Удосконалено порядок надання субсидій для пільговиків

Уряд змінив порядок надання субсидій для пільгових категорій громадян. Було внесено зміни до порядку обчислення сукупних доходів громадян для призначення  житлових субсидій (постанова від 27.04.2016 року №319). Зокрема, громадянам, що мають пільги на оплату ЖКП і звертаються за субсидіями, відповідні пільги на період отримання субсидій не нараховуються. Слід зазначити, що це не призведе до зменшення соціального захисту населення, оскільки субсидії нараховуються з урахуванням пільг, й обсяг обов’язкового платежу за ЖКП залежить лише від доходів сім’ї.

Ті домогосподарства, які не мають права на субсидії, але мають право на пільги, - отримуватимуть пільги; ті, хто має право на субсидії, - отримуватимуть субсидії.

Також, з метою стимулювання громадян до працевлаштування, уточнено види і розміри доходів, що застосовуються під час надання субсидій окремим категоріям непрацюючих громадян. Передбачено посилити соціальну підтримку деяких категорій, зокрема, дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї та внутрішньо переміщених осіб. Під час призначення субсидій до їхнього сукупного доходу не будуть ураховуватися одержувані ними соціальні виплати.

Моніторинг реального споживання енергоресурсів отримувачами субсидій і пільг показав, що встановлена норма споживання газу для опалення в розмірі 7 куб. метрів на опалення одного метра квадратного мала завищений характер. Реальний показник склав 5,3 куб метра. У зв’язку з цим було внесено зміни до урядової постанови від 06.08.2014 року №409 та встановлено норму у 5,5 кубометра на метр квадратний опалювальної площі.

Невикористані субсидії, які залишилися унаслідок завищених соціальних нормативів, будуть повернуті до державного бюджету.

Управління праці та соціального захисту населення