Рятувальники проводять Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності

Дитинство - найважливіший, самобутній і неповторний період у становленні особистості, саме в цей час дитина формується фізично, психічно й інтелектуально, набуває необхідних знань, умінь та навичок, і саме в цей період вона потребує найбільшої уваги, спілкування і захисту. Важливою складовою виховання дітей є навчання основам безпечної життєдіяльності, яке повинно привчити дитину цінувати та берегти власне життя і життя оточуючих, уникати потенційно-небезпечних ситуацій, а у разі їх виникнення – діяти грамотно, надаючи самодопомогу чи допомоги іншим.

З метою запобігання травмування та загибелі дітей в умовах надзвичайних ситуацій (подій), та на виконання «Комплексного плану основних заходів із безпечної життєдіяльності дітей на 2014-2015 навчальний рік» фахівцями Новомосковського міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області та рятувальниками 31-ї державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області постійно проводиться інформаційно-розяснювальна робота з дітьми.

Щороку діти навчальних закладів з великим задоволенням приходять на екскурсію до 31-ї державної пожежно-рятувальної частини розташованої в місті Новомосковську та 49-ї державної пожежно-рятувальної частини в місті Перещепине. Рятувальники під час заходів демонструють дітям практичні дії з ліквідації умовних надзвичайних ситуацій різного виду, бойові розрахунки, пожежне обладнання, яке є на озброєнні пожежно-рятувальних підрозділів, та готовність до надзвичайних ситуацій різного виду.

В навчальних закладах рятувальники проводять відкриті уроки на знання правил безпечної поведінки та з питань профілактики невиробничого травматизму, проводять конкурси, вікторини серед дітей, демонструють профілактичні відеофільми. Для школярів старших класів рятувальники надають консультації, в яких вищих вузах цивільного захисту України можна продовжити навчання по закінченню школи та присвятити своє життя професії рятувальника.

Під час проведення Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності та Днів цивільного захисту діти з великим задоволенням задають рятувальникам запитання на які отримують чіткі, обґрунтовані, професійні відповіді, та вкотре визнають для себе, що професія рятувальника одна з найнебезпечніших і найшляхетніших професій у світі.

Рятувальники із задоволенням зазначають, що діти добре володіють інформацією про те, як треба поводитись під час пожеж та інших надзвичайних ситуацій, знають номери служб порятунку за якими треба звертатися по допомогу.

Тиждень знань серед дітей має на меті не лише популяризацію знань з безпеки життєдіяльності та здорового способу життя, а й навчання умінню прогнозувати небезпечні ситуації та знаходити правильні рішення щодо безпечного виходу з цих ситуацій.

Начальник Новомосковського міськрайонного управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області С.В. Махов

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення