З наступаючим Новим роком та Різдвом!

Шановні новомосковці!

Ось і наступив останній передноворічний тиждень, який для нас та наших дітей, за давніми традиціями, є святковим. Кожна родина готується до Новорічного та Різдвяного вечорів, діти з нетерпінням чекають подарунків і веселих святкових канікул. Умови для масових гулянь та святкового настрою створює, в тому числі, і місто.

 

Сьогодні вже виконана частина проекту по реконструкції центру міста, як ми й обіцяли, частина площі відкрита для людей. Але на основній частині площі Героїв, де традиційно розміщувалась міська новорічна ялинка, продовжуються роботи. І завершені вони будуть вже наступного року. Другу, більшу частину запланованої реконструкції площі, і головну її прикрасу – світловий музичний фонтан, мешканці міста побачать вже наступного року.

Хочу нагадати, що реконструкції центральної площі міста Новомосковськ чекав більше тридцяти років. На це в міста просто не було коштів, немає таких фінансових можливостей в бюджеті міста і сьогодні. І якби не цільове фінансування цього проекту з державного фонду регіонального розвитку, ми б і надалі лише мріяли про сучасний і якісний благоустрій історичної частини центру міста. Тому хочу ще раз від себе й усіх новомосковців подякувати Народному депутату Вадиму Нестеренку, який доклав чимало зусиль, щоб фінансування такого масштабного проекту стало можливим, та, по суті, зробив чудовий подарунок новомосковцям. При цьому, задача міської влади – зробити все можливе, щоб усі роботи з капітального благоустрою площі були виконані якісно і вчасно.

Цього року, щоб створити для мешканців міста умови для святкування Нового року і Різдва, виконавчий комітет прийняв рішення про незвичне для новомосковців місце розташування новорічної ялинки – на прилеглій до Вічного вогню відреставрованій частині площі. В цьому, на мій погляд, є навіть деякий символ розвитку міста – зустріти Новий рік на новій по якості благоустрою площі.

Мені б хотілося, щоб і цього року новомосковцям вдалося продовжити започатковану минулого року традицію і прикрасити міську ялинку Новомосковська не вартісними магазинними прикрасами, а іграшками та символами, зробленими руками дітей. Це можуть бути кульки, фігурки різдвяних янголів, серця – як символ любові до рідного міста, виготовлені з лози, цупкого картону, гілок, фанери, пластику тощо. Повірте, що зроблені дитячими руками ялинкові прикраси на все життя запам’ятаються як дітям, так і їхнім батькам.

Надалі у нас виникла проблема – де розмістити зону для народних гулянь. На мій погляд, організовувати її поряд із Вічним вогнем неможна. Це було б порушенням морально-етичних норм поваги до пам’яті загиблих. Та багатьом мешканцям міста хотілося б, як це прийнято в нашому місті, вийти в Новорічну ніч та Різдвяного вечора всією родиною до центру міста, знайти територію для народних розваг, де б грала музика, продавалась вулична їжа та були інші атрибути свята. Тому виконавчий комітет прийняв рішення щодо виділення території в парку ім. Сучкова та набережній Самари для проведення народних гулянь.  Тут ви знайдете територію свята,  яка буде більш скромною, ніж два попередні роки, коли свято проходило на центральній площі міста. Але, тим не менше – святкову атмосферу для мешканців міста створить і підтримає.

Від себе особисто хотів би звернутися до новомосковців з проханням підтримувати у святкові дні чистоту, порядок та доброзичливу атмосферу і поблизу центральної ялинки, і в місцях масових народних гулянь. Комунальні служби міста отримали всі необхідні вказівки, щоб забезпечити порядок під час святкувань. Аналогічні домовленості досягнуто і з відділом Національної  поліції міста. Та багато залежить від нас самих – мешканців Новомосковська.

Вітаю вас з наступаючим Новим роком та Різдвом! Бажаю кожній родині благополуччя і достатку, реалізації в Новому році всіх задуманих ідей і планів, міцного здоров'я та гарного настрою!

 

Секретар Новомосковської міської ради Сергій Горошко