Шановні мешканці Новомосковська!

Захворювання серцево-судинної системи, особливо ішемічна хвороба серця, інфаркт та інсульт, є головною причиною смерті та інвалідності у всьому світі; ні з якої іншої причини щорічно не помирає стільки людей. Однозначних причин розвитку цих хвороб не існує, проте виділяють фактори, що сприяють їх виникненню та прогресуванню, їх називають факторами ризику (ФР).

Існують ФР, на які ми не можемо вплинути - некеровані ФР (не залежать від самої людини). До них відносяться: вік; (чоловіки старше 45, жінки старше 55 років), стать; спадковість (інфаркт, інсульт, гіпертонічна хвороба у родичів першої лінії).

Також існують фактори ризику, на які ми можемо вплинути - керовані ФР (залежать від способу життя і поведінки, тому можуть бути усунені). До них відносяться:

* паління;

* нездорове  харчування;

* низький рівень фізичної активності (менше 30хв в день);

* надмірне споживання алкоголю;

* надмірна маса тіла/ожиріння (якщо окружність талії більш ніж 80 см у жінок та 94 см у чоловіків);

* підвищений артеріальний тиск (більше ніж 130 та 80 мм.рт.ст);

* підвищений рівень холестерину;

* підвищений рівень глюкози;

* стрес, тривога, депресія;

Достовірно доведено, що захворювання серцево-судинної системи у багатьох людей можна попередити за рахунок корекції факторів ризику! У зв’язку зі зростаючою захворюваністю на серцево-судинні хвороби серед різних вікових груп, медичні працівники КНП «Новомосковський міський центр ПМСД» мають змогу провести профілактичне консультування та обстеження осіб, які мають фактори ризику розвитку серцево-судинних катастроф.

Зверніться до сімейного лікаря, якщо маєте хоча б один з перерахованих факторів ризику. Ви маєте змогу безоплатно пройти ЕКГ та інші обстеження, дізнатись рівень глюкози та холестерину крові, спільно з лікарем розробити індивідуальну програму реабілітації та безкоштовно отримати основні ліки! Попіклуйтеся про себе та рідних!

Відділ з питань внутрішньої політики, інформації та прес-служби