Заходи безпеки під час осінніх канікул

У житті є речі, які за ціною не можна порівняти ні з чим іншим. Одна з них - здоров'я дітей. Дуже важливо навчити дитину цінувати здоров'я і відповідно ставитися до своєї безпеки.

Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.

Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками.

Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюються ціною життя. А щоб не трапилась біда, потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти у тій чи іншій ситуації.

Тому, під час осінніх канікул, Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області закликає учнів та батьків завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб приємний відпочинок не був зіпсований.

Пам’ятайте і виконуйте правила переходу вулиць і доріг.

Не грайтесь на тротуарі, біля доріг.

Дотримуйтесь правил посадки в трамвай, тролейбус, автобус.

На зупинці не стійте близько біля дороги.

Не беріть в руки вибухонебезпечні предмети, а у випадку їх виявлення, необхідно повідомити дорослих.

Не можна розпалювати вогнища і кидати в вогонь карбід, солярку, бензин тощо.

Не підходьте до ліній електромереж, якщо провід обірваний, повідомте дорослих.

Не грайтесь біля залізничного полотна, не кладіть на рейки предмети, не кидайте нічого у вікна потягу.

Не лазьте по ярках і на будівельних майданчиках.

Обережно користуйтесь побутовими електричними приладами: телевізором, праскою, холодильником.

Не відходьте далеко від будинку і не впускайте в квартиру незнайомих людей у відсутності дорослих.

Не грайтеся з бродячими собаками і кішками. Мийте руки після ігор перед обідом.

У вільний час грайтесь у дворі на дитячому майданчику.

Дотримуйтесь відповідних правил поведінки в громадських місцях.

Не використовуй піротехнічні засоби - це небезпечно!

Для прогулянки вдягайся зручно і тепло, щоб не застудитися.

Шановні батьки! Ви повинні знати про кожен крок вашої дитини, адже ви несете відповідальність за її здоров’я, виховання та життя. Будьте дбайливими, добрими, люблячими батьками! Щасти  вам у вихованні ваших дітей! Пишайтеся своїми дітьми та їхніми успіхами!

Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення