08/04/2013

II-й науково – практичний семінар «Сучасний музейний простір: проблеми, перспективи, інновації»

1 квітня у Національному заповіднику «Хортиця» (м. Запоріжжя) відбувся II-й науково – практичний семінар «Сучасний музейний простір: проблеми, перспективи, інновації».

Від м. Новомосковська на семінарі була присутня в. о. директора Новомосковського міського історико – краєзнавчого музею ім. П. Калнишевського Роменська Л.Я. Зібралося понад 100 учасників – це музейні працівники Києва, Запорізької, Дніпропетровської, Одеської та інших областей.

Під час семінару розглядалися питання за темами:

Учасників семінару познайомили з історико – культурним комплексом «Запорізька Січ». Показали нові експозиції, надали методичні та консультативні рекомендації. Наприкінці семінару пригостили тетерею з козацьким хлібом.


03/04/2013

Регіональна кампанія «Дніпропетровщина читає Олеся Гончара»

3 квітня 2013 виповнюється 95 років з дня народження видатного українського письменника, літературного критика, громадського діяча Олеся Терентійовича Гончара.

Його життя тісно пов'язане з Дніпропетровщиною: Олесь Терентійович народився в селі Ломівка. Тут він деякий час навчався, працював над відомими творами, сюжети і герої багатьох з яких пов'язані з нашим регіоном.

На Дніпропетровщині з нагоди річниці від Дня народження видатного земляка при підтримці обласної влади стартує регіональна кампанія «Дніпропетровщина читає Олеся Гончара». У бібліотеках Новомосковської міської централізованої бібліотечної системи в рамках кампанії пройдуть заходи, присвячені життю і творчості видатного українського письменника:

- 4 квітня: літературний вечір «Собор душі Олеся Гончара» (бібліотека - філія № 1);

- 8 квітня: літературний портрет «Прапороносець української літератури» (бібліотека-філія № 2);

- 10 квітня: літературний портрет «Його зоря цвіте над рідним краєм»(центральна дитяча бібліотека);

- 25 квітня: усний журнал «Його зоря безсмертя і любові» (юнацький відділ центральної бібліотеки);

- 15 травня: бібліографічний огляд літератури «Мав крила він орлині й козачу душу» (читальна зала центральної бібліотеки);

- 18 вересня: відеопортрет «Своє життя людиною пройти (перегляд та обговорення уривків з фільмів «Тронка», «Людина і зброя», «Таврія», документального фільму «Собор»)

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з творами письменника та літературою про нього на книжкових виставках, які будуть експонуватися протягом квітня-вересня у бібліотеках системи:

- «Його душа – собор надій високих» (читальна зала центральної міської бібліотеки)

- «Патріот рідної землі» (бібліотека-філія № 4);

- «Прапороносець мужності й любові» (бібліотека-філія № 1);

- «Золоте слово Олеся Гончара» (абонемент міської центральної бібліотеки);

- «Вінок пам’яті Олеся Гончара» (юнацький відділ центральної бібліотеки);

До уваги користувачів мережі Інтернет - віртуальна виставка «Вінок пам’яті Олеся Гончара». Виставка буде представлена на сторінці юнацького відділу у Фейсбуці і познайомить з виданнями ювіляра.

Приходьте, читайте, беріть участь у заходах. Двері бібліотеки завжди відкриті для Вас!

Довідки за телефоном: 7-14-05

Провідний методист Новомосковської ЦБ Г.І. Драненко


02/04/2013

ФЕСТИВАЛЬНА ВЕСНА ТРИВАЄ1 АПРЕЛЯ 2013

Незважаючи на морози та сніг весна триває і кожного тижня у всіх куточках України проходять танцювальні фестивалі, конкурси, майстер-класи, інтенсиви та інше. Тож, і у Дніпропетровську 23-25 березня міжнародний фестиваль хореографічного мистецтва «Дніпроданс 2013» зібрав близько 30 колективів з України, Росії та Білорусі у стінах ПК «Металург».

Ми не могли проґавити таку подію, тому, щойно повернувшись з конкурсу «Мысль-Поток», танцівники спілки почали плідно займатися та готуватися до «Дніпродансу». Цього разу творчу спілку «Майбутнє Хореографії» презентували молодша група студії сучасного танцю «Бомонд» з перфомансом «Проданий сміх» (постановник Олександра Матвієнко), та середня група з мініатюрами «Забери» (постановник Тамара Максименко) та «Туман яром» (постановник заслужена артистка України Ірина Матвієнко).Танцювальний марафон розпочався 23 березня з святкового відкриття фестивалю, та продовжився 24 березня конкурсною програмою, що тривала до пізнього вечора. І не дивлячись на те, що «Дніпроданс» більше конкурс, ніж фестиваль, у залі та за лаштунками сцени панувала дружня, тепла атмосфера.

Але всі учасники кокурсу з нетерпінням чекали на Гала-концерт 25 березня, щоб дізнатись про результати рішення жюрі. Цього разу фестиваль судили: Антон Овчінніков — художній керівник театру танцю «Black O!Range» (м. Київ), Юрій Бєлік — педагог сучасного танцю у студіях «Сарафан» та «Дэнсмакс» (м. Ростов-на-Дону, Росія), Галина Чайковська – заслужений працівник культури України, керівник народного художнього колективу України хореографічного ансамблю «Росинка» (м. Кіровоград), Тетяна Омельченко – заслужена артистка України, педагог класичного танцю театрально-художнього коледжу (м. Дніпропетровськ). І ось приємні для нас результати.

І середня і молодша групи студії сучасного танцю «Бомонд» здобули дипломи Лауреату І ступеню у номінації «Сучасна Хореографія» кожна у своїй віковій категорії. А Олександра Матвієнко була нагороджена дипломом за кращу балетмейстерську роботу. Ми вітаємо студійців з успіщним виступом!Тож, чекаємо на наступні успішні виступи наших танцюристів та зичимо їм успіху. А поки пропонуємо переглянути фото-сет події від Владислава Немченка.

Див. ФОТО

Новомосковський портал танцевальних шкіл "Творча спілка майбутнє хореографії"


26/03/2013


БОМОНДОВЦІ ЗТАНЦЮВАЛИ ВДАЛО

Досить гідно показали себе новомосковські танцівники на ІІІ Міжнародному конкурсі класичної та сучасної хореографії «Мысль-Поток 2013», що проходив у Київі 2 та 3 березня.

Слід зазначити, що «Мысль-Поток 2013», організатором якого є київська студія Tabile-Цех, позіціонується як професійний конкурс і, щоб потрапити до І туру, спершу слід пройти відео-відбір. Тож, до І туру конкурсу, поміж хореографічних училищ та ансамблей з України, Росії та Польщі, потрапили сімнадцять новомосковців, серед яких: солістки Олександра Матвієнко та Вероніка Федоренко, дует Владіслави

Радільчук та Іллі Устіненкова, середня група студії «Бомонд» та Bomond Dance Company.

Але вимогливе жюрі (у складі народного артиста України Сергія Бондура, заслуженої артистки України Ірини Гордійчук, заслуженої артистки Росії Ірини Сурнєвої, Роберти Фонтана з Італії та Хенрика Чарновскі з Польші) з десяти танцювальних номерів, продемонстрованих новомосковцями у перших двох турах конкурсу, допустило до ІІІ туру лише «Рейхенбахську Баладу» хореографа Дмитра Горошка.

Тож, новомосковська Bomond Dance Company стала Лауреатом 3 ступеню у категорії «Сучасна Хореографія, Ансамбль», поступившись київському колективу «Dreams», що стали Лауреатами 2 ступеню. 1 ступень у цьому році жюрі вирішило не присуджувати. Також, Дмитро Горошко отримав спеціальний приз за пошук оригінальної пластики у номінації «Хореограф-постановник» від журналу «Танець в Україні та світі».

Приємно було чути поздоровлення з вдалим виступом від голови жюрі Сергія Бондура, який відзначив потенціал новомосковських танцюристів та побажав продовжувати виступи на професійних конкурсах та фестивалях за кордоном. Щож, маємо надію, що бомондовці знайдуть достатньо коштів, щоб скористатися порадою народного артиста України. А поки пропонуємо вам до перегляду невеликий фото-сет від фотографа Владислава Немченка.

Див. ФОТО

Управління культури та туризму міськвиконкому


19/03/2013

Анонс циклу лекцій до 70-річчя насильницького вивезення мирного населення з території окупованої України

«Їх доля нам застереження»

Друга Світова війна – найстрашніша з усіх воєн, які прийшлось пережити українцям і всьому людству. Ідеологія нацизму мала на меті знищення усіх, так званих, «расово неповноцінних»: циган, євреїв, слов’ян… Тисячі патріотів України нацисти задушили газом, розстріляли, замучили в катівнях. Імена багатьох так і лишилися невідомими, а їх подвиги – безіменними. 20 березня 2013 року музей розпочинає цикл лекцій, присвячених 70-річчю насильницького вивезення мирного населення з території окупованої України.

Лекції проходитимуть не тільки на базі музею, але і в школах. Це дасть можливість більшій кількості жителів нашого міста дізнатися детальніше про події примусової мобілізації жителів нашої Батьківщини до фашистських промислових центрів на роботу та концентраційних таборів, так званих «фабрик смерті».

Лекції супроводжуватимуться переглядом документальних фільмів, виставки путівників музеїв, на території яких раніше розміщувалися фашистські табори та іншими цікавими експонатами даної тематики.

Адміністрація музею запрошує відвідати лекції учнів і вчителів шкіл, жителів та гостей міста.

Лекції триватимуть з 20 березня по 10 квітня 2013 р.

Відкриття циклу лекцій відбудеться 20 березня 2013 року о 14:00 за адресою: вул. Українська, 4, тел.7-36-66, тел. адмін. 0973030209.

Графік роботи музею: щоденно, крім понеділка з 900 до 1700, перерва на обід 1200 до 1300.

Вартість квитків: дитячий – 2 грн., дорослий – 4 грн.

Адміністрація музею


18/03/2013

Освячення будівлі Новомосковського міського історико-краєзнавчого музею ім. П.Калнишевського

Для віруючої людини природно прагнути до благословення всіх аспектів свого життя. Істинний християнин є християнином завжди, не тільки в храмі або під час молитви, але у всіх справах і відносинах, в сім’ї або на роботі і, навіть, на відпочинку. Тому церква на прохання віруючих благословляє їх оселі, засоби пересування і простір для роботи.

13 березня 2013 року відбулось освячення будівлі Новомосковського міського історико-краєзнавчого музею ім. П.Калнишевського. Таїнство освячення було здійснено настоятелем храму Божої Матері «Цілительниці» протоієреєм Володимиром та ієреєм Володимиром. Освячення було символічним – з нагоди 1025-ї річниці хрещення Русі та напередодні Великого Посту.

Історія будинку, в якому зараз знаходиться міський музей, починається на початку ХХ сторіччя. Будівлю було збудовано у 1901 році (за іншими відомостями у 1905 році) скоріш за все як житловий дім. До війни в будинку проживала сім'я лікаря православного віросповідання М.Я. Дубровського. Багато горя в цю родину принесла Велика Вітчизняна війна 1941-1945 рр. Сам лікар Дубровський у 72-х річному віці був розстріляний німецько-фашистськими загарбниками у березні 1942 року на пісках за мостом через Самару, там же його і було поховано серед сотень жертв масових розстрілів. Під час війни й сама будівля сучасного музею зазнала значних пошкоджень, та вже наприкінці 40-х років була відбудована та була передана жерсте катальному заводу, тут було створено дім науково-технічного працівника. В 70-х роках тут знаходився дитячий садок.

27 квітня 1960 року на сесії міської ради депутатів було затверджено рішення про створення музею історії нашого міста. Спочатку його було розміщено в будівлі Троїцького собору, а у 1977 році – перенесено в будинок по вул. Українській, 4, де він знаходиться і зараз. Цим перенесенням було збережено й саму будівлю сучасного музею, бо за архітектурним планом вона підлягала знесенню.

Невідомо, чи освячувався цей будинок до революції 1917 року. Але, напевно, що в радянські часи освячення не проводилося. Тому ця подія стала важливим моментом життя музею та його колективу, надала віри та сил для подальшої роботи.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


20/02/2013

- Рік, що минає, був непростим як для всієї України, так і для нашого Новомосковська зокрема. Незважаючи на всі труднощі, ми змогли забезпечити стабільність на його території, злагоду в громаді та життєдіяльність соціальної інфраструктури. Я вдячний губернатору Дніпропетровщини Олександру Вілкулу за підтримку розвитку міста, підприємствам та підприємцям, які втілювали в життя проекти задля процвітання міста на Самарі. Висловлюю глибоку подяку нашим підприємцям, які допомогли Новомосковську й подарували цю прекрасну ялинку. Хочу побажати всім миру, добра й злагоди. Будьте патріотами нашого міста, любіть його! Я впевнений, що воно буде найкращим містом для життя!

Разом з Сергієм Морозом до присутніх звернувся народний депутат України Микола Солошенко, котрий також висловив святкові побажання:

- Перед Новим роком я бажаю здійснення всіх найзаповітніших мрій, родинного благополуччя та гарного настрою, який би вас супроводжував упродовж всього 2012 року!

До пишно вбраної ялинки зібралось багато мешканців міста, й особливу зацікавленість викликала вона у дітлахів. На площі розгорнулось народне гуляння та яскрава шоу-програма. Для новомосковців співали й розіграли сценічне дійство майстри художньої самодіяльності, учасники творчих колективів. А тільки-но сонце сховалось за небокрай, всіх присутніх зачарували красою казкові ліхтарики, котрі міг запустити в небо кожен бажаючий. ФОТО

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


Забуті імена повертаються

Скільки людської долі було назавжди викрадено війною. Скільки життя вирвано з історії жорстокістю. Скільки імен стерто часом з забутих могил.

Мабуть лиш ті, хто пройшов крізь пекельні воєнні роки, приходячи на братські могили відчувають дещо інше. Війна в них залишилась на віки, застрягла іржавим уламком міни у пам’яті, лягла болючим опіком на їх душі, лишилася відкритою раною на все життя – відкритою раною нашої історії.

Гортаючи списки загиблих воїнів, важко зрозуміти, як у них переплітаються цифри і імена, життя та смерть, пам’ять та забуття. Важко збагнути, що під кожним номером чиїсь загиблі мрії, надії, сподівання.

Перебираючи архів міського історико-краєзнавчого музею ім.. П. Калнишевського нам до рук потрапили декілька документів: «Распоряжение №25. 25 мая 1970 года. 21 мая с.г. при разработке траншеи под канализацию между инфекционным и хирургическим отделениями городской больницы экскаватором были вскрыты три могилы, где обнаружены останки людей».

Після опитування місцевих жителів та працівників лікарні, що працюють ще з років Великої Вітчизняної війни стало зрозуміло, що могили належать радянським воїнам. Зі спогадів Голікова Володимира Івановича: «В августе 1941 г., когда развернулись бои в районе Днепропетровска, в городе Новомосковске в городской больнице разместился полевой подвижный военный госпиталь, номер которого точно не помню, или 195 или 95. В этот госпиталь поступали раненые.

В то время моя мать и я проживали на территории больницы. Мать моя работала в этой больнице. При отходе наших частей эвакуировался и госпиталь. Я хорошо помню, что осталось много умерших незахороненных бойцов и командиров Красной Армии, молодых ребят в основном, как тогда говорили – это Курсанты Днепропетровского артучилища. Всех их захоронили в траншеях-бомбоубежищах. В захоронениях участвовали жители в том числе и я».

Для організації робіт по відкриттю могил булла створена комісія з 9 чоловік, яка постановила «26.V.1970 года полностью вскрыть все обнаруженные могилы для тщательного осмотра останков и помещения их в подготовленные урны.

27. V. 1970 года произвести перезахоронение останков людей на место, находящееся рядом с существующей братской могилой на территории Городской больницы».

З цього виходить, що на території лікарні вже існувала братська могила.

Зі спогадів Коровиної Марії Василівни: «1947 года с мая месяца я снова пришла на работу медсестрой. И когда убирали территорию больничного участка, то были в саду могилы, которые после перенесли на братскую могилу в больнице. Во время уборки я спрашивала нянечку, кто здесь покоится. Она мне объясняла, что это наши бойцы, которые были в больнице, умирали и их хоронили здесь на территории больницы.»

Але що за загиблі воїни були поховані там? У всіх збережених спогадах місцевих жителів йдеться про початок війни, а саме про серпень-вересень 1941 року. Саме тоді у вересні 1941 р. 6 армія Південно-Західного фронту з останніх сил тримала рубежі Красноград-Новомосковськ. По чисельному складу вона поступалася 17 армії ворога у 2,5 рази, а по зброї та мінометам у 4 рази. І саме з складу цієї армії, яка несла колосальні втрати, у польовий госпіталь на території Новомосковської міської лікарні, переповненими ешелонами потрапляли поранені бійці.

Зі спогадів Карпенко Марії Семенівни: «Бойцов раненых привозили очень много и машинами и по железной дороге, санитарными поездами. Поступали раненые в очень тяжелом состоянии и очень много умирали. Обычно умерших из помещения госпиталя выносили в часовню, которая располагалась в отдельном здании, расположенном на территории нынешнего инфекционного отделения.

Там же вблизи и хоронили умерших воинов Красной Армии, хоронили вначале в гробах, а после, когда стало трудно с лесом, стали хоронить без гробов, просто заворачивали в одежду или в чем лежали на койке.»

Зараз важко уявити все жахіття тих часів. Переповнений госпіталь, постійні операції, страшні поранення…

Що було на серці у смертельно поранених солдат – молодих хлопців, що помирали за багато верств від рідного дому? Які були їх останні слова…думки?.. В останню мить їх проводжала не мати, не дружина, не брат, сестра, а лише липке жовте світло лікарняної електричної лампи, і стони багатьох поранених, що заповнювали палату під саму стелю. І ховали їх не у трунах, а у просочених кров’ю лікарняних простирадлах.

За роки війни у м. Новомосковську було створено декілька братських могил, які під кінець 1970 року були перенесені до меморіалу «Вічної Слави» в тому числі і братську могилу, що знаходилась на території міської лікарні. Але на той час багато імен загиблих воїнів було назавжди втрачено.

Зі спогадів Карпенко Марії Семенівни: «Помню, что на могилах похороненых наших воинов даже были трафаретки, но в последствии они затерялись».

На сьогодні у Меморіалі «Вічна Слава» поіменно відомо лише 79 похованих осіб. У тому числі полковника Сучкова А.М. Вважається, що 433 особи поховано у братській могилі під плитою «Невідомий солдат».

Нещодавно у Центральному архіві Радянської Армії нам пощастило віднайти документи штабу 6-ї армії, а саме донесення від 18 листопада 1941 року: Секретно экз. №1 Начальнику Управления по укомплектованию войск Генштаба Красной Армии».

«При сем препровождаю списки на лиц начальствующего и рядового состава умерших от ран в период боевых действий в Госпиталях 6 Армии».

З цих документів ми дізналися 124 прізвища загиблих воїнів 6-ї армії, що були поховані у м. Новомосковську у тому числі і у могилах міської лікарні. На сьогодні нам були відомі лише 11 прізвищ з цього списку у меморіалі «Вічна слава» та 6 у братській могилі Воронівського кладовища. Всі інші були ймовірно поховані під плитою «Невідомий солдат».

Звичайно, неможливо напевно стверджувати те, що всі загиблі з цього списку поховані саме у меморіалі «Вічна слава», але беззаперечно те, що всі вони поховані на території нашого міста. І пам’ять про них повинна зберегтись та назавжди закарбуватись у нашій історії. І на наш погляд до Вічного Вогню потрібно вписати ще декілька десятків забутих імен, які стали відомими.

Зараз управлінням культури та туризму виконавчого комітету Новомосковської міської ради ведеться активна робота по внесенню знову виявлених імен на плити меморіалу «Вічна слава», але для цього необхідно подати до обласного центру охорони історико-культурних цінностей підтвердження архівними документами, або свідченнями очевидців тих подій, що могили з території міської лікарні були перенесені у меморіал «Вічна слава». На жаль, у обласному та місцевому архіві документи стосовно тих подій відсутні. Звертаємося до жителів міста Новомосковська, які були свідками події тих років з проханням повідомити все, що вони знають про долю братської могили на території міської лікарні до управління культури та туризму (тел. 7-13-25).


28/12/2011

Скоро, скоро Новий рік!

І вже традиційно перед цим найбажанішим святом у Новомосковську 28 грудня на площі ім. Леніна була урочисто відкрита новорічна ялинка. Вогні на ній на правах господаря міської громади дозволив запалити мер Новомосковська Сергій Мороз, який особисто посприяв тому, щоб наше місто прикрасила зелена красуня. Зроблена зі штучного матеріалу, вона, завдяки допомозі місцевих підприємців, прибула до нас із Тернополя.

Міський голова Новомосковська Сергій Мороз звернувся до громади з новорічними привітаннями та наголосив:

- Рік, що минає, був непростим як для всієї України, так і для нашого Новомосковська зокрема. Незважаючи на всі труднощі, ми змогли забезпечити стабільність на його території, злагоду в громаді та життєдіяльність соціальної інфраструктури. Я вдячний губернатору Дніпропетровщини Олександру Вілкулу за підтримку розвитку міста, підприємствам та підприємцям, які втілювали в життя проекти задля процвітання міста на Самарі. Висловлюю глибоку подяку нашим підприємцям, які допомогли Новомосковську й подарували цю прекрасну ялинку. Хочу побажати всім миру, добра й злагоди. Будьте патріотами нашого міста, любіть його! Я впевнений, що воно буде найкращим містом для життя!

Разом з Сергієм Морозом до присутніх звернувся народний депутат України Микола Солошенко, котрий також висловив святкові побажання:

- Перед Новим роком я бажаю здійснення всіх найзаповітніших мрій, родинного благополуччя та гарного настрою, який би вас супроводжував упродовж всього 2012 року!

До пишно вбраної ялинки зібралось багато мешканців міста, й особливу зацікавленість викликала вона у дітлахів. На площі розгорнулось народне гуляння та яскрава шоу-програма. Для новомосковців співали й розіграли сценічне дійство майстри художньої самодіяльності, учасники творчих колективів. А тільки-но сонце сховалось за небокрай, всіх присутніх зачарували красою казкові ліхтарики, котрі міг запустити в небо кожен бажаючий. ФОТО

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


09/11/2011

Палітра талантів у Новомосковську

5 листопада у нашому місті відбувся Четвертий обласний відкритий дитячо-юнацький конкурс художників "Палітра". Цей конкурс управління культури та туризму Новомосковського міськвиконкому проводить з 2008 року. Учасниками «Палітри» стали учні художніх шкіл міст Кривого Рогу, Перещепиного, Новомосковська, селищ Межова, Петриківка.

Після виконання програми конкурсу та проведення семінару-практикуму, в iсторичному музеї ім. П. Калнишевського відбулась церемонія нагородження переможців, серед яких були й юні новомосковці:
Євгенія Лісовол (диплом ІІ ступеня, ШЕВ, керівник П. П. Журавель),
Олександра Телешева (диплом ІІІ ступеня, ШЕВ, керівник П. П. Журавель),
Ірина Шкварнікова (гран-прі, ШЕВ, керівник П. П. Журавель),
Анастасія Ткачова (гран-прі, номінація «миколаївський розпис», ЦПР, керівник Г. О. Слепченко).

Переможці конкурсу отримали подарунки та численні вітання, до яких приєднались представники Дніпропетровської обласної громадської організації «Фундація молодіжних ініціатив» Катерина Пастерначук та Сергій Рєзнік. Ця громадська організація також взяла участь у проведенні конкурсу.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


01/11/2011

ЖИТТЯ ПІСЛЯ СЛАВИ.

До Новомосковського міськвиконкому зателефонували з Москви. Редактор ток-шоу Андрія Малахова "Пусть говорят" запросив для участі в його програмі начальника управління культури і туризму міськвиконкому Віктора Шаликіна. Передача мала назву "Маргарита Сергеєчева: я знайшлася!"

Рита Сергеєчева довгий час була найвідомішою дитиною вітчизняного кіно. У 70-80-ті роки вона грала у фільмах, які до цих пір пам'ятають і люблять багато глядачів. Знімалася в романтичних дитячих фільмах - "Четвёртая высота", "Кто войдет в последний вагон", "Жил отважный капитан", "Странные взрослые", "Где это видано, где это слыхано" та багатьох інших. А потім Рита пішла з кіно. Як виявилось, назавжди...

Маргарита Володимирівна народилась у Новомосковську в 1963 році, де в залізничному батальйоні на Кулебівці служив її батько - військовий лікар. Незабаром він отримав нове призначення - до Ленінграду, куди й переїхала сім'я. Доля склалася так, що дівчинка почала зніматися в кіно з 6 років. Коли Рита прийшла з мамою на спектакль в Ленінградський Великий драматичний театр, дівчинка ненароком забрела за куліси, а там її побачив знаменитий артист Є.Копелян, який і привів Риту на "Ленфільм". Фільм "Діти як діти" з Маргаритою в головній ролі тоді отримав Приз Інтербачення на XV міжнародному фестивалі телефільмів "Золота Прага".

