13 жовтня 2010 р.

Медичний контроль, допомога і профілактика соціально небезпечних хвороб – головні складові роботи, яка в координації проводиться санітарною і медичною службами, освітою та службами соціального захисту населення міста. За 9 місяців 2010 року в Новомосковську зареєстровано 617 осіб, які мають ВІЛ –позитивну реакцію. Народилось 66 ВІЛ- інфікованих дітей. У 23 людей діагностовано СНІД. Абсолютна більшість хворих на СНІД – наркомани.

- Перевіряється вся донорська кров, що потрапляє до лікарні, - доповідає на нараді лікар-інфекціоніст центру профілактики боротьби зі СНІДом Н.М.Діброва. Всі вагітні жінки за їхньою згодою проходять обстеження на вірусний імунодефіцит. З початку року виявлено 7 таких жінок. З 24 тижня вагітності їм проводиться медикаментозна профілактика. Більшість постраждалих захворіли на смертельно небезпечну хворобу через необережні статеві стосунки. Як результат, потрібна систематична і наполеглива просвітницька роз’яснювальна робота в молодіжних колективах щодо виховання культури статевих відносин. Це завдання для вчителів шкіл, спеціалістів і волонтерів міського центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді, громадських організацій. Однією з таких організацій, ефективно працюючих в місті є «Центр підтримки сім»ї».

В школах міста позитивно зарекомендували себе превентивні проекти «Рівний рівному», «Діалог», «Школа проти СНІДу». Треба відволікти підлітків та молодь від небезпечних іграшок з наркотиками, залучити до корисного проведення вільного часу у клубах, спортивних секціях, гуртках. Відомий в місті центр «Спорт для всіх» невдовзі поповниться новими спортивними тренажерами, які влада придбає за кошти спецфонду. А спортивне обладнання центру передадуть у дитячі клуби за місцем проживання. Спорткомітет міськвиконкому влітку підготував для занять спортом ще два спортивних майданчики у дворах на Комсомольській,31 та З.Білої, 8.


5 липня 2010 р.

Під егідою USAID ( Американська академія міжнародного розвитку) в місті Свято гірську Донецької області в рамках Проекту розвитку ВІЛ / СНІД сервісу в Україні відбувся тренінг, в якому взяли участь члени Координаційної ради з питань протидії ВІЛ –інфекції /СНІДу з міст Новомосковська та Слов’янська. Дніпропетровщина і Донеччина в числі лідерів в Україні за темпами розповсюдження хвороби, що справедливо нарікають «чумою 21 століття». Діяльність Новомосковської Координаційної ради визнана кращою в області, тому її представники стали учасниками корисної і цікавої розмови на злободенну тему . Учасники тренінгу поповнили багаж знань про характер розвитку Віл-інфекції в сучасному світі та отримали практичні навички щодо формування політики на місцевому рівні з питань протидії інфекції СНІДу.

Перший випадок СНІДу в Україні був зафіксований у 1987 році. Тоді мало хто міг спрогнозувати , що ця інфекція набуде такого розмаху і виведе нашу країну в число перших в Європі з розповсюдження СНІДу. На початок 2009 року в Україні перебувають на обліку 101182 ВІЛ –позитивні особи. Тільки у минулому році виявлено 4437 нових випадків хвороби. Щодо Новомосковська, то за період 1987 по 2009 роки виявлено 505 випадків страшної інфекції. У 2009 році зареєстровано 61 інфіковану людину, 18 випадків хвороби СНІДу, а 12 людей померли внаслідок СНІДу. Епідемічна ситуація в Дніпропетровському регіоні, зокрема в Новомосковську, залишається важкою. Гірко, що найчастіше хвороба у тих, хто звернувся до лікаря, виявляється у термінальній стадії, коли лікування вже здатне допомогти. Тож наразі постає питання про своєчасне тестування, покращення санітарної культури населення. Саме на місцях медичні і соціальні служби, правоохоронні органи повинні визначити так звані «групи ризику», через які шириться хвороба, та спрямувати фінансові, організаційно – профілактичні зусилля для боротьби з цим злом. В діяльності влади СНІД не може бути віднесений до другорядних проблем, наголошували організатори заходу. Координацію роботи медичних і соціальних працівників важливо доповнити співпрацею з громадськими організаціями, як це робиться в Новомосковську. Громадські організації «Перехрестя», Центр підтримки сім»ї мають фінансову підтримку міжнародних і всеукраїнських проектів. У 2009 році на профілактику СНІДу в нашому місті було витрачено 400 тис.грн. Не менш гостро постає питання дискримінації в суспільстві ВІЛ –інфікованих та хворих на СНІД людей і виховання толерантного і цивілізованого ставлення до них. Тут великий пласт проблем, які завдяки махровому консерватизму і відсутності об’єктивних знань про СНІД до сьогодні не подолані.

Тренінг у Святогірську – один з багаточисельних, що проводяться в нашій країні, країнах Східної Європи для формування вивіреної і ефективної політики на місцях з протидії ВІЛ-інфекції /СНІДу.

І.Ільїна.


ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
НОВОМОСКОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

«Про утворення координаційної ради з питань протидії туберкульозу та
ВІЛ-інфекції/СНІДу при міськвиконкомі Новомосковської міської ради»

Керуючись ст.29 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 року № 926 «Деякі питання протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції / СНІДу" виконавчий комітет Новомосковської міської ради

ВИРІШИВ:

1. Утворити координаційну раду з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу при міськвиконкомі Новомосковської міської ради та затвердити її склад згідно з додатком.

2. Затвердити Положення про координаційну раду з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу при міськвиконкомі Новомосковської міської ради. (додається).

3. Координацію роботи по виконанню даного рішення покласти на головного лікаря КЗ “ЦМЛ м. Новомосковська” Письменного Ю.В., контроль – на заступника міського голови з питань соціального захисту населення і розвитку соціально-культурної сфери Тихонову Н.О.

Міський голова В.І. Літвіщенко

СКЛАД
координаційної ради з питань протидії туберкульозу та
ВІЛ–інфекції/СНІДу при виконкомі Новомосковської міської ради

1.

Тихонова Наталія Олексіївна

Заступник міського голови з питань соціального захисту населення і розвитку соціально-культурної сфери. Голова Ради.

2.

Письменний Юрій Всеволодович

Головний лікар КЗ ЦМЛ м. Новомосковська, заступник голови Ради.

3.

Сергієнко Анатолій Петрович

Головний державний санітарний лікар м.Новомосковська. Член Ради.

4.

Кулибчук Людмила Костянтинівна

Завідуюча епідвідділом Новомосковської міськСЕС.  Секретар Ради.

5.

Рибак Віктор Станіславович

Заступник начальника Новомосковського відділу МВ УМВС України в Дніпропетровській області

6.

Бровенко Сергій Сергійович

Головний державний ветеринарний лікар м.Новомосковська. Член Ради.

7.

Роздайбіда Ірина Анатоліївна

Начальник Новомосковського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Член Ради.

8.

Асперова Тетяна Павлівна

Керівник громадської організації «Центр підтримки сім’ї». Заступник голови Ради.

9.

Чупрун Тетяна Іванівна

Директор територіального центру обслуговування пенсіонерів, одиноких непрацездатних громадян та інвалідів.Член Ради.

10.

Кадевич Сергій Георгійович

Директор Центру зайнятості населення м. Новомосковська. Член ради.

11.

Падашуля Наталія Іванівна

Начальник управління освіти. Член ради.

12.

Рєзник Сергій Олександрович

Депутат міської Ради, ПП.

13.

Черевко Олександр Анатолійович

Директор Дніпропетровської обласної громадської організації «Перехрест».

14.

Кармалицька Тетяна Олександрівна

Начальник відділу інформації та преси

15.

Діброва Наталія Миколаївна

Лікар-інфекціоніст кабінету «Довіра».

16.

Ієрей Андрій Шевчук

Настоятель храму релігійної громади на честь 40 мучеників Севастійських

17.

Косяк Валентина Антонівна

Голова квартального комітету №23