В Новомосковську відкрили меморіальну дошку на честь Героя України Микити Ярового

02 лютого, в день народження Микити Олександровича Ярового, поряд з колегіумом № 11 відбулося відкриття меморіальної дошки на честь Героя України, колишнього учня цього навчального закладу, учасника антитерористичної операції на Сході України.

На заході були присутні секретар міської ради Сергій Горошко, заступники міського голови, родичі загиблого, мешканці міста та учнівська молодь.

Народився Микита 2 лютого 1995 року в родині вчителя історії і географії та хореографа, директора Меліоративненського селищного будинку культури. Коли прийшов час обирати професію, хлопець вступив до Національної академії сухопутних військ ім. Сагайдачного, яку закінчив за прискореним курсом. Микита підписав контракт зі Збройними Силами України і потрапив на війну у квітні 2016 року.

18 грудня 2016 р., починаючи з 5:50, в районі «Світлодарської дуги», після тривалої артилерійської підготовки із застосуванням мінометів та ствольної артилерії, російсько-окупаційні війська намагалися вибити передові підрозділи сил АТО із займаних позицій та здійснити обхідний маневр в напрямку смт. Луганське. Відбиваючи атаки противника, українські воїни здійснили контратаку і зайняли дві нові позиції поблизу окупованого села Калинівка. Мужнє серце Микити, яке палало бажанням захистити рідну землю, близьких і рідних, в одну мить зупинила куля снайпера.

Дружина Микити залишилась вдовою, а синочок так і не зміг побачити батька.

На прикладі цього мужнього чоловіка буде виховуватись у підростаючого покоління почуття патріотизму. Того патріотизму, з яким сьогодні воїни йдуть у бій і віддають свої життя за цілісність та незалежність України.

Указом Президента України від 30 грудня 2016 року №581/2016 «за виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» Яровому Микиті Олександровичу присвоєно звання «Герой України» (посмертно).

А ми пам’ятаємо, що сьогодні, 2 лютого, йому б виповнилося 23 роки…

Фото події