Пам'ятки Другої світової війни

В цьому розділі наведено пам'ятки Другої світової війни.

Фотографії
Пам’ятник воїнам - визволителям. Знаходиться на вул. Червоноармійській.
Пам’ятник партизанам Новомосковщини "Вічне джерело води". Під час німецько - фашистської окупації Новомосковського району (вересень 1941- вересень 1943 рр.) в новомосковьких лісах діяли партизани, багато з них загинули в боях з фашистами. На їх честь споруджено пам’ятник. Знаходиться по вул. Радянська, траса Москва - Сімферополь.
Місто разстрілу мирних жителів – жертв фашизму. Знаходиться у північно – східному напрямку від міста, біля мосту через річку Самару.
Братська могила радянських воїнів. Знаходиться біля Самарського Пустинно - Миколаївського чоловічого монастиря
Пам’ятник на честь 295 авіадивізії. Знаходиться на розі вулиць Радянської і Сучкова.
Братська могила радянських воїнів. Знаходиться на прв. Повстанчеському ( громадянське кладовище ).
Братська могила радянських воїнів. Захоронено 34 радянських воїна, полеглих на підступах до Новомосковську під час зимового наступу радянських військ у лютому 1943 р. Знаходиться на вул. Північній, на території шпалопросочувального заводу.
Пам’ятник воїнам - визволителям. Знаходиться на вул. Червоноармійській.
Братська могила радянських воїнів. Захоронено 86 радянських воїнів, полеглих в районі с.Кулебівка при обороні села 7.09.1943, а також померлих в шпиталі медсанбату в вересні, жовтні 1943 г. Знаходиться на мкрн. Кулебівка, вул. Леніна,155, біля ЗОШ № 12.
Братська могила радянських воїнів. Знаходиться на Воронівському кладовищі.
Братська могила воїнів і партизан громадянської і Великої Вітчизняної війн /Меморіал «Вічна слава»/. Захоронено 79 воїнів і партизан громадянської війни, і 433 воїна, 10 партизан періоду ВВв. Знаходиться на вул. Чевоноармійській.
Пам’ятник робітникам заводу, полеглим на фронтах ВОв. Увіковічує імена 119 робітників Новомосковсь-кого металургійного (нині - ВАТ "Інтерпайп НМТЗ") заводу – воїнів, партизан-підпільників. Серед них – Герої Радянського Союзу Петро Лаврентійович Шевченко, Микола Митрофанович Зозуля.