Управління Держпродспоживслужби в м. Новомосковську інформує

В зв’язку з несприятливою епізоотичною ситуацією зі сказу тварин в Україні та Європі посилено вимоги під час вивезення з України домашніх тварин на територію країн-членів Європейського Союзу.

Відповідно до вимог Європейської комісії, для перетину кордонів, при ввозі або транзиті, всі домашні тварини (собаки, кішки або тхори) мають:

- бути марковані імплантацією мікрочіпу;

- бути вакциновані проти сказу лікарем ветеринарної медицини та вакциною, яка відповідає вимогам Європейської комісії, при цьому тварині має бути принаймні 12 тижнів на дату введення вакцини та дата введення вакцини не має передувати даті маркування мікрочіпом;

- пройти дослідження на наявність поствакцинальних антитіл до вірусу сказу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ, вул. Донецька, 30, м. Київ, 03151, тел. +380 44 243-37-54) або іншій сертифікованій лабораторії (список можна побачити на сайті:http://ec.europa.eu/food/animal/liveanimals/pets/appruval_ en.htm):

· тест повинен проводитися на зразку сироватки, відібраному лікарем ветеринарної медицини в стерильні поліпропіленові пробірки, які загвинчуються (епіндорфи в об’ємі - не менше  0,5 -1,0 мл), не раніше 30 днів після дати вакцинації  і не пізніше ніж за три місяці  до  дати відправлення;

· доставка зразку до сертифікованої лабораторії з дотриманням діючих інструкцій (транспортування на льоду в термоконтейнері (термосі)) проводиться власником тварини особисто або експрес-поштою чи кур’єрскою поштою разом з супровідним документом, оформленим  лікарем ветеринарної медицини, копіями закордонного паспорту власника, паспорту тварини і квитанцією про оплату за дослідження.

Перевірте правильність написання в супровідному документі всіх даних особливо написання англійською мовою прізвища ім’я власника та клички тварини.

Проби сироваток без ідентифікаційного номеру тварини (мікрочипу) і проби, непридатні для дослідження (гемолізовані) або ті, які надійшли з порушенням цілісності контейнера (пробірки), утилізуються і дослідженню не підлягають. 

Термін дослідження – 14 днів (в разі необхідності термін може бути збільшений до 3-4 тижнів, про що власник буде повідомлений завчасно).

· З метою уникнення підробок ДНДІЛДВСЕ зобов’язаний розміщувати результати лабораторних досліджень на своєму офіційному веб-сайті, дотримуючись умов конфіденційності. При цьому контроль за оформленням, обліком та видачею результатів таких лабораторних досліджень буде посилений. А при зверненні суб’єктів господарювання Інститут має забезпечити перевірку автентичності експертних висновків, виданих лабораторіями, схваленими ЄС на проведення досліджень на титр антитіл до вірусу сказу, про результати якої інформувати Держпродспоживслужбу.

· Результат дослідження виписується на офіційному бланку українською і  англійською мовами. Експертний висновок (довідка) повинен бути прикладений до ветеринарного сертифікату. Ці документи та детальна інформація щодо переміщення тварин розміщені на веб-сайті Держпродспоживслужби в розділах: Міжнародне співробітництво - Ветеринарія та безпечність - Вимоги до некомерційного переміщення тварин.

Оформлення документів на вивезення тварин, які попередньо були ввезені з країн-членів ЄС, проводиться відповідно до вимог чинного законодавства на підставі оригіналу міжнародного ветеринарного сертифіката, виданого країною-відправником.

Звертаємо увагу, що під час оформлення міжнародних ветеринарних сертифікатів інформація про тварину буде перевірятися методом зчитування її за допомогою спеціальних засобів з мікрочипа тварини.

У випадку пред’явлення суб’єктами господарювання експертного висновку, виданого схваленими лабораторіями країн-членів ЄС, видача супровідних ветеринарних документів на вивіз домашніх тварин здійснюється виключно після перевірки автентичності такого експертного висновку через контактні дані, розміщені на офіційному сайті Європейської Комісії за посиланням https://ec.europa.eu/food/animals/pet-movement/approved-labs_en або через відповідальну особу ДНДІЛДВСЕ.

Перевірку автентичності експертних висновків необхідно здійснювати за 5 робочих днів до оформлення супровідних ветеринарних документів.

Держпродспоживслужба також звертає увагу власників тварин на необхідність завчасного звернення до державних установ ветеринарної медицини на місцях (за 10 днів) для оформлення ветеринарних документів на вивезення тварин.

 

В.о. начальника

Управління Держпродспоживслужби 

в м. Новомосковську                                                                             М.О. Малишева

Відділ з питань внутрішньої політики, інформації та прес-служби