29/11/2011

Звернення міського голови С. А. Мороза до новомосковців, колективів підприємств, організацій та установ, міських громадських організацій, релігійних громад, представників політичних партій.

Шановні співгромадяни!

Громадою нашого рідного міста було багато зроблено для створення в Новомосковську комфортних умов проживання. Ціною надзвичайних зусиль нам спільно вдалось зберегти комунальну мережу енергопостачання. Минулої зими, попри складність кліматичних умов, місто було забезпечено газом, теплом, водою, електрикою.

На сьогодні ситуація з постачанням енергоносіїв стає все дедалі складнішою, і вже критично стоїть питання про те, як ми переживемо зиму 2011 – 2012 року. Про катастрофічну ситуацію, що склалась, говорять цифри з заборгованості населення за комунальні послуги:

5 млн. 674. тис. грн. – опалення
590 тис. грн. – водопостачання та водовідведення

Хіба маємо ми моральне право вимагати надання послуг, та ще й якісних, з таким рівнем сплати?!

Аналіз платежів показує, що добросовісно платять найменш забезпечені верстви населення – люди похилого віку. Саме вони віддають останню гривню для того, щоб заплатити за газ чи за воду. Але чи в змозі вони компенсувати борги всіх тих, в кого совість дозволяє нехтувати цим.

Боржник, це ти нищиш стару людину, це ти руйнуєш економіку міста!!!
Керівники підприємств, установ та відомств! Голови партійних, громадських організацій! Голови релігійних громад!

Я, міський голова, обраний на цю посаду громадою, закликаю вас провести роботу з людьми, які вірять вам і пішли за вами, - переконайте їх в необхідності своєчасної сплати комунальних рахунків. Допоможіть людям отримати житлову субсидію.

Зараз в місті працює спрощена система призначення житлових субсидій. Субсидія є безповоротною. За законом її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла. Оформлення субсидії дасть можливість регулярно отримувати тепло, газ, світло, воду, все те, що потрібно для життя.

Громадянин міста!
Запитай в свого сусіди: «А ти заплатив за комунальні послуги?
Якщо не можеш платити – отримай субсидію».

З повагою і сподіванням на плідну співпрацю,
міський голова Новомосковська Сергій Мороз.


ЗВЕРНЕННЯ
міського голови Новомосковська Сергія Мороза на черговій XVIII сесії Новомосковської міської ради стосовно подій навколо
вечірньої загальноосвітньої школи № 9, загальноосвітнього навчального закладу ІІ-ІІІ ступенів

Шановні депутати, шановні виборці, в цей сесійний день вважаю за необхідне довести до вашого відома інформацію про події, які мали місце в цю суботу, 24 грудня 2011 року та пов'язані із вечірньою загальноосвітньою школою № 9, загальноосвітнім навчальним закладом ІІ-ІІІ ступенів, що розташована в будинку № 32 по вул. Сучкова.

Так, ні для кого не буде новиною, що в період 2006 - 2010 років, за керівництва міською радою та її виконавчим комітетом Літвіщенко В. І., за сумнівних оборудок з комунальної власності міста було виведено понад сто нерухомих об'єктів, оренда яких приносила до міського бюджету значну кількість доходу, якого зараз місту так не вистачає.

Я в період 2006 – 2010 років, будучи депутатом міської ради, докладав всіх можливих зусиль, щоб було скасовано арешт, накладений відділом Державної виконавчої служби Новомосковського міськрайонного управління юстиції на комунальну власність міста, в рахунок боргів комунального підприємства «ЖЕО» та СКУ «Трубник».

В продовж 2008 - 2009 років самостійно, а в 2010 році, в якості представника міської ради, я брав участь у адміністративній справі, предметом якої було визнання незаконними постанов державного виконавця щодо арешту та опису комунальної власності міста, ухвалених ним впродовж 2006-2007 років.

Крім міської ради участь у даній справі брала і прокуратура Дніпропетровської області, яка стояла і стоїть зараз на захисті інтересів нашої територіальної громади.

На сьогоднішній час дана справа перебуває в апеляційному адміністративному суді, дата, час та місце її розгляду апеляційним судом ще не визначено.

Однак, участь на стороні міської ради у даній справі прокуратури Дніпропетровської області дає підстави сподіватись, що інтереси громади рідного нам міста будуть надійно захищені.

Крім мене, з 2006 року інтереси громади міста захищав на той час депутат Новомосковської міської ради, а сьогодні депутат Дніпропетровської обласної ради, член постійної комісії обласної ради з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства Рєзнік Сергій Олександрович.

Так, йому в судовому порядку вдалося довести, що здійснення Відділом ДВС Новомосковського МРУЮ опису майна міста та накладення арешту на закріплене за КП «ЖЕО» комунальне нерухоме майно є незаконним.

Щодо подій, які мали місце 24 грудня цього року, то вони є продовженням обставин, що мали місце в кінці серпня - початку вересня 2011 року та пов'язані із виселенням вечірньої загальноосвітньої школи № 9, загальноосвітнього навчального закладу ІІ-ІІІ ступенів, із історично займаного нею приміщення, яке за твердженням нового власника - приватного підприємства «ЄВРОІНВЕСТКОМ» - належить йому на праві приватної власності.

Завдяки оперативно отриманій інформації від начальника управління освіти Падашулі Наталії Іванівни, заступника міського голови Калюжної Ірини Сергіївни та фахових дій працівників міліції, а також участі громадської організації, за що їм всім від міського голови честь та велика подякам, в цей день, 24 грудня, вдалося убезпечити навчальний заклад від протиправного вивезення майна управління освіти, закріпленого за школою, невідомими особами, залученими ПП «Євроінвестком» в невідомому напрямку.

Щоб убезпечити громаду від недостовірної інформації, повідомляю наступне:

Дійсно у ПП «Євроінвестком», керівником якого є МЕРЕМЯН О. В., на сьогоднішній день на руках є наказ господарського суду Дніпропетровської області від 14 грудня 2011 року, згідно з яким 9-та школа, разом із закріпленим за нею майном, підлягає виселенню із займаного нею нежитлового приміщення.

Однак рішення суду першої та апеляційної інстанцій прокуратурою Дніпропетровської області оскаржено до Вищого господарського суду України.

В касаційній скарзі прокурором заявлено клопотання щодо зупинення виконання рішення суду стосовно виселення начального закладу до ухвалення рішення Вищим господарським судом України.

Крім цього, в господарському суді Дніпропетровської області перебуває інша справа вже за позовом Новомосковської міської ради до ПП «ЄВРОІНВЕСТКОМ» про визнання права власності на приміщення вечірньої школи та витребування його з чужого володіння.

До участі в даній справі долучилася і прокуратура Дніпропетровської області. У зв'язку із хворобою судді чергове судове засідання не відбулося.

Щоб упередити політичних діячів від безпідставного звинувачення мене, а так само міської ради, її виконавчого комітету у бездіяльності доводжу до відома громади, що, на відміну від державних органів, судові спори за позовами міської ради, її виконавчого комітету є платними. На превеликий жаль, достатніх коштів, а це в наближеному варіанті становить понад 210 тис грн., у міському бюджеті немає. (146 об'єктів по двом постановам виконавчої служби за 2006 – 2007 роки Х на 1441 грн. як мінімум за 1 об'єкт = 210 386 грн.)

Як всім напевно зрозуміло, у міському бюджеті в цьому – 2011 році - таких коштів закладено не було. Не впевнений, що ми знайдемо їх і в наступному році.

Єдиним можливим виходом із цієї ситуації є два кроки:
1. Публічне звернення міської ради, як органу місцевого самоврядування, до органів прокуратури в тому числі Генеральної прокуратури України та обласної прокуратури Дніпропетровської області, з проханням звернутися в інтересах територіальної громади міста до судових органів з відповідними позовами щодо захисту її майнових інтересів.
2. Публічне звернення до Президента України, голови Верховної Ради, профільних комітетів Верховної Ради України з проханням в порядку законодавчої ініціативи внести зміни до Закону України «Про судовий збір», який набрав чинності 01 листопада цього року в частині надання аналогічної з органами державної виконавчої влади пільги щодо звільнення від сплати судового збору під час звернення до суду міських рад та їх виконавчих органів у справах, пов'язаних з питаннями, що стосуються їх повноважень.

Зараз мною дано доручення юридичному управлінню підготувати проекти відповідних звернень з поданням їх на обговорення та затвердження на черговому засіданні даної сесії.

Сергій Мороз, міський голова Новомосковська


ЗВІТ
МІСЬКОГО ГОЛОВИ НОВОМОСКОВСЬКА СЕРГІЯ МОРОЗА
ПРО РОБОТУ МІСЬКОЇ РАДИ ТА ЇЇ ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ЗА 2010-2011 рр.

Шановна громадо м. Новомосковська, дорогі земляки!

Виконуючи вимоги Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо обов'язковості щорічного звітування міського голови про виконану роботу, а також з метою забезпечення відкритого діалогу між владою та громадою, виношу на обговорення громадськості звіт міського голови про роботу міської ради та її виконавчих органів за 2010-2011 рр.

Минулий рік був дуже непростим і важливим як для України в цілому, так і для нашого міста. Державними органами влади розпочато реформування різних галузей економіки та суспільного життя, результати цих спроб ми побачимо у майбутньому. Не зважаючи на всі труднощі, нам вдалося зберегти в місті стабільність, громадську злагоду, закріпити позитивні тенденції соціально-економічного розвитку, а в деяких напрямках і покращити їх. Безперебійно забезпечувалась робота підприємств та установ ос­віти, закладів соціальної та культурної сфери. За звітний період ми не згорнули і не скоротили жодної соціально значимої програми. Був забезпечений сталий розвиток міста.

Безумовно, без порозуміння і підтримки всіх, з ким доводиться працювати, не вдалося б зробити всього, що є сьогодні. Я дякую членам виконавчого комітету, депутатам міської ради, головам квартальних комітетів, керівникам усіх підприємств та організацій, підприємцям за активну роботу на благо міста. Наші досягнення - це результат спільної праці. Ви, члени територіальної громади, є головним носієм місцевої влади. Прошу уважно ознайомитися зі звітом, очікую ваших слушних і конструктивних пропозицій, зауважень та побажань на майбутнє.

ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК

Однією із знакових подій в житті міста за звітний період стало прийняття та затвердження на черговій XVI сесії міськради "Стратегії розвитку Новомосковська на період до 2015 року", розробленої за участю депутатів міської ради,членів виконавчого комітету міської ради, представників територіальної громади міста. Цей документ формує бачення майбутнього міста, пріоритетні напрямки розвитку, інструменти реалізації та очікувані результати. Місто отримало стратегічний інструмент, який здатний об'єднати зусилля місцевої влади і територіальної громади заради сталого розвитку міста на Самарі. Головною метою даного документу є досягнення європейських стандартів за показниками рівня і якості життя населення.

Запорукою розвитку економіки міста є стабільне функціонування промисловості та підприємництва в Новомосковську. Слід відзначити позитивні зрушення, які відбулися за останній рік в економіці міста, динаміку зростання обсягів виробництва. В цілому за січень-жовтень 2011 року обсяг реалізованої промислової продукції по м.Новомосковську становить 1916,9 млн.грн.

Результатом розвитку підприємництва в Новомосковську стало створення додатково 826 робочих місць. З початку 2011 року в Новомосковську в дію були введені 24 об'єкти, серед яких торговельний центр "Цент", торговельний комплекс "Україна", 3 кафе, магазини, павільйони тощо.

Позитивні зрушення в економіці міста за 2010-11 рр., підвищення обсягів виробництва призвели до зростання заробітної плати в цілому по місту. Так, за січень-вересень 2011р. середньомісячна заробітна плата складає 2044,00 грн., в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року вона збільшилася на 15,8%. Особливо слід відзначити той факт, що заборгованість із виплати заробітної плати по місту станом на 1 жовтня 2011 року відсутня.

ІНВЕСТИЦІЙНА ПОЛІТИКА

Одним із ресурсів розвитку міста є залучення інвестицій. Без притоку інвестицій неможлива модернізація соціально-економічної інфраструктури Новомосковська. Нещодавно відбулися позитивні зміни у цьому напрямку. Вже сьогодні міський голова, члени виконавчої влади, депутати активно працюють над залученням іноземних інвестицій. За ініціативою міського голови Новомосковськ вперше пройшов процедуру реєстрації в структурах Євросоюзу як суб'єкт для виділення прямих інвестицій. Це дасть можливість нашому місту брати участь в реалізації інвестиційних програм ЄС. Місцева влада підготувала цілий ряд відповідних проектів, які можуть бути представлені на розгляд фінансових інституцій та ділових кіл цієї організації. На запрошення міського голови Новомосковськ відвідав керуючий партнер словацької компанії "Неботра" Мирослав Міартуш, ця компанія спеціалізується саме на супроводі фінансування фондів ЄС.

На початку жовтня 2011 року на конкурсі проектних пропозицій "Ярмарка ідей", де організаторами виступили Дніпропетровська облдержадміністрація, Дніпропетровська облрада та Дніпропетровська обласна Асоціація органів місцевого самоврядування, міський голова Новомосковська представив до уваги присутніх інвесторів три інвестиційних проекти, які необхідні для сучасного розвитку міста.

БЮДЖЕТ

Основним документом, за яким Новомосковськ живе і розвивається, є міський бюджет. Міський голова цей напрямок діяльності тримає на щоденному контролі, тісно співпрацює з господарюючими суб'єктами для того, щоб надходження до міського бюджету перевищували планові показники.

В поточному році доходи загального фонду місцевого бюджету вже виконано на 128702,2 тис.грн. або на 99,4% до уточненого плану на січень-вересень поточного року, у тому числі по власних надходженнях - 41033,8 тис.грн., або на 102,8%. Порівняно з відповідним періодом минулого року до загального фонду бюджету міста власних надходжень отримано на 7081,3 тис.грн. більше, а планові завдання перевиконано на 1099,8 тис.грн. До спеціального фонду бюджету зараховано 11525,1 тис.грн., або на 3762,4 тис.грн. більше, ніж у 2010 році, в тому числі 4298,7 тис.грн. власних надходжень бюджетних установ.

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Основна увага в житлово-комунальному господарстві міста була зосереджена на забезпеченні необхідного рівня обслуговування мешканців, наданні якісних комунальних послуг, підтриманні санітарного порядку, благоустрою, створенні комфортного середовища для проживання.

Найбільш проблемним питанням є зношеність основних фондів комунальних підприємств. Проте, зиму 2010-2011 років вдалося завершити без значних аварійних ситуацій. Успішно відбулася підготовка міського господарства і до осін­ньо-зимового періоду 2011-2012 років. В місті підготовлені до зими всі багатоповерхові будинки, а їх понад двісті вісімдесят, 18 шкіл, 9 дитячих садків, 2 лікарні, 31 котельня, 2 водопровідні насосні станції, 2 каналізаційно-очисних та 10 каналізаційно-насосних споруд. Для підготовки до опалювального сезону перевірено більше 25 км мереж теплопостачання, з яких 300 метрів замінені.

Одним із важливих пунктів у виборчій програмі міського голови було створення та підтримка ОСББ. В результаті проведеної роботи на сьогоднішній день створено 16 об'єднань співвласників та 21 житлово-будівельний кооператив. На підтримку їх діяльності із місцевого бюджету виділено 130 тис.грн.

У сфері водопостачання та водовідведення було замінено 510 погонних метрів труб водогонів та каналізації. Для вирішення проблеми, пов'язаної з викраденням металевих люків водопровідних колодязів, в цьому році було накрито гумовими армованими люками 218 колодязів.

Станом на 01.10.2011 року була проведена експертиза 20 ліфтів на суму 40 тис.грн.; проведений ремонт 1100м2 м'якої покрівлі житлового будинку по вул.Українській, 7 (75,2 тис.грн.) Проведено ремонт 540м2 внутрішньодворових проїздів по вул.Комсомольській, 5 (81 тис.грн.), вул. Українській, 5 - вул.Радянській, 20 (91,9 тис.грн.)

Навесні 2011 року розпочалось комплексне виконання програми з оновлення зеленої зони міста. Після документального оформлення на багатьох вулицях міста було спиляно комунальними підприємствами 126 дерев, оновлено 90, висаджено 270.

За ініціативою міського голови розпочались роботи з благоустрою та озеленення центральної вулиці міста - Радянської. Завдяки співпраці міського голови з громадськими організаціями було створено зелену зону біля пам'ятника на честь 295-ї винищувальної дивізії ("Літака"). Також за підтримки підприємців міста було облаштовано територію, прилеглу до магазину "Рубін".

За рахунок коштів міського бюджету в 2011 році були виконані незаплановані роботи з ямкового ремонту доріг асфальтобетонним зрізом, підсипки доріг шлаковідвалом. Комунальними службами міста виконано ремонт автомобільного мосту по вул.Шаповалова.

За рахунок коштів державного бюджету проведений поточний ремонт 14 вулиць та однієї площі міста. Також на замовлення КП "НККП" було проведено коригування проекту капітального ремонту вулиці Куйбишева, кошти виділені з обласного бюджету. На сьогодні проведення ремонтних робіт завершено. За участю новомосковців відремонтовано 16 пам'ятників, братських могил, меморіальних комплексів міста. Проведено 7 загальноміських суботників у громадських місцях, де міський голова взяв безпосередню участь.

БУДІВНИЦТВО І РЕКОНСТРУКЦІЯ

В 2011 році продовжується традиція введення в дію об'єктів капітального будівництва. Так, за січень-вересень 2011р. вже введено в експлуатацію 1556 м2 житла.

У Новомосковську повним ходом іде реалізація "Програми розвитку будівництва доступного житла та державного іпотечного кредитування на 2011-2015 роки". Нею передбачено введення в експлуатацію житлового будинку по вул. Радянській, 1. Вартість одного квадратного метра житла в ньому становить 5148 гривень. Це єдиний об'єкт в області, де нормативна вартість 1 кв.м житла дорівнює його фактичній вартості за цінами забудовника. Втілення в життя даного проекту дозволить збільшити показник забезпеченості житлом молодих сімей та одиноких молодих громадян.

Реалізуються заходи, передбачені програмою "Питна вода". За рахунок коштів місцевого бюджету в місті щороку вводяться в експлуатацію водогони в мікрорайонах. В 2011 році був введений в експлуатацію водопровід довжиною 3,2 км в мікрора­йоні Кулебівка. Завдяки підтримці обласної влади завершується реконструкція каналізаційного колектора по вул. Дзержинського та ведеться будівництво каналізаційної насосної станції по вул.Спаській. Виконана проектно-кошторисна документація по каналізаційному колектору по вул.З.Білої та каналізаційному колекторі від КНС №2 через мікрорайон "Самарь" по вул.Спаській.

Завдяки фінансуванню з обласного бюджету стала можливою реконструкція каналізаційного колектора по вул.Дзержинського та вул.Шевченка.Виконані за цими проектами заходи дозволять стабілізувати роботу каналізаційних мереж, покращити санітарно-епідеміологічне становище в житловій забудівлі міста.

Справою честі для міської влади, як і для кожного патріотично налаштованого новомосковця, є збереження неповторної історичної спадщини, перлини Присамар'я - Свято-Троїцького собору. Тільки у 2011 році за підтримки обласної влади і осо­бисто голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації О.Вілкула були виділені кошти на завершення виконання проектно-кошторисної документації в сумі 306,00 тис.грн.

ОСВІТА

Особлива увага влади до початкової та шкільної освіти є запорукою її успішної діяльності. У поточному році було забезпечено стабільне функціонування 17 загальноосвітніх навчальних закладів, в яких здобувають освіту 6718 учнів.

В усіх закладах освіти створені відповідні умови для навчання та розвитку дітей. Охоплення профільним навчанням старшокласників міста складає 100%.

Всі школи на 100% забезпечені комп'ютерними класами та підключені до мережі Інтернет. Забезпечено індивідуальне навчання для 14 дітей, які за станом здоров'я не можуть відвідувати школу. У 2011 році бібліотечний фонд закладів освіти міста поповнився на 7 тисяч екземплярів книг на суму понад 35 тис.грн.

Для учнів початкової школи загальноосвітньої школи №2 була відкрита їдальня з харчоблоком, що значно покращило умови харчування 130 дітей.

Друге життя після капітального ремонту отримала ЗОШ №4. Окрім ремонту покрівлі, тут також був здійснений ремонт приміщення школи, благоустрій території. Міський голова Новомосковська доклав значних зусиль для залучення численних спонсорів та благодійників. Ремонт школи перетворився на справжнє всенародне будівництво.

РОЗВИТОК МІСЬКИХ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Одним із пріоритетних завдань, які були поставлені міським головою у своїй виборчій програмі, було розширення мережі дошкільних закладів Новомосковська, оскільки нестача місць у дитячих садочках перетворилась на суттєву проблему для мешканців міста. Цього року за ініціативою міського голови після проведення комплексу підготовчих робіт була розроблена програма, яка включала в себе два етапи реалізації. Згідно реалізації першого етапу було відкрито дві групи для 60 дітлахів у дитсадку "Росинка", у листопаді 2011 року - одна додаткова група на базі дитсадка "Веселка". До кінця 2011 року буде відкрита ще одна додаткова група на базі дошкільного навчального закладу "Ластівка" та одна додаткова група в дошкільному підрозділі НВК №1. На другому етапі у 2012 році заплановано розміс­тити в дитсадках додатково 400 дітей.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

Поряд із завданнями поповнення міського бюджету, розвитку економіки головним пріоритетом у роботі міської влади є суворе дотримання соціальної спрямованості своєї діяльності. Завдяки ініціативі міського голови в рамках здійснення Програми Президента України щодо забезпечення житлом окремих категорій громадян, які потребують доступного житла, в кінці 2010 року було закуплено 3 квартири для інвалідів I-ї групи, а на початку 2011 року було виділено 12 квартир соціального житла різним категоріям населення.

На державну підтримку малозабезпечених сімей, родин з дітьми, інвалідів дитинства та дітей-інвалідів у бюджеті міста затверджено субвенцію з держбюджету місцевому бюджету на суму 44,1 млн.грн. За 11 місяців допомога на дітей виплачена більш ніж 5,4 тисячам сімей на суму 39,5 млн.грн.

На виплату державної соціальної допомоги дітям-сиротам та на грошове забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам у 2011 році спрямовано 547 тис.грн. За рахунок коштів місцевого бюджету здійснюється оздоровлення ветеранів війни та інвалідів. Так, в поточному році 85 осіб покращили стан здоров'я в оздоровчих закладах.

Проводиться робота по наданню житлових субсидій. З початку року призначено субсидії 2197 сім'ям на суму 1614,6 тис.грн.

Завдяки активній діяльності виконкому і депутатів міської ради було затверджено міську програму "Соціальний захист дітей та розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в м.Новомосковську на 2011-2015 роки". Програма спрямована на організацію соціального захисту прав дітей, розвитку сімейних форм виховання та передбачає фінансування з міського бюджету. Це призвело до активізації роботи у 2011 році із забезпечення прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених бать­ківського піклування, шляхом залучення їх у сімейні форми виховання. Свої родини знайшли 7 дітей, до служби в справах дітей звернулись 10 кандидатів на усиновлення.

МЕДИЦИНА

Справжнього випробування на витривалість зазнала ця галузь у 2011 році. Відповідно до Закону України "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м.Києві", розпочалася реалізація програми реформування системи охорони здоров'я в Новомосковську. В центральній міській лікарні був створений Центр первинної медико-са­нітарної допомоги. У відділенні швидкої медичної допомоги встановлено GPS-термінали, додатково архіватор мовлення, придбано комп'ютерну техніку, введено додаткові телефонні лінії, мобільний і радіозв'язок.

Медична допомога безоплатно надається ветеранам війни Новомосковська. Так, впродовж 2011 року комплексні медичні огляди пройшли 3,5 тис. ветеранів війни. У відділеннях лікарні стаціонарно оздоровлено 297 ветеранів, а 23 ветерани війни проліковані в Обласному госпіталі. Безоплатно лікарськими засобами забезпечуються діти-інваліди та діти з багатодітних сімей.

СПОРТ

Значна увага приділяється міською владою і особисто міським головою пропаганді здорового способу життя, залученню молоді до занять фізкультурою і спортом. Сьогодні в місті діють 69 спортивних майданчиків, фізкультурно-оздоровчий комплекс, плавальний басейн, 4 спортзали міського центру "Спорт для всіх". В місті культивується біля 30 видів спорту. За місцем проживання оздоровчу роботу проводять 5 клубів. Також активно діють 2 дитячо-юнацькі спортивні школи, в яких працюють 9 відділень. Близько тисячі дітей підвищують свою спортивну майстерність. 8 перспективних спортсменів щомісячно протягом року отримують стипендії міськвиконкому.

За 9 місяців 2011 року, відповідно до календарного плану, в місті проведено 92 спортивно-масових заходів, в яких взяли участь 8500 учасників.

За сприяння міського голови проводиться традиційне культурно-спортивне свято "Той здоровий буде й дужий, хто зі спортом міцно дружить" серед загальноосвітніх шкіл міста, Всеукраїнський турнір з акробатичного рок-н-ролу "Кубок Присамар'я", змагання з футболу серед команд за місцем проживання.

У 2011 році була відкрита школа плавання на відкритій воді. За сприяння міського голови Новомосковська тренер на громадських засадах на базі ДЮСШ ФСТ "Україна", майстер спорту з греко-римської боротьби Микола Ложкін зміг взяти участь у Чемпіонаті Світу серед ветеранів, котрий відбувся у Польщі.

КУЛЬТУРА

Головним завданням, яке покладене на заклади управління культури та туризму у 2011 році, стало забезпечення в Новомосковську реалізації державної політики у сфері культури та мистецтв, охорони культурної спадщини, народних художніх промислів, розвитку туризму, бібліотечної справи, початкової мистецької освіти. Мережа управління культури та туризму складається з 8 закладів. У Новомосковську активно діє 27 клубних формувань. За звітний період клубними закладами міста було проведено 430 культурно-просвітницьких заходів, які відвідало 72600 осіб. Для дітей Новомосковська було організовано 140 заходів, в них взяли участь 11900 малюків. За 11 місяців у бібліотеках ЦБС проведено 400 масових заходів, у т.ч. 200 заходів для дітей. В Новомосковську діють 11 творчих колективів, які мають почесні звання "зразковий", "народний". За звітний період в нашому місті з'явився ще один колектив зі званням "народний", ним став молодіжний театр управління культури та туризму. Яскравими культурними подіями для новомосковців стали святкування Нового року, заходи до Дня міста, а саме свято квітів та ярмарок "Містечко майстрів", ювілейний вечір театру моди "Аніта", студії естрадного вокалу "Вікторія". Проведено одне з головних свят модної тенденції року - щорічний міський фестиваль краси "Красуня Новомосковська-2011".

З метою збереження та розвитку народної творчості, зміцнення української ідентичності були організовані та проведені наступні заходи: народні гуляння на свято Водохрещі "Зі святою водою, добром, здоров'ям та вродою", свято Трійці, свято Івана Купала за участю аматорських колективів міста. Надзвичайно позитивного резонансу набуло вперше проведене в Новомосковську за ініціативою міського голови свято Борщу. На підтвердження євроатлантичного вибору України за участю творчих колективів та дитячої бібліотеки проводилось свято "Європа - наш спільний дім". Велика увага приділялася патріотичному вихованню молоді, був проведений вечір "Пам'ять в ім'я майбутнього", присвячений 70-річчю партизанського руху в Україні. Спільно з міською Радою ветеранів відбулися вечори зустрічі молоді з ветеранами.

Вдало пройшла презентація Новомосковська на щорічному фестивалі-ярмарку "Петриківський дивоцвіт", де наше місто представляли зразковий колектив театр моди "Аніта", народний колектив вокальний ансамбль "Черемха" та вокальний гурт "Слов'яни". На початку вересня народний колектив ансамбль бандуристів "Сарма" взяв участь в обласній виставці "Полотняними дорогами".

РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА

На виконання Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" у місті створена координаційна рада з питань регуляторної по­літики і розвитку підприємництва. Сформованим складом координаційної ради проводиться робота щодо забезпечення дотримання балансу інтересів органів місцевого самоврядування, територіальної громади та суб'єктів господарювання.

Згідно розпорядження міського голови в місті створена та діє місцева Рада підприємців з питань торгівлі, побутового обслуговування й надання послуг, яка є постійно діючим консультативно-дорадчим органом та сприяє формуванню дієвого механізму реалізації державної регуляторної політики у сфері підприємництва та взаємодії органів виконавчої влади, територіальної громади і суб'єктів господарювання на засадах партнерства, відкритості та прозорості.

Протягом 2011 року були підготовлені, пройшли повну процедуру регуляторної по­літики згідно Закону України "Про основи державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності" 9 регуляторних актів. Протягом 2011 року вносились доповнення до основного Плану та додатково були прийняті 2 регуляторних акта.

Систематично проводяться оприлюднення проектів регуляторних актів через міські газети "Новомосковська правда", "День Новомосковська" та на офіційному сайті міськвиконкому.

