Вогню байдуже, що нищити

Весняний підпал трави – традиція, з якою давно попрощалися усі розвинені країни світу.  Але у нас це роблять і досі, зовсім не задумуючись про те, скільки лиха можна наробити і собі, і сусідам, і усьому живому.

Щороку, з настанням сухої погоди пожежники все частіше залучаються до ліквідації підпалів трави  та очерету. Горіння сухої рослинності є причиною загоряння лісів,  житлових будинків і господарських приміщень, через що можуть загинути люди.  У вогні гинуть звірі, особливо страждають новонароджені зайці та їжаки, знищуються кладки й місця гніздування птахів. Разом з сухостоєм можуть горіти залишки добрив, пестициди  та небезпечне сміття. Такий дим є дуже отруйним.

Іноді для виникнення пожежі достатньо одного сірника чи  непогашеного недопалка, а локалізувати загорання та погасити пожежу сухої трави на відкритих територіях дуже складно, оскільки швидкість поширення вогню – висока, особливо у суху, вітряну погоду.

Час відмовитись від небезпечної звички. Закликаємо молодь, активних, небайдужих громадян долучитися до роз’яснювальної роботи серед знайомих, друзів, односельців, щоб попередити стихійне випалювання рослинності, а значить зберегти чиєсь життя і здоров’я.

Новомосковський міськрайонний відділ ДСНС

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення