Весняні небезпеки

За статистикою, в теплу пору року люди отримують більш небезпечні травми, ніж взимку. Саме навесні і влітку подовжуються черги в травмпунктах, і побачити в цих чергах можна як дорослих, так і молодь, підлітків і дітей.

Убезпечити себе й уникнути «весняного травматизму» можливо, дотримуючись елементарних правил безпеки.

Найпоширенішими травмами у весняний період у дорослих та  дітей, виключаючи банальні забиття, є переломи променевої кістки і різні травми кисті. В основному це пов'язано з невдалими падіннями.

Навесні збільшується кількість аварій на дорогах, і, як кажуть травматологи, травми при дорожньо-транспортних пригодах навесні набагато важчі. Причин тому кілька: по-перше, взимку люди ходять акуратніше, а з настанням теплої погоди - «втрачають голову». По-друге, як тільки на дорогах тане сніг, збільшується кількість так званих «мотоциклетних» травм.  Саме в теплу пору року на дорогах з'являється молодь, яка без касок та спеціального одягу катається на скутерах і моторолерах — вони й отримують найважчі ушкодження. Тому завдання батьків, дорослих і досвідчених товаришів - одягнути юного гонщика за всіма правилами безпеки, не забуваючи про шолом, який у критичній ситуації може врятувати життя.

Як показує практика, мотоциклісти досить обережні на дорогах, але й вони не уникають як звичайних легких травм, так і серйозних ушкоджень.

Травми при падінні з мотоцикла типові й небезпечні. При перельоті через мотоцикл шкереберть часто відбуваються ушкодження внутрішніх органів, розриви сечового міхура, переломи тазу,  нижніх і верхніх кінцівок.

Важливо пам'ятати: коли мотоцикліст падає набік, шанс одержати ушкодження хребта менший. Якщо мотоцикл «вислизає з-під вершника», то людина летить назад, і в цей момент необхідно  закрити голову руками. При «правильному» падінні постраждають тільки коліна та лікті.

Дитячі майданчики навесні - основне джерело травм. У дітей під час зміни сезонів і потепління прокидається жага руху, вони дуже активні. Діти мчать на гірки, на гойдалки, заповнюють  дитячі майданчики, але вони небезпечні.

Батькам варто звернути увагу, що багато дитячих споруд у дворах мають низький рівень безпеки, і тому за дітьми треба уважно стежити, а якщо мова йде про малюків, то бажано бути з ним поряд і підстраховувати.

 

Старший майстер виробничого

навчання Новомосковських курсів 3 категорії                                                              В.Ю. Бова

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення