Звернення секретаря Новомосковської міської ради Сергія Григоровича Горошко до жителів міста.

Сергій Горошко: «Я – секретар міськради, а не адвокат Літвіщенко»

Коментуючи події у сесійній залі міськради, яку 22 січня в присутності Літвіщенко захопили невідомі «тітушки» з вимогами «негайно зібрати сесію» секретар міської ради Сергій Горошко пояснив:

- «Всі ці люди, які в п'ятницю нападали на мене, погрожували, нецензурно висловлювалися, вимагаючи від мене, щоб я зібрав депутатів на сесію, мало того, що вчинили акт хуліганства, вони займалися абсолютно даремною справою.
Я вже пояснював їм, і самому Літвіщенко, що я не його адвокат, і не збираюся вибілювати і пояснювати образи щодо депутатського корпусу. Сьогодні, коли я обдзвонюю керівників фракцій і депутатів, повідомляю їм про те, що Літвіщенко хоче зібрати сесію, вони мені резонно відповідають, що не прийдуть, і пояснюють це наступною мотивацією.
По-перше, коли потрібна була робота міськради над бюджетом в інтересах міста і городян, всі депутати беззастережно приходили, збиралися, працювали навіть у святкові та вихідні дні. Дійсно, мені і депутатському корпусу вдалося провести вже три сесії, обрати керівництво виконкому, розробити і прийняти бюджет міста, план соціально-економічного розвитку, програму соціального захисту Новомосковців. І хочу вам сказати, що на час цієї потрібної місту роботи всі депутатські фракції відклали в сторону свої партійні інтереси, працювали дружно і злагоджено. Тому збиратися на потрібні для життя міста сесії депутати, як вони мені відповідають, що готові, а персонально для Літвіщенка – ні.
До того ж, за словами депутатів, у Літвіщенка було два місяці для того, щоб налагодити стосунки з депутатським корпусом, зустрічатися і розмовляти з керівниками фракцій. Він не скористався цими можливостями. І тому депутати відповідають мені на мої дзвінки так: «Ми не будемо по дзвінку пана все кидати і бігти до міськради».
По-друге, депутати, коли я їм дзвоню, відразу нагадують мені про ті образи, які прозвучали на їхню адресу від Літвіщенка. І те, що він досі не вибачився за свою поведінку перед депутатами. Депутати постійно нагадують мені, що Літвіщенко ігнорує судові засідання, на яких розглядаються їхні позови про захист честі і гідності.
По-третє, депутатський корпус сьогодні практично одноголосно заявляє про своє обурення тим, що дозволяє собі мер, який для організації скандалів, за їх словами, «користується послугами приїжджих «тІтушек», які прямо погрожують депутатам». Депутати зробили свій висновок, що Літвіщенко і не збирається починати конструктивний діалог з ними, не збирається працювати з депутатським корпусом. «Тоді навіщо це нам потрібно, адже місто спокійно живе і працює без Літвіщенка, без його інтриг, погроз і образ», - кажуть депутати.
І мені їм на все це нема чого відповісти. Я не є адвокатом Літвіщенка, я не можу замість нього вигадувати якісь аргументи. Це обов'язок мера – шукати спільну мову з депутатським корпусом.
Що стосується мене особисто. Як секретар міськради я нікуди не ховаюся, постійно перебуваю і працюю в своєму кабінеті. Але це не означає, що я спокійно сприймаю факти хуліганства, які мали місце 22 січня в сесійній залі. Будь-який житель міста може подивитися відео цієї події на сайті, на ньому добре видно, наскільки негідно і просто не по-людськи ведуть себе ці люди. Добре видно і те, що в залі при цьому сидить сам Літвіщенко, не вживаючи заходів до того, щоб зупинити порушення правопорядку.
Депутати міської ради, судячи з розвитку подій у місті, роблять свій висновок про те, що, цитую: «Літвіщенко «з товаришами» мабуть має намір піти за сценарієм Кривого Рогу – дестабілізація, пресинг, шантаж, погрози».
Зі свого боку, виконуючи доручення обласної держадміністрації, я готовий бути посередником у згортанні конфлікту. Але це може відбутися тільки в тому випадку, якщо Літвіщенко готовий піти на діалог з депутатським корпусом і шукати компроміс. Тиском, захопленням сесійної зали і залякуванням депутатів проблему не вирішити", - резюмував секретар Новомосковської міськради Сергій Горошко.