Система електронних закупівель ProZorro

25 грудня відбулось навчання для розпорядників бюджетних коштів з приводу системи електронних закупівель ProZorro.

По цьому питанню висловив свою думку заступник міського голови з питань економіки, розвитку ринкових реформ та підприємства Морозов К.М., який сказав наступне:

- Основна мета системи електронних закупівель ProZorro, як зрозуміло з її назви – це забезпечення прозорості процесу закупівель за бюджетні кошти, підвищення довіри бізнесу та боротьба з корупцією. Електронна система спрощує доступ малого і середнього бізнесу до державних торгів, дозволяє економніше витрачати бюджетні кошти та забезпечує громадський контроль за процесом торгів.

Всі тендери, що проводяться в системі, можна простежити в режимі реального часу. А для участі не потрібно збирати безліч паперових документів – необхідні матеріали подає тільки компанія-переможець.

До того ж, кожен журналіст, громадський активіст, пересічний громадянин зможе побачити, хто виграв тендер, якими були інші пропозиції та чи було укладено контракт з компанією, яка запропонувала найвигідніші умови.

Пілотна версія системи ProZorro дозволяє економити від 12% до 18% від суми закупівель.

Наступний етап реформи – переведення всіх бюджетних закупівель в електронну форму. Цей перехід відбудеться протягом 2016 року.

Відповідно до доручення голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 3 грудня 2015 року №07-95/0/35-15 "Про реалізацію пілотного проекту щодо впровадження процедури електронних закупівель", з метою підвищення рівня прозорості та відкритості у сфері закупівель було прийнято розпорядження в.о. міського голови №363-р від 17.12.2015р. "Про запровадження системи електронних закупівель "ProZorro".

Згідно з  розпорядженням, структурним підрозділам виконавчого комітету – розпорядникам бюджетних коштів, закладам та установам міста, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів, комунальним підприємствам Новомосковської міської ради дооручено здійснити реєстрацію в електронній системі державних закупівель ProZorro та підготовку до проведення закупівель товарів та послуг із визначенням відповідальних осіб до 15 січня 2016 року,  та проводити закупівлі товарів і послуг, вартість яких перевищує 3000 грн., але не перевищує сум, визначених законами України "Про здійснення державних закупівель" та "Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності", в електронній системі державних закупівель "ProZorro" з 01 лютого 2016 року.

Наступний семінар планується провести в січні місяці вже для підприємців міста, з метою залучення їх до системи електронних закупівель ProZorro.

Інформація про це буде розміщена на сайті міськвиконкому та в засобах масової інформації.

Фото події