Новини відділу з питань надзвичайних ситуацій

12.12.2017 Сказ

Сказ - це захворювання вірусної природи, що виникає після укусу зараженої тварини, що характеризується важким ураженням нервової системи і закінчується, як правило, смертельним результатом. Вірус сказу виявляється в слині, а також в сльозах і сечі.

06.12.2017 Дії населення під час ожеледиці

Коли виходите із дому під час ожеледиці вдягніть на підошви та каблуки вашого взуття «льодоступи». Їх можна зробити по-різному: прикріпіть на підбір перед виходом на вулицю шматок поролону (за розмірами каблука) або лейкопластиру. Можна натерти наждаковим папером підошву перед виходом, а краще прикріпити його на підошву. Ще один спосіб, намажте на підошву клей «Момент» та поставте взуття на пісок, після цього сміливо виходьте на вулицю. Людям похилого віку краще в «слизькі дні», взагалі, не виходити з будинку.

22.11.2017 Правила поводження з електричними приладами

Кожен день ви користуєтесь електричними приладами, але потрібно знати, яка в них приховується небезпека. Ураження електричним струмом може при­зводити до електричних травм та пошкоджень, таких як скорочення м'язів, що супроводжується сильним болем, втратою свідомості, порушенням роботи серця та дихання, що може призвести до смерті людини.  Потрібно завжди пам’ятати та дотримуватись правил поводження з електричними приладами:

26.10.2017 м.Новомосковськ: Виявлено 100 одиниць вибухонебезпечних предметів

24 жовтня поточного року о 15:20 до служби порятунку «101» від працівника охорони корпорації “ІН- Фуд” розташованої по вулиці Зіни Білої в місті Новомосковську надійшло повідомлення про те, що під час проведення будівельних робіт біля корпорації “ІН- Фуд” було знайдено предмети, орієнтовно схожі на застарілі боєприпаси.

26.10.2017 Звернення керівництва Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області до батьків

Шановні батьки! Життя та здоров’я дітей – це найбільша цінність людства. У період дитинства відбувається становлення особистості та закладання необхідних для подальшого життя знань, умінь та навичок. Саме у цей період дитина потребує найбільшої уваги, спілкування і захисту. А навчити малечу безпечно поводитися вдома, на вулиці, на дорозі – це  обов’язок кожного дорослого, який знаходиться поруч з нею.

10.10.2017 ГАЗ НЕДБАЛЬСТВА НЕ ЛЮБИТЬ

Незважаючи на те, що серед населення проводиться робота з попередження пожеж у житловому секторі, роз'яснюються причини пожеж і загибелі людей з причини порушення правил експлуатації газового устаткування, пожеж не стає менше.

10.10.2017 Дії під час аварії

Жахлива статистика свідчить про те, що кожна 7 дорожньо-транспортна пригода закінчується смертю або травмами як мінімум для одного учасника аварії. У 2017 році уже зареєстровано на 6.1% більше аварій, ніж за цей же період минулого року. За півроку налічується близько 1370 летальних випадків від аварій.

Серед головних причин, які  провокують ДТП: перевищення швидкості, порушення правил перетину перехресть і правил маневрування, водіння в стані алкогольного сп'яніння, невміння  діяти під час аварії.

22.09.2017 Гриб - смачний, але життя дорожче

Настає пора тихого «полювання», тобто - збору грибів. У зв'язку з цим хочеться нагадати,  що у лісах нашого регіону є різні види отруйних грибів, які з'являються з ранньої весни і до кінця осені, тому і потерпати від них можна протягом усього цього періоду. Статистика враховує лише ті випадки отруєнь, які викликають тяжкі захворювання або закінчуються смертю. Отруєння ж, внаслідок яких виникає розлад шлунково-кишкової діяльності або інші хворобливі симптоми, здебільшого залишаються не зареєстрованими.

19.09.2017 Небезпека на дорозі під час туману.

Туман - це природне явище, що спостерігається досить часто. Його поява найбільш ймовірна восени, взимку, на початку весни. Найчастіше туман утворюється в низовинах, ярах, болотистих місцях, куди стікає холодне, щільне повітря,  а природні перешкоди заважають його розсіюванню вітром. Особливо сильний туман утворюється в холодні пори року при тривалому переохолодженні ґрунту, великій вологості. 

03.08.2017 НЕБЕЗПЕЧНІ РОСЛИНИ

Безгосподарність, занедбаність українських земель в останні роки привели до розповсюдження небезпечних рослин, яке носить загрозливий характер.

03.08.2017 Вода пустощів не пробачає

Що за літній відпочинок без купання? Туга, та й годі. Особливо коли сонечко припікає, прохолодна вода ставка або річки, озера чи моря так і манить, так і запрошує зануритися.

Поринути і поплавати – це добре, навіть корисно. Але дрібниці, про які й діти, і дорослі часто забувають, можуть зіпсувати все задоволення.

03.08.2017 Обережно! Ботулізм!

Ботулізм – це важке інфекційне захворювання, яке протікає дуже гостро. Його збудником є бактерія Clostridium botulinum, яка виділяє ботулотоксин – найсильніший з відомих науці органічних токсинів. Він витримує температуру до 120°С та характеризується ураженням нервової системи, що тим не менш не заважає цьому токсину бути головною складовою відомого косметичного препарату «ботокс».

У цьому році це інфекційне захворювання було виявлено у більшості областей України. Найбільше випадків у Запорізькій області.

04.07.2017 Якщо вжалила бджола…

З усіх комах найбільшу  небезпеку для людини становлять оси (шершень, звичайна оса ) і бджоли. При їх жаленні під шкіру вприскується отрута, від якої може виникнути місцева або загальна реакція.

02.06.2017 Обережно, спека!

В України майже щорічно буває сильна спека з температурою вище + 30 °С, причому в деякі роки вона перевищує + 40 °С. Це явище загрожує загибеллю посівів сільськогосподарських рослин, підвищенням небезпеки виникнення пожеж, а також життю та здоров’ю людей через перегрівання та поширення інфекційних хвороб.

Щоб зменшити вплив тривалої спеки:

02.06.2017 Грозова небезпека

Гроза – атмосферне явище, що пов'язане з розвитком великих купчастих дощових хмар, супроводжується багатократними електричними розрядами між хмарами і земною поверхнею, звуковими явищами, сильними опадами, нерідко з градом. Електричні розряди під час грози несуть постійну загрозу людям.

29.05.2017 Не забувайте про пожежну безпеку!

Слід пам’ятати, що причиною лісової пожежі може стати необережно кинутий сірник або недопалок. А також відповідально ставитися до багать:

ніколи не залишати вогнище без догляду;

місце для багаття має бути обкопаним навколо;

перед тим як піти, вогонь необхідно старанно загасити.

Пам’ятайте, вогнища можна розпалювати тільки в місцях, де відсутні хвойні насадження!

29.05.2017 Вода помилок не прощає!

Купатися слід лише в місцях для цього пристосованих, тобто обладнаних усім необхідним для безпечного відпочинку а, в разі необхідності, надання рятувальної чи медичної допомоги.

Під час відпочинку на водних об’єктах, необхідно знати елементарні норми поведінки і беззаперечно їх виконувати:

- не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;

15.05.2017 Звернення керівництва Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області до батьків

Шановні мами і тата, опікуни та піклувальники! Ми звикли вважати, що навчити дітей тим чи іншим правилам безпеки можна лише за допомогою численних нагадувань. Однак, як свідчить практика, насправді це не так. Діти вчаться навіть тоді, коли ми абсолютно впевнені, що вони зайняті власними справами і не помічають нічого довкола себе. Коли дитина бачить, що батьки не завжди вимикають все газове та електричне обладнання, виходячи з будинку, дитина буде робити так само, і жодна страшна історія не допоможе.

11.05.2017 Дії населення при несприятливих погодних умовах

В природі існує дуже багато небезпечних природних явищ. До них відносяться: гроза, ураган, буря, смерч. Всі ці явища несуть дуже велику небезпеку.

За науковим визначенням, гроза це — атмосферне явище, при якому у потужних купно-дощових хмарах і між хмарами та землею виникають сильні електричні розряди — блискавки, які супроводжуються громом. Як правило, при грозі випадають інтенсивні зливові опади, нерідко град, спостерігається посилення вітру, часто до шквалу.

11.05.2017 ПРОБЛЕМА ЙОДОДЕФІЦИТУ

Про справжню ціну йоду люди вперше зрозуміли під час Чорнобильської катастрофи.

Проблема дефіциту йоду виникла досить давно. Перші наукові записи про хвороби, пов'язані з дефіцитом йоду відомі в Європі з "Енциклопедії Де-ні Дідро" (1754 р). Навряд чи знайдеться сучасна людина, яка б не чула про цю проблему.

20.04.2017 Дії під час пожежі

Щорічно в дим та попіл перетворюються цінності на мільярди гривень. Внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей.

Будь-яка пожежа починається з загоряння, яке інколи може ліквідувати одна

людина, якщо має відповідні навички та знає правила поведінки під час пожежі.

Якщо виникла пожежа - відлік часу йде на секунди, тому необхідно заздалегідь знати, де і які засоби пожежогасіння розмішується та як ними   користуватися.

12.04.2017 ОБЕРЕЖНО, КЛІЩІ

З приходом весни прокидається природа, оживають ліси і зелені насадженні,  з їх пробудженням настає й найбільша активність кліщів.

Дорослі кліщі сидять на листках дерев чи кінчиках трави в очікуванні своєї жертви, а потім миттєво до неї чіпляються.

11.04.2017 Новомосковськ. Фахівці ДСНС продовжують профілактичну роботу з населенням

11 квітня поточного року з метою контролю за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки у закладах освіти, а також з метою збереження життя та здоров’я дітей, попередження виникнення надзвичайних ситуацій (подій) різного виду на об’єктах з масовим перебуванням людей, інспекторами Новомосковського міськрайонного відділу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області проведені планові перевірки  загальноосвітніх навчальних закладів №15; та №16 розташованих в  місті Новомос

20.03.2017 Радіаційна небезпека!

Аварія з викидом (розливом) радіоактивних речовин – небезпечна подія на радіаційно-небезпечному об'єкті, яка спричинила викид (розлив) радіоактивних речовин за межі встановлених захисних бар'єрів і (чи) потужність дози іонізуючого випромінювання перевищує встановлені норми і загрожує довкіллю.

02.03.2017 Собака – друг, але…

В останній час в Україні почастішали випадки нападу собак на людину, не тільки бродячим, але й домашніми.

15.02.2017 Перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву!

У різних місцях річок та озер товщина льодового покриву різна. У гирлах річок та приток міцність льоду послаблена течією. Лід блакитного кольору – найміцніший, білого - міцність у два рази менше, сірий - свідчить про присутність води в товщі льоду.

Міцність льоду можна частково визначити візуально:

- для одного пішохода - синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 5-7 см;

10.02.2017 Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Новомосковської міської ради закликає мешканців міста бути обережними при користуванні природним газом

Новий рік – нові жертви! В цьому році в області сталося вже шість випадків отруєння чадним газом!

Нехтування нормами і правилами безпечного користування газовими приладами в котре стало причиною трагедії. Самовільне встановлення газових приладів та недотримання вимог безпеки під час їх експлуатації залишаються головними причинами загибелі людей. У зв’язку з чим, звертаємося до мешканців міста з закликом зайвий раз пересвідчитися у надійності газових приладів та відповідності їх технічним нормам.

07.02.2017 5 речей, які небезпечно робити на морозі

Температура повітря в країні стрімко знижується, Новомосковські курси 3 категорії нагадують основні правила безпечного перебування на морозі.

Що робити категорично забороняється?

1. Не можна торкатися до металу голими руками і язиком, щоб не «прилипнути» до металевої поверхні. Адже метал дуже добре проводить тепло, миттєво забираючи його у людини. А в місці зіткнення шкіри з поверхнею може виникнути обмороження.

06.02.2017 м. Новомосковськ. Рятувальники попереджають населення дотримуватися правил пожежної безпеки в побуті

06 лютого поточного року рятувальники 31 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області з метою попередження пожеж та загибелі людей на них в зимовий період нагадали правила пожежної безпеки в побуті мешканцям міста Новомосковська по вулиці Коцюбинського.

01.02.2017 Новомосковський міськрайонний відділ Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області інформує

31 січня поточного року о  02 : 44 на пункт зв’язку 31 державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області надійшло повідомлення про пожежу в приватному житловому будинку  по вулиці вул. Курченко в місті Новомосковську. На місце пожежі направлено відділення пожежно-рятувального підрозділу на автоцистерні.  О 03:00 по прибуттю на місце пожежі встановлено, що пожежа охопила домашнє майно, меблі житлового будинку на площі близько 20 метрів квадратних. Завдяки злагодженим діям рятувальників о 03:15 пожежу вдалося ліквідувати.

Сторінки

Підписатися на Новини відділу з питань надзвичайних ситуацій