Протидіяти корупції спільними зусиллями

27 серпня 2014 року за ініціативою Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУМВС України в Дніпропетровській області був проведений брифінг з обговорення питань зменшення тиску правоохоронних і контролюючих органів області на суб’єкти малого та середнього бізнесу.

В робочій зустрічі керівництва УДСБЕЗ ГУМВС в області прийняли участь голова Антикорупційної захисної ради Снісарь О. М., голова комітету боротьби з корупцією та організованою злочинністю Соколенко Г. В., голова правління Федерації організації роботодавців Дніпропетровщини Сергеєв В. В., керівники приватних підприємств та фізичні особи – підприємці з Дніпропетровської області.

Керівник Управління ДСБЕЗ підполковник міліції Олег Вікторович Золотоноша зазначив, що дотримуючись курсу держави на створення найбільш сприятливих умов розвитку та діяльності середнього та малого бізнесу, працівниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю зменшено утричі кількість проведених у поточному році перевірок комерційних підприємств. Жодної перевірки не було ініційовано безпосередньо ДСБЕЗ. Із 35 проведених перевірок, 23 – проводилися за зверненнями громадян, установ, організацій до міліції, а 12 – були пов’язані з необхідністю виконання доручень слідчих органів.

Для довідки: 2 перевірки суб'єктів господарювання були проведені  відповідно до звернень громадян на Новомосковщині, в результаті яких один був притягнений до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.156 КУпАП (протокол вже розглянутий в суді і рішенням суду накладений штраф у розмірі 850 гривень), відносно іншого було відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 321 КК України (незаконне виробництво, виготовлення придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних речовин чи сильнодіючих лікарських засобів), яке у серпні місяці поточного року направлено на розгляд до суду.
Також присутнім було повідомлено про результати розгляду скарг на дії працівників ДСБЕЗ. З 27 скарг, які надійшли до управління, у 7 скаргах порушені питання законності втручання у діяльність підприємців, у 5 випадках викладені відомості не підтвердилися, одна скарга направлена для прийняття рішення до органів прокуратури, за результатами розгляду ще одного звернення винні працівники притягнені до дисциплінарної відповідальності.

Особлива увага присутніх була звернена на те, що органам внутрішніх справ міст і районів області категорично заборонено призначення та проведення перевірок суб’єктів малого та середнього бізнесу, якщо це не пов’язано із передбаченими законодавством випадками. У разі виникнення спірних ситуацій, підприємцям запропоновано звертатися до УДСБЕЗ ГУМВС за телефоном 745-04-40. Інформація приймається цілодобово.

Представникам громадськості та суб’єктів підприємництва було запропоновано надавати інформацію про випадки тиску на бізнес з боку інших контролюючих та дозвільних органів для припинення їх протиправних дій та наведено приклади ужитих службою ДСБЕЗ заходів з протидії вимаганню та отриманню незаконної вигоди корумпованими чиновниками. Від початку 2014 року було припинено 54 таких кримінальних правопорушень. З кожного підприємця у середньому вимагалося по 13 тис. гривень за надання дозволів, погоджень, приховування виявлених порушень, а загальна сума коштів, які вимагалися посадовцями, склала майже 737 тис. гривень. В новомосковській міліції протягом поточного року зареєстровано 5 кримінальних проваджень, відкритих за одержання чи надання неправомірної вигоди, з яких 3 – за ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), 2 – за ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). До суду вже направлені 3 кримінальних провадження.

Представники громадських об’єднань та комерційних підприємств підтвердили важливість розпочатого діалогу, реальність позитивних зрушень у протидії корупції, які можуть бути досягнуті спільними зусиллями. Присутні на брифінгу погодилися із пропозицією керівництва УДСБЕЗ проводити робочі зустрічі з підприємцями кожної третьої середи місяця.

Нагадуємо, що в Новомосковському міському відділі міліції також започатковано проведення відкритих робочих нарад керівництва з представниками громадськості, громадських організацій, підприємств, установ тощо. Якщо у вас є конкретне запитання до правоохоронців, зверніться попередньо за тел.7-31-82 (старший інспектор по роботі з громадськістю) або 38-04-85 (телефон довіри) по будням з 09.00 до 18.00 і ми будемо раді відповісти на нього на найближчій відкритій нараді.

Т.М. Попова, майор міліції

Новомосковський ВП ГУНП в Дніпропетровській області