйтеся цих простих правил і все буде гаразд! Нехай зимовий сезон принесе вам лише задоволення та радість.

***

На виконання завдань, визначених на засіданні Кабінету Міністрів України 25.01.2012, відповідно до доручення Кабінету міністрів України від 26.01.2012 №3597/0/1-12, плану роботи штабу із забезпечення безперебійної роботи об'єктів життєдіяльності населення, наказу начальника цивільного захисту - голови Дніпропетровської облдержадміністрації від 27.01.2012 «Про заходи щодо запобігання виникнення НС внаслідок різкого погіршення погодних умов», з метою запобігання та ліквідації можливих НС пов'язаних з сильним морозом на території Дніпропетровської області з 27.01.2012 р. оголошено надзвичайний стан.

Органами міської влади спільно з Новомосковським районним відділом МНС України в Дніпропетровській області в місті облаштовано два намети стаціонарних пунктів обігріву, в парку імені Сучкова, та по вулиці Сучкова, 116, напроти міського Будинку культури (колишній БК ім. Кірова). Забезпечено постійне цілодобове чергування, обігрів наметів, підтримання належної температури повітря працівниками аварійно-рятувального підрозділу, цілодобове освітлення наметів.

Переведено весь особовий склад аварійно-рятувального підрозділу Новомосковського районного відділу МНС України в Дніпропетровській області на посилений варіант несення служби. Приведено у підвищену оперативну готовність рятувальну, пожежну, інженерну та спеціальну техніку до дій за призначенням. Організовано чергування керівного складу (відповідальних осіб, що входять до місцевого штабу із забезпечення безперебійної роботи об'єктів життєзабезпечення населення) оперативних (мобільних оперативних) груп підпорядкованих підрозділів. Особливу увагу приділено здійсненню заходів, щодо запобігання припинення дорожнього руху, порушення функціонування систем життєзабезпечення населення та оперативному подоланню наслідків, викликаних можливими природними явищами.

Спільно з місцевими органами влади та комунальними службами організовано моніторинг можливих ускладнень на об'єктах життєзабезпечення населення, комунальних мережах та вжиття практичних заходів щодо усунення небезпеки для населення, пов'язаної з погіршенням погодних умов. Відпрацьовано порядок взаємодії з відділом НС цивільного захисту населення при міськвиконкомі міста Новомосковська.

Організовано своєчасне інформування населення про погіршення погодних умов, заходи безпеки при низьких температурах, правила поводження та надання першої медичної допомоги при появі ознак переохолодження та обмороження через засоби масової інформації.

С. В. Махов,начальник Новомосковського районного відділу МНС України в Дніпропетровській області


14/12/2011 р.

Навчання з цивільного захисту продовжуються.

8 грудня 2011 року в Новомосковському кооперативному коледжі економіки та права ім. С.В. Литвиненка під керівництвом директора коледжу, депутата Новомосковської міської ради Любові Піхотіної було проведене спеціальне об'єктове тренування на тему «Дії керівного складу цивільного захисту навчального закладу у разі виникнення надзвичайної ситуації – пожежі на підпорядкованому об'єкті» з реальним відпрацюванням дій при реагуванні на надзвичайну ситуацію.

У тренуванні взяли участь начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому міської ради Олександр Пасічний, відповідальний секретар міської комісії з питань ТЕБ та НС Владислав Логвиненко, завідувач міських курсів цивільної оборони ІІІ категорії Олександр Золотарьов.

Згідно задуму об'єктового тренування пожежа виникла у навчальних корпусах коледжу, загрожує життю викладачів та студентів, може причинити значні матеріальні збитки навчальному закладу.

З отриманням сигналу про виникнення пожежі (три дзвінка чергового навчального закладу) була проведена евакуація студентів і працівників коледжу, яка відбулася злагоджено і організовано за короткий термін часу.

Через 7 хвилин після оповіщення про пожежу всі працівники та студенти були зібрані в безпечному місці - на подвір'ї коледжу.

Керівник тренування, директор коледжу Любов Піхотіна, звернулась до присутніх з подякою за достатньо високу оперативність проведення цього заходу, підкресливши, що подібні об'єктові тренування вкрай необхідні для відпрацювання відповідних навичок і знань, правильних дій у надзвичайних ситуаціях.

Такі тренування на об'єктах коледжу будуть раптово проводитися й надалі.

Присутні на об'єктовому тренуванні спостерігачі дали позитивну оцінку рівню проведення цього заходу у сфері цивільного захисту та висловили побажання про залучення в наступних навчаннях відповідних спеціалізованих служб цивільного захисту міста.

Олександр Пасічний, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому


09/12/2011

1 грудня 2011 року відбулось чергове засідання Новомосковської міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. В роботі комісії взяв участь міський голова Новомосковська Сергій Мороз. Повний текст Протоколу засідання читайте тут."
28/11/2011 р.

У Новомосковську проведено комплексно-тактичні навчання з цивільного захисту.

18 листопада 2011 року у місті Новомосковську під керівництвом першого заступника начальника Головного управління МНС України в Дніпропетровській області полковника служби цивільного захисту Андрія Кульбача та голови міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій - першого заступника міського голови Олександра Козлова були проведені комплексно-тактичні навчання на хімічно-небезпечному об'єкті комунального підприємства «Новомосковськводоканал» - водоносній станції № 3.

Перед проведенням навчань відбулась зустріч міського голови Новомосковська Сергія Мороза з представниками Головного управління МНС України в Дніпропетровській області - полковником служби цивільного захисту Андрієм Кульбачем та начальником Новомосковського райвідділу ГУ МНС України в Дніпропетровській області, підполковником служби цивільного захисту Сергієм Маховим.

Також у зустрічі взяли участь перший заступник міського голови Олександр Козлов та начальник штабу цивільного захисту м. Новомосковська Олександр Пасічний.

В ході зустрічі її учасники обговорили проблемні питання щодо стану цивільного захисту у місті та комплекс заходів з його удосконалення.

На навчаннях були присутні заступник міського голови Ірина Калюжна, начальник управління освіти Наталя Падашуля, завідувач міських курсів цивільної оборони ІІІ категорії Олександр Золотарьов.

Згідно задуму навчань, необхідно було діяти для недопущення та умовного ізолювання викиду хлору в атмосферу.

В ході навчань проведене удосконалення тактичних знань та навичок керівного складу Новомосковської міської ланки Дніпропетровської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту щодо взаємодії спеціалізованих служб цивільного захисту міста та управління діями бойових підрозділів Новомосковського районного відділу ГУ МНС України в Дніпропетровській області.

Також проведене практичне тренування особового складу самостійної державної пожежної частини № 31 щодо гасіння пожежі на об'єкті з наявністю небезпечних хімічних речовин та умовна евакуація персоналу насосної станції, школярів та педагогів загальноосвітньої школи № 4 міста.

Керівництвом навчань були відзначені чіткі та злагоджені дії бійців-рятувальників СДПЧ № 31, штабу цивільного захисту міста, персоналу КП «Новомосковськводоканал» та КЗ «Центральна міська лікарні міста Новомосковська.

В ході проведення практичної евакуації людей в ЗОШ № 4 були виявлені недоліки, на які вказано керівництву школи та надано вказівки щодо їх усунення.

Олександр Пасічний, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому


21/11/2011

Будьте обережні з вогнем!.

Новомосковський районний відділ Головного управління МНС України в Дніпропетровській області стривожений різким зростанням кількості пожеж, яке спостерігається підчас похолодання та морозів в місті Новомосковську через необережне поводження з вогнем, короткі замикання внаслідок перевантаження електромереж, необережне використання опалювальних печей.

Так, 19 жовтня 2011 року в місті Новомосковську по вулиці Чкалова сталася пожежа в житловому будинку через паління в ліжку в нетверезому стані власником будинку. Вогонь забрав життя господаря будинку 1951 року народження. 7 листопада по вулиці Пушкіна від необережного поводження з вогнем власницею будинку сталася пожежа в житловому будинку. Вогонь забрав життя власниці будинку 1924 року народження.

З 72 пожеж, які сталися в місті Новомосковську впродовж року (станом на 16 листопада), на сезон похолодання та морозів припало 46 пожеж:
через перепал печі на твердому паливі сталося 6 пожеж;
через необережне поводження з вогнем сталося 34 пожежі;
через короткі замикання внаслідок перевантаження електромереж сталося 3 пожежі; інші -3.

Новомосковський районний відділ Головного управління МНС України в Дніпропетровській області звертає увагу жителів міста Новомосковська на те, що необхідно бути особливо обережними, користуючись електрообігрівачами, тепловентиляторами та опалювальними печами всіх видів.

Суворо дотримуйтесь таких правил безпеки: використовуючи електричні електрообігрівачі, перевірте справність електропроводки, щитків, розеток та штепсельних вилок приладів; не варто користуватися саморобними та кустарно виготовленими електрообігрівачами. Опалюючи приміщення піччю на газі або дровах, перевірте, чи не з'явилися в ній тріщини або щілини. Не залишайте газову плитку ввімкненою на ніч. Не зберігайте на горищах та в підвалах легкозаймистих речовин, тримайте їх завжди під замком. Не спалюйте сміття упритул до житлових і господарчих будівель. Утримуйтеся від застосування піротехніки.

Особливо опікуйтесь тим, аби підчас обігріву житла не постраждали діти, або ж їхні пустощі не призвели до біди!

Бережіть своє майно, житло, а особливо – власне життя і життя своїх близьких. Спільними зусиллями подбаймо про пожежну безпеку! Бажаємо тепла у ваших оселях, але не від вогню пожеж!


19 травня 2011 р.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

Найбільш корисний відпочинок влітку – це відпочинок на воді. Відпочиваючи на воді, завжди треба пам’ятати про особисту безпеку. Водяна стихія забирає, як правило, життя у тих, хто проявляє безпечність та легковажність, нехтуючи елементарними заходами безпеки. Основними причинами утоплень традиційно залишаються купання людей у нетверезому стані, порушення правил поведінки на воді, невміння плавати та безконтрольність з боку батьків.

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному громадянину нашої країни. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив у біду. Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки вашого життя та життя ваших дітей, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на роз’яснювальну роботу з дітьми в школі, вдома, у дитячих оздоровчих установах, а також у засобах масової інформації.

Варто пам’ятати , що основними умовами безпеки є:
правильний вибір та обладнання місць купання;
навчання дорослих і дітей плаванню;
суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах;
постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Загальні правила поведінки на воді:
1. Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях.
2. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
3. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10 м/сек, температурі води – не нижче +180С, повітря – не нижче +240С.
4. Перед купанням рекомендується пройти огляд лікаря.
5. Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години.
6. Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.
7. У воді варто знаходитись не більше 15 хвилин.
8. Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити у тіні.
9. Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.
10. Перед тим, як стрибати у воду, переконайтесь у безпеці дна і достатній глибині водоймища.
11. Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
12. Кататися на човні (малому плавзасобі) дозволяється тільки після отримання дозволу та реєстрації у чергового по човновій станції.
Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не намагайтеся швидко просуватись на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.

Правилами поведінки на воді забороняється
1. Купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей.
2. Залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени.
3. Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.
4. Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.
5. Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, непередбачене для плавання.
6. Плавати на плавзасобах на пляжах та інших місцях, відведені для купання.
7. Вживати спиртні напої підчас купання.
8. Забруднювати воду і берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття і т.д.), прати білизну і одяг у місцях, відведених для купання.
9. Підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання.
10. Допускати у воді грубі ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.
11. Подавати помилкові сигнали небезпеки.
12. Заходити глибше, ніж до поясу дітям, які не вміють плавати.
13. Купання дітей без супроводу дорослих.

Правила поведінки для дітей:
1. Купання дозволяється в спеціально обладнаних місцях, визначених місцевими органами виконавчої влади, під наглядом дорослих (педагогів, керівників або батьків).
2. До купання допускаються групи дітей до 10 чоловік під наглядом одного відповідального, що вміє добре плавати і знає прийоми рятування на воді.
3. Біля місця купання має бути обладнаний медичний пункт, а в разі його відсутності купання має здійснюватись під наглядом медпрацівника.
4. Місця купання обладнуються рятувальними постами з рятувальними засобами. Крім того, в місцях купання дітей ретельно перевіряється дно аварійно-рятувальними службами, про що складається акт перевірки, вимірюється температура води і повітря.
5. Діти допускаються до купання після огляду лікарем.
6. Роздягання та одягання дітей проводиться під наглядом організатора купання (одяг кожної дитини викладається у рядки окремими купами).
7. До і після купання проводиться перевірка наявності дітей, шляхом шикування їх вряд у відповідності до своїх куп одягу.
8. Відповідальний за купання повинен: нагадати дітям правила поведінки на воді до початку купання, увійти у воду першим (до дозволеної межі), а вийти останнім.
9. При особистому купанні дітей дорослі зобов’язані постійно спостерігати за дітьми, що купаються.

Правила поведінки підчас катання на човнах

Човни, катера та інші плавзасоби, що належать санаторіям, дитячим таборам і базам відпочинку, повинні реєструватися встановленим порядком. Щорічно перед початком сезону вони проходять технічний огляд. Малі судна повинні знаходитися під охороною або під замком. Перед відплиттям їх потрібно перевірити на справність і оснастити рятувальними засобами. Наказом по установі призначаються особи, відповідальні за збереження, технічний стан і експлуатацію малих суден.
1. Сідати в човен потрібно обережно, ступаючи по центру настилу.
2. Кататися на човні або іншому малому плавзасобі дозволяється тільки в спеціально відведених для цього місцях.
3. Перед тим, як відправитись на водну прогулянку, необхідно отримати на це дозвіл та зареєструватись у чергового по човновій станції.
4. Рухатись на човні необхідно завжди по правому боці річки, по руху човна, намагаючись триматися не далі 20 метрів від берега.
5. Якщо потрібно випередити інший човен, то треба обходити його з лівого боку.
6. Гребний човен повинен звільняти дорогу всім човнам, що проходять справа від нього, а також паровим, моторним і вітрильним суднам.
7. Гребти веслами треба рівномірно, кермач повинен бути особливо уважним, щоб не вдаритися об борт іншого човна.

8. Підчас катання на малих плавзасобах забороняється:
- пересідати з місця на місце, сідати на борт підчас руху човна;
- розгойдувати човен, пірнати з нього;
- категорично забороняється переходити з одного човна в інший;
- навантажувати малі судна понад установлені норми;
- перетинати курс суден, що йдуть;
- підходити близько до суден, що рухаються;
- кататися поблизу пристаней і причалів;
- віддалятися на човні від берега більш ніж на 100 метрів;
- катати дітей на саморобних човнах, катерах, плотах, автомобільних камерах і т.д.;
- кататися при несприятливих метеорологічних умовах;
- виходити на фарватер судноплавства.

Рятувальними засобами з катера або шлюпки можна надати своєчасну допомогу потопаючій людині. Район дії рятувального поста обмежується радіусом 400 метрів. Хід роботи поста записується у вахтовому журналі. Робота рятувального поста регламентується інструкцією.

Як діяти у разі нещасного випадку, що стався підчас катання на човні або купання

Якщо човен перевернувся, головне – не розгубитися. Човен, що перекинувся, добре тримається на воді, отже потрібно зберігати спокій і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега.

Потрапивши під пліт або вітрило човна, що перекинулося, ні в якому разі не можна заплющувати очі. Варто плисти в тому напрямку, відкіля надходить світло. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє плавати, підтримувати його на плаву. Рятувати треба спочатку одного потопаючого, потім іншого; спасти вплав одночасно кількох людей неможливо. Підчас катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Він повинен вміти керувати судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді. Причиною загибелі людей на воді можуть бути вири, що затягують навіть досвідчених плавців, підводні плини, які паралізують волю людини, що пливе; водорості, що сковують рух плавця.

У швидкій річці можна потрапити у сильну течію Вона підхоплює плавця і починає безладно нести. Непосильна боротьба з течією може вкінець виснажити сили плавця. Тому розсудливіше плисти за течією, періодично відпочиваючи на спині, повільно наближаючись до берега. У випадку, якщо плавець опинився у воді підчас шторму, він не зможе вийти з води. У таких випадках необхідно обрати найбільш сильну попутну хвилю, наблизитися на ній до берега і вибігти на нього. Якщо це не вдається зробити, необхідно схопитися за водорості чи прибережне каміння і всіма силами утриматися, упираючись пальцями ніг до тих пір, поки не спаде хвиля, потім зіскочити і вибігти за межу прибою.

Якщо ви потрапили у вир, наберіть якнайбільше повітря, занурюйтесь у воду і, зробивши сильний ривок убік за течією, спливайте на поверхню. Від переохолодження або різкого переходу із зони теплої води у зону холодної з’являються судоми, що зводять руки і ноги. Головне – не розгубіться! Треба негайно перемінити стиль плавання, найкраще лягти на спину і плисти до берега. Намагайтеся утриматися на поверхні води і кличте на допомогу.

Плавець, що заплутався у водоростях, не повинен робити різких рухів і ривків, інакше петлі рослин затягнуться ще щільніше. Необхідно лягти на спину і постаратися м’якими, спокійними рухами виплисти у бік, відкіля приплив. Якщо це не допоможе, потрібно підтягти ноги, обережно звільнитися від рослин руками.

Іншими причинами нещасних випадків на воді можуть бути: переохолодження у воді; перевтомлення м’язів, викликане тривалою роботою їх без розслаблення безперервного плавання одним стилем; купання незагартованого плавця у воді з низькою температурою та ін. В усіх випадках плавцю рекомендується перемінити стиль плавання і за можливістю вийти з води. Якщо немає умов для негайного виходу з води, необхідно діяти таким чином: При відчутті стягування пальців руки потрібно швидко з силою стиснути пальці кисті руки у кулак, зробити різкий відкидаючий рух рукою у зовнішній бік та розтиснути кулак; при судомі ікроножного м’яза необхідно, підігнувшись, двома руками обхопити ступню постраждалої ноги і з силою піджати ногу в коліні поперед себе.

Шановні громадяни, батьки, гості міста!

Виконуйте елементарні правила поведінки на водних об’єктах, привчайте до цього дітей і Ви будете захищені від надзвичайних подій.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення новомосковського міськвиконкому


1 травня 2011 р.

Новомосковськ перевірили на стан цивільного захисту

З 18 по 27 квітня 2011 року проводилась контрольна перевірка Новомосковської міської ланки Дніпропетровської ТП ЄС ЦЗ щодо усунення недоліків, виявлених спільною комісією Дніпропетровської облдержадміністрації та Головного управління МНС України в Дніпропетровській області під час минулорічної комплексної перевірки стану цивільного захисту та готовності до дій за призначенням органів управління і сил Новомосковської міської ланки. Про це повідомив начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому Новомосковської міськради Олександр Пасічний.

За його словами, спільна комісія перевіряла: відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, міську комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, евакуаційну, управління освіти та заклади освіти, спеціалізовані служби оповіщення та зв’язку, протипожежну службу, медичну, транспортного забезпечення, комунально-технічну, енергетики, торгівлю та харчування, служби матеріального та технічного забезпечення, водолазно-рятувальну, міські консультаційні пункти, потенційно-небезпечні об'єкти, об'єкти підвищеної безпеки та інші суб'єкти господарської діяльності всіх форм власності, що розташовані на території міста.

Основні напрямки перевірки діяльності Новомосковської міської ланки були такими: розроблення нормативно-правових актів, необхідних для функціонування міської ланки; забезпечення готовності виконкому міськради, спеціалізованих служб ЦЗ, інших сил і засобів міської ланки до дій, спрямованих на запобігання і реагування на надзвичайних ситуацій; навчання населення способам захисту в разі виникнення надзвичайних, несприятливих побутових або нестандартних ситуацій та організації тренувань; аналіз ризиків виникнення на території міста надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру; розроблення і впровадження програм, спрямованих на запобігання надзвичайним ситуаціям; забезпечення сталого функціонування підприємств, установ та організацій міста; зменшення можливих матеріальних утрат у разі виникнення надзвичайних ситуацій; прогнозування й оцінка соціально-економічних наслідків надзвичайних ситуацій, виникнення яких прогнозується на території міста, визначення на основі прогнозу потреби в силах, засобах, матеріальних і фінансових ресурсах.

