Жителі Дніпропетровської області заборгували за газ 755,5 мільйонів гривень

Станом на 1 травня 2016 року борг мешканців Дніпропетровської області за використаний природний газ сягнув 755,5 млн. грн. З них жителі м. Дніпропетровська винні майже 339 млн. грн. Це максимальна цифра заборгованості за останні роки.

Така ситуація з розрахунками за використане блакитне паливо у першу чергу пов’язана з підвищенням ціни на газ та нормотворчою плутаниною. Тож, навіть при тотальній економії мешканці області не в змозі оплачувати за використаний газ.

Задля уникнення подальшого зростання заборгованості та пов'язаних з цим проблем з газопостачанням, газові підприємства Дніпропетровщини рекомендують споживачам, які мають проблеми зі сплатою за газ, звернутися із відповідною заявою до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації для отримання субсидії та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, в тому числі, на газопостачання.

«Компанія сподівається на свідомість і відповідальність споживачів у питанні розрахунків, - коментує директор ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» Тетяна Соболь. – Адже, не одержуючи від населення у повному розмірі кошти за використаний природний газ, наше підприємство позбавляється можливості розрахуватися за газ з його власником та ставить під загрозу стабільне газопостачання в регіоні. Ми закликаємо неплатників не допускати порушення договірних відносин».

На жаль, деякі боржники відмовляються від конструктивного діалогу. Їх звернення до компанії відбувається вже після того, як газопостачання припинене. Споживачі, які не оплачують вчасно рахунки за газ, повинні усвідомити, що процес відновлення газопостачання здійснюється лише після 100% оплати боргів за газ та компенсації витрат працівників газової компанії на роботи з припинення та подальшого відновлення газопостачання.

У разі несплати рахунків газова компанія буде змушена відключати споживачів від системи газопостачання (відповідно до Постанови КМУ від 30.09.2015 р. №2496 «Про затвердження Правил постачання природного газу» та Кодексу газорозподільних систем).

Довідка: ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» з 01 липня 2015 року виступає гарантованим постачальником газу для споживачів природного газу м. Дніпропетровськ та Дніпропетровської області, с. Темирівка Гуляйпольського району Запорізької області та с. Радянське Кобиляцького району Полтавської області (згідно з рішення НКРЕКП №1588 від 21 травня 2015 р.). Компанія постачає природний газ майже 1,3 млн. побутовим споживачам, 922 бюджетним установам та 160 релігійним організаціям. Серед 4,8 тисяч промислових і комунально-побутових підприємств, яким ми постачаємо газ, є такі підприємства, як ВАТ «Дніпротяжмаш», ДП «НВК «Електровозобудування», МП «Дніпродзержинський сталеливарний завод».

 

За додатковою інформацією звертатися за тел. (0562) 35-06-66

e-mail: press@dpgas.com.ua

https://dpgaszbut.104.ua

Новомосковське управління по експлуатації газового господарства