ВІЗЬМИ ДИТИНУ У СВОЮ РОДИНУ

Родина – яке близьке та зрозуміле для нас слово. Коли його чуєш на душі стає спокійно та затишно. Та є діти, які недобровільно позбавлені цього почуття. Це діти, які залишилися без батьків. Вони позбавлені любові та піклування.

Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає більш актуальною і болючішою темою для нашого суспільства. Кожна дитина має право виховуватись в сім'ї, де вона  отримає по-справжньому всебічний гармонійний розвиток.

В Україні існує 4 форми сімейного виховання: усиновлення, опіка, прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу.

Усиновлення – це пріоритетна форма виховання дитини. Це прийняття усиновлювачем в свою сім’ю дитини на правах дочки чи сина.  Рішення про усиновлення приймається судом.

Звичайно, кандидати в усиновлювачі бажають взяти на виховання дитину до 5 років. А старшу дитину побоюються брати на виховання звертаючи на її досить старший  вік, на встановлений характер.  Тому, і є можливість для усиновителей пройти навчання з проблем виховання таких дітей. Під час навчання фахівці відкриють потенціал майбутніх батьків і порадять взяти на виховання дорослішу дитину.

Встановлення опіки та піклування – влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї громадян України, які перебувають переважно, у сімейних, родинних відносинах з цими дітьми-сиротами або дітьми, позбавленими батьківського піклування.

Опікуном, піклувальником дитини може бути за її згодою повнолітня дієздатна особа.

При призначенні опікуна, піклувальника враховуються особисті якості особи, її здатність до виховання дитини, ставлення до неї, а також бажання самої дитини.

Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу (далі – ДБСТ) – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, яка бере на виховання та спільне проживання не менше як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Загальна кількість дітей (власних та вихованців) у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 чоловік.

В Україні з’явилась нова професія - патронатний вихователь. Патронатна сім’я – це люди, які готові на професійних засадах, займаючись тільки патронатом, приймати дітей у свою сім’ю – це тимчасові сімейні притулки. Патронатна сім’я – це патронатний вихователь і помічник. Патронатний вихователь не може завжди знаходитися з дітьми, тому завжди має бути помічник, який може залишитися з дітьми. Ці люди мають бути готові, що в сім’ю можуть потрапити будь-які діти у будь-який час, вони можуть бути з різними вадами та з різними емоційними проблемами, тобто діти, які залишилися без піклування батьків.

Патронатний вихователь, на відміну від відомих батьків, опікунів, не може працювати на іншій роботі, а працює лише патронатним вихователем, за що отримує заробітну плату в розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи, окрім цього, на утримання кожної дитини нараховуються кошти в розмірі двох прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини. Якщо в сім’ю потрапляє дитина з інвалідністю, з ВІЛ-інфекцією, тоді до цієї суми дораховується ще 10%.

Термін перебування дитини в патронатній сім’ї може тривати від 3 до 6 місяців.  Коли вирішуються проблеми дитини вона може бути повернена  у біологічну сім’ю або поміщена у сімейну форму виховання.

Діти - це наше майбутнє, і не важливо, чи то твоя рідна дитина, чи просто маленька особистість, яка хоче відчути твою підтримку та часточку любові. Ми повинні пам’ятати, що для щастя цих дітей потрібно так мало: добре слово, привітна посмішка і надія на краще майбутнє.

Якщо Ви дійсно не байдужі до долі цих дітей та прагнете усиновити,  створити прийомну сім’ю або ДБСТ на базі своєї родини, звертайтеся до служби у справах дітей виконавчого комітету Новомосковської міської ради  за адресою: м. Новомосковськ, вул. Гетьманська, буд. 14.

Служба у справах дітей