Кожній дитині щасливу родину

Якщо ви бажаєте створити прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу

Прийомна сім’я – це сім’я, або окрема особа, яка не перебуває в шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Дитячий будинок сімейного типу – це окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання від п’яти до десяти дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

8 кроків на створення прийомної сімї або дитячого будинку сімейного типу:

1. Вам необхідно подати заяву про бажання створити прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу до  міськвиконкому.

2. Подати до  міськвиконкому наступні документи: довідку про склад сім’ї; копію свідоцтва про шлюб (для подружжя); копії паспортів; довідку про стан здоров’я кандидатів та членів сім’ї, письмову згоду (нотаріально завірену) всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з кандидатами у батьки-вихователі чи прийомні батьки, довідку про доходи потенційної прийомної сім’ї

3. Пройти навчання кандидатів у прийомні батьки або батьки-вихователі в обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  та отримати довідку про проходження курсу підготовки та рекомендацію центру.

4. Зареєструватись у службі у справах дітей за місцем проживання як потенційним прийомним батькам або батькам-вихователям та отримати висновок про можливість створення прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу.

5. Ознайомитись з банком даних на дітей та за участі служби у справах дітей та соціального працівника центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді визначитись щодо взаємодобору дитини.

6. Відвідати інтернатний заклад для встановлення контакту з дитиною.

7. Міськвиконком  приймає рішення про влаштування дитини у Вашу сім’ю.

8. Дитина є членом Вашої родини.

Якщо Ви маєте бажання  подарувати нову сім"ю дитині або підлітку, що втратили своїх рідних батьків, - це тільки перший, але дуже важливий крок …

Розпочніть свій шлях вже сьогодні!

З питань сімейних форм влаштування дітей Ви можете звернутись до спеціалістів служби у справах дітей виконавчого комітету Новомосковської міської ради  за адресою: м. Новомосковськ, вул. Гетьманська, 14, тел. 38-00-26.

Служба у справах дітей виконавчого комітету Новомосковської міської ради