В Новомосковську підвели підсумки роботи Центральної міської лікарні

27 липня 2017 року у центральній міській лікарні відбулася медична рада за підсумками роботи закладу у І півріччі поточного року. Медики проаналізували показники роботи за півріччя та визначили пріоритетні завдання для подальшої роботи. На медичну раду була запрошена заступник міського голови – начальник фінансового управління Новомосковської міської ради Тетяна Дакова.

У І півріччі 2017 року відбулося кілька приємних подій та зрушень у роботі закладу:

- було придбано діагностичний мамограф, що дозволить проводити своєчасний скринінг на виявлення патології молочної залози;

- придбано фетальний монітор для стеження за станом новороджених та ендовідеокомплекс для акушерсько-гінекологічної служби;

- проведено поточний ремонт у пологовому відділенні закладу;

- розпочато ремонт частини хірургічного корпусу. Триває процедура закупівлі по капітальному ремонту корпусу інфекційного відділення;

- буде замінено вікна у дитячому відділенні;

- капітально відремонтовано покрівлю терапевтичного корпусу та інше.

Щодо лікувально-діагностичної роботи закладу маємо наступні показники.

У І півріччі 2017 року у 12 стаціонарних відділеннях закладу проліковано 5 668 хворих, з яких 12% – мешканці інших населених пунктів, що свідчить про професіоналізм міських спеціалістів. Із загального числа пролікованих у закладі – 980 дітей (17%). Було прооперовано 1 461 хворого. Середнє перебування хворих на ліжкові становить 8,4 дня проти обласного показника 8,6 днів. У пологовому відділенні закладу народилось 186 малюків, проведено 25 операцій кесарева розтину, незважаючи на тривалість поточного ремонту.

Під час свого виступу заступник головного лікаря з медичної частини Наталя Сіренко звернула увагу присутніх на показники ряду відділень, які детально характеризують їх роботу та мають зниження показників проти  аналогічного періоду 2016 року або проти обласних показників. Проведений аналіз лікування пацієнтів за нозологіями підтверджує той факт, що найбільша летальність спостерігається від цереброваскулярної патології, а це інсульти. І тому  всім мешканцям міста, яким виповнилося від 40 до 60 років, необхідно вкрай уважно ставитися до свого здоров’я.

До лікарів консультативно-діагностичного центру зареєстровано 89 900 звернень, з яких майже 60% – з приводу захворювання. Із загального числа звернень, близько 19% – звернення  дитячого населення.

Показник відвідувань на 1 лікарську посаду склав близько 2,6 тисяч, при цьому питома вага відвідувань з приводу профілактичних оглядів становить 32,8%. До речі, зазначені показники перевищують середні показники по області. Ультразвукові дослідження проведено 3 801 особі. Очікування при плановому обстеженні наразі становить в середньому 10 днів при рекомендованому чинними нормативними актами – 14 днів. Цього вдалося досягти завдяки ремонту непрацюючого УЗ-апарату та введенню додаткових посад лікарів з ультразвукової діагностики. У разі потреби обстеження проводиться позачергово.

Настороженість медиків викликають показники захворюваності населення на окремі захворювання. Так, маємо зростання захворюваності на інсульти, в тому числі як ускладнення гіпертонічної хвороби, на симптоми якої пацієнти протягом певного періоду не звертають уваги.

У І півріччі зареєстровано 116 нових випадків онкологічних захворювань .При цьому 36 випадків – занедбані форми, а це третя частина. І у загальному числі занедбаних форм 12 випадків (також третя частина) – візуальні форми раку, тобто ті випадки, які можна було би виявити за умови вчасного звернення до лікарів.

Збільшилася захворюваність хворобами органів дихання. Зареєстровано 2 випадки захворювання дітей на туберкульоз.

Медики закликають населення звернути увагу на своє здоров’я та здоров’я своїх близьких. Приділити увагу режиму та харчуванню, відмовитись від шкідливих звичок.

Тетяна Дакова подякувала медичним працівникам за роботу, закликала їх до співпраці, покращення діяльності підрозділів та підвищенні якості надання медичної допомоги.

За підсумками медичної ради пріоритетним завданням на подальше визначено забезпечення надання кваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги населенню шляхом підвищення її обсягів, якості та доступності.