Спеціалісти "Дніпропетровськгазу" перевірили стан газових приладів у майже 239 тис. споживачів

Цього року, з метою підвищення рівня безпеки при користуванні газом у побуті, фахівці ПАТ «Дніпропетровськгаз» провели планово-технічне обслуговування в будинках 238,6 тис. жителів Дніпропетровщини. Під час перевірок було виявлено більше 25 тис. порушень.

З початку року виявлено майже 16 тис. випадків самовільного встановлення та заміни газових приладів і їх використання не за призначенням. Це найпоширеніша причина аварійних ситуацій і нещасних випадків при користуванні газом у побуті у Дніпропетровській області. На другому місці - використання несправного обладнання та приладів. Під час планового технічного обслуговування у домівках клієнтів "Дніпропетровськгазу" виявлено майже 3 тис. приладів із несправною автоматикою.

На третьому - недотримання в належному стані димових і вентиляційних каналів (ДВК) і нехтування перевіркою тяги.

"Особливо уважними повинні бути користувачі газових приладів з відводом продуктів згоряння в димоходи - котлів і водонагрівачів. При несправних димоходах і вентканалах продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. Для цього ДВК-системи треба періодично обстежувати, а за необхідності - прочищати і ремонтувати ", - відзначає головний інженер ПАТ "Дніпропетровськгаз" Олександр Макаренко.

Нині, коли температура повітря знижується, характерним явищем стає відсутність тяги або наявність зворотної тяги в димових та вентиляційних каналах житлових будинків. У результаті продукти згорання природного газу не викидаються через димохід, а надходять у приміщення, де встановлений газовий прилад.

ПАТ «Дніпропетровськгаз» звертає увагу своїх клієнтів, для того, щоб уникнути нещасних випадків для виконання монтажу і підключення газового обладнання варто звертатись до спеціалізованих організацій, які мають діючі дозволи та ліцензії на виконання робіт на об’єктах підвищеної небезпеки.

Довідка: Основною сферою діяльності ПАТ «Дніпропетровськгаз» є розподіл природного газу споживачам Дніпропетровської області. На сьогодні рівень газифікації регіону становить 89%. Природний газ отримують майже 600 тисяч сімей та 2,3 тис. підприємств, установ і організацій. Компанія посідає друге місце з розподілу природного газу серед підприємств нафтогазової галузі України. Обсяги розподілу складають близько 1,7 мільярдів кубометрів газу на рік. ПАТ «Дніпропетровськгаз» - одне з найбільших платників податків у Дніпропетровській області. Щорічно до бюджетів усіх рівнів компанія перераховує більше 200 мільйонів гривень податків і зборів.

Новомосковське управління по експлуатації газового господарства