Рита з червоним дипломом закінчила театральний інститут. Створені нею в ті часи прекрасні образи в кінофільмах "Подсудимый", "Без году неделя", "Про любовь, дружбу и судьбу", "За прекрасных дам!", "Свет в окне", "Дураки умирают по пятницам" та ін. радували, привертаючи щирістю і глибиною. Але потім почалися перебудовні часи, замість зйомок - суцільне тусовочне життя. "Поїздила я зі всією акторською братією по фестивалях, - згадує Маргарита Володимирівна, - надивилась, як артисти зграями бродили за продюсерами комерційного кіно, що тоді тільки-но з'явилось. В готелях горілку наливали, як в їдальнях. Народному артистові видавали у якості гонорару труси - п'ять штук, і мені, як виконавиці головної ролі, теж п'ять. Відразу розмови пішли - мовляв, малолітці дають стільки ж, скільки іменитим артистам. Я подумала тоді: "Що робити - горілку пити?! Треба змінювати професію!"

І Рита різко змінила своє життя - вона в 1996 році з відзнакою закінчила медичний університет і стала лікарем, як її тато і мама. Працювала на "Швидкій допомозі". Довгі роки вона не тільки рятувала пацієнтам життя і здоров'я, але й несла радість в їхні будинки, коли вони впізнавали в лікареві саме ту милу дівчинку з кіно.

Але життя перевернуло нову сторінку в долі Рити. У 2007 році вона перенесла інсульт, в Інституті мозку їй зробили трепанацію черепа. Продовження роботи лікарем виявилося неможливим. До цих пір вона погано розмовляє. Маргарита Володими­рівна живе удвох з мамою, фактично знаходячись на її утриманні. Союз кінемато­графістів, мерія Санкт-Петербурга, депутати у допомозі відмовили. Найпопулярніша дівчинка радянського кіно живе в убогості на мізерні виплати з інвалідності - 3120 рублів (приблизно 100$). Коштів на реабілітацію немає, інколи не ви­с­тачає грошей навіть на їжу. Щоб допомогти доньці, 74-річна жінка пішла працювати...

25 жовтня в ефірі одного з російських телеканалів Андрій Малахов зібрав багатьох зірок шоу-бізнесу, по­літиків, психологів, а також артистів, режисерів, які два десятиліття розшукували, але не могли знайти Сергеєчеву. Вперше за останні 20 років Маргарита знову вийшла до глядачів.

- Соромно за всіх нас, - висловив загальний настрій один із режисерів, - за нашу здатність забувати своїх героїв. Глядацька вдячність оцінена державою у 3 тисячі рублів, в той час як картини за учас­тю Рити Сергеєчевої продовжують користуватись незмінною любов'ю у глядача. Якби вона знімалась у Голівуді, мала б довіку і чималі відрахування за демонстрацію фільмів, і кошти на лікування, і славу...

...Під час телепередачі Віктор Шаликін привітав Маргариту Володимирівну від імені всіх новомосковців, передав їй ікону Святої Покрови та благословення єпископа Новомосковського, вікарія Дніпропетровської єпархії Євлогія з побажаннями їй найскорішого одужання. Віктор Петрович також передав М.Сергеєчевій запрошення міського голови Сергія Мороза приїхати в гості до Новомосковська, у місто, де вона зробила перший у житті подих. "Ми впевнені, - сказав він, - що наша благословенна козацька земля зможе Вам надати друге дихання, сприяти покращенню стану здоров'я".

Після ефіру Маргарита Володимирівна повідомила, що із задоволенням приймає за­прошення. Тож новомосковці, скоріше за все - наступного літа, матимуть змогу зустрітись з іменитою і водночас забутою землячкою на творчих зустрічах, і віддати належне улюбленій акторці, обдарованій виконавиці ролей, здатних проникнути до справжнього світла з найтемніших кутків нашого життя.

"Новомосковська правда"


16/09/2011

Новомосковці знову підкорювали телепроекти країни.

Ось вже рік, як на телеекранах з'явився новий та цікавий, особливо для молоді, телепроект «Майданс». Нещодавно наші земляки Попков Єгор, учень СШ №18, та Кисельов Дмитро, студент ДНУЗТ, стали учасниками цього цікавого дійства.

Хлопці є учасниками Новомосковського спортивного клубу акробатичного рок-н-ролу «Альбатрос» (керівник Ірина Єфименко), багатократними призерами та переможцями чемпіонатів області, всеукраїнських турнірів, кубків України та є кандидатами у майстри спорту.

3 вересня цього року відбувся проект «Майданс» за участю наших земляків. Від Дніпропетровської області брали участь понад 200 учасників. Загалом участь у проекті взяли близько 3 тисяч учасників, які групувалися в 13 команд та 13 виступів. Дніпропетровську область представляли такі міста, як: Нікополь, Кривий Ріг, Олександрія, Павлоград, Синельникове, Новомосковськ. Композиція, яку представляли наші хлопці, мала назву «Задзеркалля». Хореограф-постановник Тетяна Шестак.

Як кажуть Єгор та Дмитро, спогадів про захід вони мають багато, репетиції йшли по 6 - 7 годин поспіль - з 14.00 й до 21.00. Хлопці приїхали до міста сповнені сил, адже їм зараз потрібно вже готуватися до наступного телеефіру «Майдансу», який відбудеться 17 вересня. Тож, побажаємо успіхів нашим землякам.

Управління культури та туризму міськвиконкому


25/11/2011 р.

Ювілей берегинь людської духовності .

24 листопада колектив центральної дитячої бібліотеки (ЦДБ) Новомосковська відзначив 65-річчя з дня створення свого закладу. Разом зі своїм директором Лідією Журавель працівники ЦДБ приймали цього дня вітання та подарунки від численних гостей.

До бібліотеки завітав секретар міської ради Борис Мазур, начальник управління культури та туризму Віктор Шаликін, колеги-бібліотекарі, серед яких були заввідділу з обслуговування читачів 5 – 9 класів обласної бібліотеки для дітей Тетяна Желєзняк, директор Новомосковської ЦМБС Віра Ковнір, ветерани дитячої бібліотеки Тетяна Почтовик та Людмила Нікітіна, заступник директора по роботі з дітьми Новомосковської центральної районної бібліотечної системи Надія Цікава. Також щирі вітання висловили освітяни, зокрема - методист управління освіти Раїса Калашникова, маленькі читачі, читаючі родини та друзі бібліотеки.

Серед них були представники політичних сил – голова міської організації партії «Україна майбутнього» Ірина Мороз та заступник голови міської організації партії ВО «Громада» Людмила Блакитна. Не оминули увагою такий поважний ювілей та привітали бібліотекарів представники лялькового театру «Барвінок» Любов Склярова та Лариса Теплих, музичний сюрприз підготували учні вокального відділення школи естетичного виховання разом з керівниками Нелею Литвин та Наталією Євдокімовою.

Від імені міського голови Новомосковська Сергія Мороза, народного депутата України Миколи Солошенка секретар міської ради Борис Мазур привітав колектив бібліотеки з ювілеєм та наголосив, що закладу будуть надані значні кошти для розвитку. Також він передав подарунок, гарну прикрасу для інтер'єру – ікебану.

- Найважливіші в житті знання ми отримуємо з книг, - відзначив у вітальному слові Борис Мазур. – Велика подяка бібліотекарям за невтомну працю. Ви даєте дітям знання, даруєте свій талант та мудрість.

Цієї ж думки дотримувались й інші гості свята. Зокрема, начальник управління культури та туризму Віктор Шаликін зауважив, що «нинішня дітвора - наше майбутнє, воно буде світлим та розумним, і великий вклад в це роблять саме бібліотекарі». Він вручив колективу подяку від управління культури та туризму й подарунок – книги.

Голова міської організації політичної партії «Україна майбутнього» Ірина Мороз наголосила: - Надзвичайно приємно, що наше місто має той найвеличніший скарб, яким, за словами російського письменника й критика Бєлінського, є бібліотека. В цьому заслуга наших бібліотекарів, які віддають свою життєву енергію та запал читачам, доносять до них знання, високу культуру.

А подарунком від міської організації «України майбутнього», звичайно ж, стала ціла добірка книговидань.

Директор Новомосковської ЦМБС Віра Ковнір, котра свого часу працювала у дитячій бібліотеці 5 років, в доповнення найкращих побажань гостей свята, висловила привітання колегам: - Всі ці роки бібліотека розвивалась та укріплювалась матеріально. Тут працювали справжні майстри своєї справи, професіонали. Я гадаю, що нинішні працівники взяли від них все найкраще й розвивають нині. Дитяча бібліотека, на мою думку, стала справжнім центром дитячого читання.

Також вона подякувала всім, хто співпрацює та підтримує дружні стосунки з бібліотекарями, своїм колегам за невтомну працю та вручила цінний подарунок.

Винуватців свята привітали й дітлахи – талановиті читачі дитячої бібліотеки, котрі підготували цікаву розважальну програму. ФОТО.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


04/11/2011 р.

У Новомосковську відкралась православна виставка.

1 листопада 2011 року в історичному музеї ім. П. Калнишевського відкрилась виставка "Православ'я крізь глибину віків".

Триватиме вона впродовж місяця, повідомив на церемонії відкриття організатор виставки єпископ Новомосковський, настоятель Свято-Троїцького кафедрального собору отець Євлогій.

На відкритті виставки були присутні заступник голови Дніпропетровської облради Андрій Шипко, секретар Новомосковської міськради Борис Мазур, заступник міського голови Новомосковська – начальник фінансового управління Тетяна Дакова, начальник управління культури та туризму Віктор Шаликін, директор музею Анатолій Кондратюк, представники депутатського корпусу міськради, громадськості, духовенства, навчальних закладів, мешканці Новомосковська, котрих зацікавила ця подія.

Єпископ Новомосковський, настоятель Свято-Троїцького кафедрального собору отець Євлогій розповів, що виставка присвячена саме собору, оскільки він є святинею нашого ріднокраю. Вперше в історії музею ім. П. Калнишевського його експонатами є церковні предмети з Свято-Троїцького собору та приватних колекцій священнослужителів, наголосив він.

Заступник голови Дніпропетровської облради Андрій Шипко привітав присутніх з відкриттям виставки: - Від імені керівництва області я висловлюю подяку нашому духовенству, котре піднімає основи народних традицій, історії та православної віри. У всі віки духовність вела за собою культуру. Це те найкраще, на чому базується розвиток суспільства та держави.

Секретар Новомосковської міськради Борис Мазур у свою чергу додав: - Мабуть, уперше в Новомосковському проходить така виставка культурних та духовних цінностей православ'я. Тут повинні побувати школярі, містяни, щоб доторкнутись до історії нашої держави. Сьогодні не лише владою різних рівнів, мешканцями Новомосковська робиться багато зусиль, щоб відродити Свято-Троїцький собор, упорядкувати присоборну площу, паркову зону. ФОТО

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


19/09/2011 р.

"В борщі наша сила".

Таку назву мало цікаве й "смачне" свято, що відбулось 17 вересня біля міського Будинку культури. Управління культури та туризму Новомосковського міськвиконкому, колектив Будинку культури за допомогою небайдужих мешканців нашого міста, підприємців організували справжні народні гуляння на свіжому повітрі та концертно-розважальну програму, у якій взяли участь артисти Будинку культури.

В рамках свята відбувся конкурс на найсмачніший борщ, зварений на вогнищі, у якому взяли участь 5 команд: "Єдана", "Заспів", "Борщ+К", "Самарська слобода" та "Справжні козаки".

Гостей святкового дійства привітав міський голова Новомосковська Сергій Мороз. Він також побажав перемоги учасникам конкурсу й відзначив, що подібні святкування проводяться з метою, щоб мешканці мікрорайонів міста могли цікаво та весело проводити своє дозвілля, збиратись та відпочивати родинами.

Доки команди готували свої фірмові страви на вогнищі, численні гості свята могли насолоджуватись виступами творчих колективів художньої самодіяльності, співаків та танцюристів. Дітлахи позмагались у перетягуванні канату, а дорослі хлопці спробували свої сили у підніманні гирі. Кулінарні уміння, старанність кухарів, а також смакові якості борщів оцінювало поважне журі на чолі з приватним підприємцем Іриною Мороз. Доки підводились підсумки конкурсу, всі присутні змогли скуштувати смачних страв з великих казанів. Й судячи з того, як швидко в них стало видно дно, кожна з команд приготувала й справді чудовий борщ.

Журі також відзначило кожну команду призами, а загальна вища оцінка була надана колективу кухарів "Борщ + К".

- Наші учасники конкурсу довели, що новомосковський борщ – найкращий, - сказала голова журі Ірина Мороз. - На наступні змагання ми будемо запрошувати команди з інших куточків Дніпропетровщини, щоб позмагатись з ними у майстерності та обмінятись досвідом приготування цієї суто української страви. Фотозвіт.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


08/09/2011

Новомосковськ взяв участь у «Петриківському дивоцвіті».

3 вересня 2011 року у селищі Петриківка Дніпропетровської області відбувся фестиваль-ярмарок «Петриківський дивоцвіт», що вже став традиційним. Його мета полягає в тому, щоб зібрати на Петриківщині всіх талановитих народних майстрів області, розвивати українське мистецтво на світовій арені, створити сприятливі умови для розвитку зеленого туризму на Придніпров'ї. Цього року пройшов 4-й фестиваль, присвячений 20-річчю незалежності України. Учасниками його стали представники 8 областей України, 14 міст і 22 районів Дніпропетровщини.

Місто Новомосковськ було гідно представлено на «Петриківському дивоцвіті» майстрами гуртка «Самара» (різноманіття народної вишивки, Миколаївський розпис, дитяча народна іграшка, прикраси, писанки тощо).

Концертна програма також здивувала усіх яскравими виступами колективів з різних куточків України. Новомосковськ представляли: народний колектив вокальний ансамбль «Черемха», театр мод «Аніта», вокальний квартет «Слов'яни».

Управління культури та туризму міськвиконкому


23 травня 2011 р.

Відбулось святкування Міжнародного дня музеїв.

20 травня 2011 року біля Новомосковського міського історико-краєзнавчого музею ім. Петра Калнишевського відбулись урочистості до Міжнародного дня музеїв. Виставка вишивки народних майстрів Новомосковська та святкова концертна програма додали піднесеності цій події. Також по закінченні заходу пройшла квест-гра серед 4 команд школярів, присвячена святковому дню.

З нагоди свята та за трудові досягнення в. о. заступника міського голови Новомосковська з питань соцзахисту населення та розвитку соціально-культурної сфери Галина Горбач вручила грамоти та подяки. Почесними грамотами Міністерства культури та туризму були нагороджені: Анатолій Джусов – краєзнавець, кандидат технічних наук, постійний член ради Новомосковського міського історико-краєзнавчого музею, Надія Явір – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Почесними грамотами Дніпропетровської облради були нагороджені: Анатолій Кондратюк – директор Новомосковського міського історико-краєзнавчого музею, Володимир Нечта – завідувач філією бойової слави Новомосковського міського історико - краєзнавчого музею. Подяками голови Дніпропетровської ОДА нагороджена Ольга Коваленко – зберігач фондів Новомосковського міського історико-краєзнавчого музею. Подяками обласного управління культури нагороджені: Олена Овчаренко – екскурсовод Новомосковського міського історико-краєзнавчого музею, Петро Мітягін – науковий співробітник Новомосковського міського історико-краєзнавчого музею. Грамотами міського голови Новомосковська були нагороджені члени ради музею та його працівники, народні майстри та художники нашого міста, а також ті, хто тісно співпрацює з істориками та краєзнавцями щодо збирання нових колекцій й організації виставок та ін.

Відділ внутрішньої політики, інформації та прес-служби міськвиконкому


18 квітня 2011 р.

Незабаром новомосковці стануть учасниками акції «Новомосковськ має талант!», організованої українським телеканалом СТБ спільно з органом державної влади – управлінням культури та туризму виконкому Новомосковської міськради й правлінням ВАТ «Інтерпайп НМТЗ». Акція ініціюється та проводиться з метою розвитку та заохочення культурного руху серед широких верств населення України, створення умов для самореалізації таких осіб, розкриття їх талантів, популяризації мистецького руху серед населення України. Безпосереднє проведення Акції передбачає, що кожен з трьох переможців цього заходу набуває право на отримання нецільової благодійної допомоги від телеканалу СТБ. Для отримання допомоги (її частини) учасник (кожен член колективного учасника, особа, яка має право на намір скористатися правами, що передбачає акція, надає телеканалу:
- заповнену заяву встановленого зразка (якщо інше не встановлено телеканалом);
- оригінали та копії: паспорта, картки про присвоєння ідентифікаційного номеру (особи, що не досягли 18-ти річного віку, надають оригінали та копії паспорту (свідоцтва про народження) особи та її законного представника; картки про присвоєння ідентифікаційного номеру особи та її законного представника);
- виконує необхідні формальності, що передбачені законодавством України.

У разі, якщо переможцем заходу буде визнано неповнолітню особу, використання нею програм/запрошень здійснюється виключно у супроводі законного представника. Учасник, що посів перше місце за підсумками заходу, має право за умови подання заяви отримати благодійну допомогу (надалі – «допомога») у грошовій формі у розмірі – 3 000 гривень (після вирахування податків, що передбачені законодавством України).

Учаснику, що посів друге місце за підсумками заходу, телеканал надає можливість скористатися програмою «Телеканал СТБ запрошує в гості» (для двох персон (з врахуванням супроводжуючих осіб) за графіком 2 дні/1 ніч в дати, що встановлені телеканалом). Учасник, що посів третє місце за підсумками заходу, запрошується телеканалом до відвідання знімального процесу гала-концерту телевізійної передачі «Україна має талант! Третій сезон» або «Танці з зірками» (в прямому ефірі) в м. Києві (для двох персон з урахуванням супроводжуючих осіб) в дати, що встановлюються телеканалом (надається два запрошення на відвідання).

Учасниками заходу можуть стати особи, які на основі вільного волевиявлення бажають взяти участь у заході шляхом демонстрації своїх здібностей та талантів. За текстом термін «учасник» тлумачиться і як сольний учасник і, якщо номер виконується групою виконавців, то й кожен член такої групи, і вся група в повному складі (залежно від контексту). Будь-яких обмежень за віком не передбачається (проте особи віком до 18-ти років допускаються до участі у заході виключно у разі, якщо їх супроводжують законні представники).

Для участі у заході учасники повинні:
- повнолітні учасники: мати при собі оригінал паспорта (документа, що посвідчує особу) та картки про присвоєння індивідуального податкового номеру;
- особи, що не досягли 18-ти річного віку: мати при собі оригінал документу, що посвідчує особу учасника, його законних представників, картки про присвоєння індивідуальних податкових номерів учасника та його законних представників;
- з’явитися для участі у заході та виконати номер у рамках заходу, що відповідає умовам методичних рекомендацій;
- відповідальність за безпеку учасників, інших осіб, негативні наслідки, що можуть виникнути з вини чи необережності учасників під час виконання номерів, а також за схоронність їх особистих речей несуть особисто учасники;
- детально ознайомитися з правилами реалізації заходу;
- заповнити та надати організатору заходу анкету учасника встановленого зразка, мати з собою фото 3х4 см ;
- надати організатору заходу оптичний носій з записом музичного супроводу номеру (якщо такий необхідний для виконання номеру);
- дотримуватися порядку реалізації заходу, законодавства України (не здійснювати дій, які містять склад будь-якого правопорушення, перебувати у тверезому стані).

У разі недотримання Учасниками вказаних вище положень чи їх порушення у ході реалізації заходу, такі учасники можуть бути недопущені чи усунуті від участі у заході. Захід передбачає визначення трьох учасників-переможців, а саме: «Найкращий талант заходу. Перше місце», «Кращий талант заходу. Друге місце», «Кращий талант заходу. Третє місце».

Учасниками допускається виконання номерів у будь-якому жанрі видовищного/динамічного мистецтва. Теми номерів не обмежуються. Забезпечення номеру реквізитом, обладнанням, музичне оформлення здійснюється самостійно учасниками заходу.

Обмеження щодо номерів:
- кожен учасник виконує ВИКЛЮЧНО один номер тривалістю до 3 (трьох) хвилин, якщо інше не буде допущено журі (одноголосно) в ході реалізації заходу.
- у разі, якщо в рамках виконання номеру будуть використовуватися спецефекти, вогонь, вода, тварини, великогабаритний реквізит, будь-які джерела підвищеної небезпеки, чи планується виконання дій, які можуть бути небезпечними для життя/здоров’я учасників чи інших осіб, виконання таких номерів може бути обмежене чи не допущене в рамках заходу;
- забороняється виконання номерів, тема яких є порушенням законодавства України (пропагує ідеї насильства, расової чи національної ворожнечі, іншу інформацію, обіг якої обмежений законодавством України, порушує права третіх осіб, містить елементи порнографії і т.п.).

Виконання номерів учасниками проводиться у порядку черговості згідно з номерами, що присвоєні під час анкетування згідно з жетонами. Учасники заходу запрошуються до виконання номерів організатором заходу, після чого їм надається можливість виконати номер на сцені заходу. Реєстрація учасників відбуватиметься у Палаці культури металургів ВАТ «Інтерпайп НМТЗ» з 11 травня 2011 року.

Запрошуємо всіх, хто відчуває у собі, що має неабиякий потяг до світу пісні, поезії, хореографії тощо. Адже кожна людина – талановита! Для нас найголовніше – підтримати цей талант, допомогти йому розвиватися, щоб у нашому місті і на небосхилі України ще голосніше засяли нові імена талановитих і творчих мешканців міста на Самарі!

Управління культури та туризму міськвиконкому


23 грудня 2010 р.

18 грудня 2010 року чотирнадцятилітня вихованка зразкового молодіжного театру моди «Аніта» клубу культури Ольга Дідюк стала переможницею конкурсу краси і отримала головний титул «Юна Міс Світу – 2010» на Восьмому Міжнародному конкурсі краси «Міс та містер світу – 2010», який відбувся в м.Києві у дитячому музичному театрі опери та балету. В номінації «Театри моди» новомосковський зразковий молодіжний театр моди «Аніта» здобув перше місце. Ми вітаємо Ольгу з перемогою, та режисера театру моди Анну Малигіну! Це не перша перемога колективу і його вихованців, бо їх творчість – це вірність традиціям, гарному смаку, сучасність мистецьких пошуків, яка вселяє впевненість юним талантам в своїх силах, дає шанс реалізуватися, обрати вірний життєвий шлях.

Що ми знаходимо у світі моди?
Вона так швидко по землі проходить.
Такою різною буває по весні.
І зовсім інша, коли випав сніг.
Гортаємо журналів сторінки,
І мода розгортає пелюстки.
Свої закони і свої права,
І мода на сторінках ожива.
На подіум виходить в світ софітів,
Щоб привітати знов театр «Аніта»!


22 грудня 2010 р.

В Центрі позашкільної роботи відбувся великий гала–концерт і нагородження лауреатів та дипломантів VII-го міського конкурсу вокального мистецтва “Діамантова нотка». З рук Святого Миколая та членів журі під аплодисменти глядачів переможці одержали нагороди. Щороку зростає інтерес дітей і молоді міста до цього конкурсу, він набуває все більшої популярності: до нього ретельно готуються як окремі вокалісти , так і музичні колективи. Радує репертуар його учасників: на конкурсі пролунали популярні сучасні і народні пісні. Журі відмітило індивідуальність, музичність, артистизм виконання багатьох конкурсантів.

У номінації «Діамантове відкриття» кращим став наймолодший учасник конкурсу, шестирічний Михайлик Марченко, СШ №1.У номінації «Діамантова надія» кращим, за рішенням журі, був 13 – річний Ярослав Григоренко з колегіуму №11. Гран–прі конкурсу у молодшій віковій групі під шквал аплодисментів вручили Карену Гіносяну. Дев’ятирічний учень СШ №8 за підтримки вокальної групи талановито виконав пісню про невдаху - чарівника. В середній групі учасників володаркою Гран-прі стала надзвичайно музична Маргарита Волошина, учениця СШ № 6.Серед старшої групи виконавців кращим було названо педагога –організатора СШ №2 Максима Вoйта. Він став лауреатом I-ої премії.


13 грудня 2010 р.

В читальному залі міської центральної бібліотеки відбувся ювілейний творчий вечір керівника народного ансамблю бандуристів «Сарма» Світлани Федорівни Куценко.

Поздоровити відому аматорку прийшли колеги і шанувальники творчості відомого колективу. Від міської влади ювілярку привітали секретар міської ради Б.В.Мазур та заступник міського голови з питань соціального захисту населення І.С.Калюжна. Героїня святкового вечора присвятила своє життя бандурі і жодного разу не пошкодувала про вибір. В цьому народному інструменті - серце і душа українського народу, бандура здатна передати багатогранний світ української пісні. У 1987 році Світлана Федорівна очолила створений ансамбль бандуристів «Сарма», у 2004 році колектив отримав почесне звання народного. У репертуарі «Сарми» понад 150 творів – жартівливих, ліричних, лірико –драматичних. За роки існування ансамбль побував з виступами у багатьох куточках нашої країни, виступав в столиці Росії Москві. І всюди виступ «Сарми» викликає схвальні відгуки слухачів і отримує високу оцінку професіоналів. Естафету любові до бандури переймають сьогодні юні її шанувальники. У 2004 році Світлана Федорівна створила дитячий ансамбль бандуристів «Самарочка», навчає дівчат премудростям інструмента, любові до музики.

Колеги Світлани Федорівни, творчі колективи міста і району : народний хор «Жива пам'ять, вокальний ансамбль «Заспів», народний вокальний ансамбль «Голубка», козацький хор, народний гурт «Музиченьки» Піщанського Будинку культури співали цього вечора для ювілярки, дарували пісні жінці, яка продовжує вірно служити пісні, відкривати слухачам її чарівний світ.


24 жовтня 2010 р.

Біля тридцяти років Микола Харитонович пропрацював директором музичної школи, вчив любити і цінувати музику дітей і дорослих. Створив в місті більше двадцяти хорів, мріяв бачити Новомосковськ співучим містом. Він старанно відшукував в школах і дитячих садках обдарованих дітей, переконував їх батьків віддавати навчатись дітей музиці. За своє життя виховав плеяду відомих музикантів. Серед учнів Бровченка Віталій Курисько — проректор Харківського інституту культури й мистецтв, Анатолій Бобров — директор Гомельського музичного училища, Геннадій Веренфельд, директор Тобольського музичного училища, Олександр Канєвецький — директор школи естетичного виховання.

Катерина Миколаївна, його донька, нині концертмейстер Харківського оперного театру. З гордістю називає своїм учителем Миколу Харитоновича найбільш відомий його ученик Володимир Назаров, Почесний громадянин міста, народний артист Росії, художній керівник Державного Російського театру музичного мистецтва .

В січні 2008 року школі естетичного виховання рішенням сесії міської ради було присвоєно ім’я Бровченка. Пам'ять про колишнього директора, талановитого митця продовжує жити в стінах школи, в серцях його колег, всіх городян, кому дорога пісня і кому за життя довелось знати Миколу Харитоновича. Спогади про нього пролунали у виступі колишнього викладача школи Л.М.Степаненко, а голова Товариства «Просвіта» Є.О.Шаповал, яка присвятила відомій в місті родини книгу «Сузір’я талантів родини Бровченків», поділилась враженнями від зустрічі з ним, зауважила, що все життя «він прагнув, щоб Новомосковщина стала співучою». Сестра Микола Харитоновича Парасковія Харитонівна та його племінниця Валентина Іванівна щиро подякували владі, колегам, всім прихильникам творчості Бровченка за те, що в місті, яке він щиро любив, не забувають його ім’я. Переступаючи поріг школи естетичного виховання, де наче продовжує жити його душа, нові покоління городян опановують науку любові до музики, стаючи культурними і освіченими людьми, про що мріяв і чому присвятив своє життя М.Х.Бровченко.


21 жовтня 2010 р.

Про сучасний стан та перспективи миколаївського розпису розповіла головний спеціаліст управління культури та туризму міськвиконкому Дуб Зоя Іванівна. Всі учасники семінару – це переважно юні художники, що брали участь в обласному конкурсі «Палітра», крім навчально – методичного посібника по миколаївському розпису, розробленого на основі науково - дослідницьких та практичних робіт новомосковських майстрів народної творчості, одержали практичні навички малювання у незвичній манері миколаївського розпису.

Миколаївський розпис фахівці оцінюють як художнє явище в мистецтві, він є образною мовою народу, часткою багатовікової української культури. Характерні ознаки миколаївського розпису: на дерев’яній поверхні на темно-зеленому фоні нанесений яскравий рослинний орнамент. Переважно таким чином розписували дерев’яні скрині у селах Присамар»я.


21 жовтня 2010 р.

У травні цього року вперше у нашому місті команди ряду шкіл стали учасниками молодіжної квест - гри «Козацький скарб», яку розробили і запропонували спеціалісти історико-краєзнавчого музею та управління культури та туризму міськвиконкому. Зміст гри та характер її проведення викликав жвавий інтерес з боку колективів шкіл. Тому було вирішено у подальшому продовжити гру - залишити її пошуковий характер, але запропонувати іншу тему. І така гра відбулась. Її присвятили 66-ій річниці визволення України від фашистських загарбників, вона отримала назву «Зірка Героя» і була проведена напередодні цієї пам’ятної дати. Заявки на участь в ній подали команди шкіл №2, 8, 15, 16, колегіуму №11, приєдналась також команда юних козаків школи «Джур».

Гра стартувала в історико-краєзнавчому музеї : командири отримали карти маршруту, який проліг пам’ятними м’ясцям Новомосковська, що розповідають про роки Великої Вітчизняної війни. Кожна зупинка на маршруті – завдання, у ході виконання якого команда заробляла зірочки. Перша зупинка – колегіум №11, де у роки окупації розміщувалось гестапо і де фашисти розстрілювали наших людей. На цьому етапі треба було відповісти на питання про Велику Вітчизняну війну у Присамар»ї. Потім команди вирушили до Меморіалу на Червоному Куті. Там учасникам гри довелось рятувати «поранених» солдат - перев’язувати їм рани, накладати жгути.

Біля Миколаївського монастиря юних солдат чекала перешкоджальна смуга, через неї треба було непомітно переправити поранених. Четвертий етап гри – парк Сучкова. Знов команди тримають іспит на знання історії міста у часи війни. Заморені, але веселі і задоволені, сповнені гордощів від витриманого іспиту, гравці зібрались на останній зупинці маршруту – біля Монументу Слави в центрі міста. І це головний результат незвичайної гри «Зірка Героя». Всіх її учасників вітає Герой Радянського Союзу, Почесний громадянин міста Микола Тимофійович Невпряга.

Найбільшу кількість зірочок на всіх етапах гри зібрала команда середньої школи № 6, вона і стала переможцем. Школа № 2 і колегіум №11 одержали по 24 зірочки –вони другі, школа №15 – третя з 20-ма зірочками. Заслужені нагороди команди - учасниці отримають 28 жовтня на урочистостях, що відбудуться біля Монументу Слави з нагоди 66 -ої річниці звільнення України від фашистських загарбників.


28 вересня 2010 р.

У міськвиконкомі нагородили переможців, призерів та учасників святкової виставки квітів, що відбулась на День міста. Переможці визначались у номінаціях: "Шана й повага ветерану","Посвята трудовому колективу" ,"Кращий святковий коровай".

У номінації "Шана й повага ветерану" Гран – прі присуджено експозиції ВАТ "Інтерпайп НМТЗ". Дипломом 1 ступеню нагороджено трудовий колектив КП "Новомосковський водоканал". У номінації "Посвята трудовому колективу" дипломом 1 ступеню відзначено композиції двох трудових колективів – КП "Новомосковський водоканал" та КЗ "Новомосковська міська стоматологічна поліклініка". Гран – прі за кращий святковий коровай одержала приватний підприємець Лобус Л.Г. Диплом 1 ступеню у міського управління освіти та ТОВ КК "КомЕнерго – Новомосковськ".

Серед відзначених дипломами ІІ та ІІІ ступеню, почесними дипломами - КП "Новомосковське міське бюро технічної інвентаризації", Управління праці та соціального захисту населення, Територіальний центр з надання соціальних послуг, колектив управління ПФ України в м. Новомосковську, міськрайонний центр зайнятості, КЗ "ЦМЛ м. Новомосковська", ПТУ № 48, салон – перукарня "Актуаль", Новомосковський технікум національної металургійної академії, кооперативний коледж, ТОВ "Борошняний цех", приватні підприємці: Лялька М.М., Погасян Р.Л., Валієв І.Т.

Всього у виставці взяли учать колективи 24 підприємств, установ та організацій міста.


20 вересня 2010 р.

18-19 вересня Новомосковськ відзначав 67-у річницю звільнення від німецько – фашистських загарбників та 434 й день народження міста.

