В Новомосковську пройшло засідання координаційної ради питань протидії туберкульозу та СНІДу

1 серпня в приміщенні Новомосковської міської ради під головуванням заступника міського голови – начальника фінансового управління Тетяни Дакової пройшло засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу. В засіданні взяли участь представники лікувальних закладів, соціальних служб, правоохоронних органів, громадських організацій та духовенства міста.

На нараді було обговорено проблему наркоманії і способи боротьби з її розповсюдженням, виявлення наркозалежних та їх лікування, посилення роз’яснювальної та профілактичної роботи серед населення.

В.о. головного лікаря Новомосковської центральної міської лікарні Юлія Андрейко зазначила, що з 2013 року в місті працює програма замісної терапії для наркозалежних. Замісна терапія є одним з основних інструментів профілактики розповсюдження ВІЛ/Сніду в світі. Ефективність цього методу в тому, що він дає залежним можливість відмовитись від вживання опіатів, значно знизити ризик, пов'язаний з ін’єкціями, стабілізувати здоров’я та стати соціально активними.

Лікар-інфекціоніст центру профілактики та боротьби зі Снідом Наталія Діброва повідомила, що щомісяця ВІЛ-інфекція вперше виявляється у 4-5 наркозалежних, яким в центрі одразу пропонують пройти консультацію у нарколога. Ситуація ускладнюється ще і тим, що сьогодні змінилися види наркотиків та методи їх введення.

Головний лікар Новомосковського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Леонід Гінкота зазначив, що за оцінками громадських організацій цифри по наркоманії в декілька разів більші за офіційну медичну статистику. Біда в тому, що органи охорони здоров’я не знають більше половини людей, які вживають наркотики, а тому і не можуть надати їм допомогу. Раніше поліцію проводились рейди по виявленню людей у стані наркотичного оп’яніння, їх наступного дня привозили до лікарні і ставили на облік. На жаль, зараз ця система зруйнована.

Підводячи підсумки, Тетяна Дакова запропонувала від імені координаційної ради звернутись до керівника Новомосковського відділу поліції з проханням повідомляти лікувальні заклади про виявлених наркозалежних осіб, щоб лікарі могли надати їм допомогу, провести необхідні обстеження і аналізи та визначити схему лікування наркозалежності.

Координаційною радою в межах своєї компетенції було прийнято ряд відповідних рішень.

Фото події