УВАГА! ПРОПОНУЄМО ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ГОЛОСУВАННІ ЗА ЕСКІЗНИЙ ПРОЕКТ СКУЛЬПТУРНОЇ КОМПОЗИЦІЇ НА ЧЕСТЬ ЗАГИБЛИХ ВОЇНІВ АТО

У місті завершився етап подання на конкурс ескізних проектів скульптурної композиції на честь воїнів-учасників антитерористичної операції, загиблих на Сході країни, які проживали у місті Новомосковську та Новомосковському районі.

Місце встановлення скульптурної композиції обране сім’ями загиблих. Це пл. Героїв від вул. Гетьманської до вул. Калнишевського. Дана частина площі логічно об’єднує в собі меморіал «Слави» та пам’ятки історичних подій різних епох, в яких відображено героїзм, патріотизм і мужність нашого народу, кращих його синів і дочок. Доповненням цього ансамблю стане новий пам’ятний знак нової епохи, в якій героїзм, мужність і любов до України залишаються, як і колись притаманні гідним нащадкам великих прадідів, у чиїх жилах пульсує гаряча кров і дух героїчних запорожців.

До конкурсної комісії надійшло 8 ескізних робіт.

Пропонуємо обрати 1 із 8 ескізів шляхом голосування (ГОЛОСУВАТИ).

Голосування буде тривати з 1 лютого по 1 березня 2017 року.

Ескіз № 1 «Сходи»

В даній ідеї пропонується не тільки увіковічити пам'ять, а й показати героїзм солдат.

Ідея полягає в тому, що сходи символізують перепони в житті, котрі змушена подолати кожна людина і проблеми, з якими вона стикається.

Нижні сходи символізують обставини, які під силу і звичайним людям, але подолати те, через що пройшли солдати – верхні сходи, під силу тільки героям.

На верхніх сходах пам’ятника планується викарбувати імена загиблих воїнів АТО.

Звужений простір між колонами сходів передбачається оформити у вигляді хреста з підсвічуванням, що символізує собою перехід від земного буття до небесного світу.

Висота – 16 000 мм.

Матеріал – лабрадорит або граніт.

Ескіз № 2 «Міст»

Пам'ятник має бути встановлений на вузькій алеї, яка є прохідною зоною. Щоб не ускладнювати рух пішоходів, запропоновано оптимальний варіант конфігурації пам'ятника - арка.

Взяті три прості образи-символи – стрічка Мебіуса, арка і міст.

Стрічка Мебіуса, як замкнута фігура, символізує рівноцінність заслуг всіх героїв – немає перших та останніх в списку імен. Стрічка має товщину, за рахунок чого всередині конструкції планується підсвічування. Всі імена вирізані на внутрішній частині арки, освітлення розташоване за іменами в порожнині арки. Таким чином, в темну пору прізвища героїв будуть висвітлювати шлях.

Арка. У традиціях багатьох народів проходження крізь арку символізує переродження. Таким чином, монумент – це перехід до чогось нового.

Міст – як символ переходу у вічність.

Матеріал – метал.

Ескіз № 3 «Вибух життя»

Пам'ятник воїнам, що стали героями АТО. 

Скульптурна композиція представляє собою вибух життя, геройства, честі і доблесті воїнів, що не вагаючись пішли в АТО і вийшли з цього вибуху, назавжди залишившись в наших серцях, як велика космічна квітка розгорнула свої пелюстки, прикриваючи героїв.

Пам'ятник емоційний, сповнений відчуттям гордості і туги за загиблими.

Бокові металеві фрагменти передбачено під увіковічення імен загиблих учасників АТО.

Висота: 4000 мм у найвищій точці.

Матеріал: бронза-литво, метал.

Ескіз № 4 «Еліпс»

Абстрактна символічна композиція, що складається з еліпсів і табличок з іменами на них. Еліпс – символ постійного руху життя, її кругообігу.

Композиція з них повністю динамічна, статичні лише прямокутні таблички з іменами на деяких еліпсах. Це символ того, що, незважаючи на швидкоплинність життя, загиблі солдати залишаються в нашій пам'яті кожної миті і назавжди.

Розмір: висота 6000 мм в найвищій точці.

Матеріал: нержавіюча сталь.

Ескіз № 5 «П'єта»

Образ скорботи та туги проніс через всю історію нашої країни її народ. Кожні 50 років війна за незалежність злим докором лежить на долі жінок. Скорбота "п'єта" за дитиною, чоловіком, воїном з Мікеладжельских часів сформувала образ трагедії, гибелі за ідею.

Мати, що тілом накриває дитину, намагається підхопити, підтримати його, зберегти пам'ять останньої миті, останнього подиху і відчуття незмірної туги її кінця, кінець щастя буття. Гибель у самому розширеному понятті слова. Останні миті, що застигли в бронзі. Пам'ятник нашій жінці, Україні - матері, що втрачає кращих своїх синів.

 Вітчизна у розпачі і тузі за своїми героями. Пам'ять героям, вилитим в алюмінії, чи бронзі на пам’ять нащадкам.

Розмір: висота 2 400 мм у найвищій точці.

Матеріал: бронза-литво.

Ескіз № 6 «Тризуб»

В скульптурній композиції у центрі «Тризуба» зображений сучасний образ воїна України, який стоїть на сторожі і готовий захищати волю та незалежність нашого народу. Він став часточкою стилізованого образу слова «Воля», як символу багатовікової боротьби нашого народу за свободу та частиною еволюційного розвитку української зброї від древнього тризуба до сучасного ракетного озброєння і показує спадковість українських вояків, які захищали свою землю в минулому, захищають тепер, а образ цей формуватиме патріотів України, які стануть на захист своєї країни, не шкодуючи свого життя, як теперішні герої Новомосковська.

Скульптура «Тризуб» стоїть на постаменті у вигляді хреста, який символізує орден «Свободи України». Монумент розташований у центрі алеї площі Героїв.

Скульптура «Тризуб» може бути виконана із бронзи або каменю і стояти на гранітному постаменті у вигляді хреста, який лежить на землі. На постаменті будуть зроблені написи щодо увіковічення пам’яті загиблих земляків.

Розміри скульптури:

постать солдата – 3 м,

висота всього постаменту – 5 м.

Матеріал: постать солдата із бронзи, тризуб і постамент – із каменю.

Ескіз № 7 «Хрест»

Пам’ятник виконано в формі християнського хреста в обрамленні бетонних блоків, що символізують блок-пост.

Хрест має проріз у вигляді силуету воїна, який віддав своє життя за мир в нашій державі. На бетонних блоках нанесено прізвища, імена та звання загиблих.

Паросток дерева, який виконано з металу в основі пам’ятника, символізує відродження нового життя, заради якого в тяжкій боротьбі були принесені жертви, які не стали даремними.

Таким чином пам’ятник увіковічує християнські цінності та неминучу перемогу добра над злом.

Ескіз № 8 «Крила»

«Крила» – скульптура, яка пропонується до розміщення по алеї. Крило означає не тільки янголів у християнстві, але й добрих духів. Це часткове відображення образу птаха, виражає приналежність крила до сфери неба, його піднесення над людським світом завдяки легкості пера. Хоча крила зазвичай зв’язують з ідеєю піднесення чи переходу з землі на небеса, вони можуть також символізувати захист («взяти під крило»). У даному випадку це символ загиблих янголів, які віддали свої життя за нас і крилами оберігають нас.

Висота – від 2-х м.

Матеріал – бронза або чорний метал.

Відділ з питань внутрішньої політики, інформації та прес-служби
Фото події
Ескіз № 1 "Сходи"
Ескіз № 2 "Міст"
Ескіз № 3 "Вибух життя"
Ескіз № 4 "Еліпс"
Ескіз № 5 "П'єта"
Ескіз № 6 "Тризуб"
Ескіз № 7 "Хрест"
Ескіз № 8 "Крила"