За самовільну порубку лісових насаджень передбачена кримінальна відповідальність

На початку лютого цього року до місцевої міліції звернулися небайдужі громадяни з повідомленням про те, що невстановлені особи здійснюють незаконну порубку дерев в лісосмузі на території Знаменівської сільської ради.

Негайно відреагувавши на повідомлення про злочин, новомосковськими працівниками сектора боротьби з економічними злочинами був задокументований цей факт та в подальшому  виявлений ще один – аналогічний, за якими були встановлені чотири особи, які організували та здійснювали порубку лісових насаджень в Новомосковському районі. Зловмисники після себе залишили тільки пеньки та гілки. Саме таку картину правоохоронці побачили на місці скоєння правопорушення. Своїми діями зловмисники нанесли державі збитків на 62 000 гривень. Однак ту шкоду, яка була заподіяна зловмисниками, природі доведеться довго відновлювати.

За даними фактами відкриті кримінальні провадження за ст. 246 КК України (незаконна порубка лісу). Санкція статті передбачає штраф, або позбавлення волі на строк до 3-х років з конфіскацією незаконно добутого. Досудове розслідування триває, а новомосковські правоохоронці будуть й надалі проводити рейди з виявлення таких порушників.

Т.М. Попова, майор міліції

Новомосковський ВП ГУНП в Дніпропетровській області