Ранком 18 вересня святкова колона під супроводом духового оркестру вирушила до Монументу Слави, де о 10-00 розпочався урочистий мітинг. Міський голова В.І.Літвіщенко зачитав вітального листа новомосковцям від Президента України В.Ф.Януковича, передав поздоровлення міністра Кабінету Міністрів України А.В.Толстоухова, звернувся до присутніх з вітальною промовою. Привітання новомосковцям надійшло від Почесного громадянина міста, Героя України Є. Березняка. Стороженку І.С., доктору історичних наук, відомому досліднику історії війн часів Богдана Хмельницького та Антипову Ю.М., директору ВАТ Інтерпайп «НМТЗ», які стали Почесними громадянами міста у 2010 році, міський голова пов’язав малинову стрічку та вручив посвідчення Почесного громадянина.

Начальник Головного управління агропромислового розвитку Приходько В.І. передав слова вітання місту від голови обласної державної адміністрації Вілкула Ю.Г. та нагородив Почесними грамотами з нагоди свята Демченка С.М., директора Новомосковського шпалопросочувального заводу, Троценка Г.Г., начальника ДП «Новомосковськтеплоенерго», Бодню В.М., начальник КП «Новомосковськводоканал», Лісняка А.В., бригадира слюсарів аварійно – відбудовних робіт КП «Новомосковськводоканал», Савіна В.Ф., слюсаря водопровідно-насосної станції №3.

На плити Монументу Слави лягли квіти від вдячних городян воїнам – визволителям міста.

Після урочистого мітингу свято продовжилось на центральній площі міста, де розмістилось «Містечко майстрів». Біля п»ятидесяти народних майстрів з усіх куточків України привезли до Новомосковська свої вироби. Поряд з майстрами розгорнули квіткові виставки підприємства та організації міста. На всі смаки вироби з тістечка представили місцеві кулінари.

19 вересня вулицями Новомосковська пройшли духові оркестри, учасники II Новомосковського фестивалю духових оркестрів. Цього року у фестивалі взяли участь: Дівочий народний духовий оркестр «Роксолана» Кременчуцького педагогічного училища, духовий оркестр Дніпропетровської консерваторії ім. Глінки, народний духовий оркестр «Зміна» Кіровоградського обласного центру дитячої творчості, оркестр духових інструментів «Чарівна флейта» Криворізького обласного музичного училища, духовий оркестр 194 окремого понтонно –мостового загону Державної спеціалізованої служби транспорту. На стадіоні «Металург» відбулись показові виступи оркестрів. Звуками Бетховенської «Оди радості» зведений духовий оркестр, яким керував куратор фестивалю, головний диригент оркестру Збройних сил України Григор’єв Г.М., завершився виступ учасників фестивалю.

Мешканці міста побачили показовий виступ аеростату громадської організації «Сапсан», що повільно проплив в небі над стадіоном і парком міста.

Серед численних гостей, які завітали до Новомосковська на його день народження, приїзд Володимира Назарова, Почесного громадянина міста Новомосковська, Народного артиста Росії, художнього керівника Державного Російського театру музичного мистецтва – подія особлива. Востаннє новомосковці зустрічались зі своїм прославленим земляком три року тому: на свято міста він приїздив зі своїм театром.

17 вересня у Палаці металургів він провів творчий вечір, на якому в авторському виконанні пролунали його пісні, написані до фільмів та театральних вистав ( Володимир Назаров написав більше трьохсот пісень), розповів про свій творчий шлях і запропонував переглянути кінострічку «Лабіринт», режисером якої він є і яка побачила світ у 2009 році. Фільм «Лабіринт», який він показав новомосковському глядачеві - кримінальна мелодрама. Це спроба поговорити з глядачем на теми вічні – материнство, сім»я, любов, відповідальність.

У вечірньому концерті на відкритому майданчику біля Палацу металургів городян вітали артисти з Сімферополю, Запоріжжя, Дніпропетровська, Новомосковська.

Більше фото

Відео


10 вересня 2010 р.

Конкурс дитячих малюнків "Новомосковськ очима дітей" провела центральна дитяча бібліотека. Конкурс тривав з 10 лютого по 10 вересня, в ньому брали участь читачі бібліотеки.

Всього на конкурс надійшло 15 робіт.

Серед робіт із сюжетами про Новомосковськ (природа краю, краса міста тощо), які надійшли до дитячої бібліотеки у рамках конкурсу, журі визначило переможців :
1 місце – Шкварнікова Ірина ( Школа естетичного виховання, колегіум № 11);
2 місце – Романенко Єлизавета ( школа естетичного виховання, ЗОСШ № 1);
3 місце – Лісовол Євгенія ( Школа естетичного виховання, ЗОСШ № 18).


30 серпня 2010 р.

27 серпня в центральній міській бібліотеці вітали з 80 - річним ювілеєм вітали мешканця Новомосковська, відомого вченого- історика, доктора історичних наук І.С.Стороженка. Колеги по роботі з Дніпропетровського державного університету, численні друзі звернулись до ювіляра з теплими словами подоровлень, визначали його скромність, людяність і велику працелюбність, підкреслювали новаторський характер його досліджень з історії українського козацтва часів Богдана Хмельницького.

Особисто та від усієї громади міста з днем народження І.С.Стороженка привітав міський голова В.І.Літвіщенко, котрий підкрелив, що оцінка зробленого нашим земляком для української історії буде лише зростати з часом. Начальник управління культури міськвиконкому В.П.Шаликін повідомив присутнім, що управління культури вийшло з клопотанням до депутатів міської ради про присвоєння І.С.Стороженку звання

„Почесний громадянин міста Новомосковська”.А рада міжнародної громадської організаці „Українське козацтво” нагородила вченого Лицарським Хрестом. Орден йому вручив краєвий отаман А.І. Чорний. ( Анатолій Іванович).

І.С.Стороженко є автором книг :” Тії слави козацької повік не забудем”,”Засвіт встали козаченьки,”Як козаки воювали”,”Сполохи козацької звитяги”,”Пригоди козацького джури Василька”,”Битва на Жовтих Водах”, „Богдан Хмельницький і воєнне мистецтво у визвольній війні українського народу середини 17 століття”. До свого 80- річчя Іван Сергійович підготував до видання об”ємну працю про битву Хмельницького на Жовтих Водах, реультат двадцятирічного дослідження вченого.


23 червня 2010 р.

22 червня, у День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні міський молодіжний театр показав прем’єру –виставу за повістю Бориса Васильєва «А зорі тут тихі».

Відомий твір письменника Б.Васильєва , учасника Великої Вітчизняної війни, було екранізовано , фільм мав шалений успіх на всіх континентах. Не сходять зі сцен театральні постанови. І ось його нове втілення в життя в Новомосковську акторами молодіжного театру.

Актова зала Будинку культури міськвиконкому вщент заповнена глядачами. Люди стоять вздовж стіни, позаду крісел. Актори хвилюються, грають піднесено, з настроєм. Відповідальність велика: героїнь повісті знають і люблять мільйони людей, їх образи асоціюються з образами, створеними видатними акторами радянського кіно у однойменному фільмі режисера С.Ростоцького .

Режисер і сценарист вистави Олеся Калитиєвська чітко слідує сюжету твору : головне - доля кожної героїні і війна, яку молоді дівчата не приймають, але у кожної є свій власний рахунок ворогу. Рита Овсянина у виконанні Тоні Беліченко щира і врівноважена, Галя Четвертак, її грає Ганна Гаєва - романтична і беззахисна, Соня Гурвич – Юля Лимар - інтелігентна і старанна, Ліза Брічкіна - роль виконує Настя Дригола – активна, старанна, допитлива, Женька Комелькова - роль Альбіни Жовненко – сама жіночність, талановита і весела. Роль старшини Васкова виконує педагог Максим Гуртовий. Він запам’ятовується, дійсно ключовий образ вистави, грає з надривом, емоційно напружено. Відчувається, що молодого актора хвилює його герой, зрозумілий його характер і біль серця чоловіка, що багато пережив на війні. Музика вистави то тривожна, то лірична підкреслює характер героїв і подій. На сцені бачимо єдиний акторський ансамбль, де між виконавцями існує розуміння, емоційний контакт і підтримка. Є перевтілення в образи, є піднесено-тривожний настрій вистави від першої до останньої хвилини, - і це впливає на глядача.

Нова вистава, безумовно, успіх трупи молодіжного театру. Прем’єра сподобалась всім, хто прийшов цього вечора до Будинку культури. Акторів вітали тривалими оплисками і букетами квітів.

Молодіжний театр управління культури і туризму міськвиконкому було створено у 2009 році. В червні цього ж року побачила світ перша вистава театру «Кадиш». Про театр заговорили в місті . актори театру – це старшокласники міських шкіл, студентська та робітнича молодь.