За рік із «Дніпропетровськгазу» звільнилося понад 11% кваліфікованих фахівців

У ПАТ «Дніпропетровськгаз» середня заробітна плата майже на 20% менша, ніж в енергетичній галузі регіону. Через низький рівень оплати праці, за останній рік із компанії пішли майже півтисячі кваліфікованих фахівців.

Основною причиною скорочення штату є низький рівень заробітної плати. Нині в компанії залишаються відкритими 668 вакансій. Серед найбільш затребуваних професій - слюсарі з експлуатації та ремонту підземних газопроводів, газового обладнання, електромонтери, водії і майстри.

На сьогодні, середній рівень заробітної плати в ПАТ "Дніпропетровськгаз" на 28% менший ніж по енергетичній галузі України та майже на 20% менший середньої по енергетиці Дніпропетровщини. Так, у 2017 році середня зарплата працівників компанії становить 5800 грн. При цьому середня оплата праці в енергетиці області - понад 7100 грн. Через низьку заробітну плату в ПАТ "Дніпропетровськгаз" досвідчені фахівці переходять на більш оплачувану роботу. 

"Сьогодні працівники нашої компанії, які працюють у складних умовах, виконують газонебезпечні роботи, ризикують життям та несуть відповідальність за безпечне газопостачання жителям області, отримують досить низьку заробітну плату, - говорить головний інженер ПАТ «Дніпропетровськгаз» Олександр Макаренко. – Для забезпечення стабільної роботи 18,23 тис. км розподільних газопроводів та вводів і розподіл блакитного палива майже 600 тисячам сімей регіону необхідні висококваліфіковані кадри. А через наднизьку зарплату ми продовжуємо втрачати професіоналів, що може призвести до колапсу газової галузі в регіоні".

На сьогодні, єдиним джерелом фінансування ПАТ "Дніпропетровськгаз", враховуючи витрати на оплату праці, є тариф на послуги розподілу газу, який встановлюється держрегулятором НКРЕКП. Однак, зараз він тільки на 80% покриває необхідні витрати підприємства на забезпечення безаварійної роботи газових мереж і виплату заробітної плати працівникам.

Довідка: Основною сферою діяльності ПАТ «Дніпропетровськгаз» є розподіл природного газу споживачам Дніпропетровської області. На сьогодні рівень газифікації регіону становить 89%. Природний газ отримують майже 600 тисяч сімей та 2,3 тис. підприємств, установ і організацій. Компанія посідає друге місце з розподілу природного газу серед підприємств нафтогазової галузі України. Обсяги розподілу складають близько 1,7 мільярдів кубометрів газу на рік. ПАТ «Дніпропетровськгаз» - одне з найбільших платників податків у Дніпропетровській області. Щорічно до бюджетів усіх рівнів компанія перераховує більше 200 мільйонів гривень податків і зборів.

Новомосковське управління по експлуатації газового господарства