За результатами проведеної перевірки Новомосковська міська ланка визнана спроможною до виконання завдань за призначенням. Кращими стосовно питань цивільного захисту відзначені:
- міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій та евакуаційна;
- спеціалізовані служби цивільного захисту міста: оповіщення та зв’язку, протипожежна, медична, транспортного забезпечення, енергетики, торгівлі та харчування, водолазно-рятувальна;
- підприємства, установи та організації міста: КЗ «Новомосковська міська лікарня», загальноосвітня школа № 7, ВАТ «Інтерпайп «НМТЗ», Придніпровська геофізична розвідувальна експедиція, Новомосковська філія ВАТ "Дніпронафтопродукт", ВСП «Новомосковський шпалопросочувальний завод», цех телекомунікаційних послуг № 25 ВАТ «Укртелеком», Новомосковське управління з експлуатації газового господарства, КП «Новомосковськводоканал», ДП «Новомосковськтеплоенерго», Центральний ринок міста та інші.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


07 травня 2010 р.

6 травня в Новомосковську пройшли командно – штабні навчання системи цивільного захисту населення. Підрозділі МНС та спеціалізовані служби ліквідували надзвичайну ситуацію – гасили умовну пожежу на торгових об’єктах поблизу Свято – Троїцького собору.

Їхнє завдання – зберегти дерев’яну споруду собору і не допустити знищення його вогнем. Присутні на місці події офіцери Головного управління МНС Дніпропетровської області задовільно оцінили координацію дій пожежних розрахунків, міліції, аварійно – рятувальних бригад, швидкої допомоги у боротьбі з надзвичайним лихом.


29 березня 2010 р.

Працівники водолазно-рятувальної служби і відділу надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення міськвиконкому щодня контролюють стан льодоходу на Самарі . На Самарі льоду не залишилось, минулої неділі рівень води піднявся до 5,95 м. Катером на повітряній подушці, що належить рятувальній службі, вони оглянули акваторію Піщанки, Олександрівки, Новоселівки, побували на Ігрені і озері Леніна. Картина весняного паводку заспокійлива - льод на озері крихкий, по озеру .пройшли криголами, чим полеглими шлях течії. Як гадають «еменесники», за 2-3 дні озеро Леніна повністю звільниться від криги. Моніторинг паводку продовжується, очікується приход води від сусідів з Росії та Білорусі , де танення снігу тільки почалось.


04 березня 2010 р.

З робочим візитом до міста завітали в.о. голови обласної державної адміністрації В.В.Сергєєв, начальник Головного управління МНС в Дніпропетровській області генерал – лейтенант В.В.Бутківський, заступник начальника Головного управління полковник В.В.Шевченко . Вони на місті могли ознайомитись з тим, як в Новомосковську готуються протидіяти паводку і підтопленню ґрунтовими водами, в якому стані льод на річці Самарі. В традиційних зонах підтоплення Новомосковська можуть опинитись до шести тисяч людей, одна школа. В разі виникнення надзвичайної ситуації готові до роботи 15 одиниць техніки. Допоможе технікою військова частина Т - 0320 і пожежники. Дві групи спеціалістів щоденно відстежують товщину льодового покриття на Самарі: в центрі міста, де сьогодні льод 12-15 см, і на Перевалі та Глодах, де вивчається можливість проходження льодоходу. Як повідомив В.В.Сергєєв, великої води з Донецького басейну цієї весни не передбачається, водосховища скинули воду, снігу теж вже немає. Єдиною загрозою можуть стати затори на річці. Генерал-лейтенант В.В.Бутківський повідомив: група підривників готова приступити до роботу.

Підривати льод будуть в тому місті, де річка Вовча впадає в Самару. З 15 березня працюватимуть два криголами, які пройдуть маршрутом від Ігрені до Самари через озеро Леніна. Готовий до роботи екіпажі річкового порту, із резервного фонду на закупівлю палива виділено кошти.

Після наради у міськвиконкомі. гості разом з міським головою В.І.Літвіщенком подивились на роботу насосної станції, що відкачує воду з резервуару на вулиці Радянській, потім проїхались по Самарі катером на повітряній подушці, оглянули фарватер річки. Керівник області високо оцінив готовність міста до паводку і запевнив, що 100 тисяч гривень з резервного фонду на захисні роботи, які просить місцева влада , казначейство профінансує


18 лютого 2010 р.

Цього року можна з великою вірогідністю очікувати надзвичайно складної паводкової ситуації на території міста Новомосковська.На кінець березня спеціалісти передрікають багато води, але якою буде вода навесні 2010 року – точного прогнозу немає. Новомосковськ входить до числа населених пунктів, якому загрожує паводок. З приходом тепла до зони підтоплення потрапляють райони міста: Підлісся, Глоди, Воронівка, Животилівка, Кулебівка, Перевал, Червоний Кут, Решкут.

Навчання сил цивільного захисту населення, які було проведено в Новомосковську 18 лютого, мало на меті захистити місто від підтоплення ґрунтовими водами та затоплення, що приносить весняна повінь, і скоординувати дії всіх служб в ході проведення аварійно-рятувальних робіт. На початку навчання на засіданні штабу, яке пройшло під головуванням начальника ЦЗ міста- міського голови В.І.Літвіщенка, був відпрацьований хід навчання та визначено місце кожної служби у рятувальних роботах – пожежників, енергетиків, комунальників, міліції, медиків. В розробленому плані враховано досвід весняного водопілля, який місто пережило у 1964 і 1985 роках. Якщо рівень води підниметься на 2 метри, буде підтоплено 7 тис. дворів, рятувати доведеться 28 тис. мешканців приватного сектору.

Було визначено чотири райони, яким затоплення загрожує у першу чергу – Червоний Кут,. Транзитка, резервуар на вулиці Радянській та Перевал. Оперативно оцінив дії кожної служби начальник Головного управління МНС області генерал - лейтенант В.В. Бутківський, який прибув до міста і безпосередньо брав участь у навчанні. Згідно плану, на Червоному Куті ліквідували затор на Самарі і гасили умовну пожежу. На Перевалі – прибирали завали дерев та ліквідували аварію на електропідстанції. На вулиці Шаповалова, що в районі Транзити, під мостом влаштували захисну тимчасову дамбу з мішків з піском. На вулиці Радянській відкачали воду із затопленого резервуару, ліквідуючи наслідки підтоплення вулиць 8 –го Березня, Лермонтова, Ціолковського, Глінки. Насосну станцію для відкачки води надало обласне управління МНС. Міський голова В.І.Літвіщенко попросив керівництво області виділити додатково кошти з резервного фонду для міста Новомосковська на роботи з ліквідації повені і паводку. Також повідомлено, що в обласному Кризовому центрі прийнято рішення про застосування криголамів, які прорубають лід на Дніпрі від Ігрені до Самари і на озері Леніна.


13 січня 2010 р.

Шістьох людей врятовано на Самарі у перші дні нового року.

Двом відчайдухам 1-го січня по дорозі з кафе «Голівуд» додому не вистачило сил перейти Самару через «горбатий» місток в парку, пішли навпростець. Добре, що поруч – рятувально-водолазна служба, працівникам якої теж мимоволі довелося скупатись. 3-го січня два друга гуляли Комсомольським островом, виснажились і додому теж вирішили йти не через місток, адже це зайвих 50 метрів, а перейти по льоду. Результат: один вискочити на берег встиг, а інший пішов під кригу. Витягти його з дна вдалося лише за допомогою таксиста, який в цей час проїжджав по набережній, побачив це дійство, швидко заїхав на острів і миттєво пірнув за невдахою, якого одразу відправили в реанімацію. На жаль, подібні випадки трапляються на Самарі кожної зими.

Люди до кінця не усвідомлюють загрози, що несе в собі необережне поводження на льоду. Неодноразово рятувально –водолазна служба через засоби масової інформації попереджала про небезпеку на льоду, про те, що льод не прощає помилок. 10-15 хвилин є у людини в крижаній воді, поки тіло повністю візьме судома.

Що потрібно робити людині, яка провалилась у воду крізь тонку кригу? Потрапивши в ополонку, треба широко розкинути руки, можна простягнути руки уперед або повернутись на спину і відкинути їх назад. Рухаючись лежачі, намагатись вибратись з пролому.

На допомогу потопаючому треба наближатись повзком, подавати мотузку чи інші речі не ближче, ніж за три метри від ополонки.

А краще не ризикувати життям, не ступати на тонку кригу, товщина якої менше п’яти сантиметрів.