Відкриття пам’ятної дошки герою – учаснику АТО Ю.О.Голополосову

16.03.2016 р. в Новомосковську відбулось відкриття меморіальної дошки пам’яті загиблого воїна учасника АТО, старшого прапорщика Ю.Голополосова. На заході до новомосковців звернулись заступник міського голови В.М.Ляшок, голова міської організації «Просвіта» Е.О.Шаповалова та бойові товариші загиблого героя. 

       Це вже друга меморіальна дошка, присвячена героям АТО. Зараз в місті починається конкурс проектів пам’ятника нашим землякам – героям АТО. За кращим проектом переможця конкурсу буде збудований меморіал пам’яті і слави сучасних героїв.

       Хто вони – сучасні герої? Мужні, сильні, хоробрі велетні? Або скромні, не помітні на перший погляд люди, які просто люблять свою батьківщину, та готові будь якої миті захистити свою сім'ю, свою землю від нападників.

Таким – простим сучасним героєм ми запам’ятаємо Юрія Голополосова, який віддав своє життя, захищаючи свободу та незалежність України. Він служив в армії з 1992 по 2013 рік. Звільнившись за вислугою років, маючи статус «Ветерана Збройних сил України»,  добровільно повернувся до 25-ї повітряно-десантної бригади, аби безпосередньо приймати участь в АТО на Сході країни.
       Він казав,  що йде воювати аби не вмирали молоді солдати. Старший прапорщик Юрій Голополосов, командир бойової машини, вів свою війну зі злом і несправедливістю. Кажуть, ще під час строкової служби Юрій вважався легендою бригади. На нього рівнялись, ним пишались.

       19 червня 2014 року розв’язався жорстокий бій під Червоним Лиманом. Наші десантники потрапили в справжню засідку. Спочатку терористи підбили першу машину, потім відкрили шквальний вогонь. Юрій загинув, закривши собою зовсім юного бійця. 15 липня 2014 року — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, Указом Президента України, Юрій Голополосов нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

        16 березня Юрію виповнилось би 44 роки, та зрадницька зброя перервала його життя. Але загибель воїна-героя не означає забуття. Його дух навічно буде жити в поезії і піснях українського народу, присязі молодих солдат. В місті П’ятихатки, де народився Юрій, вже відкрито пам’ятну дошку та на його честь названа вулиця. А в нашому місті перейменували вулицю Островського на честь Юрія Голополосова. Ось так сьогодні наші воїни творять історію і залишаються її часткою.

 

       

Відділ з питань внутрішньої політики, інформації та прес-служби
Фото події