Відповідно до Закону України "Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування" розпорядженням міського голови був затверджений склад робочої комісії з питань прискореного перегляду регуляторних актів. Даною комісією було переглянуто загальний перелік регуляторних актів. Рішенням сесії Новомосковської міської ради №184 від 15.04.2011р. було скасовано 3 регуляторних акта, що не відповідали принципам державної регуляторної політики.

ОРГАНІЗАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА РОБОТА ЗІ ЗВЕРНЕННЯМИ ГРОМАДЯН

Виконавчий комітет Новомосковської міської ради працює згідно з Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні". За звітний період проведено 15 засідань виконавчого комітету, на яких розглянуто 734 питання, прийнято 706 рішень. В основному питання стосувалися ходу виконання міського бюджету, реалізації різних державних та міських програм, проблем тарифів, оформлення приватної власності, надання дозволу опікунства тощо.

До виконавчого комітету надійшло 2284 звернення від громадян міста. Найбільше турбують мешканців міста питання житлово-комунального господарства та благоустрою, приватизації земельних ділянок, покращення житлових умов та питання з отримання матеріальної допомоги, субсидій.

Не дивлячись на інколи гострий та диску­сійний характер обговорення питань і прийняття рішень на виконкомі, вдалося налагодити його конструктивну роботу. Членами виконкому вносилось багато пропозицій, ініціатив, що свідчить про їх небайдуже ставлення до проблем міста. З листопада 2010 р. по теперішній час відбулося 25 засідань виконкому, прийнято 798 рішень.

При виконавчому комітеті створені та працюють 27 комісій та координаційних рад, які контролюють та приймають рішення щодо різних напрямків життєдіяльності міста. Особливо хо­тілося б відзначити продуктивну і злагоджену роботу таких депутатських комісій, як комісія з питань бюджету та соціально-економічному розвитку та комісія з питань землекористування та раціонального використання землі. Найбільш активно працюють в комісіях і на пленарних засіданнях сесії такі народні обранці як Т.Д.Дакова, А.О.Косова,І.П.Олійник, А.Ю.Шибко та ін.

Робота міської ради зі зверненнями громадян - це показник якості та ефективності роботи органів місцевого самоврядування, індикатор рівня соціально-економічного розвитку міста. На особистому прийомі у керівництва виконкому всього побувало 495 громадян. Особисто міським головою було прийнято 301 особу, секретарем міської ради - 76, першим заступником міського голови з питань народно-господарського комплексу міста - 97, заступником міського голови з питань соціального захисту населення - 21.

Протягом 2011 року було прийнято 839 розпоряджень міського голови, з них 415 - з основної діяльності, 424 - з кадрових питань.

Було скликано 16 сесій міської ради, де на пленарних засіданнях депутатами міської ради було розглянуто і прийнято 294 рішень. Робота сесій міської ради висвітлювалась в засобах масової інформації, рішення сесій друкуються на веб-сайті міської ради в мережі Інтернет.

Міським головою за звітний період було проведено 73 робочі наради з різних питань, в тому числі з реформування системи охорони здоров'я, роботи житлово-комунального господарства. Активно підтримує міський голова зв'язки із громадськістю Новомосковська. Ним було проведено більше 30 зустрічей з представниками громадських організацій, політичних партій та засобів масових інформації. Це дозволяє регулярно і оперативно інформувати громадськість про діяльність міської ради та про найважливіші події сус­пільно-економічного життя Новомосковська.

Шановні новомосковці!

Даний період увійде в історію як пора напруженої праці, продовження добрих справ, закладання підґрунтя в подальший розвиток міста. Стабільна та безперебійна робота міста стала можливою за підтримки керівництва обласної ради та обласної державної адміністрації та завдяки прагматичній і спільній діяльності міського голови, виконавчих органів, депутатського корпусу міста, депутатів усіх рівнів, підприємців міста, представників громадських та ветеранських організацій, просто небайдужих громадян. Щира подяка всім, хто не стояв осторонь важливих питань життя і розвитку міста!


02/08/2011

Сергій Мороз: «ДЛЯ МЕНЕ НЕМАЄ ДІТЕЙ ПЕРШОГО І ДРУГОГО СОРТУ…»

Міський голова вважає, що гостру проблему черги до дитсадків можна вирішити за два роки. Слова "дефіцит", "черга", які були ознаками стилю радянського життя, здавалось би, назавжди зникли з сучасного лексикону українців. Проте існує особлива сфера, для характеристики якої вони утворюють стійкий словниковий зворот. Маються на увазі черги до дитячих садків, місць до яких катастрофічно не вистачає. Молоді батьки, щоб мати хоч якусь гарантію влаштування свого малюка до дошкільних закладів, завбачливо записують його в чергу одразу ж після дня народження. Особливої гостроти ця проблема набуває після літнього сезону, коли дитсадки очікують на "аншлаг". Не є виключенням і ситуація в Новомосковську. З питанням, чи є на що сподіватися батькам новомосковських дітлахів, ми звернулися до міського голови С.А. Мороза.

- Сергію Анатолійовичу, чи згодні Ви з думкою батьків, що сьогодні значно легше влаштувати дитину в інститут, ніж у дитячий садочок?

- Інколи кажуть, що будь-яке порівняння кульгає на обидві ноги. Але в даному випадку, я б зауважив, - лише на одну ногу, оскільки дана проблема в нашому місті є, і вона досить серйозна. Так, кількість дітей, які сьогодні перебувають у черзі на влаштування до дошкільних навчальних закладів Новомосковська, складає майже 1500 осіб. Причому, тих, хто має нагальну потребу у влаштуванні, приблизно 900 чоловік. Інші 600 дітей - це результат завбачливості батьків, які намагаються перестрахуватись через невпевненість у можливості потрапити своєчасно до дитсадка. Невідповідність, перекіс між кількістю дітей і кількістю наявних місць у дитячих дошкільних закладах освіти міста виникли, як ви розумієте, не сьогодні. Коріння проблеми йдуть в далекі 90-ті, коли неукомплектовані дитячі заклади віддавались в держструктури, або переходили в приватну власність. Так, наприклад, в Новомосковську на той час було 24 дитсадки, а зараз залишилося 9. І це проблема не тільки нашого міста, і навіть не лише України, ця проблема існує на всьому пострадянському просторі. Серйозність даної проблеми розуміють на всіх рівнях у владних структурах. В квітні цього року була затверджена державна цільова соціальна програма розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року.

- А якщо звернутись до наших місцевих реалій, що в цьому напрямку робиться керівництвом міста, щоб вирішити означену проблему?

- Керівництво міста абсолютно чітко усвідомлює важливість вирішення даної проблеми. Що стосується мене особисто, можете підняти мою передвиборчу програму, де серед пріоритетних завдань позначена проблема дитячих садків. Проте шукати шляхи її подолання ми вирішили колегіально з залученням фахівців і експертів з управління освіти, економіки, будівництва, депутатів міської ради. І хоча "хвороба" складна і застаріла, та не можна сказати, що вона невиліковна. Більше того, якщо правильно і вчасно реалізувати намічений план, зняти гостроту проблеми з чергами у дошкільні заклади освіти можна буде за два роки.

- А в чому полягає такий план дій?

- Перш за все, дана програма передбачає комплексний підхід, і буде реалізовуватися у три етапи. Взагалі, вирішення даної проблеми передбачає реконструкцію непрацюючих дитячих садочків, будівництво нових і відновлення площ дитячих дошкільних закладів, які використовувались не за цільовим призначенням. Оптимальний підхід був знайдений на основі порівняльного аналізу можливих варіантів. Перший крок передбачає повернення з оренди площ, які використовувались не за цільовим призначенням. Так, за рахунок вивільнення приміщень у дитячому садку "Росинка" бухгалтерією управління освіти та реабілітаційним центром приблизно 200 дітей (перші групи - на початку вересня, інші - на початку жовтня цього року) отримають місця під дахом цього дошкільного закладу, який буде повністю використовуватись за цільовим призначенням. Для цього потрібно перевести зазначені організації у колишній дитячий садок "Казка". А це непроста річ.

- Скажіть, а чому "Казку" теж не переорієнтувати згідно з цільовим призначенням?

- Тому, що це вже неможливо зробити. Якщо будинок належить місту, то територія навколо нього приватна, причому знаходиться у декількох власників. Будинок дитсадка без території навколо нього не відповідає жодним нормам і вимогам до установ подібного типу. Проте наступним, другим кроком є повернення до цільового використання приміщень, які знаходяться в оренді в дитсадку "Чебурашка". Він потенційно відповідає всім вимогам, після реконструкції і капітального ремонту даний дитсадок зможе прийняти близько 400 малюків. Вже виділені кошти у розмірі 230 тисяч гривень для розробки проектної документації. І ми будемо намагатися вирішити питання з отриманням коштів, в тому числі й з обласного бюджету, оскільки капремонт може обійтися у 2 млн. гривень.

- Чи передбачається будівництво нових дитячих дошкільних закладів?

- Це Ви вже забігаєте наперед, бо саме на третьому етапі передбачається будівництво нових дитсадків. Якщо вирішиться питання зі зведенням житлового масиву "Самарь", то там проектом передбачено будівництво нового сучасного дитсадка і школи. До речі, ще одним ресурсом для вирішення проблеми місць у дитсадках розглядається варіант оптимізації шкіл, якщо у цьому буде потреба.

- Як іде процес реалізації першого етапу?

- Як будь-яке переселення - надзвичайно складно. Хоча на сьогоднішній день ми в тій чи іншій формі задовольнили майже всіх "підселенців", проте є ситуації, які я особисто не можу зрозуміти. Особливо коли стикають інтереси одних дітей проти інших, коли спекулюють на дітях. Весь процес набуття 200 дітьми місць під дахом дитсадка "Росинка" сьогодні знаходиться під загрозою інтересів однієї особи - керівника хореографічного гуртка рок-н-рол, орендаря площі у "Казці" І.І. Єфименко. Ми запропонували їй рівнозначний обмін у тому ж самому дитсадку, на тому ж поверсі. Але почули егоїстичне: "Не хочу", без більш-менш аргументованого пояснення причин. Я попросив організувати мені зустріч з батьками дітей, які ходять на танці. У відповідь - відмова. Тому я користуюсь нагодою, запрошую всіх батьків на зустріч. Я дуже ціную ваших талановитих дітей і те, що вони роблять для слави міста. У мене є що вам запропонувати для подальшого покращення умов розвитку ваших дітей. З радістю поспілкуюся з ініціативною групою батьків. Висловлюю велику вдячність батькам дітей із реабілітаційного центру за розуміння ситуації, а також за благородство і уміння ставити інтереси громади вище особистих - НМСК "Самара" і охоронній структурі "Статус". Що б там не трапилось, а дитячі садки повинні бути віддані дітям.

Джерело "Новомосковська правда"


29/07/2011

Шановні жителі Новомосковська!

Хоча літня спека та сезон відпусток не спонукають перейматись зараз клопотами щодо опалювального сезону, змушений звернутись до всіх вас з закликом подумати саме сьогодні про те, яким чином нашому місту доведеться переживати холодну пору року й виживати з осені 2011 року до весни 2012-го.

Справа в тому, що міське населення має величезні борги за спожиту минулого опалювального сезону теплоенергію. Через них наш Новомосковськ газу для опалення може не отримати. В такому разі – вчасного приходу тепла до ваших помешкань очікувати не варто.

Прикро, що через боржників (серед яких, до речі, багато досить не бідних людей) постраждають школи та дитсадки, лікарні та заклади культури й частина новомосковців, які є сумлінними платниками.

Поки що ні міська влада, ні підприємства теплоенергетики не хочуть вирішувати проблему у судовому порядку. Тому що завжди ми знаходили спільну мову з мешканцями міста, вирішували проблеми, так би мовити, мирним шляхом. Тож сподіваємось на те, що так буде й нині.

Впевнений, що ваше розуміння ситуації щодо необхідності сплати боргів і цього року дозволить Новомосковську зустрічати зиму в теплі та добробуті, а підприємствам теплоенергетики входити в опалювальний сезон, що наближається, в робочому режимі.

Якщо у вас є борги, краще зверніться до комісії з реструктуризації боргів, що працює при міськвиконкомі й щоденно проводить свої засідання. Після укладення договору ви зможете сплатити необхідні кошти частинами, без значного навантаження на родинний бюджет.

Ми готові піти назустріч, якщо ви опинились у складній ситуації. Головне, щоб готовність до діалогу була взаємною.

З надією на ваше розуміння та підтримку, міський голова Новомосковська Сергій МОРОЗ


- Сергію Анатолійовичу, Ваше ім’я знову з’явилося на шпальтах багатьох газет, звучить з екранів телевізорів, завдяки чому Вам вдалося досягти такої «популярності»?

- Не чому, а кому! Всі добре знають ім’я мого основного «піарника», а точніше сказати «піарниці»… Але давайте переведемо розмову у конструктивне русло. Бо слів було сказано багато, і в них потонула сутність питання.

- Гаразд. Скажіть, будь ласка, Вас особисто звинувачують у зриві проведення тендерів щодо постачання в шкільні їдальні харчування для дітей. Тобто, діти залишилися голодними?

- Безперечно, ні! Діти як отримували, так і отримують харчування. Проблема щодо забезпечення харчуванням учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій деяких шкіл міста з 1 квітня цього року дійсно мала місце. На сьогодні вона вирішена. Чому вона виникла, це інше питання. Тут важливо розділяти причину і наслідки! Загроза зриву харчування дітей є дійсно результатом невчасного проведення тендерів. Хто винен? Тендери організовувались тендерною комісією управління освіти. Управління освіти, яке очолювала Н.Падашуля, підпорядковується заступнику міського голови з соціального захисту населення та розвитку соціально-культурної сфери. На той час керівництво і координацію цього важливого для нашого міста напрямку здійснювала І.Калюжна. Саме управляння освіти відповідальне за створення необхідних умов для організації харчування дітей. Формально причиною зриву тендеру, без якого неможливе здійснення харчування, було порушення тендерної процедури. Не були оформлені належним чином документи на участь у тендері, і, відповідно, були зірвані терміни його проведення.

- Тендери були «провалені» через службове недбальство названих Вами посадових осіб чи це було зроблено умисно?

- І.Калюжна і Н.Падашуля були мною звільнені з формулюванням «за невиконання своїх службових обов’язків, відсутність контролю діяльності, що призвело до зриву харчування у закладах освіти». Проте, на мою думку, це був відвертий, цинічний і добре організований саботаж. Зрив тендерів – це не поодинокий випадок. По-перше, через несвоєчасну здачу бюджетних документів І.Калюжною, які стосувалися розрахунків за теплопостачання, місто ледь не залишилося без тепла, а по-друге, кричущий випадок несвоєчасної виплати заробітної плати вчителям. Спроби добитися від І.Калюжної бодай якихось пояснень були нею грубо проігноровані, що зафіксовано відповідними протоколами. Було проведене службове розслідування, і лише потім її було звільнено.

- Але ж суд поновив І.Калюжну в посаді…

- Була оскаржена тільки одна винесена їй догана, всі інші залишилися без змін.

- Проте В.Шилова дорікає Вам у порушенні прав екс-чиновниці.

- Я вважаю, що треба перш за все говорити про порушення прав вчителів, яким невчасно була виплачена зарплата, мешканцям міста, які взимку могли залишитися без тепла, а зараз і дітей, які могли бути позбавлені харчування. Майже у всіх наших місцевих колапсах ця особа була задіяна. І це все не балачки, а документально підтверджені факти. Надто високу ціну заплатило наше місто за безвідповідальність та недбальство І.Калюжної.

- До речі, у виступі В.Шилової в інформаційній агенції «Новый мост» говориться про те, що Ви третій раз звільняєте свого заступника. А третій коли?

- Я Калюжну змушений був звільнити вдруге. Хто її звільнив втретє і звідки, я не знаю. Це питання - до пані Шилової.

- У тому ж виступі прозвучало звинувачення Вас щодо систематичного невиконання містом бюджету.

- Доводжу до Вас офіційні цифри: в цілому бюджет міста виконаний майже на 102%, а за минулий квартал - на 101,2%.

- Як Ви ставитесь до того, що з вуст депутата облради В.Шилової Вас назвали «ставлеником народного депутата С.Олійника»?

- Хто мене поставив на цей пост, так це Новомосковська громада, народ. І це добре всім відомо. Я навмисно вийшов з лав партії «Батьківщина», щоб бути «ставлеником» лише народу, мешканців міста. І задля інтересів своїх земляків я завжди іду на розумний компроміс з представниками різних політичних кіл. Я завжди підтримував конструктивний діалог з депутатами різного рівня, які представляють Новомосковськ. Мені вдається на конструктивній основі спілкуватися з депутатами облради Ю.Осетровим (КПУ), С.Рєзніком («Сильна Україна»), О.Барсуком (Партія регіонів), головою райдержадміністрації О.Мироновим (Партія регіонів), народними депутатами М.Солошенком (Партія регіонів), С.Храповим (КПУ). Тільки б це йшло на користь місту. Але є у нас, на жаль, деструктивні політики, така собі ложка дьогтю, яка приносять місту не користь, а лише шкоду.

- Не важко здогадатися, кого Ви маєте на увазі. Не хочете подати позов до суду про захист честі і гідності?

- Мені болять, перш за все, не особисті образи, а те, що заради «красного слівця» наноситься шкода діловій репутації міста, його іміджу. Слово справжнього політика повинно бути відповідальним. Люди вже жахаються, питають, що там у вас у місті - катастрофа на катастрофі. А місто працює, місто живе, складно в нинішніх умовах, але воно поступово розвивається. Ми зараз намагаємося привести його до ладу, зробити чистим і охайним. І що б навколо не наговорювали, та інтереси міста для мене - понад усе.

"Новомосковська правда"