Новини відділу з питань надзвичайних ситуацій

10.04.2019 Бережіться кліщів: практичні поради

Укуси кліщів загрожують людині такими хворобами, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт та марсельська гарячка.

Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, затверділість м’язів шиї, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м’язів, нервової і серцево-судинної системи та навіть до інвалідності.

11.03.2019 Дії населення у випадку загрози (або виникнення) повені, паводку!

Серед надзвичайних ситуацій природного походження на території України часто трапляються такі небезпечні гідрологічні явища як повені та паводки. При загрозі виникнення одного із цих явищ населенню необхідно дотримуватися чітких інструкцій та рекомендацій місцевих органів влади та фахівців екстремальних служб.

- Уважно слухати інформацію відділу з питань НС та ЦЗН міста та інструкції про порядок дій, не користуйтеся без потреби телефоном, щоб лінія була вільна для в’язку з Вами;

08.02.2019 Подбайте про свою безпеку самі і застерігайте інших!

Внаслідок температурних перепадів, на дахах будинків утворюються крижані бурульки. Ці красиві «сталактити» несуть смертельну небезпеку для пішоходів, особливо в тих місцях де тротуари безпосередньо прилягають до будинків.

Щоб не стати жертвою крижаних бурульок,  які    можуть впасти на пішохода з настанням відлиги, необхідно:

16.01.2019 Шановні новомосковці! Будьте обережні при зануренні в крижану воду на Водохреще, не допускайте переохолодження організму!

У зв’язку зі святкуванням Хрещення Господнього, 19 січня, відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Новомосковської міської ради звертається із застереженням бути вкрай обережними, перебуваючи поблизу водних об’єктів під час святкування:

Не виходьте без потреби на лід, не залишайте без нагляду дітей поблизу водойм, переконайтеся, що лід, на який ви виходите, достатньо міцний.

09.01.2019 Увага! Вибухонебезпечні предмети!

У зв'язку із воєнними діями на Сході нашої країні зростає небезпека терористичних актів. Тому,  всім мешканцям необхідно бути пильними і завжди пам'ятати основні правила дій при виявленні підозрілих і вибухових пристроїв.

Зразки вибухонебезпечних предметів, замаскованих терористами під звичайні речі, які вдалося вчасно виявити і знешкодити співробітникам Державної служби України з надзвичайних ситуацій:

- авторучка, банка;

- книга;

02.01.2019 Обережно, бурульки!

Внаслідок температурних перепадів, на дахах будинків утворюються крижані бурульки. Ці красиві «сталактити» іноді несуть смертельну небезпеку для пішоходів, особливо в тих місцях, де хідники (тротуари) безпосередньо прилягають до будинків.

20.12.2018 Дії населення в складних погодних умовах

Небезпека низьких температур.

В зимовий період при різкому падінні температури спостерігаються несприятливі погодні умови, при яких можливі травмування,переохолодження обмороження.

Для уникнення травмування під час ожеледі, необхідно бути обережним та дотримуватись основних правил:

- взуття краще всього одягнути на мікропористій підошві;

- виходити із будинку не поспішаючи;

18.12.2018 Пам’ятайте! В опалювальний період особливу увагу необхідно приділяти стану димових і вентиляційних каналів

Причиною порушення тяги можуть стати завали і обмерзання димарів, попадання в них сторонніх предметів. Як наслідок – чадний газ, не знайшовши виходу, розповсюджується по приміщенню і може стати причиною отруєння.

18.12.2018 Будьте обережні при користуванні природним газом!

Нехтування нормами і правилами безпечного користування газовими приладами в котре стало причиною трагедії. Самовільне встановлення газових приладів та недотримання вимог безпеки під час їх експлуатації залишаються головними причинами загибелі людей. У зв’язку з чим, звертаємося до мешканців міста з закликом зайвий раз пересвідчитися у надійності газових приладів та відповідності їх технічним нормам.

Нагадуємо про необхідність дотримуватися правил безпечного користування:

07.11.2018 Будьте обережні при користуванні природним газом!

Нехтування нормами і правилами безпечного користування газовими приладами в котре стало причиною трагедії. Самовільне встановлення газових приладів та недотримання вимог безпеки під час їх експлуатації залишаються головними причинами загибелі людей. У зв’язку з чим, звертаємося до мешканців міста з закликом зайвий раз пересвідчитися у надійності газових приладів та відповідності їх технічним нормам.

Нагадуємо про необхідність дотримуватися правил безпечного користування:

22.10.2018 Будьте вкрай обережні з побутовим газом

Якщо ви відчули запах газу в під'їзді, негайно зателефонуйте в аварійну газову службу! Разом із сусідами спробуйте виявити місце і джерело витоку газу. Оголосіть про небезпеку всім мешканцям будинку, переконайте їх не користуватися електричними дзвінками і відкритим вогнем.

11.10.2018 Увага! Інформує управління цивільного захисту Дніпропетровської облдержадміністрації

З 16 по 18 жовтня 2018 року на території області під керівництвом Державної служби України з надзвичайних ситуацій буде проведено командно-штабне навчання з органами управління та силами цивільного захисту.

Метою навчань є: проведення оцінки стану готовності органів управління та сил цивільного захисту до дій за призначенням у разі виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період.

Під час навчання будуть практично відпрацьовані:

19.09.2018 ДІЇ НАСЕЛЕННЯ У ВИПАДКУ ПОЖЕЖІ В ЖИТЛОВОМУ БУДИНКУ

Пожежа — це неконтрольоване горіння, що розповсюджується у часі і просторі. Горіння-це процес з’єднання речовин з киснем, який супроводжується димом та полум’ям.

Токсичні продукти горіння, підвищена температура середовища, дим, вибухи та руйнування, ураження електричним струмом, паніка створюють загрозу життю і здоров’ю людини.

Щорічно від пожеж стається безліч нещасних випадків, завдаються значні матеріальні збитки. Що потрібно робити, якщо вас застала пожежа у багатоповерховій будівлі?

05.09.2018 ОБЕРЕЖНО ГРОЗА!

Ніщо так не лякало наших пращурів, як спалахи блискавок, що краяли небо, і пекельний гуркіт грому. Елліни пов'язували це явище природи з наймогутнішим із богів - Зевсом, в інших народів блискавки ототожнювали із стрілами розгніваного божества. Нині фізика пояснює справ­жню природу блискавки, як розряд в атмосфері мільйонів кіловат енергії.

13.08.2018 Як уберегти себе від ботулізму

Ботулізм - гостре інфекційне-токсичне захворювання з групи харчових токсикоінфекцій, що викликається анаеробними бактеріями і їх токсинами, що характеризується переважно важким ураженням ядер черепно-мозкових нервів. Зустрічається у всіх частинах земної кулі, але частіше в країнах, де населення вживає багато консервованих продуктів домашнього приготування.

11.07.2018 Обережно! Комахи!

Літо люблять не лише люди, а й різні комахи. Однак «близьке спілкування» може привести до неприємних наслідків. Наприклад, укус комара здатний викликати алергічну реакцію, яка може супроводжуватися не лише почервонінням, свербінням, а й набряком на місці укусу. Також не забувайте, що комарі можуть переносити інфекцію. Щоб захиститися від цих комах, використовуйте репеленти.

06.07.2018 Не забувайте про пожежну безпеку!

Слід пам’ятати, що причиною лісової пожежі може стати необережно кинутий сірник або недопалок. А також відповідально ставитися до багать:

· ніколи не залишати вогнище без догляду;

· місце для багаття має бути обкопаним навколо;

· перед тим як піти, вогонь необхідно старанно загасити.

06.07.2018 Будьте обережні під час святкування Івана Купала!

На Івана Купала особливу роль відведено воді. Багато народних гулянь проходять поблизу водних об’єктів, люди купаються у відкритих водоймищах. Саме тому відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Новомосковської міської ради нагадує правила поведінки на водоймах.

 Купатися слід лише в місцях для цього пристосованих, тобто обладнаних усім необхідним для безпечного відпочинку а, в разі необхідності, надання рятувальної чи медичної допомоги.

19.06.2018 Як вберегтися від спеки

Щорічно тисячі українців отримують сонячні й теплові удари. Медики кажуть, що в зоні ризику перебувають пенсіонери, люди із серцево-судинними захворюваннями, з надмірною вагою, заводчани і шахтарі. За словами лікарів, тепловий удар можна отримати в задушливому приміщенні, а сонячний – під впливом сонячних променів. Медики щоразу повторюють, що в спекотний  період, з 10 до 16 години, без потреби не варто перебувати на вулиці. Якщо в результаті теплового удару шкіра потерпілого стала сухою,  необхідно терміново викликати «швидку», рекомендують медики.

12.06.2018 м. Новомосковськ. Рятувальники навчають дітей основам безпеки життєдіяльності

Щороку діти навчальних закладів міста та району з великим задоволенням приходять на екскурсію до 31-ї державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області.

Так, 11 червня поточного року  до пожежно-рятувального підрозділу завітали учні з вчителями середньої загальноосвітньої школи № 4 міста Новомосковська.

06.06.2018 м. Новомосковськ. Рятувальники навчають дітей основам безпеки життєдіяльності

05 червня поточного року з метою збереження життя та здоров’я дітей, рятувальники  31 –ї державної пожежно-рятувальної частини Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області. завітали з проведенням профілактичного заходу до Гімназії №3 розташованої в м. Новомосковськ по провулку Новоселівський  

30.05.2018 НЕБЕЗПЕЧНІ РОСЛИНИ

Недогляд, занедбаність українських земель в останні роки призвели до розповсюдження небезпечних рослин, якеносить загрозливий характер.

Від алергічних реакцій на пилок амброзії полинолистої страждає 90% населення. Надходять пові­домлення про смертельні випадки отруєння рослинами як серед дорослого населення країни, так і серед дітей. Отруйні рослини небезпечні і для домашніх тварин.

29.05.2018 м. Новомосковськ. Рятувальники навчають дітей основам безпеки життєдіяльності

29 травня поточного року з метою збереження життя та здоров’я дітей, рятувальники  31 –ї державної пожежно-рятувальної частини Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області завітали з проведенням профілактичного заходу до Центру позашкільної роботи, розташованого в м. Новомосковськ на площі Героїв.

04.05.2018 Вода помилок не прощає!

Купатися слід лише в місцях для цього пристосованих, тобто обладнаних усім необхідним для безпечного відпочинку і, в разі необхідності, надання рятувальної чи медичної допомоги.

Під час відпочинку на водних об’єктах, необхідно знати елементарні норми поведінки і беззаперечно їх виконувати:

не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;

17.04.2018 м.Новомосковськ: Рятувальники ліквідували пожежу в житловій квартирі на першому поверсі багатоповерхівки

16 квітня о 07:56 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу житловій квартирі на першому поверсі 9-ти поверхового житлового будинку по вулиці В.Ковалівка в місті Новомосковську. За вказаною адресою було направлено два відділення чергового караулу рятувальників 31-ї державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області на автоцистерні та автодрабині. Всього залучено 6 чоловік особового складу та 2 од. техніки.

17.04.2018 м.Новомосковськ: Рятувальники ліквідували пожежу в побуті

16 квітня о 00:24 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу житловій квартирі на першому поверсі 10-ти поверхового житлового будинку по вулиці Сучкова в місті Новомосковську. За вказаною адресою було направлено два відділення чергового караулу рятувальників 31-ї державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області на автоцистерні та автодрабині. Всього залучено 6 чоловік особового складу та 2 од. техніки.

17.04.2018 Новомосковський міськрайонний відділ Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області інформує

12 квітня поточного року о 16:40 до Служби порятунку «101» від начальника виробничої дільниці ТОВ “Автомагістраль - Південь” надійшло повідомлення про те що на відкритій території в м. Новомосковськ по вул..Заводська, під час проведення будівельних робіт (риття траншеї), працівниками підприємства було знайдено предмет орієнтовно схожий на застарілий артилерійський снаряд калібру 100 мм.

12.04.2018 Вогню байдуже, що нищити

Весняний підпал трави – традиція, з якою давно попрощалися усі розвинені країни світу.  Але у нас це роблять і досі, зовсім не задумуючись про те, скільки лиха можна наробити і собі, і сусідам, і усьому живому. 

12.04.2018 Рятувальники попереджають про небезпеку пожеж в природних екосистемах

Шановні громадяни! На території міста Новомосковська відмічається різке зростання кількості пожеж в природних екосистемах.  З 11 квітня по області оголошено 4 стан пожежної небезпеки. Тільки з початку квітня поточного року в місті зафіксовано 5 випадків загорянь сухої трави, очерету та сміття на відкритих територіях. Вогнем знищено близько 1,5 гектарів сухостою та сміття.

10.04.2018 Весняні небезпеки

За статистикою, в теплу пору року люди отримують більш небезпечні травми, ніж взимку. Саме навесні і влітку подовжуються черги в травмпунктах, і побачити в цих чергах можна як дорослих, так і молодь, підлітків і дітей.

Убезпечити себе й уникнути «весняного травматизму» можливо, дотримуючись елементарних правил безпеки.

Сторінки

Підписатися на Новини відділу з питань надзвичайних ситуацій