Завдяки пильності громадян можна запобігти численним жертвам від спрацювання вибухового пристрою

Терористи намагаються розмістити вибухові пристрої у найбільш уразливих місцях, де зможуть завдати найбільшої шкоди населенню.

До таких місць, як правило, належать:

- автомобілі, підсобні приміщення адміністративних і житлових будинків, складських приміщень, урни для сміття, інженерні комунікації в місцях масового перебування людей;

- громадський транспорт;

- об’єкти підвищеної небезпеки тощо.

В окремих випадках вибуховий пристрій може бути замаскований у поштових посиланнях, букетах квітів, подарунках тощо.

Також до ознак підозрілих предметів, що можуть бути вибуховими пристроями можна віднести:

- залишені предмети побутового призначення (валізи, сумки, гаманці, дитячі іграшки, ручні ліхтарики тощо);

- предмети, що знаходиться в не призначених для цього місцях (наприклад, велика дитяча іграшка біля вхідних дверей).

Слід пам’ятати, що вибухова речовина може бути різноманітного виду та мати різні властивості, що, у свою чергу, надає можливість замаскувати вибуховий пристрій навіть у поштовому конверті.

При виявленні вибухового пристрою або підозрілої речі необхідно зберігати спокій. Негайно повідомити про знахідку представників міліції, охорони, аварійно-рятувальних служб або зателефонувати за номерами 101,102.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення