Тиждень у цифрах і фактах

Протягом минулого тижня (з 15 по 21 вересня 2014 року) на території міста Новомосковська були скоєні:

- розбій (16.09.2014 о 03.45 невстановлений чоловік шляхом вільного доступу зайшов в магазин «Велике пузо» на вул.Радянській та під погрозою предмета, схожого на пістолет, відкрито заволодів з каси виторгом в сумі 2600 гривень. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ст.187 ч.3 КК України, прийняті заходи до встановлення та затримання зловмисника і вилучення викраденого. Підозрюваному загрожує покарання у вугляді позбавлення волі на строк від 8-ми до 15-ти років);

- 3 пограбування (18.09.2014 до міліції звернулася 34-річна місцева мешканка з заявою про те, що 17.09.2014 о 20.30 на вул.Шаповалова біля буд.№1 невстановлений чоловік без застосування фізичної сили шляхом ривка відкрито заволодів її сумкою з особистими речами. Відкрито кримінальне провадження за ст.186 ч.1 КК України, прийняті заходи до встановлення та затримання зловмисника і вилучення викраденого. Нагадуємо, що про скоєння вуличних кримінальних правопорушень потрібно якнайшвидше повідомляти в міліцію, від цього в рази збільшуються шанси на розкриття злочину.

19.09.2014 о 20.00 18-річний клієнт ломбарду на вул.Сучкова з прилавку шляхом ривка відкрито заволодів мобільним телефоном. По «гарячих слідах» підозрюваний був затриманий, викрадений телефон вилучений. За цим фактом також відкрито кримінальне провадження за ст.186 ч.1 КК України.

20.09.2014 о 18.30 біля магазина «Наталі» по пров.Спаському невстановлений чоловік шляхом ривка з шиї відкрито заволодів золотим ланцюжком 54-річного місцевого мешканця. Відкрито кримінальне провадження за ст.186 ч.1 КК України);

- 25 крадіжок, в тому числі 6 – мобільних телефонів, 1 – з автомобіля;

- 8 шахрайств та 3 замаха на шахрайство, з яких 8 – по мобільним та стаціонарним телефонам, коли незнайомці повідомляли про затримання рідних міліцією, про скоєні ними злочини тощо та пропонували «відкупитися». Лише у трьох випадках громадяни, яких спробували ошукати, проявили здоровий глузд і не піддалися на провокацію.

Вкотре радимо вам не довіряти інформації, яка була одержана по телефону від незнайомців і перевіряти її, навіть якщо телефонуючий представився співробітником міліції, банку, оператором мобільного зв'язку, другом або родичем. Не поспішайте вживати термінових заходів щодо виконання пропозицій або вимог незнайомців, особливо тих, що стосуються переказу коштів на мобільний телефон або банківський рахунок. А головне, якщо ви, попри все, стали жертвами шахраїв, негайно телефонуйте в міліцію.  І ще дуже важливо усвідомити, що якщо ж подібна ситуація є реальною, то усі ваші подальші дії набувають чітких рис кримінального правопорушення, в якому ви стаєте співучасником. Адже передача коштів посадовій особі за вирішення особистих питань є ніщо інше, як хабар. У такому випадку слід повідомити правоохоронні органи та викрити нечесного посадовця;

- 14 умисних легких тілесних ушкоджень, з яких 12 – розкриті, та інші.

За цей тиждень були розкриті злочини, скоєні в місті і районі раніше за звітний період, а саме:

-8 крадіжок, в тому числі 1 – мобільного телефона (телефон повернений власнику);

-3 шахрайства;

-5 легких тілесних ушкоджень.

По Новомосковському району за цей період сталися:

- 18 крадіжок, в тому числі 1 – мобільного телефона;

- 10 умисних легких тілесних ушкоджень, з яких 9 – розкриті;

- 2 факта незаконного обігу наркотиків (16.09.2014 біля парку ім.Шевченка м.Перещепино був затриманий 40-річний місцевий мешканець з наркотичним засобом «марихуана». 19.09.2014 під час проведення оперативно-розшукових заходів в м.Перещепино був задокументований факт незаконного збуту наркотичного засобу «опій» 44-річною місцевою мешканкою) та інші.

Т.М. Попова, майор міліції

Новомосковський ВП ГУНП в Дніпропетровській області