Шановні ліквідатори аварії на Чорнобильській атомній електростанції!

14 грудня в Україні відзначають День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції – людей, які ціною свого життя та здоров’я здолали страшну трагедію ХХ століття.

Наслідки катастрофи мали планетарні масштаби: величезні території були забруднені радіонуклідами, десятки тисяч громадян переселено у безпечні місця з 30 – кілометрової Чорнобильської зони. І якби не мужність і жертовність багатьох ліквідаторів – чорнобильців, наслідки були б ще жахливішими.

Аварія на атомній електростанції залишається незагоєною раною України, її смертоносний вплив відчуватиме ще не одне покоління. Незважаючи на складну ситуацію в державі, ми не маємо права забувати про подію, яка суттєво змінила наші погляди на сучасну цивілізацію.

Надання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує нам про проблеми цих мужніх людей, що відали свої життя заради спасіння нашої землі.

Ми повинні пам’ятати тих, хто ціною свого здоров’я і навіть життя захистили людство від величезної катастрофи, яку приніс Чорнобиль.

З глибокою шаною схиляю голову перед вами, шановні ліквідатори, за ваш подвиг, за те, що ви стали на шляху сліпої ядерної стихії і тим самим захистили не лише українську землю, а й усе людство від смертельної небезпеки.

Щиро бажаю вам щастя і довгих років життя, благополуччя та добробуту. Хай назавжди залишиться в минулому і ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.

З повагою та вдячністю

міський Голова                                                                                       В.І.ЛІТВІЩЕНКО