Протягом 2014 року на території міста Новомосковська виникло 124 пожежі

Протягом 2014 року на території міста Новомосковська виникло 124 пожежі, внаслідок яких загинуло 7 осіб, у тому числі 2 дітей, 3 особи постраждало, з них 1 дитина. При цьому рятувальниками 31 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області було врятовано 2 особи, з них 1 дитину. Прямі матеріальні  збитки  від пожеж склали  майже 1.2  мільйонів гривень.

Врятовано майна на суму понад 15 мільйонів гривень.

Пожежі на сьогоднішній день становлять  серйозну загрозу безпеці громадян.

Переважна більшість цих надзвичайних подій припадає на житловий сектор.

Про що потрібно завжди пам’ятати:

- недбало кинутий непогашений сірник або залишений недопалок можуть призвести до пожежі. Найпоширенішою причиною пожеж та загибеллі людей на них є куріння у ліжку. При цьому, більшість потерпілих від вогню - це особи в стані алкогольного сп'яніння. П'яні курці представляють небезпеку не лише для власного життя, а і для оточення, що може завдати непоправного збитку;

- не можна перевантажувати електромережу одночасним включенням великої кількості електроприладів в одну електророзетку;

- ні в якому разі не застосовувати замість запобіжників заводського виготовлення саморобні, що називаються в народі "жучки";

- електронагрівальні прилади - праски, чайники, самовари, плитки та інщі  слід встановлювати на підставках, що не згорають, а йдучи з будинку не забувайте їх вимикати;

- порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей всіх видів  призводить до пожеж, а інколи з тяжкими наслідками. Не використовуйте для обігріву приміщення печей для приготування їжі. Популярністю в цій справі користуються як електроплитки, так і газові плити. Наголошуємо: це суворо заборонено! У випадку з електроплитою може статися пожежа. Газова піч більш небезпечна: ймовірне отруєння газом та навіть вибух. Не залишайте газову плитку ввімкненою на ніч. Обігрів приміщення неякісними електрообігрівальними приладами, особливо саморобного виготовлення може призвести до трагедії.

- не зберігайте на горищах та в підвалах легкозаймистих речовин, тримайте їх завжди під замком – це вбереже вас від непроханих гостей, необережність яких може спричинити пожежу.

Дорослі! Надійно ховайте від малюків сірники, запальнички, не доручайте дітям стежити за включеними в мережу електричними або засвіченими гасовими і газовими приладами, печами. Дітей дошкільного і молодшого шкільного віку не залишайте в закритих приміщеннях без догляду дорослих.

Шановні громадяни! Не чекайте коли біда прийде до вашої оселі.  Виявляйте обережність у поводженні з вогнем. Зробіть своєчасні висновки і не зневажайте на застереження рятувальників.

При виявленні  вогню чи  запаху диму негайно телефонуйте 101.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення