Роз’яснення щодо харчування дітей у закладах загальної середньої освіти м. Новомосковська

Згідно  рішення Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 року, Уряд скасував безкоштовне харчування для школярів 1-4 класів, сім'ї яких не отримують допомогу для малозабезпечених, але прийнятими рішеннями Новомосковської міської ради безкоштовне харчування в школах до грудня 2018 року надавалося учням 1-4 класів незалежно від фінансового стану їх сімей.

Постановою Кабінету Міністрів України №16 від 18 січня 2016 року "Про внесення змін до Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість", змінило порядок забезпечення учнів гарячим харчуванням, вилучивши з переліку категорій дітей, що харчуються за бюджетні кошти учнів початкової школи. Цією постановою також передбачається, що в загальноосвітніх навчальних закладах денної форми навчання за рахунок бюджетних коштів здійснюється харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних і інклюзивних класах, а також учнів 1–4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

Рішенням Новомосковської міської ради №486 від 18 грудня 2017 року затверджений перелік пільгових категорій учнів, яких харчуватимуть за рахунок місцевого бюджету, до якого увійшли:

- діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування (Закон України «Про охорону дитинства»);

- діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах (Закон України «Про загальну середню освіту»);

- учні 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів із сімей, які отримують допомогу  відповідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»,

- вихованці інтернатного відділення (Постанова КМУ № 123 від 26.08.2002р. «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів, Наказ МОН України від 21.11.2002р. № 667 «Про затвердження порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей в комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах»;

- діти, один із батьків яких приймав або приймає участь  (загинув або пропав безвісти) в районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів (Закон України «Про місцеве самоврядування в України»);

- діти-інваліди  (Закон України «Про місцеве самоврядування в України»);

- діти з сімей внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції (Закон України «Про місцеве самоврядування в України»);

- діти батьків, потерпілих у наслідок аварії на ЧАЕС (Закон України «Про місцеве самоврядування в України»).

- учні 1 – 4 класів, що відносяться до вище вказаних пільгових категорій і відвідують групу продовженого дня  (Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Таким чином, міська влада розширила кількість пільгових категорій, затверджених вищезгаданою постановою Уряду, надавши можливість отримувати безкоштовне гаряче харчування більшій кількості учнів шкіл міста.

У разі неможливості сплати за гаряче харчування батьки можуть звернутися до Управління праці та соціального захисту населення м. Новомосковська з заявою на отримання статусу малозабезпеченої сім’ї.

Малозабезпечена сім’я — це сім’я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї. Право сім’ї на цю допомогу залежить не лише від доходів, але і від її майнового стану, зайнятості працездатних членів сім’ї та інших факторів.

Ця допомога призначається відповідно до закону «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» та Постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. N 250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям».

Для отримання допомоги потрібно подати заяву, де дається згода сім’ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно. До заяви про надання державної соціальної допомоги додаються:

- документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім’ї;

- довідка про склад сім’ї;

- декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім’ї (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї);

- довідка про наявність та розмір земельної частки (паю);

- довідка встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції (якщо є така особа в складі членів родини).

Розмір державної допомоги малозабезпеченим сім’ям дорівнює різниці між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованим мінімумом) і середньомісячним сукупним доходом сім’ї.

Відповідно до Закону про Держбюджет на 2018 рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) з 1 січня 2018 року для розрахунку допомоги малозабезпеченим сім’ям складає:

· для працездатних: 370,02 грн.

· для дітей до 6 років: 1268,20 грн.

· для дітей від 6 до 18 років: 1581 грн.

· для осіб, які втратили працездатність: 1373 грн.

У наданні державної соціальної допомоги може бути відмовлено, а виплата призначеної допомоги може бути припинена у випадках коли:

- працездатні члени малозабезпеченої сім’ї не працюють, не служать, не навчаються у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням соціальної допомоги;

- під час обстеження матеріально-побутових умов сім’ї з’ясовано, що малозабезпечена сім’я має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно;

- особи, які входять до складу малозабезпеченої сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за наданням соціальної допомоги здійснили покупку земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо, на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім’ї.

 

Начальник  управління освіти виконавчого комітету Новомосковської міської ради   О.С. Павлік

 

Відділ з питань внутрішньої політики, інформації та прес-служби