Візьміть дитину у свою родину

Незабаром 1 червня. Саме в цей день відзначається Міжнародний день захисту дітей, який покликаний привернути увагу до захисту прав дитини.

Головне право дитини – право на сім’ю, мати матір та батька. Але є випадки, коли батьки не в змозі подолати складні життєві обставини, їх позбавляють права виховувати дитину. Такій дитині необхідні альтернативні форми сімейного виховання: усиновлення, опіка, прийомна сім’я або дитячий будинок сімейного типу.

Пріоритетною формою сімейного виховання залишається усиновлення. Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення здійснюється у найвищих інтересах дитини.

Опіка, піклування встановлюється над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування.

Опікуном, піклувальником призначається переважно особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов'язки опікуна чи піклувальника.

Прийомна сім'я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

На сьогодні в місті Новомосковську проживає 69 родин опікунів, у яких виховуються 86 дітей, функціонує 4 прийомні сім’ї, в яких виховується 7 дітей та 3 дитячих будинки сімейного типу з вихованцями у кількості 20 дітей.

На обліку в службі у справах дітей виконавчого комітету Новомосковської міської ради перебуває 34 дитини, які підлягають усиновленню.

Сім’я є і залишається природним середовищем для фізичного, психічного, соціального і духовного розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього. Сім’я виступає основним джерелом матеріальної та емоційної підтримки, психологічного захисту, засобом збереження, передачі національно-культурних і загальнолюдських цінностей прийдешнім поколінням.

Як що Ви, шановні мешканці, бажаєте взяти дитину у свою родину, дати їй сім’ю, підготувати її до дорослого життя, служба у справах дітей виконавчого комітету Новомосковської міської ради чекає Вас з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 17.00 за адресою: вул. Гетьманська, 14.