Проведений захід, присвячений Дню народження Т.Г.Шевченка.

Ти слухав Кобзаря? Ти чув його печаль,

Що піснею лилася з-попід струн?

Горіла, мов зоря, і сяяла, як жар,

Висока пісня кобзаревих дум.

Дзвенить вона і досі у серцях,

Відлунюється в співі журавлів

Великим Кобзарем оспівана в віках

Чарівна мова рідної землі.

Сьогодні в Україні та у всіх куточках світу , відзначають 202 річницю від дня народження Т.Г. Шевченка .
   Тарас Шевченко в колі його сучасників був, як відомо, художником і поетом, бардом і дисидентом, солдатом і засланцем.  Він не був ні політичним лідером, ні вождем суспільного чи народного руху, ні поводирем гайдамаків-повстанців.  Водночас за суттю всього зробленого ним, за підсумком усього життя став набагато більшим –          Великим Кобзарем, котрий "отверз уста" "німим братам своїм" і заповів нам жити "в своїй хаті", де "своя й правда, і сила, і воля".
  Урочисте покладання квітів до пам’ятника Великому Кобзареві пройшло і у Новомосковську. До присутніх з нагоди свята звернувся секретар Новомосковської міської ради Сергій Григорович Горошко та голова Новомосковського відділення організації «Просвіта» Емма Олексіївна Шаповалова. Журливу пісню на вірші Шевченка, «Зоре моя вечірняя»,   виконала солістка НЦНТ – Юрченко Вікторіїя.
  Напередодні Дня народження Великого Кобзаря в нашому місті пройшов конкурс читців, присвячений пам’яті Шевченка. У якому прийняли участь 53 учні з усіх шкіл Новомосковська. Переможці конкурсу читали вірші присвячені поету - Євген  Удовіченко, учень 6 класу  СЗШ № 7, вихованець Центру позашкільної освіти – Богдан Жигалко, учениця 11 класу, колегіуму №11 – Нижникова Анастасія.

Фото події