Шукаємо патронатних вихователів разом

13 березня 2019 року у приміщені Новомосковської міської ради відбувся спільний захід Новомосковського міськрайонного центру зайнятості та Новомосковського міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді щодо презентації професії «патронатний вихователь».

У заході взяли участь директор Новомосковського міськрайонного центру зайнятості Сергій Кадевич, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Юлія Зубаненко, провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Ірина Санжаревська, заступник директора Новомосковського міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Ольга Лало, начальник відділу з питань виплати пенсій № 18 Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Зоя Ткаченко, головний спеціаліст служби у справах дітей виконкому Наталія Полтавець та 14 безробітних осіб, які на сьогодні знаходяться в пошуку роботи.

Метою заходу було ознайомлення присутніх з професією «патронатний вихователь» та пошук і відбір кандидатів, які відповідають вимогам до професії.

Захід розпочав директор Новомосковського міськрайонного центру зайнятості Сергій Кадевич. «Патронатний вихователь – це унікальна для України професія, що набуває все більшої актуальності сьогодні. Це є соціально корисна і необхідна для міста Новомосковська робота» – наголосив він.

Ольга Лало повідомила, що місто Новомосковськ потребує послуги сімейного патронату, що передбачають забезпечення тимчасового догляду, виховання та реабілітації в умовах сім’ї дітей, які залишилися чи можуть залишитися без батьківського піклування та дітей, які потребують тимчасової підтримки та професійної допомоги.

«Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю (від 3 до 6 місяців), та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування. Сім’я патронатного вихователя – це подружжя, в якому один із членів сім’ї на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі або мають іншого повнолітнього члена родини, який згоден бути помічником патронатного вихователя; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві. За свою роботу патронатний вихователь щомісяця отримує грошове забезпечення, соціальну допомогу на утримання та виховання дитини.» – розповіла Ольга Лало.

Присутніх цікавили психологічні аспекти роботи патронатного вихователя, вимоги до житлових умов та розміри грошового забезпечення.

На всі питання надала детальні відповіді Ольга Лало.

В кінці заходу начальник відділу з питань виплати пенсій № 18 Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Зоя Ткаченко поінформувала присутніх про умови призначення пенсій, мінімальний страховий стаж для набуття права на пенсію за віком  та механізм виплати монетизованих субсидій у грошовій формі через Пенсійний фонд.

Відділ з питань внутрішньої політики, інформації та прес-служби